Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tupacamaru


tupacamaru
veterán

A címből kimaradt egy betű.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2) snecy20


snecy20
veterán

tévécsatornákak

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) anulu


anulu
félisten

Mandalorian miatt várós. remélem lesz Apple ID-n keresztüli előfizetés, hogy ne kelljen trükközni. illetve nagy kérdés még, hogy a US - EU - APAC tartalmak mennyire fognak különbözni, utóbbi kettő mennyivel lesz kevesebb, mint az amerikai.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit unalmas mar ez a hagyomanyos csatornak temetese dolog, mivel nem is egeszen konkurrensek ezek a megoldasok. A hagyomanyos csatornak kinalataban a főbb dolgok a hiradok, showmusorok, realityk, magazinok, sportmusorok, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezekkel a címekkel az a "baj", hogy az újak kivételével már mindet látta mindenki és nem is különösen nagy az újranézhetőségi faktoruk. Kicsit olyan mint az HBO volt(?). Ott is azt vetted észre, hogy 1 hónap alatt már láttál mindent, amit kínáltak és nem volt értelme fenntartani az előfizetést. Pár éve próbáltam az HBO Go-t is és ott is előjött ez hatás pár hónap után. Egyszerűen szükség van a filmek, sorozatok egy "kritikus tömegére", hogy folyamatosan jöjjön a bevétel...vagy pár darab Game of Thrones szerű sorozatra.

Annyiban pozitív a dolog, hogy most nem egy "middle man" -től kapod a szolgáltatást, hanem a tulajdonostól, vagyis nem kell két cég profitéhségét kielégíteni. Ja amúgy a Netflix pár napja írt, hogy májusban emelik a díjaikat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) #04430080


#04430080
törölt tag

Ez nem a hagyományos TV csatornáknak döfés, hanem a streaming szolgáltatók egymást fogják megfingatni. Csak a kalózkodást segítik elő ezzel.

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Csak nálunk is szúrná már le valaki a sok szemét,semmire sem való csatornákat. :P ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) #04430080 válasza Televan74 (#7) üzenetére


#04430080
törölt tag

10 perc törölni őket a csatornalistából :DDD

(#9) Televan74 válasza #04430080 (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem nincsenek is benne, de minden csatorna beállításnál látom őket. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) #16820480 válasza Televan74 (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen gyakran szoktál ilyesmit beállítani? Én egyszer megcsináltam, amikor bekötötték, azóta hozzá sem nyúltam.

Nem lenne rossz amúgy a konkurencia, de pontosan ugyanazt csinálja most a Disney, mint a játékok terén az Epic. Ez nem árversenyt szül, hanem fragmentálja a piacot inkább :U

[ Szerkesztve ]

(#11) Jesus_Shaves válasza #04430080 (#6) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Pontosan. Főleg így, ha a vadiúj sorozat akkor lesz exkluzív, amikor még csak egy régióban lesz elérhető szolgáltatás. komolyan azt hiszik, hogy, a nagy ámerikán kívűl megvárják majd a Mandaloriant? Úgy torrentezi le mindenki majd, mint a szél...

(#12) cigam


cigam
félisten

Nálunk egy dolog fogja eldönteni a sorsát: Lesz-e magyar szinkron.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13) Norb79 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Norb79
őstag

Egyetértek a kritikus tömeggel. Nekem egy időben volt párhuzamosan HBO GO és Netflix előfizetés is, de aztán végül a HBO GO maradt, pont a szinkronos mesék miatt, ami a 6-10 között leledző gyerekeimnek megfelelő, de én viszont sokszor vagyok úgy, hogy nem találok megfelelő esti filmet, mert folyton levesznek dolgokat, vagy olyan stílust pörgetnek sokat fel, ami nem érint meg, stb. Próbálják megfelelően rotálni, néha sikerül az ízlésem elkapni, néha nem, és gondolom másik is így vannak ezzel, akkor is ha mondjuk eltérő az ízlésünk, mert a hullámzást ő is érzékeli.
Viszont tucatnyi stream szolgáltatásért meg nem vagyok hajlandó fizetni. Annyi tartalmat nem fogyasztok ilyen téren, hogy megérje.
Az epic store meg ebből a szempontból szerintem rossz példa, amikor megveszel vmit az teljesen más, mintha havi előfizud van. Epicen megveszed a cuccot, akkor sose kerül többet pénzedbe, ha van öt kedvenc játékod 5 külön kliensben akkor is ugyanannyiba kerül, mintha egy kliensben lenne, míg itt ha az öt kedvenc sorozatod 5 streamelő céghez kerül akkor ötszörös havidíj, szemben azzal, ha mind maradna egy helyen.

(#14) janeszgol válasza Sinesol (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igy van, en pont ezert nem kottettem be az albiba a TV-t, csak a netet. Persze a szolgaltato erolteti, de koszonom tartsak meg maguknak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) BiP válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem szoktam a filmeket újranézni, de pl. Disney/Pixar rajzfilmeket képes vagyok. (meg lassan a gyerekek is felnőnek az egész estés rajzfilmekhez, és akkor valószínűleg fogok is)
No meg bármi, ami StarWars, az kivételt képez :)

(#6) .Z. + (#10) sheratan: Ezzel egyetértek. A hagyományos tévének még mindig nagy tere van. (bár franc tudja, hogy hogyan/miért, mert a műsorok értelmi szintje csak csökken. Vagy erre van igény?)

(#13) Norb79 : "mert folyton levesznek dolgokat,"
Le is vesznek? Egy online platformon miért kell levenni tartalmat? Ezt soha nem fogom megérteni.
Mert lehet, hogy kinézem magamnak, de ma épp nincs kedvem megnézni, de 2 hét múlva pont lenne már, de akkor meg nincs fent. Ez kiszúrás az előfizetőkkel.

(#13) Norb79: játékpiac: Ezzel az a bajom, hogy egyre több az áruház, és lehet, hogy ha már megvetted, ugyanannyiba kerül,mintha egy helyen lenne, de már egyre nehezebb nyilvántartani, mi hol van.
Felraksz egy oprendszert, és már vagy 5 store-t kell felpakolni hozzá.
(Van egyébként olyan program, ami összegyűjti ezeket? Mint pl. a instant messengerekből is van 1000, de vannak ilyen gyűjtőprogik, amik sokat kezelnek)

Nem beszélve arról, hogy már a játékpiacon is dívik az előfizetői modell, minden store-nak van előfizetéses modellje is, és mindenhol 10-12 euró havonta. Nyilván nem fizet elő az ember az összesre, de az ember nem is éri el az összes tartalmat, mindegyikben csak egy picit.
Ugyanez lesz az online tévés piacon.

[ Szerkesztve ]

(#16) [CsuCsu] válasza Norb79 (#13) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Pofa nelkul lehet rotalni a streaming szolgaltatokat. Egyik honapban egyikre fizetsz be, masik honapban a masikra. Teljesen jo ez igy.

@BiP
A tartalmat azert veszik le, mert lejar a licenc. Ha nem vennenek le semmit, folyamatosan hizna az osszeg, amit licenre kell kolteni, es egy ido utan nem lenne eletkepes a modell. Altalaban honapokig fent vannak a filmek, es az HBO GO peldaul azt is mutatja, melyik filmek kerulnek le hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#17) Norb79 válasza BiP (#15) üzenetére


Norb79
őstag

Steamen hozzá tudsz adni a libraryhoz nem steames játékokat, szóval tudod egy helyről indítani az összeset gond nélkül.

A levételre meg az a válasz, amit közöttünk írnak, a HBO csak időszakos licenszet vesz a nem saját tartalmakra, azok meg néha lejárnak.

(#18) BiP válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Jogos, látod erre nem is gondoltam. Az viszont pozitív, hogy szól előre.
Abból indultam ki, hogy a Disney sajátot indít, ott ugye a licensz-kérdés nem játszik. HBO Go viszont valóban más.
De egyébként ezeknél a szolgáltatóknál is egyre több a saját tartalom (HBO, Netflix, Hulu), ezeknél sincs akkor ilyen veszély.

szerk:
(#17) Norb79: Köszi, közben olvastam Csucsu válaszát.
Ezt a Stream-re non-steam cuccot linkelni dolgot megnézem. Az lenne jó, ha nem csak a már feltelepítetteket tudná belinkelni és elindítani, hanem adott esetben a telepítést is lehetne intézni belőle.
Amúgy ezekben a Store-okban időnként adnak Free játékot is. Ezekre rá szoktam pörögni, és az tuti csak az adott áruházból érhető el. Úgyhogy attól félek, hogy ezt -a sok store alkalmazást- nem úszom meg.

[ Szerkesztve ]

(#19) Sinesol válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

Amíg meg nem unják a dolgot és lépnek egy olyat, mint az Apple.
Van náluk sok előfizetéses app, egy hónapra 2-3k, egy évre viszont csak 8-10k, ugyanezt megcsinalhatja akarmelyik streaming szolgaltató, vagy ha van eszük egyszerre mind, olyan árat szabnak egy hónapos előfizu esetén, hogy ne érje meg. Egy hónapra 10k, egy évre előfizetve meg mondjuk a jelenlegi ár, vagy esetleg úgy, hogy lenne valami +5k regisztraciós díj mindig, amikor újra előfizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Norb79 válasza BiP (#18) üzenetére


Norb79
őstag

Add nonsteam game to library opció van, amivel minden telepített játékod tudod onnan indítani, de telepíteni a külön akármilyen kliensből kell, és fent kell lennie annak a kliensnek is továbbra is. Csak az egy helyről indítást oldja meg.

(#21) Burki


Burki
aktív tag

Szerintem az igényes fogyasztók körében ezek a szolgáltatások már régen kinyírták a hagyományos tévécsatornákat, nem csak döfködik. Családi csomagunk van itthon a Telekomtól, van benne bőven csatorna, HD is szép számmal. Hogyha egy normál hétköznapot nézek, amikor munka után hazaérve leülnék akár csak egy fél órára tévézni kicsit, a szokásos felhozatalon kívül semmit sem találok. Comedy Central + ismeretterjesztő csatornák, de mostanában már azok is tele vannak a gyengeelméjű amerikai fogyasztókra szabott hatásvadász, semmitmondó műsorokkal, szóval lassan tényleg csak a Comedy Central marad. Nagy ritkán okoz némi felüdülést azt hiszem a Film+ kínálatában egy-egy nézhető kategóriába eső, szórakoztató film (amit már persze vagy 10* láttam). A csatornakínálat 60%-a tételes tiltás alá esik valamilyen politikai befolyás miatt, vagy szimplán csak annyi reklám van rajta,hogy nincs türelmem kivárni.

Pont ezek miatt szoktam le a tévézésről, mint olyanról. Ha az időm engedi, és éppen a TV előtt ücsörögnék, akkor is hamarabb indítok el céltalanul böngészve egy HBO Go-t vagy egy Netflixet, vagy YouTube-ról egy érdekesnek tűnő videót. Sajnos a Telekom moziklubja nem nyújt olyan alternatívát, amivel ezeket ki tudná váltani.

Ennek ellenére szerintem kezd egy kicsit bosszantó irányt venni ez a egész. Lassan ott tartanak ezek a streming szolgáltatások, mint a játékok. Van 3 címed, akkor már fejlesztesz rá egy saját appot.
Van a gépemen uPlay, Steam, Origin, Epic saját szarja, Battle.net, ahhoz,hogy az 5 db telepített játékkal tudjak játszani.
Nem biztos,hogy lesz türelmem 5 különböző appot telepíteni a TV-re és végigböngészni mindegyiket, ha egy fejből kifelé bambulós szerda este szeretnék keresni valamit, amin tudok ásítozni fél órát.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#22) DEJVID


DEJVID
őstag

Örülnék, ha lenne itt is egy többfelhasználós konstrukció, mint a Netflixnél.

(#23) BiP válasza Norb79 (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

Ettől féltem.

(#21) Burki: Miért nem mondod vissza a TV előfizetést, ha úgysem nézed, vagy szinte kín bekapcsolni?
Kb. 1 éve mi is visszamondtuk 2 év után, mert bár benne volt a csomagban, (kötéskor így volt kedvezőbb), sose néztük. Előtte se volt előfizu. De amióta gyerek van, már nem csak időhiány miatt, hanem tudatosan sem nézzük.
Meg csak a net+telefon meg még mindig olcsóbb, mint a 3as csomag. Felesleges pénzkidobás. T-nél pláne. Ha veszel belőle havi egy rekesz sört, még az is hasznosabb :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Jesus_Shaves válasza Burki (#21) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Kicsit off, de szerintem az igényesség és a streaming nem fér össze egymással. Úgy értem, ha veszek egy ~700 ezres tévét, mellé egy csak harmad ennyibe kerülő (fél)profi hangrendszert, nem biztos, hogy örülök az alacsony bitrátájú kép- és hangáradatnak.
Tudom persze, hogy az igényességet a tartalom minőségére, és nem a technikai oldalára értetted, meg hogy a stream vs. fizikai formátum egy másik történet, de azért valahol kicsit elszomorító ez az irány.

(#25) persil válasza Norb79 (#20) üzenetére


persil
nagyúr

Annak meg semmi ertelme, leutok ket billentyut es felugrik az adott jatek, onnan meg egy klikk/enter, pont nem erdekel, hogy "hol van" amit inditok :)
Aki ikont, csempet, satobbit hasznal, annak meg megint ugyanennyi, inditas szempontjabol van a letezo kegkevesebb jelentosege, hogy melyik store-ban/fiokon van a cucc.

Telepiteni pedig tenyleg jo lenne egy helyrol, bar szerintem ebbe sem lehet belehalni, plusz par perc, de ennyi.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#26) Norb79 válasza persil (#25) üzenetére


Norb79
őstag

Big Picture miatt hasznos, ha berakod a steam könyvtáradba az összes játékod, ha mondjuk ki van kötve a gép a tvre, és a kanapéról/babzsákból akarod indítani azakárbármit, akkor ez a legkényelmesebb, hogy steam BP-vel bootol be a gép, és mindenféle szenvedés nélkül indíthatsz bármit. Ha van egér+bill a közeledben akkor tényleg rohamosan csökken ennek az előnye.

(#27) arty


arty
veterán

jajdeszeretnék a jövőben 4-6 x 2-3000 HUF-ot csengetni, hogy "bármit" nézhessek ...

(bármit amit az adott szolgáltató ÉPPEN megenged, hogy nézhessek. magyar vonatkozás nélkül. esetenként bénább minőségben. "várós".)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) #16820480 válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

A rotálással az a baj, hogy elvész az a kényelem, hogy on-demand azt nézzél meg, amit akarsz és amikor akarsz. És itt megint az jön be, hogy akkor már kényelmesebb letorrentezni, szóval maguknak ártanak igazából a szolgáltatók :U

Amúgy a licencenek meg úgy kellene működnie, hogy ahányszor lejátsszák az adott dolgot, annyiszor fizetnek a kiadó felé, nem úgy, hogy 2 hónapig fent lehet náluk és két hónap díját fizetik ki előre.

(#29) icp1970


icp1970
senior tag

Szerintem ez azért nem egy komoly "döfés".

(#30) Sanya válasza icp1970 (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

Remélem az lesz. Már hányok a reklámoktól mind a tv-n, mind a youtube-on.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) Jesus_Shaves válasza persil (#25) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

EPIC vackot nem tudom, ugyanígy működik-e, mert kerülöm mint a tüzet, de a Steamnél tényleg csak egyszer kell telepíteni, később, ha újra is rakod a gépet, elég megadni a korábbi steam könyvtár(ak)at, és már játszhatsz is - szükséges rendszer komponenseket automatikusan felrakja első indításnál. Battlenet ugyanez, bár azt nem használtam már vagy másfél éve. Origin legutóbb még nem igazán akarta ezt a dolgot, azóta lehet változott. Az uplayről meg azt sem tudom, hogy micsoda :DDD

(#32) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Kell azért még jó sok döfés mire el temetjük a hagyományos tv-t szerintem.

(#33) Televan74 válasza Sanya (#30) üzenetére


Televan74
nagyúr

Aztán majd jönnek a reklámok a online csatornákon,ha az emberek tömegesen elkezdik használni.Lemondva a hagyományos média tartalmakról. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ennek az egésznek így nincs értelme:
- túl sok "streaming" szolgáltató van és egyre több is lesz. Fizessek elő 3-4k/stream szolgáltóra legalább 3-4-re?
- magyar nyelvű vagy régi tartalom? Még a felirat is ritka madár

Normális embert a Show műsorok nem érdeklik max az élő sport események: Olimpia, Foci EB, VB

(#35) persil válasza Cs1csó (#34) üzenetére


persil
nagyúr

Azert ez a magyar tartalom nem olyan jo kartya, egyszeruen tul jelentektelen piac vagyunk ehhez.(most csak a streaming szolgaltatokra gondolok, nyilvan van amugy sok es jo minosegu szinkronizalt tartalom)

Engem mondjuk speciel pont nem erdekel, megnezek mindent angolul, de megertem, hogy lenne ra igeny.

De en sem fizetnek tobb hasonlo szolgatatasra havidijat, boven eleg a netflix.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36) NandoXXL válasza Cs1csó (#34) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Majd kitalálják hogy vedd meg egyben őket, mint a TV-n bizonyos csomagokban. Így majd mindegyik jól jár, és túlél :DDD Vannak beszélgetős műsorok, érdekes dokumentum filmek nem nem a való világ és big ...

(#37) BiP válasza persil (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Kicsi piac oké, de azért azokra a tartalmakra, amiket kiadtak már magyarul is, (DVD-n, Blu-rayen, tévében) bőven megoldható lenne. A többire meg magyar felirat, az meg igazán nem lenne nagy extra. Gondolnám én.

(#38) Norb79 válasza persil (#35) üzenetére


Norb79
őstag

Disney, aminek a portfóliójának a fele, vagy nagyobb része a 10 év és alatta közönséget szólítja meg, nos itt a szinkron hiánya igenis fájhat szerintem.

(#39) sztanozs válasza Cs1csó (#34) üzenetére


sztanozs
veterán

Lesz egy csomó magyar tartalom...

csak angolul (vagy románul)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#40) [CsuCsu] válasza BiP (#37) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A szinkronra tudtommal kulon licenc vonatkozik, altalaban exkluziv terjesztesi jogokkal.

Itt a ludas valojaban a nagyon elcseszett EU-s es magyar licenc keretrendszer es jogszabalyok, illetve az exkluziv terjesztesi jogok. Ugyanez az oka az altalanos tartalomhianynak is.

Szoval lehet itt szapulni a Netflix-et es tarsait, de sok esetben meg van kotve a kezuk. Sajat szinkront kesziteni pedig nem erdemes kicsi piacra.

(#41) nemlehet válasza BiP (#37) üzenetére


nemlehet
őstag

Jellemzően a szinkron a magyar kiadóé, esetleg a szinkron stúdióé, csak a kiadó a magyar piacon felhasználhatja. Sajnos ez nem úgy megy, hogy pl disney megcsináltatja a szinkront és akkor az az övé, azt csinál vele amit akar. Már csak azért sem mert a színészek is egészen más gázsit kérnek ha a munkájuk csak országos szinten kerül felhasználásra.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#42) persil válasza Norb79 (#38) üzenetére


persil
nagyúr

Persze egyertelmu, de sajnos attol meg nem leszunk celpiac.
Egyebkent nem tudom, hogy "mibe faj" a mar szinkronizalt/feliratos tartalmaknak alacsapni valamit, ahogy fentebb is irtak megoldhato lenne. Kerdes, hogy ez milyen befektetessel jar a szolgaltato reszerol.(ido, penz, barmi)

Szrk.: Valszeg nemlehet-nel van a pont.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#43) Cs1csó válasza persil (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyértelmű de ha pl. a Star Wars elérhető akkor ott legyen a szinkron is hiszen készült hozzá nem is egy.

(#44) #72042496 válasza Jesus_Shaves (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem van egy ilyen tévém, mellé egy háromszor annyiba kerülő hangrendszerem (bár ódzkodom tőle, hogy a dolgaimat az árukkal jellemezzem), de teljesen kielégítő minőséget nyújtanak a stream szolgáltatások, konkrétan a Netflix és Amazon Prime Video.

[ Szerkesztve ]

(#45) BiP válasza [CsuCsu] (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

A meglévő szinkron helyett ne is akarjanak sajátot csinálni. Sok esetben láttuk, hogy ezek minősége jóval elmarad az eredeti szinkrontól. Egy időben főleg RTL meg tv2 csináltatott saját szinkront, amikor olcsóbb volt neki, mint megvenni az eredeti szinkront. Nem tudom, manapság ez mennyire bevett dolog.

Végülis így már érthetőbb a tartalomszolgáltató gyakorlata, egyszerűbb neki angolul nyomni mindent, olcsóbb, mint bajlódni a szinkronnal, de kár, hogy nem csinálják meg akár régióellenőrzéssel.
Pl. magyar szinkron csak Mo-ról elérhető (vagy csak magyar előfizetőknek). Vagy franc tudja, hogy lehet ezt jogilag/technikailag megoldani.
Kár, hogy így a magyar fogyasztók élménye sérül.

De azért azt viszont senki ne mondja nekem, hogy a magyar felirat elérhetősége ugyanakkora jogi/technikai/anyagi akadályba ütközik. Ha szinkron nem is minden filmhez, de akkor legalább felirat az lehetne.

szerk: (#46) csicso82: gondolom olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#46) Cs1csó válasza BiP (#45) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Paramount Channel, és az MGM meg társai is ezt csinlják de még a FilmNow - leánykori nevén Digi film - is ezt csinálja.

(#47) niof


niof
addikt

Szerintem ti itt mindannyian (tisztelet a kivételnek :R ), tévúton jártok. Ez sima lehúzás, bármelyik platform kínálja is.
Az ideális az lenne (álomvilág), ha egy olyan szolgáltatónál lehetne előfizetni fix havidíjért, amin bármelyik csatorna/gyártó/stúdió tartalmát el lehet érni (álom az álomban) - a saját nyelvemen, extra költségek nélkül. Amíg ez nincs így, addig ez csak a lóvéról szól, hogy minél többet költsön a paraszt a szórakozására. Hát, köszi, én ebből nem kérek!... Arra a minimális médiatartalomra, amit jelenleg fogyasztok, még a legolcsóbb kábeltévé előfizetés is felesleges és túlzás. Ami film érdekel, arra nem sajnálom a pénzt, és elmegyek moziba megnézni. Persze, ha vetíti a mi kis vidéki szutyok mozink... Ha nem, marad a régi, jól bevált módszer (BT). Persze, most jöhet az, hogy ezzel kárt okozunk a stúdióknak, és a forgalmazóknak, de erre is tökéletes megoldás lenne a fenti szolgáltatás. Fix díjért azt néznék és annyiszor, ahányszor akarok. Akkor is ugyanannyit fizetnék, ha csak 2 filmet néznék meg egy hónapban, meg akkor is, ha ötvenet. Ebben lenne biznisz, mert sokkal több embert érdekelne szerintem egy ilyen megoldás, mint a széttördelt piac, a sokféle rendszerrel és előfizetéssel... Szerintem. Sőt, továbbmegyek, ha ez megvalósulna és elterjedne, még a BT-nek is betehetne, mivel értelmetlenné válna a vele való pepecselés, csak kiválasztanád amit akarsz nézni, és már menne is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#48) BiP válasza niof (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Sajnos ez így van. De ha belegondolsz, az ő szempontjukból érthető a dolog, ők is csak pénzt akarnak keresni. Kár, hogy ebben a fogyasztó érdeke/kényelme csak sokadik szempont.

Meg lehet nézni a zenepiacot. Ott is felmerült a fogyasztókban ugyanez az igény. 1 áruház, olcsó előfizetés, korlátok nélkül. Próbálkozott ezzel az Apple, aztán a Spotify, Deezer, Google Play music, meg még sok más online cucc, aztán ott is csak a jogi herce-hurca megy, és az eredmény ugyanaz, rengeteg szolgáltató van, amihez elő lehet fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#49) Throme válasza niof (#47) üzenetére


Throme
veterán

Torrenttel az a helyzet, hogy nem minden országban engedik ennyire szabadjára a gyeplőt. Amely országoknak a piacára tervezik ezeket a szolgáltatásokat, ott már jobban odafigyelnek a torrentre.
Ha a magyarok nem töltenének le semmit illegálisan, az a bevételek ezredére, tízezredére lennének pozitív hatással. Ott megálltak a komolyabb szigorral, hogy az sms web-es FTP letöltős dolgot kigyomlálták.
Szóval itthon nem nagy bátorság a "majd jól letorrentezem" melldöngetés :N ... még...

(#50) sztanozs válasza Throme (#49) üzenetére


sztanozs
veterán

VPN-nel kb egy havi HD streaming előfizetés árából megvan egy IP egy olyan országból, ahol még nem szűrnek annyira...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.