Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

átlagfelhasználók számára túlzott ez a kapacitás, de remélhetőleg tol egyet a kiebbek árain - lefelé :)

..szerintem jónak tűnik

(#2) CyDoN


CyDoN
senior tag

Én inkább annak örülnék, ha kisebb méretűek lennének olcsóbbak! Remélem ez lesz a jövőkép, és nem az 1TB-os SSD-el probálkoznak majd!

(_._)

(#3) lujó55 válasza shteer (#1) üzenetére


lujó55
őstag

+1

(#4) M@cika


M@cika
őstag

Az 1000 dolláros ár szerintem nem tolja lefelé a kisebbekét :-(

az 1 terás már kiváltja a vinyót /40x áron/

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#5) Taranti


Taranti
senior tag

Hát mondjatok tudatlannak, de mi a különbség a szinkron és aszinkron NAND között?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#6) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ezek átlag embernek drága mulatság. Persze nem is nekik készült.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7) Zotya84


Zotya84
őstag

Nem rosszak, nekem most egy Force 3 120 van a gépben, de mielőtt újakat dobnak ki, előtte megoldhatnák a fennálló problémákat. Ugyanis rendszeresen kékhalába futtatj(t)a a rendszert, mert eltűnik a meghajtó a rendszerből... Bár úgy néz ki, hogy a legújabb FW megoldja. De aki nekem nem hisz, nézze meg a Corsair SSD Fórumát...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) bteebi válasza Taranti (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Épp ezt akartam én is kérdezni :DDD, de így már szerencsére nekem nem kell külön. :)

A 180 gigás Force 3 egyébként 250 dollárért egész jó vétel (lenne) szerintem, ha idehaza is annyiba kerülne, tehát kb. 50 kHUF-ba. Persze sajnos nem annyiba fog, már csak azért se, mert most a $ se kb. 190-195 Ft, hanem >210. Mindenesetre 180 gigán már tényleg kényelmesen el lehet férni programokkal és játékokkal együtt, akár több oprendszerrel is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) CyDoN válasza bteebi (#8) üzenetére


CyDoN
senior tag

Nekem tökéletesen megfelel a 128GB-os Performance szériás Corsair a notebook-ba!
Játék nincs rajta,de tele van pakolva Adobe progikkal (Photoshop, Flash, DW, Lightroom) és még így is akad 60Gb szabad helyem!
Sebességbe is óriási különbség van az eredeti HDD-hez képest!

(_._)

(#10) Regirck válasza bteebi (#8) üzenetére


Regirck
senior tag

Én még várok az SSD-kel mert nekem drágák.

Bár szerintem ez lesz a jövő kétségtelen, kifogják szorítani a merevlemezeket és ilyenek lesznek. Nem bánnom, csak ha jól tudom ez nem annyira időt álló mint egy merevlemez (írásban legalább is).

160-200GB-os lehetne kapni 40eFt vagy alatt akkor már lenne nekem is, de ilyen 32-64GB-osokkal inkább nem bohóckodok. Nálam a lényeg, hogy ráférjen a Win7 (majd 8) programok és játékok amikkel játszok ez nálam 120-150GB.

(#11) CyDoN válasza Regirck (#10) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szerintem soha nem fogja az SSD kiváltani a HDD-t!
~ 15k körül lehet már 1TB-os HDD venni.

Szerintem majd az SSD-HDD combo lesz a nyerő :) (vagy az SSD-Cloud combo)

(_._)

(#12) leslieke válasza CyDoN (#11) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erre nem fogadnék nagy tétben. A nagyobb HDD is drágák voltak régebben, most meg - ahogy írod is - olcsón meg lehet venni.
El kell terjedjen az SSD és esni fog az ára annak is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) Neu77 válasza Zotya84 (#7) üzenetére


Neu77
csendes tag

Corsair firmware 1.3.2

Due to NDA there is only 1 change log item available.

1. “Fix an issue where SMART attribute 194 erroneously reported 128C instead of 30C when no temperature sensor was present”.

Eszerint csak azt javították, hogy nem 128 fokosnak fogja mutatni az ssd. A sentinel nekem is ennyit ír ki, de írja is, hogy rossz az érzékelö.
Vagy esetleg adtak ki újabb fw-t?

(#14) Male válasza Zotya84 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy láttam, az OCZ-nél ugyan ez a gond... Itt arról beszélnek, hogy az SF vezérlővel van baj, nem a konkrét SSD-kkel.

Szinkron - aszinkront aki kérdezte: teszt a különbségről.

(#15) CyDoN válasza leslieke (#12) üzenetére


CyDoN
senior tag

mennyi idő volt amíg a HDD ára beesett? Mondjuk nem tudom, hogy milyen előállítási költsége van egy SSD-nek, én csak örülnék ha neked lenne igazad :)

(_._)

(#16) leslieke válasza CyDoN (#15) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is örülnék, ha nekem lenne igazam. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17) baraksumoron válasza bteebi (#8) üzenetére


baraksumoron
csendes tag

Még a 210-hez adj még 10-t és nem lesz jobb egy ideig biztos!:D :O
A kiszámíthatóságon van a hangsúly. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18) Zotya84 válasza Neu77 (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

Mintha nem lenne tökmindegy. Nekem is írja hogy rossz a szenzor - ami ugye nincs is benne (óhogyb@sznákmegmiértnemtettekbele) -, ezért beállítottam az eltolást annyival, amennyi ahhoz kell, hogy kb ugyanazt mutassa mint az elődje, az F60 - amiben ugye volt szenzor.

Egyébként az új FW-rel még nem volt gondom, mint az 1.3-al, vagy az 1.2-vel. KOPPKOPP

Az meg, hogy csak elvileg egy javítást írtak, az azért lehet, mert a többire NDA van, magyarul nem publikus...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#19) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! 770TA-UD3-as alaplapom van, rajta 2xMarvell 9128-as Sata3 port. Kaptam egy Sata3-as Corsair Force 3 120GB-os SSD-t, és bele szeretném tenni rendszermeghajtónak, de azt olvastam, hogy ez a Marvell Sata3 nem igazán működik megfelelően. Ha valaki használ ilyen Marvell chippel Sata3as SSD-t az meg tudná cáfolni ezt?

(#20) Kroni1


Kroni1
veterán

Ha a CnQ és a C1E be van kapcsolva, akkor ilyen eredményeket kapok:

kikapcsolva pedig ilyet:

De még ez sem az igazi szerintem..

(#21) Kroni1


Kroni1
veterán

Na közben rájöttem, hogy ha a CnQ bekapcsolva marad, elég a C1E-t kikapcsolnom és akkor már nem lassul az SSD, a gigabyte saját drivere pedig még javitott is egy kicsit a dolgon:

Amugy az ideiglenesen nálam lévő 3 SSD-ből a Windows7 élményindex szerint a Kingston V100 60GB 6.9 pont, a Force F60 7.7 pont, ez pedig maximális 7.9 pontot kapott. (bár érzésre mindegyik egyformán villámgyors)

(#22) Kroni1


Kroni1
veterán

Lehet hülye kérdés de ha megformázom a SSD-t amit rendszerdisknek szánok, akkor mekkora foglalási egységet állítsak be? Vagy SSD-nél mindegy? A windows alapértelmezett az a legmegfelelőbb?

(#23) Zotya84 válasza Kroni1 (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Igazából szerintem mindegy, hagyd a rendszerre.

Egyébként vélemény: Javaslat: A FW-t mindenképp frissítsd az 1.3.2-re. Nálam teljesen megoldotta a SSD eltűnés a rendszerből -> kékhalál problémákat. Már megjelenéskor megcsináltam, és azóta még nem volt fagyásom. 1.3-mal igen.

Szerk: Látom ott is fent vagy. Ott ne keress, nem regeltem, mert csak olvasom.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) Kroni1 válasza Zotya84 (#23) üzenetére


Kroni1
veterán

:R Oké! Amugy nekem 1.3al sincsenek érdekes módon se fagyások se kékhalál.. Egyenlőre stabilnak tűnik, de a sebesség meg a vezérlőm miatt alacsonyabb picit.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kroni1 válasza Kroni1 (#24) üzenetére


Kroni1
veterán

Valakinek van esetleg tapasztalata AMD-s natív (pl. SB950-es) sata3 portra kötött sata3-as SSD-vel? Képes rendesen kihajtani?! Régebben hallottam hogy az AMD AHCI drivere nem tud TRIM-et, és lassabb mint az intel, de ha jól tudom ez már a múlté ugye?!

(#26) Zotya84 válasza Kroni1 (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

Sajna nekem csak 790Fx-es a deszkám, de azt meg tudom mondani, hogy AMD AHCI drivere kb tavaly szeptember óta tudja a TRIMet. Vagy valahogy akörül. Ha jól emléxem.

Szerk: Ja, TPU fórumja is megerősít ebbéle hitemben.

Nálam sokat gyorsult pár nap alatt az F60-as SSD-m telepítés után.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) Kroni1 válasza Zotya84 (#26) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, akkor megnyugtattál..

(#28) Zotya84 válasza Kroni1 (#27) üzenetére


Zotya84
őstag

Igazán nincs mit. Kíváncsi leszek Corsair mikor dobja ki a saját update-jét.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#29) Kroni1 válasza Zotya84 (#28) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem egy héten belül illene..

(#30) CyDoN


CyDoN
senior tag

(#31) Kroni1 válasza CyDoN (#30) üzenetére


Kroni1
veterán

az 1.3.3-as az de csak a force 3 és a force 3 GT-hez jó!

(#32) Zotya84 válasza Kroni1 (#31) üzenetére


Zotya84
őstag

Csak azokkal van a gond...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#33) Eyesis


Eyesis
őstag

Corsair 120Gb Force-3 GT ilyet érdemes venni?

Eyesis

(#34) CyDoN válasza Eyesis (#33) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,
Ha jó áron tudsz szerezni, akkor szerintem simán megéri! Ha túl nagy az árkülönbség a GT és a sima között, akkor a sima is teljesen megfelel!

(_._)

(#35) Eyesis válasza CyDoN (#34) üzenetére


Eyesis
őstag

köszi, végulis a GT-t vettem.. ilyen winyóárak mellett olcsó volt :)

Eyesis

(#36) CyDoN válasza Eyesis (#35) üzenetére


CyDoN
senior tag

ez igaz :)

(_._)

(#37) laccerot


laccerot
tag

Hali mesterek. Remélem tudtok segíteni karácsonyra megleptem magamat egy 60gb os corsair force 3 ssd vel win 7 em van 64 bit de tesztben nagyon nem tetszik a cucc 180m/s olvas 80 at ír. 500mb os file al crystal diskmark ban. Beállítási baj lehet a verziója 1.3.3 alp én nem bántottam semmit csak beüzemeltem ment rá az új win és ennyi.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#38) laccerot


laccerot
tag

tesztkép: [link]

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#39) laccerot


laccerot
tag

Érdekes letöltöttem az atto t és ezzel eléggé megvagyok elégedve.[link] Szerintetek ez lehet a reális sebesség?

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#40) Bari81 válasza laccerot (#39) üzenetére


Bari81
tag

Nekem egy 90-es van, én is meglepődtem a teszteken, aztán fórumokat olvasgattam és valóban az atto a legjobb program ennek a tesztelésére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.