Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szvsz. AMD lesz a lelke. Nem emelnék ki ennyire a reklámban, ha csak a grafika lenne az, illetve akkor az Intel logója is megjelent volna.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) T_Stark


T_Stark
őstag

Remélem APU lesz benne.
15,6" alatti méretben a Trinity-s kínálat olyan gyér, hogy szinte nincs is :(((

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Szerintem ez Trinity APU-val lesz, ha Intel proci hajtaná azt a logót mutogatták volna vagy azt is, végre valaki bemer vállalni egy normális cuccot AMD APU -ra.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) i-sti válasza atti_2010 (#3) üzenetére


i-sti
senior tag

En is remelem, de azert ne kiabaljuk el, mert lehet (van ra pelda), hogy egy E2-1800/3000 kerul ala.
Remelem Samsungeknal van esz es legalabb egy A6-ot benyomtak neki.
Szerintem a Dual-Graphics nem szukseges notebook-ba csak folosleges aram felvetel lenne, mert kel az aram a kontrolerekbe meg a dVGA-ba, notebook-on meg nem hiszem, hogy sokat akarnanak 16x elsimitason jatszani, normalis jatekra, Most Wanted - mediumon, pedig egy (asztali) A6 elboldogul.

Novum Forum Siculorum

(#5) gabon86


gabon86
tag

Ez a kis videó elég jól sikerült :K meg a laptop is kinézetre :K

(#6) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Remélem APU+dedikált vga-val szerelt masinát kapunk olcsó áron.
AMD FOREVER!

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#7) margithid


margithid
veterán

Jó lenne ha végre az amd-t is elkezdenék a termékeihez méltón foglalkoztatni.
Hordozható eszközökben szerintem egyre inkább felesleges a processzorerő, az intelé főleg, viszont az integrált VGA egyre nagyobb szerepet kap és ebben amd jópár lépéssel intel előtt áll.
Nem értem egyszerűen, hogy miért nem éri meg sok gyártónak az amd, esetleg annak kockáztatásával is, hogy intellel összevesznének ezáltal.
Asztali szegmensben is feljöhetnek, amint a 6 és 8 magos processzoraikat is felszerelik integrált VGA-val.
Én már most is ilyen cuccot vennék, de egyenlőre ilyen még nincs, majd talán jővőre.
Táblagépeknél is lehetne nem kis keresnivalójuk.
Örülök, hogy egy ilyen nagy gyártó mint a samsung egy ilyen gépébe amd-t épített!
Reméljük a többi gyártó is rájön, hogy ha amd-t preferálja, akkor olcsón adhatnak jót.

(#8) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Pengevékony, bili világítással, ssd-vel + AMD A10-4600M. Best buy lehet.

(#9) atti_2010 válasza margithid (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem értem egyszerűen, hogy miért nem éri meg sok gyártónak az amd, esetleg annak kockáztatásával is, hogy intellel összevesznének ezáltal.

Ez nem összeveszés meg ilyesmi kérdése hanem kőkemény üzlet, Intel hatalmas kenőpénzeket nyom a gyártók zsebébe reklámpénznek álcázva hogy az ő termékei fogyjanak még akkor is mikor hulladékot árul, az emberek megveszik mert biztos jó meg Intel aztán mikor a WOT játék is 9 FPS-t megy akkor pislognak nagyot és hozzák a szervizbe hogy "ugyan má mester csináljuk vele valamit hótra diavetítés az egész" de ekkor már késő.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) margithid válasza atti_2010 (#9) üzenetére


margithid
veterán

Viszont ez nem járható út szvsz. Igaz az amd-től lehet so kgyártó fél is, elvégre régebben voltak gondok a cuccaikkal. De az már a múlt.

(#11) ng0ofy válasza margithid (#10) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

El bizony, pl tabletben a Hondo APU mindent visz kategória, mégsem kerül bele csak pár gépbe ):

(#12) atti_2010 válasza margithid (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Milyen cuccokkal voltak gondok? Mobil cuccaik nem is nagyon voltak az volt a gond pár asztali CPU-t beraktak mobil gépbe és ennyi, a mobil VGA -k meg tudtommal mindig is jók voltak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) margithid válasza atti_2010 (#12) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom, régen melegedésről bezséltek, de nekem nincs tapasztalatom ezzel.
A hondo apu-nak viszont nagy jővőt jósolnék ha rácuppanának a gyártók. Messze a legjobb apu tabletekbe.

(#14) atti_2010 válasza margithid (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze hogy melegedtek hiszen asztali CPU volt bennük.

Ez igaz de nem tudom mit sz@roznak már annyit vele arról volt szó hogy a Win 8 -al startol, nem is csodálkozom hogy Rory átszervezi az egész bandát, rettenetesen tudnak tetvészkedni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) vinibali válasza i-sti (#4) üzenetére


vinibali
őstag

az A6-os azért elég hurka Trinityben... de mivel ez valami atom új cucc lesz a CES-en, megkokáztatom hogy 3rd gen APU lesz :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) atti_2010 válasza vinibali (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kizárt dolog a kinézete alapján hogy az A6 tegyék bele, A8 vagy A10 lesz az, vagy csinálnak majd egy belépőszintet is amibe tényleg A6 lesz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) TOM-202


TOM-202
senior tag

Remélem hogy ez a példa "ragadós" lesz és mások is egyre szélesebb körben fognak építeni AMD alapokra. Én örülnék a nagyobb választéknak AMD vonalon minden szegmensben.

(#18) margithid válasza atti_2010 (#16) üzenetére


margithid
veterán

4 magos cucc lesz az tuti. Elöször mindig a csúcsot mutatják be amúgyis.
Amúgy meg remélem notebookprocesszorokban is meg fog jővőre jelenni egy 8 magos apu, igy az i7nek is lenne ellenfele. Egész jó fogyasztásai vannak az új trinitynek asztali és mobil fronton is, reméljük jővőre megvalósul a 8 magos notebook apu!

(#19) Dr. Akula válasza i-sti (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Trinity mellé felesleges, de Intel GPU mellé nem hülyeség a kiegészítő dGPU. És az se árt ha ez nem megy 0-24-ben, csak amikor kell, főleg egy notiban. A legjobb az lenne ha az Intelnek is lenne értékelhető teljesíményű integrált GPU-ja.

margithid:
Az AMD is elkezdhetne foglalkozni a CPU fogyasztásával, mert ott meg az a gáz. Intel CPU + AMD GPU lenne az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Akula válasza atti_2010 (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Régóta van (volt) Turion mobilprocija az AMD-nek, max fogyasztásban Intel közeli, viszont minimálfogyasztásban sokszorosa az Intelnek, és ez elég gáz. Nem csinálsz semmit és úgy is (viszonylag) hamar(abb) lemerül a cuccos. Persze nemcsak a proci fogyaszt, így összfogyasztásban nem annyira vészes, de látható a különbség.

(#21) i-sti válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem az 3210M-nek a HD4000 boven megfelel :))
Beepitett laptop kijelzo youtubeozni, netezni, ugyanakkor ugyanazon idoben HDMI-vel egy 40"(1080p) LCD tv-en nezni egy ~20GB filmet, nekem megfelel.

Novum Forum Siculorum

(#22) HeavyToys válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Full terhelt fogyasztással ma is jobb az Intel, viszont Idle, vagy könnyű terhelés, filmnézés, netezés közben már az AMD a jobb.

(#23) margithid válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


margithid
veterán

Az új trinity asztali fogyasztása nem rossz szerintem, 5500, 5700, 65 W és 4 mag van, plussz tisztességes GPU teljesítmény.

(#24) Dr. Akula válasza HeavyToys (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pont fordítva, az Intel terheletlenül sokkal kevesebbet fogyaszt. A Trinitynél is, meg azelőttieknél is. Az AMD a GPU részben remekel, ott viszont az Intel nem. Bár az Intel GPU fogyasztása abszolútértékben kisebb, de a teljesítménye aránytalanul gyengébb, ezzel "szépít" az AMD. CPU-ban viszont még mindig nem tudja megközelíteni az Intelt, se teljesítményben, se minimálfogyasztásban. Sajnos.

margithid:
A Trinityben a GPU rész a király (szokásos AMD módon), a CPU része - legalábbis az Intelhez viszonyítva - elég karcsú. A high-end Trinity nagyjából a low-end Ivy Bridge szintjén mozog (csak CPU-t nézve). A fogyasztás az rendben van, de az Ivy (példának okáért i7-3770) 77W-ja se sokkal több. Legalábbis a 200W-os P4-ekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#25) atti_2010 válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Pont fordítva, az Intel terheletlenül sokkal kevesebbet fogyaszt. A Trinitynél is, meg azelőttieknél is.

Enye benye az a fránya berögződés hogy az AMD sokat fogyaszt IDLE meg mindenhogy:

Na most én a Trinityt alaposan alulfeszelve hajtom 4200 Mhz-en így még kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) stewe2 válasza atti_2010 (#14) üzenetére


stewe2
aktív tag

Én 2002-ben szálltam be egy Athlon XP 1800+ rendszerrel, azóta is csak AMD (ATI) gépeim vannak, de soha semmilyen gondom sem volt egyik gyártóval sem! :K

stewe

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#27) HeavyToys válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Hidd el hogy nem :), alattam linkelték is! :) Teljesítményben így van, de a minimál fogyasztás már megvan a Llano óta.

(#28) margithid válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


margithid
veterán

Azért azt hiszem nagy általánoságban a trinity asztali a8, a10 hozza az ivy i3 teljesítményét processzorban, egy szálon az i3 erősebb, több szálon az amd, nagy eltérések nincsenek, akiknek teljesítmény kell azok úgyis i5, i7 vagy 8 magos fx procikat vesznek.
Általános használatra már az i3/trinity a8/a10 is sok. GPU-ben viszont van potenciál, főleg a jővőre nézve, sok szoftver már msot kihasználja a cpu mellett a gpu-t is.
Szvsz ha 2-3 évig nem történne számottevő fejlesztés processzoroknál akkor se lenne nagy baj, messze túlteljesítik a korukat a cpu-k, a gpu-król ez már nem mondható el.

(#29) margithid válasza atti_2010 (#25) üzenetére


margithid
veterán

Szívesen látnék egy ilyen tesztet az 5500-ról is. Kiváncsi lennék az, hogy szerepel a 65W-os tdpjével.

(#30) Sanya válasza vinibali (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

jaja, biztos :-)
még az intelnek sincs rá drivere, de már a google stabil terméket épít rá :-)
tehát a google bukni akar?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) HeavyToys válasza Sanya (#30) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Chronos, nem Chrome-os :))

Szóval ide a google-nek semmi de semmi köze nincs :).

32:
Nem, ez már nincs így. Nincs mit tagadni, gyártástechnológiai és alapvető architechtúrális különbségek miatt az x86-os magok többet fogyasztanak terhelten és kisebb teljesítményűek mint az intel megoldásai.

Az AMD azt mondta, hogy x86-on nem is kíván az Intel vetélytársa lenni. Szóval ebben érdemi előrelépést, hogy egy i7 de sajna még egy i5 megszorítása legyen közeljövőben, pusztán CPU erőből, azt sajnos el kell felejteni. Nyilván nem vészes a jelenlegi helyzet, de jobb lenne, ha meglenne az a 20-25% CPU erőtöbblet. Nyilván, árban is más kategória lenne akkor :).

Egy valamit nem értek csak, a jelenlegi APU-ik jóval alacsonyabb, akár 0,15-0,2V-al is működnek alacsonyabb feszültségen, mint a gyári default. Szóval, vagy nagyobb órajel is kihozható lenne, vagy alacsonyabb TDP, megegyező teljesítmény mellett. Igazából a nagy szórást sem értem, mert kb mindenkinek hasonlóak a tapasztaltai.

[ Szerkesztve ]

(#32) Sanya válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

ne felejtsük el az intelnél a tdp az általános CPU fogyasztását takarja, míg az amd-nél a teljes apu max fogyasztását.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) margithid válasza HeavyToys (#31) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem nem is kell megszorítani, bőven elég a felhasználók 95%-ának a cpu teljesítmény.
Egy 8 magos FX is a jővőnek szól, sok minden nem használja ki.
Egyébként is elsősorban manapság ssd-re kell beruházni ha gyorsaságot akarunk, nem cpura.
Szeritnem egy átlagos felhasználónak egy A-10 5700 is bőven sok, 30k-ért ez szerintem nagyon jó vétel, ráadásul ez már tényleg nem fogyaszt sokat.

(#34) deja vu válasza margithid (#33) üzenetére


deja vu
addikt

Egy átlagos fölhasználónak elég lehet egy a10 5800k, de azért ne vicceljünk már, egy ultragyenge 6670 a teljesítménye, a proci meg egy i3 szintjén mozog ami még elfogadható lenne. Egy vacak középkategóriás gépem van, de az amd az apuval lehet 2016 előtt be se hozza azt a teljesítményt amim most van. Koca játékos vagyok, de sajnos nagyon úgy néz ki, hogy lehet 2020-ban is az aktuális legújabb i5,i7 intel procival fogom tolni+dVGAval. Ezért nem értem ezt az APU fényezést, majd pár év múlva jó lesz, elég kraft lesz benne. Egyébként is azért vegyek most 2012-ben aput, hogy egyből visszavegyem a beállításokat? Ki gondol a jövőre?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35) atti_2010 válasza deja vu (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy átlagos fölhasználónak elég lehet egy a10 5800k, de azért ne vicceljünk már, egy ultragyenge 6670 a teljesítménye

Ez sok embernek ultra megfelel és fele annyit fogyaszt mint egy dVGA -val szerelt gép, az hogy neked mi felel meg az 1 dolog de másoknak másra van igénye.

2016 előtt be se hozza azt a teljesítményt amim most van

Akkor az Intel ebben az évtizedben már meg sem közelíti a középkategóriás IGP-t. :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) deja vu válasza atti_2010 (#35) üzenetére


deja vu
addikt

Az aktuális csúcs amd igp se fog ötöd annyit se tudni mint egy normál videókártya.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37) margithid válasza deja vu (#34) üzenetére


margithid
veterán

Azért az nem ultragyenge szerintem, de nyilván nem lehet 50k-s VGA-hoz hasonlítani.
Egyébként most a játékosokról beszélünk, szerintem sok ember magasról tesz az fsp-re meg ezekre, fusson el a gépén és jól van. Nem fog külön venni egy i3at és egy 20k-s VGA-t mikor fele annyiból megkapja egyben alacsonyabb fogyasztással.
Én arról beszélek, hogy egyre több program kihasználja a gpu teljesítményét, nem csak játékok, hanem minden, és ez a jővőben még jobban fokozódik.
A jővő az apu, ez nem kérdés. Cpu erőben az intel a favorit, gpuban az amd. Namármost a cpu erő manapság bőven elég, gpuban pedig lenne még hova fejlődni, és ebben az amd legalább annyira az intel előtt jár, mint amennyire el van maradva cpu erőben.

[ Szerkesztve ]

(#38) deja vu válasza margithid (#37) üzenetére


deja vu
addikt

Ezekkel az apukkal az amd még az i5 ellen sem versenyzik. Teszem azt egy 7870-től még 2015-ben is messze lesz teljesítményben az apu. Jövőre szerintem a 2560x1440-es ips-es moncsik biztos olcsósodnak és bekerülnek 100ezer alá, oda a 7870 is kevés lehet, nem hogy egy apu. Ez az amd apu Őseimnek való ssd-vel, és 5 évig nem kell hozzányúlni.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#39) atti_2010 válasza deja vu (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

100 felhasználóból 80 -nak tutira elég egy 6670 -nek megfelelő APU és megkapja 30K ért CPU val együtt, csókolom miről is beszelünk arról a 20% -ról ha van annyi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) margithid válasza deja vu (#38) üzenetére


margithid
veterán

Ki mondta, hogy az i5tel kell versenyeznie egy 5700-nak?
Mégegyszer mondom, cpu erő bőven elég igy is, gpu pedig oda vissza veri nem csak HD2500-ast, de a 4000-t is.
Szülőknek meg bőven elég lenne egy intel 4500 MHD is, a ful lHD videókkal az is elboldogul, más igénye nem hiszem, hogy lenne.
Ki kell ábrándítsalak, még a full HD monitorok se terjednek olyan ütemben mint kellene, külföldön se vesz mindenki 500euró/$-os monitort, szerintem az ips-es full HD monitorok amiknek most itthon kezd normalizálódni az ára.
Ne csak magadat nézd, te egy geek vagy, akit érdekelnek a legújabb dolgok, de ha egy átlag felhasználó a jővőben gépet akar összerakni, és meglátja, hogy egy 4 magos amd, nomális GPU-val 25k, akkor elgondolkodik rajta, főleg ha a fogyasztás is meglátja.
Amúgy meg ha valaki csak internetezni akar, skype-olni meg ilyesmi, akkor tényleg tök felesleges még ez a proci is, egy pentium vagy egy A4 és ennyi. Felesleges pénzkidobás szerintem.
Nekem egy B800 1.5 GHz-es celeron van a notebookomban, firefox 40 tabbal nyitva, egy virtuális xp fut, skype megy, teamviewer megy, mellette böngészek chromeban. Nem azt mondom, hogy szélsebes, de nem zavaró a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#41) deja vu válasza margithid (#40) üzenetére


deja vu
addikt

De Abu azt mondja, hogy a számítógépen az API annyira hátráltat, hogy többször olyan erős vas kell hozzá mint a konzoloknak. Az új konzolokba amd apu kerül, akkor nem hiszem, hogy a pc-s a10-en el fognak futni a konzolportok.

Egyébként tényleg nem jellemző még az i5 sem a 20 év körüli haverjaim körében, phenommal, meg core2duo nyomulnak, de még abban sem 100%ig biztosak, hogy intel vagy amd proci van a gépükben :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#42) gabber01 válasza deja vu (#41) üzenetére


gabber01
addikt

sőt, elmondom neked, hogy nagyon sokan még azt sem tudják, hogy egyáltalán van proci a gépükben, vagy hogy az mi...a többi dologról ne is beszéljünk.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#43) Dr. Akula válasza margithid (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, kb. i3-i5 szint, kb. a csúcs i7 fele. Ahhoz képest hogy fogyasztásban hasonló kategória mint az Intel, ez nem túl izmos. Persze GPU-ban meg fordított a helyzet.

#25 atti_2010:
Ezek asztali procik, mobil vonalon kéne vmi hasonló tábla, hogy ott mi a helyzet. Mert sztem ott még mindig nem ilyen rózsás. Nem biztos hogy azonos a skálázódás.

(#44) And01 válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


And01
aktív tag

Mobilon sajnos soha nem lehet kimérni pontosan!
Kicsi vagy nagy felszereltség, jobb,rosszabb akku stb. szinte lehetelen
találni két egyforma gépet ami jó a teszthez!
Így az üzemidő teljesen eltérő
De mobilfrontos sincsen már az a komoly különbség ami a turionos időkben jellemző volt!
Fogyasztásban nagyjábol fej-fej mellett, a baj elsősorban hogy Amd alapokon kevés design alapul
az is A4 A6 gép A8-A10 ritka vagy nincs!

[ Szerkesztve ]

(#45) atti_2010 válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hát már nem azért de itt is kap rendesen az Intel:

A Trinity a Playback -en kívül mindenütt megveri ahova meg erő kell játék ott aztán teljesítményben és fogyasztásban is kap rendesen, és ugye ez egy Tomhardveres teszt ha egy pártatlan oldal csinálná még nagyobb lenne a meglepetés.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#46) Dr. Akula válasza atti_2010 (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez szép, de itt mind dolgozik a proci vmit, ahol eddig is hasonló volt a két gyártó fogyasztása. A különbség, mint írtam, az üresjáratnál van, amikor épp nem csinál semmit a gép csak várja hogy majd foglalkozz vele. Mint autóban az alapjárat.

(#47) atti_2010 válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Olyan tesztet nem találtam de ne is hiszem hogy olyan fontos lenne hiszen ha nem csinálsz rajta semmit úgy is percek alatt elmegy aludni, szóval nem értem a problémát, de meglehet hogy IDLE is a Trinity nyerne mivel asztaliban IDLE kevesebbet fogyaszt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) margithid


margithid
veterán

Én igazából fogyasztás gyanánt az ivy i3 és mondjuk az 5700 összehasonlítására lennék kiváncsi.
Meg persze a teljesítménytesztekre is.

(#49) T_Stark válasza margithid (#48) üzenetére


T_Stark
őstag

(#50) Sanya válasza T_Stark (#49) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen gpuval készült a mérés?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#51) atti_2010 válasza Sanya (#50) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Saját IGP nincs külön VGA.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#52) T_Stark válasza Sanya (#50) üzenetére


T_Stark
őstag

Itt IGP-vel mentek, de a tesztben megmérték egy GTX680 mellett is, akit érdekel: [link]

(#53) Sanya válasza atti_2010 (#51) üzenetére


Sanya
nagyúr

s közben mennyi fps-t toltak a játékok, míg csak az apu működött? :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54) atti_2010 válasza Sanya (#53) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Most is csak az APU működik, játékfüggő az FM2 topik tele van képekkel tesztekkel. A másik konfigban van a Llano +HD 6850 páros.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#55) Zeratul válasza deja vu (#34) üzenetére


Zeratul
addikt

de javu: 2020ban se CPU-d se sGPUd nem lesz. Integráció a hibrid rendszerek irányába halad amit az intel se tud megakadályozni csak max késleltetni.

(#56) lenox válasza atti_2010 (#25) üzenetére


lenox
veterán

Azert van ezzel az abraval ket baj, egyik, hogy az intel oldalon egy 16+4 fazisu tapellatassal megaldott tuning lap van az amd 6+2-esevel szemben, a masik meg hogy ezek desktop procik. Azt amugy en is tapasztaltam, hogy az amd apukat alulfeszelve meg alulclockolva drasztikusan csokken a fogyasztas, szoval erto kezekben egy trinitys notebook az kiraly, de ennek az abranak semmi koze hozza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.