Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

De jó kicsi lesz. Mintha semmit nem vinnék közben ott egy komplett gép a táskámban :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) Siera


Siera
senior tag

jah,csak 1 kicsit drága

(#3) ServerWorks


ServerWorks
tag

0.3megapixel? pff... de szar :W

(#4) parandroid válasza ServerWorks (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kezitcsókolom, a magácska webkamerája milyen felbontásúnak tetszik lenni? Csak mert hogyha a ma piacon kapható webkamerák nagy részéhez hasonlóan 640x480-as, akkor az is 0,3 megapixel.

Amúgy 1500 EUR egy olyan fullos szubnotiért, amibe még egy optikai meghajtót is sikerült beletuszkolni, és mégis 1kg alatt maradtak, egyáltalán nem sok. Persze ha valaki keveri ezt egy netbookkal, annak nyilván sok, de ő meg abszolut nem célcsoport.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) Nyugdíjas válasza parandroid (#4) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

egy olyan fullos szubnotiért, amibe még egy optikai meghajtót is sikerült beletuszkolni, és mégis 1kg alatt maradtak

Erről van itt szó kérem. Durva cucc ez :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6) ngabor2


ngabor2
nagyúr

úgy látom, ezen is "csak" dsub15 monitorcsatlakozó van. bár az is igaz, hogy pl. projektoron elég ritka a dvi manapság, úgyhogy arra ez is elég.

(#7) ServerWorks válasza parandroid (#4) üzenetére


ServerWorks
tag

1.3Mpixel a minimum... amugymeg ha egy Apple gépbe tudnak miniDVI csatit rakni ezen is elfért volna... elég csirák, ráadásul drágán

(#8) Puma K válasza parandroid (#4) üzenetére


Puma K
veterán

Ennyi. :DDD ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) evone válasza ServerWorks (#7) üzenetére


evone
őstag

szoktal 1280as felbontasba webcamozni valakivel?

tokjo mert valakinek ekkora a monitor felbontasa. biztos gyors neted is van hozza hogy ilyen nagy felbontasu videokat sztrimelj!

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10) ^Clown válasza ServerWorks (#7) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Figyelj, ez egy üzleti subnotebook, nem arra való, hogy msn-ezzél meg honfoglalózzál rajta.

Ez a gép maga az álom! :)

(#11) venember83


venember83
nagyúr

Elkezdtem nyálazni kicsit, de majd elmúlik, ha kiszáradok. Leírás alapján ez a gép bizony tökéletes. :K

(#12) pityulee™ válasza ServerWorks (#7) üzenetére


pityulee™
tag

egy Toshiba Portégé-t csak nem kéne összehasonlítani egy használt almával... :P

(#13) Tim82 válasza ServerWorks (#7) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez a gép akkor is menni fog, amikor az Apple notik (kivéve a böhöm Macbook Pro-kat) már rég a tamagocsi-temetőbe kerültek. ;]

A kulcsszó a tartósság.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) domi007


domi007
őstag

Ez a gép nagyon durva.
Ahogy írtátok: tartósság, minőség, ár, súly/teljesítmény arány: tökéletes.
Kedves fújolók: Mondjatok még egy gyártót, aki egy netbook súlyában, és kb. annak mérteében o p t i k a i meghajtót kínál??
Ugye, ugye már bocsánat!
És még egy szót sem szóltam a prociról, x4500ról, stb...

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15) waverider


waverider
senior tag

ki volt az a zseni aki még mindig D-Sub csatival látta el? :W

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#16) parandroid válasza ServerWorks (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarlak elkeseríteni, de az már a kisebbik HD szabvány lenne, sőt az 1368x768 is csak 1 megapixel, szóval még az is kevés. Ilyesmit webkamerában lehet, hogy találsz, de annak az ára vetekszik egy kisebb konfiguráció árával. Főleg, hogy még mezei dv videókamerák is csak 640x480-at, esetleg 800x480-at tudnak általában. Szóval miért nem mindjárt fullHD? Bár meg kell jegyeznem, hogy az 1900x1200 képpont is csak vacak 2,2 megapixel, gondolom ezt is kevesled... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) azbest válasza parandroid (#16) üzenetére


azbest
félisten

hiába, hát teljesen más feeling egy 1280x1024-es felbontású webcam képének 320x240re lekonvertált változatát tolni msn-en, mint egy natívan ennyit tudóét ;] :))

egyébként webcamben találni olyat ami elvileg 30fps-sel venni is tud 960x720 felbontásban, pl: QuickCam® Communicate Deluxe 10-20 eft közt.

[ Szerkesztve ]

(#18) azbest válasza azbest (#17) üzenetére


azbest
félisten

hoppá.. QuickCam® S 5500 "Élő felvétel: 1280 x 960 képpont méretig" ~10 eFt ;]

(#19) KillHates válasza pityulee™ (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmilyen almával sem érdemes összehasonlítani....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20) #56573440


#56573440
törölt tag

9 óra folyamatos használat? papíron jól hangzik, azért megvárnám a teszteket is a valós adatért, de ha tényleg tudja akkor ez nagyon komoly eredmény :K

(#21) Dr. Akula válasza parandroid (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem már a dvd író eléggé feleslegessé vált. Amikor én vettem a notimat, még nekem is szempont volt hogy legyen benne dvd író, aztán használtam 1 év alatt kb 2x. A 32+ GB-os pendriveok és a TB-os vinyók korában a dvd egyszerűen túl kicsi és túl nehézkesen használható hogy még érdemes legyen vele foglalkozni. Szerintem. Én már bánom hogy ezért vettem 14"-es notit, és nem 12"-est. A következő már az lesz, még bluray se kéne bele (ha egyáltalán lenne), hasonló indokból.

---

Tud vki vmit a ThinkPad X200s-ről? Elvileg már szeptemberben meg kellett volna jelennie, de sehol semmi. Mindjárt nyakunkon a Nehalem, lehet hogy előbb kijön a többi gyártó a mobil nehalemes notijával mint a Lenovo az X200-zal. Van már egyébként ilyesmi bejelentve?

(#22) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A szimpla VGA csati egy 1500 eurós gépen kizáró ok. Az említett fos, parasztvakító Apple gépeken (megfeleltem a PH! szellemnek? :DDD ) régóta visszafelé kompatibilis DVI vagy MicroDVI van. Sajnos a formatervezése ennyiért nem nagyságrendekkel tér el egy jobb Acertől. Régi "szögletes" PII Portégé ezerszer ízlésesebb volt. Vajon mikor jönnek rá a távolkeleti cégek, hogy európai formatervezőt kéne alkalmazni? Minősége nagyon ott van, csak 400000Ft-ért vannak az embernek észrevételei. Szó se róla szívesen használnám és tetszik, csak pár apróbb észrevétel...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) evone válasza azbest (#18) üzenetére


evone
őstag

hat ha feltetelezem hogyneked messenger miatt kene ez, akkor elarulom hogy azis csak 320x420as kepet fog neked vinni, akarmilyen 29864875687325687568732x247264468746487264732 kamerad van

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#24) Tim82 válasza evone (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem olvasd el és értelmezd az előtte lévő hsz.-ét is... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) oettinger01


oettinger01
őstag

ez a gép úgy jó ahogy van és ennyi pénzért ilyen minőségben nem igen lehet jobbat kapni.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#26) Szanya


Szanya
tag

12 megapixeles, ultrazoomos, vakus kamera nálkül adni egy ilyen drága gépet pofátlanság. Ennél már csak egyetlen (két) szomorúbb dolog van, hogy nem fér bele a belsőzsebembe és ilyen teljesítményhez már bőven a 19"- os kijelző dukálna. :-)

Akkor is Macintoshra gyűlytök és kész. :-)

''Szanya csak egy van.''

(#27) Scalpel


Scalpel
senior tag

Na igen, ez az a gép, amire azt mondja az ember: KÉNE!!!

Egyszerűen hibátlan! :C

(#28) erdoke válasza M@trixfan (#22) üzenetére


erdoke
titán

Úgy 9 éve használok üzleti notikat, és még soha nem volt szükségem DVI-re, és nem is számítok ilyesmire az elkövetkező 2-3 évben. Minek? Hogy vakuljanak a parasztok?
Engem jobban zavar az optikai meghajtó megléte, illetve a kényszerű 1 kg alatt maradás, amit minden bzonnyal megsínylett az anyaghasználat (ahogy az R500-nál is). Inkább lenne 1,2 kg kicsivel erősebb anyagokból ill. optikai meghajtó helyett kicsit nagyob vagy másodlagos akksival.
Továbbra is X301-re szavazok.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Gergő_


Gergő_
őstag

hihetetlen ez a 1kg - 9 óra akksidő - optika trió
amúgy az eee pc-kben is jobb webkamera van tényleg(tudom hogy nincs köze netbookokhoz)
az lcd monitorok miatt lenne érdemes áttérni nagyobb felbontásra,de tényleg nincs mindenkinek hozzá elég sávszele sem
a dvi valóban felesleges,viszont egy hdmi opcionálisan jó lett volna

[ Szerkesztve ]

(#30) M@trixfan válasza erdoke (#28) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez frankó, hogy Neked eddig 9 éve nem kellett. Másnak meg kell :) 9 éve nem is voltak ennyire olcsók a nagyfelbontású monitorok és ennyire elterjedve a nagyfelbontású prezentációs technikák. Utóbbi 2-3 évben változott a helyzet. Ma már az integrált megoldások simán meghajtanak 1920x1200-as paneleket. Meg egyébként is 2008 van, ennek alapnak kéne lenni. Gyanítom, hogy csak a DVI licenszet nem akarják kifizetni...

Optikai meghajtóban egyetértek, asztali gépen is ritkán írok DVD-t. Táskában nem kér enni egy külső egység, viszont rengeteget számít mennyire könnyen lehet előkapni vagy iratkokkal "összefogni".

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31) shteer


shteer
titán

egyszer fogtam kézbe egy portege-t... azóta is úgy vagyok vele h egyszer lesz ilyenem (aktuális szériából)

..szerintem jónak tűnik

(#32) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Vajon mekkora hangja lehet a hűtésének?

Romani ite domum.

(#33) parandroid válasza ZCoyote (#32) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egyértelműen terheléstől függ. Alapon használva nyilván konkrétan semmi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) erdoke válasza M@trixfan (#30) üzenetére


erdoke
titán

Pár éve nekem is van egy 24-es Eizo monitorom, mégis megfelelt az analóg, amikor néha rákötöttem a laptopot. Ha nem üzleti laptop lenne, amit nem elsősorban hurcolva használnék, hanem otthon parkolna a nagy monitor mellett, akkor esetleg szempont lenne a DVI. Amire ez a noti való, ott a vásárlók 99 %-ának nem szempont. Valószínűleg te nem vagy célközönség. Vegyél csak almásat, azért van.

A legjobb aláírás a héten

(#35) evone válasza M@trixfan (#30) üzenetére


evone
őstag

nekem thinkpadra csak svideo hianyzik, esetleg hdmi. dehat busienss :)

de az svideo telleg jolenne, dvi-re nem vagyok, mert azert vettem notit hogy ugyse helyben vagyok, a dsubot se hasznalom..

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#36) kariad


kariad
senior tag

No ez már megfelelne nekem.Jó felbontás és fogyásztás!
De ilyen áron..... :B :((

Ebből már milyen Laptopot vehetnék.... :K

(#37) Athanáz9 válasza kariad (#36) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kis monitoron jó ez a felbontás? Vagy épphogy ezen jó? :D

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#38) dabadab válasza M@trixfan (#30) üzenetére


dabadab
titán

Dokkolorol hallottal mar? :) Az uzleti laptopoknal az a tipikus, hogy amikor az ember a sajat helyen ucsorog, ahol nagy monitor meg kulso bill. van, akkor dokkolot hasznal (amin van DVI kimenet), utkozben meg a laptop sajat kijelzojet, prezentacioknal meg a projektorhoz teljesen jo a vga.

Athanáz9: engem zavarna, ha olyan felteglanyi pixeleket kellene neznem, mint ami neked van ;), nekem az 1400x1050@12" lenne a szimpatikus - de olyat meg az IBM (az X60 tabletet leszamitva) nem csinalt es mar nem is fog... :(

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39) erdoke válasza dabadab (#38) üzenetére


erdoke
titán

Az X301 1440x900-a szvsz jó kompromisszum 13,3"-on, de ízlések és pofonok ugyebár...

A legjobb aláírás a héten

(#40) dabadab válasza erdoke (#39) üzenetére


dabadab
titán

Wide, jajj :( Az X301 az majdnem akkora, mint a T41 (vmivel rovidebb viszont cserebe szelesebb - nem is ertem, hogy miert X lett es nem T), a kepernyoje viszont joval kisebb na meg persze a felbontasa is - szerintem ne jo uzlet az, hogy ha a gep alapterulete 7,5 %-kal csokken, azert cserebe a kepernyo teruletebol 21%-ot a felbontasbol meg 12%-ot veszt az ember.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) erdoke válasza dabadab (#40) üzenetére


erdoke
titán

Én már megszoktam a wide-ot, kicsit másképp, de (ki)használható.
Nézd a jó oldalát, a billentyűzet nem kisebb. :D

A legjobb aláírás a héten

(#42) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Jó, de mért is halt el a topik?
:C

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.