Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiliman


kiliman
tag

Így kellene kinéznie a gamer gépeknek. A sok színes világító sz.r helyett...

(#2) Astroboy


Astroboy
őstag

Több, mint 600k és nem villog? Semmi LED? És a gémerek kérem?

-ez így életképtelen ;]

(#3) Robert07


Robert07
aktív tag

LGA2011-el kerem. :DDD

(#4) Hunter2


Hunter2
addikt

megint asztali processzor laptopban mint a régi szép időkben. :DDD

(#5) Ruuwa


Ruuwa
tag

90W-os CPU belefér, de teljes méretű kurzorgombok nem. Na jó, azért elfogadnám ha hozzám vágnának egyet. De csak durcásan. :DDD

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#6) gabor7th


gabor7th
addikt

Nekem tetszik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Mondjuk, a hűtésére, meg hogy Xeon-on kívül milyen más procival hajlandó elindulni, kíváncsi volnék. De nagyon tetszik ez az "úgy bővítem, ahogy akarom" koncepció. Végre... :C

[ Szerkesztve ]

(#8) macilaci78 válasza Astroboy (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mert ez nem gémer, csak annak is megfelelhet. Persze ehhez, mókolni kell vele, hogy világíccson, meg fel kell dobni ezeket a snassz egyenes síkokkal határolt testet valami kiálló domború rátétekkel. Vajon pirosban is kapható lesz, természetesen világító memóriamodulokkal és kék nyákkal, mert a kék festék minden grammja plusz fps-t jelent a GTA-ban. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) föccer válasza macilaci78 (#8) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt hittel le kell önteni benzinnel és meggyújtani. Elvégre akkor is világítani fog.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10) BBencK válasza cinemazealot (#7) üzenetére


BBencK
csendes tag

Belemegy sima Core iX is. A weboldalukon van konfigurátor, lehet bele kérni azt is.

(#11) KisDre


KisDre
senior tag

Izgalmas lenne ha a Ryzennel az AMD konfigként is jönne valami ilyesmi :) (Kár hogy nem sok esélyt látok rá a gyártók miatt, függetlenül attól hogy jó lesz-e az AMD vagy sem)

KisDre.artstation.com

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na végre.

Ez legalább nromalis, nem hivalkodó, és kellően erős is.

Ez egy rendes munkagép

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na kérem, ez egy rendes, tisztességes gépnek tűnik. Ilyennek kellene lennie a többi gépnek is, ennyi pénzért ez nagyon jó! Ami fura nekem hogy kevesen írtak ide be... Most azért mert annyira nem cseng ez a név hogy EUROCOM, vagy mert nem csicsás csilli-villi a gép?

A CPU hűtést hogy oldják meg? Egy laposnak számító hűtő is sokkal vastagabb még egy ITX gépben is mint maga a notebook teljes vastagsága.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) DithenS válasza Apollyon (#13) üzenetére


DithenS
senior tag

Nekem se mond sokat ez a név.Plusz először azt hittem szerver a címből azt rájöttem hogy csak szarkazmus :D
Egyébként a legtöbb ilyen gépnél azért írnak sokan mert tényleg undorító ahogy kinéznek.Ezzel nincs baj,a magyar dícsérni nem tud csak irigykedve leszólni valamit :D

(#15) opr válasza Apollyon (#13) üzenetére


opr
veterán

"Most azért mert annyira nem cseng ez a név hogy EUROCOM, vagy mert nem csicsás csilli-villi a gép?"

Vagy mert ez egy workstation. Azok meg akkor érnek valamit, ha van hozzájuk legalább a teljes nyuagtot lefedő nbd garancia, anélkül azok, akiket érint rá se néznek kb. Nem lehet tudni róla semmi fontosat. Értsd: gépház minősége, kijelző minősége, hűtés hangja, hangszíne, garancia, szervíz, stb. Ha konzumernek tekintjük, akkor akár még jó is lehet, de akkor meg van ismertebb márka.

Szerintem összvissz ennyi áll a dolog mögött, de majd max jöne gy guru és megcáfol. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) Graphics válasza opr (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Clevo gép, azok pedig mindig is kiválóak voltak :)

Konzumernél azért jóval több, főleg a kialakítása és bővíthetősége miatt is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) opr válasza Graphics (#16) üzenetére


opr
veterán

Egyetértek, én csak arra próbálok rávilágítani, hogy ha nincs nbd, akkor konkrétan konstans kockázatot jelent abban a környezetben, ahol minden óra kiesés sok-sok pánzbe kerül.
Mondok egy reális példát:
- Londonban egy pénzügyi cégnek dolgozó külsős fejlesztő napi 5-6-700fontot keres. Egy ilyen ember nem fog megvenni olyan gépet, ahol nincs nbd garancia, mert ha kiesik a gépe két hétre, többet veszít, mint amennyibe egy új ilyen gép kerül.

De akkor egy közelebbi példa, ne vegyük a szakma tetejét. Egy átlagos senior külsős fejlesztő óránként 35 fontot megkeres. Ez napi minimum 280 font (ennél több, mert egyebeket is szokás kiszámlázni).
Az azt jelenti, hogy ha megveszi ebből az ésszerű full-extrát, ami kb 2500font, az ~9 munkanapi bér, tehát kevesebb, mint két hét. Ez egy nagyon nagy kockázat, plusz ugye arcvesztés, ha kiesik technikai gondok miatt több, mint egy napra. És ugye ennyiért már van hp meg dell meg mittomén ezer másik, aminek neve is van, meg nbd-t is ad.
Ezért mondtam, hogy lehet, hogy ez egy nagyon jó gép, lehet nagyon minőségi, csak éppen a célpiac úgy számol, mint amit leírtam, így náluk ki is esik kb azonnal.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) urban racer


urban racer
senior tag

Huhh, ezt nagyon élném! :C :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#19) Graphics válasza opr (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez retegtermék inkább. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) #06658560 válasza opr (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha lenne NBD, akkor se lett volna több komment.

(#21) opr válasza #06658560 (#20) üzenetére


opr
veterán

Ha ennyiért lenne benne nbd, akkor sztem azért páran rámozdultak volna gondolat szinten. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) #06658560 válasza opr (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

De nem írták volna. Ezen híreket mindig kevesen kommentelik. Amúgy egész jó konfigurálási lehetőségeik vannak.

(#23) opr válasza #06658560 (#22) üzenetére


opr
veterán

Lehet igazad van. Illetve igen, az nekem is nagyon tetszik, hogy mennyire szabadon lehet konfigurálni a gépet, dícséretes dolog. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Graphics válasza opr (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csatlakozom , nekem nagyon tetszik ez a megoldás, hogy asztali proci megy bele.

Ha így mondjuk egy G-s proci is beleteheto akkor kéne nekik OEM vazat kínálni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) imibogyo


imibogyo
veterán

Dizájnban egyelőre azért nem kell izgulnia a Predatoroknak, Alienware-eknek és ROG-oknak, a Tornado egy viszonylag érdektelen, sötétszürke műanyag házba került, amelynek egyetlen izgalmas része a hátoldali méretes szellőzőnyílások lehetnek.

Szerintem meg pont ezen gépek gyártói tanulhatnának az ilyen masináktól, hogy attól, hogy valaki egy mobil munkaállomást, esetleg alkalmi "gamer" gépet szeretne, attól még nem kell úgy kinéznie, mint valami sci-fi-odahányásnak, ami még ráadásul világít is, mint a leggázabb ricer... :B

(#17) opr:
Az azt jelenti, hogy ha megveszi ebből az ésszerű full-extrát, ami kb 2500font, az ~9 munkanapi bér, tehát kevesebb, mint két hét. Ez egy nagyon nagy kockázat, plusz ugye arcvesztés, ha kiesik technikai gondok miatt több, mint egy napra.
Ezt a fajta gondolkodást soha nem értettem egy olyan területen dolgozó embertől, akinek ennyire fontos a "kiesés-mentesség". Ha ennyire jól keres, akkor azért csak telik már mondjuk 2 normális gépre, meg egy privát felhőre, vagy komolyabb ilyen szolgáltatást is nyújtó NAS-ra és akkor gépkiesés esetén csak az "egy géphez kötött" programjait kell átköltöztetni az új/tartalék masinára (erre szinte minden normális cég nyújt lehetőséget, még behalt gépről is, például telefonos deaktiválással), a munkaanyagjai pedig naprakészen ott lesznek 10 perc alatt az új gépen... Ez tényleg annyira durva dolog a ma adta technikai színvonalon? És akkor nincs "arcvesztés", meg anyázás a hóban...

Mindegy. Ebből logikusan következik, hogy én magam nem ilyen területen és pozícióban dolgozom, lehet csak ezért nem értem/tudom, de ez van. Nekem minden munkám és minden fontosabb adatom redundánsan a csoport privát felhőjébe plusz az abszolút belső használatú NAS-on, szinkronizáltan leledzik (mind a kettő munkahelyi alapszolgáltatás és természetesen "távolról" is megtörténik a szink.), ha egy gépem kiesik, akkor csak előveszem valamelyiket a másik 1-2 darabból és a "csillagromboló" javításáig / cseréjéig kihúzom azzal. Egyik tartalék gép sem annyira régi, vagy lassú (általában egy-két éves minőségi felső kat., vagy akár csúcs gépek), hogy ez nagy érvágást jelentsen, maximum kis kényelmetlenséget. A használt programjaim 90%-a pedig eleve mennyiségi licences a cégen keresztül, így a legtöbb már eleve rajta van a tartalék gépen is, szóval még csak telepítenem sem kell szinte semmit sem. Ha nagyon sarkítok, akkor 5 perc után ott folytathatom a munkámat, ahol abbahagytam, nem hogy napok, vagy akár hetek múlva... :))

(#26) #06658560 válasza imibogyo (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem az Alienwarek normálisan néznek ki. S az Eurocomnak is van bazári vonala, még WS-ben is.

(#27) imibogyo válasza #06658560 (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, azért is fogalmaztam úgy, hogy az ilyen masináktól és nem úgy, hogy az Eurocomtól. És az is evidens, hogy más cégeknél is vannak normálisan kinéző gépek (pl. ASUS csúcs gépe kifejezetten tetszik), de nagyon sokszor ezen gyártók gépeinél a felső kategória egyenlő a túlzó dizájnnal és a karácsonyfa feelinggel (még ha ezek legtöbbször ki is kapcsolhatóak)... De persze ízlések és pofonok, kinek ez, kinek az... ;)

(#28) Francia91 válasza Apollyon (#13) üzenetére


Francia91
veterán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.