Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

Barátnőm melóhelyről az első MX Master kapta, förtelem nehéz az is. Most egy Apple egeret kapott, az is teljesen szar, csak más okokból :D

(#2) koxx


koxx
MODERÁTOR

A logi felirat rettenet gagyi bóvli piacos hatást kelt. :U

(#3) prolad


prolad
őstag

Nem értem én se miért nem valamelyik gaming szenzorukat kapja, talán a fogyasztás? Plusz egy kicsit jobb minőségű talp, kiváló gaming egér lehetne, nagyon jó a forma, jók az extra gombok. Nyilván a tömeg ízlés dolga.
Azt megoldotta már a Logitech, hogy az egér megjegyzi a beállításokat külső szoftver nélkül is?

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem az MX Master 3 bevált, nálam évek után sem duplaklikkelnek, masszívak, és ezekre USB-C is fért. Én szívesen tértem vissza a G Pro Wireless-szel és G903-mal tett kitérő után az MX vonalhoz. Nem vagyok PC gamer. (No shit.)

A 3S viszont 50 ezer forint lenne majd? Az húzós azért.

A mechanikus vezeték nélküli MX billentyűzet tetszik, de ebből a műfajból a G915 még mindig sokkal szimpatikusabb. Micro USB-vel viszont azt is megtarthatják maguknak.

[ Szerkesztve ]

(#5) sutszi


sutszi
veterán

Ez a billentyűzet érdekes lehet...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6) Synthwave válasza prolad (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahhoz, hogy ebből kiváló gaming egér kerekedjen, első körben legalább 70-80 grammot (brutál, 141 gramm rofl...) fogynia kéne, aztán a Boltot Lightspeedre kellene cserélni. A talppal nem is lenne muszáj vesződniük, mert úgyis gagyit raknak rá (a G PRO X Superlighton, meg az összes többi játékos modelljükön is az van), amit első nap cserél az ember Corepadra/Hyperglide-ra.

A HERO szenzorok is nevetségesen keveset fogyasztanak, főleg az újabbak. Piacvezetők a gaming szegmensben.

"Azt megoldotta már a Logitech, hogy az egér megjegyzi a beállításokat külső szoftver nélkül is?"

A cikkben is írtam, hogy nincs belső memória. 50 000-ért. :'

--------------------------------------------------------------

(#4) Balika911: "Micro USB-vel viszont azt is megtarthatják maguknak."

Komolyan ez a deal breaker?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) #72042496 válasza Synthwave (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen. A két MX Master 2S-t is azért cseréltem le, hogy egyféle kábel legyen a napi kütyükhöz. Meg annyi pénzért arculcsapásnak tartom a micro USB-t.

(#8) Chibass


Chibass
tag

De miért ül valaki téli sapkában a gép előtt? :DD

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én is egy MX Master 2S-t használok Win alatt, de játékhoz egy G500-at. Desktop-ra tökéletes az MX, két hibája van: amit Balika911 is említett, a micro USB csati, illetve, mivel lehet vezetékesen is használni, a vezetéke túl merev! Amúgy rendben van, nálam. (a súlya is)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) dqdb


dqdb
nagyúr

A szenzorhibával elhalálozó Master után jobb híján Master 3-ra váltottam, az USB-C töltés nagy előrelépés volt, de anyagminőség terén hatalmas visszalépésnek érzem. Egy évnyi használat után sokkal szakadtabbnak néz ki, mint az előd volt 4 éves korában, fényesre kopott felületek mindenhol, a gumírozás bizonyos helyeken már mállik (oké, olyan bőröm van, ami nem bírnak a festett felületek és bizonyos műanyagok, de az előd sokkal jobban bírta).

Kijöhetne már valaki fokozatmentes görgővel, bálna mérettel, de nem bálna súllyal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11) Asycid válasza dqdb (#10) üzenetére


Asycid
tag

Sajnos a görgő Logitech-féle fokozatmentesre valthatosaga le van védve részükről, emiatt nincs rá esély,hogy más márkánál is megjelenjen. Pedig kellene ... MX Masterem volt, imádtam,de a talp gombbal mindig voltak bajok, illetve a gumirozas lekopott 2 év alatt. Szóval minőségbeli problémák voltak. Aztán kellett egy másik,de a szabadon futó görgőt úgy megszoktam, hogy muszáj volt maradnom Logi ágon, és sajnos én balga vettem egy g903 herot. Rohadt drága volt, és elképesztő, hogy mennyivel ócskább az egész mint az MX Master, pedig amaz se volt a legjobb anyagminosegben. Mintha valami pár ezres kínai ketpalcas muanyagdarab lenne... Szóval részemről soha többet Logi egér, annak ellenére hogy ahogy fentebb irtam a szabadonfutó görgő egy baromi jó cucc.

(#12) GAI válasza Asycid (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A legjobb egerük az MX Revolution volt (ahol először mutatkozott be a fokozatmentes görgő), azt azóta sem sikerült überelni sem dizájnban, sem minőségben. Nagyon sokáig használtam, még mindig megvan valahol. Utána a Performance MX még jól nézett ki, de érthetetlen módon kispórolták belőle a görgő "Smartshift" funkcióját, vagyis nem váltott automatikusan fokozatmentes módra a lendítés sebességének hatására, hanem egy végtelenül gagyi hatású gombbal kellett manuálisan váltani. Az új MX Master-eknek (generációtól függetlenül) meg a dizájnja nem jön be, mégis ezt használok most jobb híján. De a Revo-t mindig vissza fogom sírni. Nincs belőle valakinek egy "new old stock" példány? :DDD

(#13) Czeky válasza Synthwave (#6) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Csak van valami megoldás a súlycsökkentésre, anyagcsere esetleg könnyebb, de hasonlóan kemény műanyagra, vagy túlbonyolított alkatrészek leegyszerűsítése.

Munkahelyi régi Logi RX250-ből kiszedtem egy fémdarabkát, ami 13 grammal megdobta a súlyát (lol), csak annyi szerepe volt, hogy súlyosabb legyen, de most hogy 64 grammos sokkal használhatóbb.

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#14) #72042496 válasza Asycid (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

A G903-mal ugyanezt éreztem, számomra a görgője volt nagyon gáz. A csomagolásába bezzeg beleadtak apait-anyait, az fontos. :( A jobboldali gombok azért hiányoznak picit, azokra állítottam a Home és End parancsokat.

Nekem a korábbi szenzoros volt, pár nap alatt lemerült és minimális használat után még duplaklikkelt is. Akkoriban ez minden volt csak fontos nem, valamivel a garancia lejárta előtt vettem rá magam, hogy visszavigyem. Csereként már Hero szenzoirost kaptam, ha jól emlékszem, akkor azt bontatlanul eladtam inkább.

[ Szerkesztve ]

(#15) Felesbandi válasza prolad (#3) üzenetére


Felesbandi
senior tag

A Razer Orochi V2 egerem (ami ugyan nem Logitech, de ugyanugy gamer szenzoros) meg egyszer se igenyelt elemcseret, normal hasznalattal honapokig biztos birna. Szoval nem hiszem, hogy a Logitech szamara a fogyasztas lenne a problema. Kicsit olyan erzesem van, mintha szandekosan minden egeruket kicsit hianyosra csinalnak, hogy kesobb lehessen mivel ujitani es hazon belul ne legyen konkurencia.

Legalabbis nekem ezt a benyomast kelti a ceg az utobbi evekben megjelent termekeivel, aztan lehetseges, hogy csak le kene vennem a alufolia sisakomat.

(#16) copass


copass
veterán

MX Master 3s(nob)...
azért ez elég vastagbőr, hogy gyakorlatilag ugyanazt a típust kicsi elektronika mókolással eladják megint...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17) #72042496 válasza copass (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha tényleg annyival drágább, az meredek, de várjuk ki a végét.
Úgy emlékszem, a 2S azonos áron váltotta 2-t.

(#18) copass válasza #72042496 (#17) üzenetére


copass
veterán

2nél is eljátszották ezt? ez azért elég komoly.
ha legalább könnyítenék mittomén 90g-re, de az szerintem már a görgő miatt esélytelen...
én vettem egyszer 3-at cad munkára, nem lettünk barátok.
nagyon-nagyon-nagyon finoman fogalmaztam! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19) GAI válasza copass (#18) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sose értettem ezt a könnyítés dolgot, főleg hogy a cikkíró is ezen pörög... én kifejezetten szeretem, hogy van súlya, érzed hogy fogsz valamit, nem valami pillekönnyű noname vacak.

[ Szerkesztve ]

(#20) #72042496 válasza copass (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 2S egy ráncfelvarrás volt, de meg nem mondom, mi változott benne. Hmm, de, a színe biztos, így a grafitszürke megy a G613-hoz, az OEM fekete meg a céges notihoz. :D

Nekem az ilyenekkel nincs gondom. Nagyobb változás majd a Master 4-ben lehet, de szerintem megtartják a stílust. Én azt adnám, ha a G903 kapna egy Master-féle görgőt, USB-C-t és normális kapcsolókat is. Mert amúgy kényelmes volt az az egér.

[ Szerkesztve ]

(#21) Csandi válasza GAI (#19) üzenetére


Csandi
őstag

Kéz/ujj ízületek nem lesznek hálásak ha napi 8-12 órában évekig egy féltéglát tologatsz. Főleg akkor mint a cikkíró esetében, akinél egyébként is voltak/vannak ízületi problémák.

Nem mellesleg pedig ha játékról van szó akkor pontosabbnak lehet lenni egy könnyebb egérrel, finomabb mozgásokat lehet vele végezni, könyebb elindítani és megállítani, de mivel ez nem egy gamer egér ezért munkába áthúzva ugyanez, ppt-ben pl. vagy tervező programokban (akik nem rajztáblát használnak) pontosabban lehet dolgozni egy könyebbell. Egyszerűbb szinte csak a kezedet mozgatni mint a kezedet + valamit.

Ceruza/toll: Egy nehézzel írnál egész nap, vagy egy könnyűvel?

(Pillekönnyűek manapság a noname és a vacak ellentétei :D attól még lehet stabilan összeszerelve, recsegés és mozgó elemek nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#22) copass válasza GAI (#19) üzenetére


copass
veterán

fizika. a könnyebbel sokkal kevesebb erőt kell használnod a mozgatásra.
persze az is kérdés hogy mire használod, ha alig egerzel és csak dísznek van akkor oké.
de ha aktívan használod, pl. cad, ahol szinte egész nap egerezel. akkor elég megterhelő egy 130g egér. ínhüvelygyuszi könnyen befigyel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23) Synthwave válasza GAI (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csandi és copass szépen összefoglalta (effortless aiming, és kíméli az ízületeket), és ahogy az előbbi úriember is megjegyezte, nem attól lesz valami minőségi és remekül összeszerelt, hogy nehéz. Attól csak ajtótámaszték lesz. :DDD

Legjobb példa talán a Pulsar Xlite; endoskeleton dizájnnal ~50 gramm, pedig egyáltalán nem kicsi (20,2 x 10,5 cm-es kézzel tudom kényelmesen palmozni is, ha akarom), és strukturális integritás tekintetében majdhogynem Endgame Gear XM1-közeli történet, ami abszolút élvonalnak számít a piacon.

Ennél nehezebb egerem saját, tartós használatra már biztos nem lesz, csak könnyebb. Mivel állandóan emelem és repozicionálom, már egy 65-70 grammos dög után is megváltás (pedig az nem számít nehéznek), nem hogy ilyen 100, meg 140 grammos megalitokhoz képest. Azoktól már szó szerint néhány percen belül megy szanaszét a kezem, ha játszom, de még irodázni is szörnyűek.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Synthwave válasza #72042496 (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Logi oldalán már fenn van 50-ért. Business of the century. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Csandi válasza Synthwave (#24) üzenetére


Csandi
őstag

Kb. 2 napig volt Master 3-mam, utána ment fel apróra :D Világi vétel volt, és soha többet :D Most ha valaki ilyesmit akar a Razer Pro Click vonalat ajánlanám, szerintem mérföldekkel előtte vannak :) (irodába vettem is egy Mini-t, teljesen oké)

[ Szerkesztve ]

(#26) Egon válasza Csandi (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez totál egyéni kérdés, szerintem nem lehet általánosítani.
Nekem otthon ezer éve egy Performance MX van, amivel játszani is szoktam, bár zömében TBS-t, néha 1-1 FPS is befigyel. Annak 147 gramm a súlya, ha jól tudom. Semmi baja a kézízületeimnek, és már vagy tizensok éve megvan ez az egér.
A cégnél jelenleg a gyerek levetett G305-ösét használom (új talpakkal, steelseries padon), de előbb elfárad vele a kezem, mert szubjektíve (az egérfogásomat is figyelembe véve) sokkal kevésbé ergonomikus.
Visszatérve az otthoni egérre, szenvedek is, hogy mire cseréljem, mert már kicsit duplaklikkes, meg mostanság azt játssza, hogy ha felül klikkelek a gombon, akkor nem érzekeli a klikket. Egyelőre nem találtam olyat ami szubjektíve megfelelően kényelmes lenne (pedig az MM-ben mindig összetapicskolom az egereket) - nehezíti a kérdést, hogy csak wireless egérben gondolkodom (már 20 éve).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) #72042496 válasza Synthwave (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nagyon drága, még azzal együtt is, hogy a hivatalos oldalon vastagon fog a ceruza.

#26 Egon
Az egeres topikban szerintem kicserélik neked a kapcsolókat valami normálisra (pénzért), vagy magadnak is átforraszthatod, aztán ezekkel többé nem lesz gond. Garanciális egérhez én nem nyúlnék, de egy ilyen régebbihez simán.

[ Szerkesztve ]

(#28) copass válasza Synthwave (#23) üzenetére


copass
veterán

kell neked mondani...tök jó áron van most 15k környékén! :D a formájában nem vagyok biztos, mert xtrfy M4-től egy kicsit eltér. máshol van a púp, de hát ennyiért rápróbálok! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) DEJVID válasza GAI (#19) üzenetére


DEJVID
őstag

Egy átlagos súlyú Deathadder Elite-et használok, az MX Mastert használni gusztustalan azzal a nagy súllyal szerintem.

(#30) dqdb válasza Csandi (#25) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha gyártanák értelmes színben és fokozatmentes görgővel, akkor ki is próbálnám, mert méretre és formára jónak tűnik, de így ez sem opció, ahogyan a piaci kínálat szinte egésze nem az.

Az egér súlya állandóan téma itt (igen, jobb a könnyebb, próbáltam és ezzel csak egyetérteni tudok), de a görgőnél a fokozatok ugyanúgy terhelik az ujjízületeket, és a mutatóujjam határozottan nem szereti ezt (egyszer már akadt ebből problémám több napos problémám).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31) Synthwave válasza copass (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Annyiért ajándék. Lehet kéne vennem egy feketét is, és akkor lehetne a kettőből vegyesfelvágottat gyártani, a la anno a CM MM710-zel. :D Csak attól tartok, hogy meglépem, aztán rá egy héttel bejelentik, hogy a V2-ből is lesz madzagos.

Formával kapcsolatban: az elmúlt bő 15 évben kizárólag kicsi/szimmetrikust éltem tartósan, aztán a Hati S után elkezdett érdekelni a Skoll Mini, mert ergo, de 47 gramm. Vettem egyet és eléggé bejött, viszont ráterelte a figyelmemet a Pulsarra, mert az hasonló forma, csak 2-3 grammal nehezebb, viszont jóval nagyobb ----> mióta megvan (3 hónapja), nem nagyon akarózik kihúzni a gépből (ez itt nagy szó :DDD), most vegyesbe használom a Trackman Marble-lel.

Baromi stabil érzést ad, mindig megkönnyebbülés, mikor rárakom a kezemet más után, és mivel a Quake már 4 éve szünetel (ahhoz szerintem jobban csípném a korábbi szimmetrikus, pörgősebb darabokat), és csak Doomot püfölök, ha játszom (ott meg nincs vertikális célzás), nem érzek primér késztetést másra.

Na jó, azért szerintem ha nyáron megjön a Pulsar új, szimmterikus egere, arra benevezek majd, már csak elvi alapon is. PAW 3370, Kailh GM 8.0, közepes méret, 50 gramm lukacsok nélkül ÉS wireless. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Csandi válasza dqdb (#30) üzenetére


Csandi
őstag

A Mini fokozatmentes görgős, de ugye Mini, emiatt sokmindenkinek kiesik amit meg tudok érteni :)

Egon: Az ízületeid akkor megúszták, de játékban fixen visszafogja a tudásod a 147 gramm egy FPS-ben már ha komolyan játszol és érdekel is :)

[ Szerkesztve ]

(#33) GAI válasza Csandi (#21) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem gamer egér, az egyértelmű, de nem is arra használom. Szerintem akik a súlyára panaszkodnak, azok egyszerűen nem célcsoportja ennek az egérnek.

(#34) Alexios


Alexios
veterán

A tömeg engem nem érdekel, egyik mx master sem volt könnyű, viszont ez egy elég durva áremelés, elég minimális plusz funkciókért, ha valaki akar azt hiszem vegyen mx master 3-at amíg még van

(#35) Synthwave válasza GAI (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A kérdés nem az, hogy kik a célközönség, hanem az, hogy a Logi miért ragaszkodik az objektívan rosszabb (itt már semmi, de tényleg semmi előnye sincs, csak hátránya) féltégla kialakításhoz, amikor már ők is bebizonyították, hogy nem kell ahhoz egy egérnek egygombosnak és hangyapiszok méretűnek lennie, hogy könnyű (vagy legalábbis ennél lényegesen könnyebb) legyen.

Ennyi pénzért azért elvárná az ember, hogy ne nézzék madárnak, de hát abból lehet csak igazán meggazdagodni, ha kávéskanállal adagoljuk a kondér mennyiségű technológiát, és a még a legfilléresebb komponenseken is spórolunk (kapcsolók, talpak).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) GAI válasza Synthwave (#35) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy sokan vannak, akik hozzám hasonlóan örülnek, ha van súlya az egérnek :)

(#37) Csandi válasza GAI (#36) üzenetére


Csandi
őstag

Tollas analógiára nem válaszoltál, ezért csak az tudom feltételezni, hogy nem próbáltál még 60 gramm körüli egeret. Pedig a nagy súly egy objektívan rosszabb tulajdonság egy egérnél, maximum téged nem zavar, de attól még rosszabb, ez egy tény, nem preferencia. Preferencia ha téged nem zavar, de attól még optimálisabb lenne az egérfelhasználásod egy könnyűvel. Ahogy copass mondta, fizika.

[ Szerkesztve ]

(#38) GAI válasza Csandi (#37) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tollnál se zavar, ha van súlya :) Bár az utóbbi 15-20 évben nem sokat írtam tollal :DDD
Ellenben egeret napi 10+ órában használok, és tetszik, ha van súlya. Jobb érzés megfogni, jobban siklik, és egyáltalán nem okoz nehézséget mozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#39) Egon válasza Csandi (#37) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezer egyéb paraméter van, nem csak a súly.
Pl. a Star Wars-os, festett Qck padomon érzetre sokkal könnyebben siklik a Performance MX, mint a gyerek alig több mint fele súlyú eregere, egy nem festett, sima szövet Qck padon.
Ezen túlmenően, ha mondjuk fixen egy célponton tartod az egeret, egy könnyebb súlyú egérnél az akaratlan elmozdulás esélye is nagyobb. Hogy csak egy példát mondjak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) Synthwave válasza Egon (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyes mintás QcK padok felülete bevonatos, nagyon nem az (jóval gyorsabb), mint a sima QcK (ami egy "sárpad", olyan lassú, pláne, ha kopott). Rakd ugyanarra a padra egyforma teflonnal a két egeret, és máris meglátod, hogy mennyivel nehezebb mozgatni azt a Perf. MX-et. Artisan SHIDENKAI XSOFT-on például szinte átfújom az 50 grammos Hati S-t. Megpöckölöm, és a pad túloldalán van.

Igen, vannak, akik a kezük bizonytalanságát valamennyire az egér tömegével kompenzálják (80-90 gramm, jellemzően CS-szerű csigalövöldékben, ahol igen gyakori a pre-aim és campelés a lassú játékmenet miatt, és szinte alig van vertikális jellegű összetűzés), de ehhez nem kell 140 gramm, legfeljebb akkor, ha epilepsziás roham közben is szeretnél lőni.

Ha tudsz még példát, jöhet nyugodtan, mert komolyan érdekel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Csandi válasza Egon (#39) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem nem kell bemutatni, versenyszerűen fps-eztem nem kevés ideig, EB szinten :D tudom hogy sok faktor van még, de ez is egy, és a forma mellett talán a legfontosabb.

Az alap, hogy jó egérpad és talpak az egéren (amiben szintén hulladék az MX széria :) )

[ Szerkesztve ]

(#42) Egon válasza Csandi (#41) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem gyári talpak vannak rajta, ezekkel semmi gond sincs.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) Degeczi válasza dqdb (#10) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugye nem dobtad ki a Mastert?
Általában uis nem a szenzor szokott elhalálozni, hanem a hüvelykujjas talpgomb fölötti a gumiborítás dagad meg annyira (valszeg a kézről származó verejtéktől), h folyamatosan nyomja a gombot - ettől pedig idővel már nem is érzékeli a mozgást sem...
Ha nincs szükség a talpgombra, egyszerűen kiköthető, és megy tovább.

(#44) Degeczi válasza copass (#18) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hosszú otthoni Master 2 használat után munkához én is vettem egy Master 3-at, aztán visszaküldtem, és vettem egy 2S-t...

Számomra nagy tenyérben a 3 már kényelmetlen, mert oldalirányban kisebb pár mm-el a 2-nél, ami pont annyit tesz, h a kisujjamat már nincs hová tenni rajta, és 1-2 óra után kényelmetlen. De a megváltozott görbülete sem jött be, és ugyan az elektromágneses görgője tecnikailag jobb lenne a 2-es recegtetős megoldásánál, a görgő fémesen hagyott felülete viszont megintcsak kényelmetlenebb az ujjbegyemnek hosszú idő után (a 2-es szérián még vmi gumiszerű borítás van rajta, az sokkal jobb)

(#45) sutszi


sutszi
veterán

Szerintem itt nagyon félrement néhány embernél valami... Nem minden egér gamer egérnek készül... de vannak gamer egerek szép számmal. Tessék onnan választani.
Aki pedig más célra keres egeret valószínűleg ezt fogja kiválónak tartani súly és forma alapján. Mondom ezt úgy, hogy nekem kifejezetten nem tetszik ez a forma.

Egy Anywhere MX2-m van. 106 gramm. Azt nem tudom ez soknak számít-e... de nem kevés évet töltöttem már gép előtt mindenféle sz.r egeret használva, de egyelőre még a konditeremben a súlyzók viselnek meg jobban nem az egér taszigálása...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#46) copass válasza Degeczi (#44) üzenetére


copass
veterán

én elengedtem már régen a logitech egereket, de voltam olyan naív hogy beoptam hogy mindenki ezzel nyomja. mertakkorbiztosmilyenjó. háát nem! :D
xtrfy m4-el nyomom lassan 2 éve, napi 10-14-ben ~1-2 óra ebből a játék. úgy hogy egy kicsit kicsi, de raktam rá gripeket és így tökéletes. sajnos a 1.5 év alatt a ragasztó megadta magát, de raktam rá másikat és annyi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#47) #72042496 válasza Degeczi (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azta, szó szerint ugyenez volt a nyígom a Master 3-mal. Majdnem beállt a kisujjam és a görgő irritálta az ujjbegyem. De több hét után mégis kényelmes lett, és már az sem tűnik fel, hogy SpaceChem alatt van valami a tenyeremben. Bár, az a "játék"... néha egy palack borra fognék rá. :D (A 2S görgő gumiborítása retkesedett is, ez viszont nem.)

[ Szerkesztve ]

(#48) Degeczi válasza #72042496 (#47) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát igen, a 15 nap visszaküldési lehetőség sürgetett, lehet, h még később megszoktam volna (vagy ha nem ismerem a 2-es szériát, tán föl sem tűnik)

De nem gond, a 2S-el jól elvagyok, a MicroUSB nekem nem vészes hátrány (van más eszközöm is, aminek az kell), csak a finomabb átkapcsolású elektromágneses görgőt sajnálom picit a 3-ról, de amikor folyton sokat görgetek úgyis kézzel átnyomom szabadonfutó módba, ott meg mindegy. Időnként valóban érdemes lepucolni a görgőjét, de saját gyakorlatban félévente is elég.

[ Szerkesztve ]

(#49) #72042496 válasza Degeczi (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam is hajszálon múlt, hogy visszaküldjem a 3-at, szerintem ez teljesen egyéni. Az volt meglepő, hogy neten sehol nem olvastam ezekről, te viszont egy hozzászólásban leírtad mindkét dolgot, ami nekem is hamar feltűnt.

Szerintem a 2S formájára most is hamar visszaállnék, de a G903-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#50) Synthwave válasza sutszi (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lásd cikk második bekezdése. senki sem akar ezzel játszani. Mármint biztosan vannak ilyen elvetemültek, de ebben a topikban egyáltalán nem erről szólt a diskurzus gerince.

Igen, soknak.

Úgy tudtam, hogy valakitől előbb-utóbb valamilyen formában előkerül a gyúrás. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#51) dqdb válasza Degeczi (#43) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megvan még, mert belefért a Master 3 dobozába :) Köszi az infót, egy boncolást megér, hátha feléled.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52) Degeczi válasza dqdb (#51) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nem érzed, h kattanna a hüvelykujj-gomb, akkor szinte biztosan csak ennyi a baj, lenyomva maradt, ez blokkolja a mozgást. Az én régimmel is ez történt, YT-on is rengeteg videó van róla, pl. egy. A szétszedéshez sajnos le kell szedni a teflon-csúszkákat, de egy-két javítás után még vissza lehet tenni, ill. Alin olcsón lehet találni tappancsokat, pl. egy
Egy darabig még használt a videón látható csavarok lazítása (amivel távolabb kerül a gomb a gumiborítástól), később nálam ismét előjött a hiba, akkor már egyszerűen kikötöttem ezt a gombot, úgysem használom.

[ Szerkesztve ]

(#53) sutszi válasza Synthwave (#50) üzenetére


sutszi
veterán

A második bekezdés oké. Viszont itt a #3 hozzászólástól indult a vonat, hogy "kiváló gaming egér lehetne". DE nem akar...nem oda pozícionálta a gyártó. Golf I-ből is csináltak durva dolgokat turóbval meg nitroval...meg szteroidokkal...de nem arra találták ki.
Csak ennyit akartam mondani. Végig olvasva a szálat folyamatosan gaming egerekkel van hasonlítva és az taglaljátok mitől lenne ez jó gaming egér... Vegyetek egy eleve jó gaming egeret, ezt meg hagyjátok meg annak aki ezt szereti.

Egyébként a súly mellett is tudnék érvelni, de ezt most kihagyom... szerintem van létjogosultsága a nem kikönnyített pille cuccoknak. És itt most gondolok a 106 grammos egeremre... Ami nekem olyan mintha papírlapot tologatnék... kinek mi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#54) Synthwave válasza sutszi (#53) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Vegyetek egy eleve jó gaming egeret, ezt meg hagyjátok meg annak aki ezt szereti."

Van 17 gaming grade egerem (+ egy trackball + egy fél-vertikális + vintage), egyik sem a kétpálcás kategória, mára alig játszom (a régmúlthoz képest meg aztán végképp), így elhiheted, hogy nem vágyom sem erre, sem a géjmingesített verziójára. :DDD Pár hozzászóláson belül le lett tudva ez a vonal, onnantól arról szólt, hogy

1) irodistáknak/tartalomgyártóknak miért kell célzottan tégla a Logitech szerint (egyáltalán nem kell, nem azért nehéz, mert munkára lett kitalálva; a nagyobb tehetetlenségtől nem fogsz pontosabban kattintani az Excel táblába, a Vegas idővonalon vagy a Softimage viewportba, sőt – ráadásul ez kifejezetten ellentmond az ergonómiának, amire elvileg ki van hegyezve, hiszen nagyobb az ízületi terhelés)

2) miért nincs benne high-end szenzor (NEM csak játékhoz jó, hanem munkához is, de már alapvetően az durva –elvi szinten –, hogy 50 000-be nem fér bele egy valamilyen HERO)

3) milyen brutális ára van, aztán közben prémium mikrokapcsolókra vagy értelmes tappancsokra sem futotta a tervezőasztalon, pedig abszolút filléres dolgok, főleg egy gyártónak, aki brutális tételekben vásárol

Illetve néhányan a korábbi MX Master tapasztalataikat osztották meg egymással.

"ezt meg hagyjátok meg annak aki ezt szereti."

Meg van hagyva. Részemről legalábbis biztosan.

"Egyébként a súly mellett is tudnék érvelni, de ezt most kihagyom... "

Kár. Komolyan érdekelne pedig, hogy mi lehet még racionális indok a bizonytalan kéz némi stabilizációján kívül (amihez amúgy szintén nem kell 140 gramm).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55) copass válasza sutszi (#53) üzenetére


copass
veterán

ez egy okos marketing húzás, ami az "ergonómikus"-t emeli ki. nem számít hogy hogy 2x olyan nehéz mint egy átlag 70g gamer egér. de E.R.G.O.N.O.M.I.K.U.S! :D
semmilyen más érv nincs mellette, csak negatívumai vannak.
kényelmetlen "fűrészelős" fogás, csapnivaló "fém" görgő amivel még véletlenül se tudsz lenyomott középső gombbal mozgatni pl. egy tervlapot, a görgetésről ne is beszéljünk, hüvelykújjas gomb meg vicc a 10 Ft-os mikrkokapcsolóval használhatatlan, plusz ráizzadsz a homogén gumirozásra...
ellenben egy gamer egér szinte nincs is jelen, mert annyira könnyű, taktilis görgő, lyukacsos kialakításnál nem izzadsz rá nyáron, minden úgy van kitalálva hogy pontos legyél vele.
olyan ez mintha egy kukásautóval akarnál nascarra menni! :D
általában akkor szokták megérteni az emberek a könnyű egér létjogosultságát amikor jön az első ínhüvelygyuszi. hogyezhogyhogy?!
mert ez mindenkinél máskor jön elő. esportolóknál pár év alatt kijön simán.
nekem 15 év aktív CAD munka után jött elő, addig 130g egereket használtam. most vagyok 48, 2 éve nincs baj a kezemmel amióta xtrfy m4-em van. pedig nagyon sokat egerészek, gépelek (mechanikus bill 40g switchekkel).

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#56) Synthwave válasza GAI (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

;]

-------------------------------------------------------------------------------------

(#13) Czeky: Japp, a Logi első optikai gaming grade egereibe, a 2002-ben megjelent MX300-ba és MX500-ba (amik egyébként máig a legjobbak, ha a 400 cpi-től és a manuális USB hacktől el tud tekinteni az ember, mert nagyon raw feel a szenzor, és 500/1000 Hz-en 3,91 m/s a perfect control, illetve kb. elpusztíthatatlanok – be is táraztam mindkettőből :D ) is raktak ilyen kicsavarozható fémsúlyt.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#55) copass: "mechanikus bill 40g switchekkel"

Egen, ez is számít, főleg, ha érzékeny vagy az ilyesmire vagy már megtörtént a baj. Cikket írni pl. jobb szeretek Blue kapcsolókkal, de ha esetleg puttyognék egy kicsit, akkor kb. 20 perc alatt előjön a diszkomfort az ujjízületeimben, és nem finom. A lineáris switch-ek jelentősen kitolják az időt, az alacsony profil meg még tovább.
Már vagy 20 éve szeretnék egy ilyet; talán karácsonyra meglepem magam egy refurbished példánnyal, szóval jó lenne visszafogni az egérkiadásokat. :DDD Ahogy eddig nézegettem róla tartós teszteket, mindenki nagyon szereti, és gyakorlatilag azóta gyártják kb. változatlanul, amióta kiszemeltem a drágát (pontosabban 2016-ban volt egy kis ráncfelvarrása), szóval működhet a receptje.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57) dqdb válasza copass (#55) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az MX Mastert sok mindenért lehet jogosan ekézni, de ...

kényelmetlen "fűrészelős" fogás
Éppen a zseniálisan eltalált forma az, amiért sokan ragaszkodunk ehhez az egérhez a hibái ellenére.

csapnivaló "fém" görgő amivel még véletlenül se tudsz lenyomott középső gombbal mozgatni pl. egy tervlapot, a görgetésről ne is beszéljünk
De, a görgetésről beszéljünk, mert az egér egyik legfontosabb feature-e a fokozatmentes görgetés. Most direkt megnéztem, simán menne ilyen módban is a középső gomb nyomva tartása, ha szükségem lenne ilyesmire, de nagyon nincsen, ellenben hosszú szövegekben gyors görgetésre nagyon is. Irodai munka és irodai munka között is hatalmas eltérések vannak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#58) Synthwave válasza dqdb (#57) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A fogás résszel egyetértek, az nagyon szubjektív.

"Irodai munka és irodai munka között is hatalmas eltérések vannak."

Ezzel is. Valamire jó az a görgő, valamire nagyon nem, mindenesetre ha esetleg javítani kell, azt felejtsd el; ehhez nem fogsz párszáz forintért high-end encodert venni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) nyunyu válasza #72042496 (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Van cifrább is, 75$-ért vett M-R0066 jelű MX Master for Amazonomban pl. 2S elektronika van a fekete 1 házában :DD
Rendes díszdobozos, mínusztech logós 2S-ért akkoriban 100+ $-t kértek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60) copass válasza Synthwave (#56) üzenetére


copass
veterán

nah igen, a mecha billentyűzetek ürege is elég mély tud lenni! :D
érdekes hogy clicky nekem nagyon bejött anno, de a taktilis már nem. de már nagyon régóta lineárist használok és az úgy mindenre jó nálam.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#61) sutszi válasza Synthwave (#54) üzenetére


sutszi
veterán

Nagyon más rendezvényen vagyunk szerintem... Én több hozzászólásban látom a miért nincs ebben is az ami egy gamer egérben c. felvetést. Gamer szenzor != high end szenzor.
Én másképp fogalmazom ezt meg. Én azt nem szeretem ennél a márkánál, hogy alig akarnak látványos fejlesztéseket eszközölni. Időre-időre langyos víz érzés van, pedig lenne lehetőség.

Az árral egyetértek...az tényleg brutális. De sajnos egy logi / logitech betegség.

A súly mellett pont a stabilizációt mondtam volna. Sokszor volt, hogy pontosan kellett volna stabilan mozogni vagy rámutatni egy pontra és könnyebben kilengett a könnyűsége miatt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#62) copass válasza sutszi (#61) üzenetére


copass
veterán

teherautó 2T/1T rakományal egyszerre fékez: melyik fog hamarább megállni?
nagyobb tömeget nehezebb lelassítani, tehát ha gyorsan akarsz reagálni vele bármire is akkor az sokkal több energiát fog igényelni. sokkal pontatlanabb leszel, mivel a nagyobb tömeget vissza kell fogni.
tehát erősebben fogod + a mozgatás ereje. könnyű egérnél csak a mozgatással kell foglalkozni.
de ez csak akkor igaz ha a méret és a forma tökéletes, ha rossz akkor borul minden.
ha kicsi/nagy akkor nem tudod megfogni rendesen lecsúszik,görcsölsz mert jobban kell fogni,stb. fél tucat egeret kellett kipróbálnom ahhoz hogy megtaláljam a nekem megfelelő formát. volt amelyiket másnap visitva küldtem vissza, volt amelyiket 1 hét után.
tanuló pénz. nekem az ergonomikus forma vált be. pl: steel series rival 310, xtrfy m4,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#63) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Engem most az érdekel, hogy Logitechen belül milyen egeret érdemes bezsákmányolni manapság? (más márka nem játszik :P)

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#64) #72042496 válasza Czeky (#63) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az egeres topikban kérdezd meg szerintem, van az összefoglalóban egy nyolc pontos lista, ami alapján ajánlanak. Általában talán a G Pro X Superlight örvend a legnagyobb megbecsülésnek. De ha az neked túl kicsi, drága, stb., akkor esélyesen nem az lesz az ideális.

Nekem az vált be, nem csak egereknél, hogy idővel kipróbálgattam magamnak a szimpatikusnak látszó eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#65) Degeczi válasza copass (#55) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"hüvelykújjas gomb meg vicc a 10 Ft-os mikrkokapcsolóval használhatatlan, plusz ráizzadsz a homogén gumirozásra" - és ld. alább: az ettől megduzzadt gumiborítás elkezdi folyamatosan nyomni a hüvelykujjgombot, amitől idővel már a mozgást sem detektálja az egér, és azt hiszed, tönkrement az érzékelője...

Amúgy a kapcsolási terhelést egereknél is jó lenne specifikálni, mert rengeteg, formára jónak tűnő egértől váltam már meg amiatt, h pár óra munka után fájt a mutatóujjam a kapcsoló visszarúgásától... A Logitech Master szériánál ezzel legalább nincs gond (sőt, a 3-assal épp olyan gondom is előfordult, h akaratlanul is kattintottam néha mozgatás közben. Valszeg az eltérő formából nekem adódó rossz fogás miatt, mert a 2-es szériánál ezzel sincs problémám)

[ Szerkesztve ]

(#66) copass válasza Degeczi (#65) üzenetére


copass
veterán

pedig én annyira örültem neki, hogy az tényleg milyen remek lesz a középső görgő klikket kiváltani. de amikor lenyomtam csak néztem, hogy ez mi?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67) Duree


Duree
veterán

A Logitechnél egy dolog maradt a régi, a magas árazás ,mert a minősége kezd botrányos lenni.

duree54

(#68) Synthwave válasza Czeky (#63) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"más márka nem játszik"

Fölösleges ennyire lekorlátoznod magad, nem egy gyártó kínálata köröket ver a Logira, aki még a legdrágább modeljeinél is kőkeményem megtermékenyíti a filléreket, miközben már némelyik alig ismert kínai/koreai brand is A-tól Z-ig prémium komponensekből építkezik.

Amúgy

G PRO X Superlight
G305 (Energizer Ultimate Lithium AAA elemmel + egy galacsin alufóliával 82 gramm, nem 99)
G303 Shroud Edition

Aztán ennyi. Ott van még a G102/G203 (ugyanaz a kettő), de a 82 grammjával nagyon elvault konstrukció, és nem sokkal többért klasszisokkal jobb egerek vannak. Vagy a jelzett elemmel a wireless G305 is ennyit nyom a mérlegen, szóval...

Mindegyiknél kalkulálj bele egy szett Corepad/Hyperglide/Tiger ICE talpat, mert a gyári gagyi. A potenciális mikrokapcsoló cserére sem árt felkészülni, mivel az sem a Logi erőssége (és ilyenért nem éri meg garanciáztatni, mert küldözgetsz, egy csomót várhatsz, és ugyanazt a fost rakják bele, mint ami eredetileg benne volt), mert egyrészt jellemzően filléres Omron (20M)/(50M)-eket használ, másrészt alul is feszeli őket. Kapcsolónak Kailh GM 8.0 vagy TTC Gold Dustproof. Ha szereted a picit erőteljesebb kattintást, akkor Kailh GM 4.0.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#69) Synthwave válasza sutszi (#61) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De, 2002 óta az a helyzet, hogy gamer szenzor = high-end szenzor.

"Én azt nem szeretem ennél a márkánál, hogy alig akarnak látványos fejlesztéseket eszközölni."

Jellemzően néhány évente kijönnek egy modellel, ami megreformálja a piacot (az utolsó ilyen a 2018-as G PRO Wireless, a G PRO X Superlight már csak finomítja a receptet), aztán kényelmesen ülnek a babérjaikon, míg a konkurencia elhúz mellettük.

"Az árral egyetértek...az tényleg brutális. De sajnos egy logi / logitech betegség."

Nem feltétlenül. A wirelessek között a G305 best buy kategória, ha az ember rákészül a vásárlásra (új talpak + az előző posztban említett, 7,5 grammos Energizer Ultimate Lithium AAA elem), és meg tud lenni ultrakönnyű cucc nélkül.

"A súly mellett pont a stabilizációt mondtam volna. Sokszor volt, hogy pontosan kellett volna stabilan mozogni vagy rámutatni egy pontra és könnyebben kilengett a könnyűsége miatt."

Na igen, ehhez nem kell 140 gramm, a 80-90 is bőven elég. Amúgy érdekes, hogy nekem tényleg tropán vannak a kezeim, az ujjaim, kicsit megterhelve szúr, hasít, zsibog, néha remegős is, minden baja van, de nincsenek precizitásbeli problémáim az 50 grammos dolgokkal, sőt. Mondjuk van a csülkeimben alsóhangon 15-20 000 óra FPS (amiből ~8000 Kvéjk), de érted. No mindegy, nyilván nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#70) Czeky válasza Synthwave (#68) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Nem is azért mondom... :P csupán érdekel hogy Loginál mi a leg manapság, illetve mostmár értem hogy mennyire hanyag lett a cég.
Amúgy én elég sokáig kerültem a Logit mert úgy éreztem hogy ár/érték arányban nem érné meg (így lett asus tuf m3-am a mostani gépemhez, az sem valami nagy eresztés). Utólagosan meg igencsak érdekel a legendás MX500-asuk, amiből alig találok itthon, pedig Windows XP rigemhez fasza lenne... :(
Na mindegy, beérem egy Microsoft Intellimouse-al is. (ha esetleg sikerül lecsapnom egy MX500-ra akkor lehet kellene egy Intellimouse vs MX500 cikk logoutra :D)

A switch tippeket pedig utólag is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#71) Synthwave válasza Czeky (#70) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van MX500-am, fincsi japán Omronokkal és Corepad talpakkal, de nem eladó. :D Az egyetlen bibije, hogy egy MX518 v1 felső burkolata van rajta, ezt majd idővel szeretném cserélni az eredetire (ha esetleg találsz egy halott MX500-at alkatrésznek, dobhatsz egy privit :D) .

Amúgy szerintem máig a Logi legjobb modelljei az MX300-zal karöltve. Avago ADNS-A2020 szenzor <3; még 8 bites adatsáv, de ebből kifolyólag ha 500 vagy 1000 Hz-re húzod a polling rate-et, az alap 1 m/s-os prefect control 3,91 m/s-ra nő. 2002-ben. Mintha egy másik egeret fognál kézbe. Van egy kis angle snapping, de nagyon nyers (ez itt egy pozitív jelző) érzete van az érzékelőnek; ha elég a 400 cpi, és hajlandó vagy mókolni a manuális USB hackkel, a mai napig első osztályú opciók.

A görgőik recsegősek, de ez már újonnan kibontva is ilyen volt (szóval gyári spec, nem hiba; a nemrég megjelent G MX 518 Legendaryben is ilyen), viszont még most is recseg. : > Sokan nem kultiválják, de én szeressem.

És legendásan tartósak; az MX300-amban például pár hónapja lettek csak cserélve a kapcsolók Omron D2F-01F-ekre (nem azért, mert elhaláloztak!, csak gondoltam, megérdemli – tengerészkék Paracord 550-et is csupán ezért kapott, mert a kábelével sem volt semmi baj), ami azért durva egy HÚSZ éves eszköz esetében. Jó, nyilván nem mind a 20 évet töltötte aktív használattal, de akkor is.

Szerintem a négy, valaha gyártott legjobb Logi egér az MX300, az MX500, a G305 és a G PRO X Superlight (trackball vonalon meg a Trackman Marble; az is elnyűhetetlen), de az első kettő elképesztő tartósságát már nem célszerű az utóbbi kettőtől elvárni.

"Na mindegy, beérem egy Microsoft Intellimouse-al is"

Az is akad a sufni tövén; egy fehér Intellimouse 1.1a SteelSeries Edition, meg egy szintén fehér Intellimouse Explorer 3.0 SteelSeries Edition, mindkettő D2F-01F-ekkel, parakábellel és Corepad talpakkal, hehe. :D Egyébként szerintem a valaha tapasztalt legjobb klikkelési érzetet ez az Intelli 1.1 produkálja az említett japán switch-ekkel (számomra); valami nagyon durván jó.

"A switch tippeket pedig utólag is köszi!"

Nincs mit. A japán Omron D2F-01F-eket csak azért nem mondtam, mert azoknak picit magasabb a szára, mint az átlagnak. Emiatt egyes egerekben pl. a pre-travel csökkentésére is jók, de akad egy-két olyan jószág is, aminek túl feszessé teszi a gombjait reszelgetés nélkül, és ennél a három Loginál pont nem tudom, hogy kell-e vele machniálni (azt igen, hogy a sima G PRO Wirelessnél kell).

Zárójelben megjegyzem, hogy a TTC Pink is lehet opció, az eléggé hasonló a TTC Gold Dustproofhoz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72) Alexios


Alexios
veterán

Nekem amúgy az MX termékekben az egyik fő funkció, hogy lehet 3 gép között gombnyomásra váltani, tud ilyet más gyártó is? Mert nekem baromi kényelmes hogy bluetoothon hozzá vagyok kapcsolódva munkahelyi és saját gépre is és simán váltok köztük. KVM switch nem opció, nem akarok bedugni semmit a gépbe. Számomra, mint aki munkára használja, és nem játékra, ez sokkal többet ér mint hogy csúcs szenzor legyen benne vagy pár grammal könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#73) Czeky válasza Synthwave (#71) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

"Egyébként szerintem a valaha tapasztalt legjobb klikkelési érzetet ez az Intelli 1.1 produkálja az említett japán switch-ekkel (számomra); valami nagyon durván jó."

Egyetértek, igencsak kellemesek a gombjai. :) Én az iskolai nosztalgia miatt szereztem be egyet nemrég, igazából meg is lepődtem azon az apropón hogy ekkora favorit egeresek között is (lehet a tanárom már akkor böngészte a PH!-t, hehe). Van is egy Microsoft Natural Keyboard Elite-em, ahhoz tökéletesen passzol dizájnilag (nem mechanikus cucc, de nyeh, megteszi régi gamingelésre). Az MX500 meg MX300-nál meg a kíváncsiság hajt, volt szerencsém anno g400-hoz ismerősnél (az mx500 utódja ha jól tudom), és első benyomásra igencsak bejött. :)

Nemrég beszereztem 4db japán omront ha esetleg az egyik megadná magát egy idő után (mert ugye egyik használt egér sem 0 órás), de szerintem még kitart egy jó darabig. :D

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#74) Synthwave válasza Czeky (#73) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Egyetértek, igencsak kellemesek a gombjai."

Na de D2F-01F-ekkel, nem a gyári Panasoinc box switch-ekkel. : > Vagy neked is japán Omronok voltak benne?

"Van is egy Microsoft Natural Keyboard Elite-em,"

Itt az eredeti Natural Keyboard van a vintage vasakhoz. Még 2019-ben sikerült összeszedni; full dobozosan, megkímélten nem lehetett otthagyni cakkpakk 7000-ért. Nagyon régóta akartam egyet. :))

Egen, ez a termékvonal: MX500 -> MX510 -> MX518 v1 -> MX518 v2 -> G400 -> G400 "v2" -> G400s -> G MX518 Legendary

Méret, forma és tömeg mindnél egyezik. A legjobb az MX500, második a Legendary (azért mégiscsak HERO szenzor), aztán az MX518 v1. A G400-asok a leggyengébben sikerültek a pakkból.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#75) Czeky válasza Synthwave (#74) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Belekukkantottam és igen, már omronosan kaptam. :)

"Méret, forma és tömeg mindnél egyezik."
Ezt jó tudni, gondolom van legacy support az alkatrészek között (értsd: mx500-ból MX518 legendary-ba átrakni a belsejét).

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#76) Skynet258 válasza Asycid (#11) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha szabadonfutó görgő kell, akkor részemről ajánlott a Razer Basilisk v3. Nekem is feltétel volt ez a görgő, de Logi-n kívül nem találtam sehol, aztán láttam, hogy hamarosan megjelenik... Nem sokkal később meg is vettem, azóta is használom és semmi problémám vele. Annyi, hogy itt a szabadonfutást nem a görgő benyomásával éred el, hanem alatta egy kis gombbal (talán még kényelmesebb is). Kiold a zár, és görgőzhetsz ezerrel, nagy Exceleknél nekem baromi kényelmes. :K Automatikusan is tud váltani ha meglendíted a görgőt, de hangra nem a legszebb így, én ki is kapcsoltam ezt a funkciót. Ujjal picit lejjebb mész és azzal váltod át, majd ha már nem kell akkor vissza fokozatos megoldásra, 3 perc alatt megszokható. Klikk hangja nem vészes, fogásra kényelmes, hüvelykujj támasz gumírozott.
Kinézetre kicsit gamer-es vonal (de kikapcsolható minden pilács ha az a cél), nekem külsőre a razer Pro Click dizájn nagyon bejött, de azon meg nincs szabadonfutó görgő. Talán majd egyszer kijönnek valami hibriddel. :U
Kicsit radar alatt van ez a Basilisk v3, de szerintem sokaknál betalálna, és árban sem egy komoly sztori azért. Igaz, hogy vezetékes, de annyira kis puha szövetborítású a kábele, hogy észre sem veszed.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#77) arn


arn
félisten

Ez az eger rohadt nagy krumpli, nekem csak egy multidev gamer eger kellene.

A bill bejon, de forgalmaznanak vegre us billt europaban? Az elozo iso layoutja nagyon bena

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#78) nyunyu válasza arn (#77) üzenetére


nyunyu
félisten

Kapcsolók fix mérete miatt itt nem tudták keskenyebbre venni az ISO Entert, mint ahogy a gumidómjaikon szokták.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#79) arn válasza nyunyu (#78) üzenetére


arn
félisten

Meg az enter zavarna kevesbe, de a kiegeszitogombok eleg osszevisszak. Az us bill a legkiegyensulyozottabb fejlesztesre, ha egyszer nagy tetelben gyartjak nem ertem miert nem kepesek az euban is arulni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80) Synthwave válasza Czeky (#75) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, ha jól emlékszem, mindnél lehet csereberélni az alkatrészeket, bár az MX500 Legendaryba költöztetésének nem sok értelmét látom.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#81) Czeky válasza Synthwave (#80) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Nice! Csak egy példa volt. :DDD

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#82) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Végre egy 75% billentyűzet a Logitechtől, talán ez már ki fog bírni 1+ napot, az Anne Proval ellentétben (igen, az 60%, de nem ez a lényeg). Azért jó lett volna ha rendes méretű kupakokkal jön, amit le lehet cserélni custom PBT-re, ha már gyárilag nem sikerült megugrani a szintet. Valamint a Del mellett gombra igazán rábindelhették volna az Insertet, csak egy hangerőnek fenntartayni elég luxus. Talán majd a 2.0.

Az MX3-nak nagy hiányossága a súlyán kívül még, hogy jobboldalt nincs "vájú" a felemeléshez, így ha még nem tapad tenyérzsírtól eléggé az egér, akkor könnyen kicsúszhat a kézből. :D

[ Szerkesztve ]

(#83) Degeczi válasza Skynet258 (#76) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az Emag most a Razer Basilisk V2-t hirdeti 18.5-ért, de ha jól gondolom, a szabadonfutó görgőmód csak a V3-ban jelent meg

(#84) Synthwave válasza Degeczi (#83) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A V2 görgőjének is lehet állítani a feszességét, és a leglazább szintje majdnem szabadonfutó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#85) Degeczi válasza Synthwave (#84) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, de annak úgy látom, csak az alján lehet ezt változtatni, míg a V3-nál már szoftverből (vagy gombnyomásra, ahogy Skynet258 említi), és elvileg van a Logitech-hez hasonlóan automatikusan átkapcsoló módja is
Nem sürgős, egyszer majd csak akciózzák a V3-at is, akkor kipróbálom.

(#86) Synthwave válasza Degeczi (#85) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az már 100 gramm felett van, egy bő 10-essel nehezebb, mint a V2, pedig az sem egy pihetoll. Ami elég meh.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87) Skynet258 válasza Degeczi (#83) üzenetére


Skynet258
veterán

Az a verzió amit keresel a leírásod alapján igen, az csak v3, ezért vártam meg én is annak a megjelenését. :K

Synthwave: Igaz nem végzek rajta precíziós munkát (tehát grafikai munka vagy egyéb extrém pontosságot igénylő mozdulatok) de én személy szerint semmilyen hátrányát sem érzem a súlyának. Sőt, fel sem tűnik a súlya, pedig volt kikönnyített egerem is (Glorious Model O-).

https://geekpulse.hu

(#88) Synthwave válasza Skynet258 (#87) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Sőt, fel sem tűnik a súlya"

Valószínűleg azért, mert szinte soha nem emeled, a síkban végzett mozdulatokhoz szükséges erőkifejtést a grammoknál meg már talán nem annyira jól dolgozza fel az ember szenzorosan, hogy azonnal szembeötlő legyen mindenkinek.

"személy szerint semmilyen hátrányát sem érzem"

Az lehet, de attól még van. Nagyobb tömeg -> több erőt igényel a mozdulat indítása, nagyobb tehetetlenség -> a mozdulat megállítása is nehezebb, és ez különösen sokat számít olyankor, mikor szó szerint a másodperc tört részén múlhatnak dolgok. Amikor meg nem azon múlik, csak hamarabb elfárad tőle a kezed. Ha sokat emelgeted, az ízületeket is feleslegesen terheli, és hidd el, nagyon komolyan mondom, hogy nem mindegy nekik, hogy milyen súllyal végeznek gyakorta napi több órán át gyors, repetitív mozdulatokat, éveken keresztül (és a legtöbb esetben ráadásul bemelegítés nélkül).

Igazából csak hátránya van, ha nem önvédelmi fegyvernek vagy ajtótámasztéknak akarod használni. Akadnak egyesek, akik a kezük bizonytalanságát próbálják egyensúlyozni az egér tömegével (jellemzően lassú, CS-szerű lövöldékben, ahol nem pörögsz-forogsz állandóan, és túl sok vertikalitás sincs), de valójában ehhez is fölösleges a ~80 grammnál több.

Ha feltesszük, hogy technológiailag rendben van (a V3 igen), akkor azt érzed, hogy a kezedben lévő tárggyal vagy pontos. Minél kevesebbet mutat az a digitális mérleg, annál légiesebb, "természetesebb" lesz az érzet, és egyre inkább a "karod részeként" gondolsz az eszközre. 50 gramm környéke már egészen frenetikus, nehezebbem már biztos nem lesz tartós használatra, de a 38 grammos G-Wolves HSK pl. nagyon brutál volt, csak sajnos a fájós kezeimhez nem igazán passzolt a fogása (amúgy nem túl hodály csülökkel claw gripre is egész kellemes).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89) Skynet258 válasza Synthwave (#88) üzenetére


Skynet258
veterán

Én ezt értem meg el is fogadom igazából mert amiket írsz teljesen rendben vannak, és mégis a mindennapok során nem érzem úgy, hogy könyebb egérrel (számomra) jobb az élet. De nem játszok gépen az is igaz, ott még kijöhetne ez a dolog. Napi cirka 10 órát vagyok a gép előtt, irodai meló, semmi extrém, nekem erre nagyon bevált. :K

https://geekpulse.hu

(#90) Degeczi válasza Synthwave (#86) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Edzett vagyok :D , ilyeneket használok évek óta:

(de tényleg nem zavar engem sem, akár 10 órányi használat után sem. Valóban szinte sosem emelgetem, programozás jellegű használatban nemigen kell)

(#91) Synthwave válasza Degeczi (#90) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ennek semmi köze az edzettséghez, de inkább rágyújtanék arról a húszezresről. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.