Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fleto93


Fleto93
tag

Működik valakinek? A Messages appban elindítom a regisztrációt, spinner bejön, kiírja, hogy "elnézést a várakozásért", majd nem történik semmi. Oneplus 5 meg Oneplus 3.

(#2) ztoldy válasza Fleto93 (#1) üzenetére


ztoldy
senior tag

A cikk végén írja, hogy a teszt alatt milyen készülékeken működik.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#3) sefan67 válasza Fleto93 (#1) üzenetére


sefan67
aktív tag

Akkor leírom a legegyszerübb megoldást, mert sok embernél ez történik.

- Android Messages ( Google ) Letölt
- WiFi KIKAPCS , adatforgalom bekapcsolva marad.
- Messages indít
- és meg kell jelennie a regisztrációnak. Ha mégsem akkor egy restart után biztos menni fog, de előszőr csak mobilneten.

Utána már vissza lehet kapcsolni a wifit

[ Szerkesztve ]

(#4) Fleto93 válasza sefan67 (#3) üzenetére


Fleto93
tag

Köszi, ezt csináltam, el is indul a regisztráció, de nem fejeződik be, csak megy spinner és "elnézést a várakozásért" felirat van. Újraindítás sem segít.

(#2) ztoldy

A készülék lista azokat az eszközöket jelöli elvileg, ahol alapértelmezetten aktív.

(#5) malnabokor


malnabokor
senior tag

Tegnap óta használom Honor 8 készüléken, a kolléga által fentebb írt dolgot én is végigjátszottam, és azóta rendben van.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#6) Fleto93


Fleto93
tag

Ez látszik nálam:

(#7) Fleto93 válasza Fleto93 (#6) üzenetére


Fleto93
tag

Ha másnak is ilyen gondja lenne: bekapcsolt telefonnál SIM kártya ki/be. Mindkét telefonnál ez volt a megoldás.

(#8) B.Gaboo válasza sefan67 (#3) üzenetére


B.Gaboo
tag

:R királyság

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#9) sefan67 válasza Fleto93 (#7) üzenetére


sefan67
aktív tag

Érdekes, jó tudni :)

(#10) Keem1


Keem1
addikt

Azt meg lehetne kérdezni a Telekom sajtó osztályától, hogy megy-e adatkeret nélkül, vagy ha nem, később fog-e?
Sms példa: ha nincs pénz a telómon, az elküldött sms akkor is megjön. Ha nem így lesz vele, akkor ez nem az sms utódja, csak egy sokadik IM.

(#11) sefan67 válasza Keem1 (#10) üzenetére


sefan67
aktív tag

Ez engem is érdekelne, hogy a havi adatkeret terhére megy-e.

Jahh látom, kimaradt :)

Így nem sok értelme van sajnos

[ Szerkesztve ]

(#12) Keem1 válasza sefan67 (#11) üzenetére


Keem1
addikt

Elvileg igen, a cikkben is az szerepel. De így ez csak egy n+1. IM.
Pedig ha minden igaz, az sms utódjának szánták. Így nem mozgat meg engem. De ha olyan lenne, mint az sms, menne adatkeret nélkül (adatkeret != mobilnet), ugyanúgy, ugyanazon helyzetekben is megjönne, mint az sms (csak 2018-as kiadásban), akkor az már érdekelne.

Na, kicsit utánaolvastam, de még mindig nem az igazi a koncepció.
Az én értelmezéseben így lenne (teljes visszafelé kompatibilitással).

Fogadás:
RCS -> ha nem kompatibilis az eszközöm -> MMS -> ha nem komp... -> SMS
A fentiek természetesen az adatkeretemtől függetlenül

Küldés:
RCS (ha van adatkeret, annak a terhére, ha nincs, x Ft-ért) -> MMS -> SMS

Példa #1:
"Szia, hozz kenyeret"
RCS ("Szia, hozz kenyeret") -> SMS ("Szia, hozz kenyeret")

Példa #2:
"Szia, Horvátországban vagyunk. --és itt egy fotó--"
RCS ("Szia, Horvátországban vagyunk. --és itt egy fotó--") -> MMS "Szia, Horvátországban vagyunk. --és itt egy fotó--" -> SMS ("Szia, Horvátországban vagyunk.")

[ Szerkesztve ]

(#13) róland válasza Keem1 (#12) üzenetére


róland
veterán

"Az RCS díjazása

A szolgáltatás aktiválása ingyenes, nincs egyszeri és időszakos díja.
Az RCS a chat-üzenetek és fájlok küldéséhez Wi-Fi-t vagy mobil díjcsomagod szerinti mobilinternet kapcsolatot használ.
Chat-üzenet esetén mobilinternet csomagodnak megfelelő a díjszabás, ha nem interneten küldesz üzenetet, tehát SMS/MMS esetén, a mobil díjcsomagodnak megfelelő SMS/MMS díjat számítjuk fel."

Elvileg a fogadott sms/mms díjmentes a T-s díjcsomagokban.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) Keem1 válasza róland (#13) üzenetére


Keem1
addikt

Na ez viszont jobban hangzik. Ha ez tényleg így van és elterjed, akkor nálam leáldozik utána a Facebook Messengernek és társainak. ;]

Már csak az a kérdés, hogy mit csinál vegyes (RCS - non RCS) készülékek között. Tehát ha az enyém képes rá, van netem, elküldöm RCS-ként, majd a fogadó félnél nem teljes a dolog (nincs adatkerete, csak SMS fogadására képes, nem android, stb).

[ Szerkesztve ]

(#15) Fleto93 válasza Keem1 (#14) üzenetére


Fleto93
tag

Oda SMS-t küld. Ha annak küldök üzenetet, akiről tudom, hogy RCS képes, akkor a Messenger app azt írja, hogy "Csevegőüzenet", ha pedig olyannak küldök, aki nem RCS képes, akkor ugyanitt "SMS" jelenik meg. Tehát a saját kliensed pontosan tudja, hogy RCS képes-e az akinek küldessz.
Ez egyébként olyannál is rögtön így működött, akihez nem volt felvéve névjegy a telefonomban. Ahogy beírtam a számot, egyből megjelent a "Csevegőüzenet" felirat.

[ Szerkesztve ]

(#16) Keem1 válasza Fleto93 (#15) üzenetére


Keem1
addikt

Kezd tetszeni :R

(#17) zseko válasza Fleto93 (#15) üzenetére


zseko
veterán

Tehát ha nincs neten a másik, akkor ezt 'látja' és automatikusan sms-t küld? Ezt tudta eddig a Hangouts is, csak egy ideje kiszedték belőle.
Mondjuk én nem szeretném ha magától döntené el a telefon, hogy ő most mms-t küld éppen, és nem szeretném azt sem, hogy bekeverje az sms-t a netes üzenetek közé.

HR24.hu

(#18) fornettisuti válasza zseko (#17) üzenetére


fornettisuti
veterán

MMS-é nem csak akkor válik az SMS, ha fájlt is csatolunk hozzá?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#19) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Minek ez az egész szolgáltatás, még nem értem. Sms is drága volt, szerintem nem hoz semmi előnyt egy zárt chat-el szemben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20) Keem1 válasza Polarstar (#19) üzenetére


Keem1
addikt

De, pont az, hogy többé nem lesz az hogy nekem Viberem van, neked Skypeod.
Ideális esetben megszűnik a mostani széttöredezettség. Nem kell kismillió appot feltenni. Sőt, egyet se, mert ott lesz a telódon alapból. Törölhetjük a gyűlölt kereskedelmi IM appokat, én pl a Facebook fiókomat is.

(#21) róland válasza Polarstar (#19) üzenetére


róland
veterán

Elég nagy piac az azonnali üzenetküldő alkalmazásoké. A Google igazán egyik szolgáltatását se tudta itt jól pozicionálni. Most viszont a gyártókkal és a szolgáltatókkal együttműködve jó pozíciókat szerezhetnek. (Persze nem ártana ehhez az Apple-t is megnyerni.) Megérheti más reklámfelületeket "ellehetetleníteni".

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#22) canniball válasza Keem1 (#20) üzenetére


canniball
nagyúr

A FB fiókodat eddig is törölhetted volna, jó ideje működik anélkül is a messenger...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23) Polarstar válasza Keem1 (#20) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaaaaaaaaa!!!! Vagy úgy!!!!

Olyan klubba én nem megyek, ahol bárki lehet tag! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) #16695808 válasza Keem1 (#14) üzenetére


#16695808
törölt tag

Sajnos két rcs között ha az írónál van net és a fogadónál nincs akkor nem kap a fogadó smst, ...semmit... csak ha újra lesz nete. Mondjuk az írónak onnan tűnhet csak fel ez a helyzet, hogy nem látja az üzenet mellett az elküldve feliratot. Ez a próba 2 galaxy a3 között volt a telekomos frissítés után a beépített üzenetekben.

(#25) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

sok veretes ökörséget láttam mostanában a telekomtól, de ez viszi a prímet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) zseko válasza fornettisuti (#18) üzenetére


zseko
veterán

De igen, viszont például vásárlásnál közel rendszeres, hogy vagy én küldtem képet a termékről, ezt kell-e akkor venni, vagy küldtek egy képet, hogy 'ja, ilyet hozzál már még', ma is volt pl. Aztán van ismerős (igaz vele pont nem szoktunk így üzengetni), akinek korlátlan netje van ugyan, de berögzült módon lekapcsolja a netet a telefonról, ha nem használja Annál a telefonnál mondjuk nem is csodálom :).
Egyébként ahogy most gyorsan rápróbáltam, nálam max mms-t akar küldeni, persze nem Telekomos vagyok, és ismerős sincs most, akivel kipróbálnánk.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#27) petipetya válasza Fleto93 (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam ez sem használ.

"nincs rá lezsóidő"

(#28) B.Gaboo válasza bambano (#25) üzenetére


B.Gaboo
tag

mi a bajod vele? kb. a egész világ erre megy, nem a telekom találta ki. én pl örülök ha egész nap wifin lógok akkor ne sms üzenetet küldjek vkinek pénzért, mert miért? eddig ez csak a szolgáltató érdeke volt, mert lehúzott ezzel is (tudták ők is h az sms egy elavult szar szolgáltatás a skype és messenger korában, de volt belőle pénz).

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#29) bambano válasza B.Gaboo (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert a matáv versenyre kell a facebookkal, twitterrel, stb?
ahha...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Penge_4


Penge_4
veterán

"ha nem interneten küldesz üzenetet, tehát SMS/MMS esetén, a mobil díjcsomagodnak megfelelő SMS/MMS díjat számítjuk fel.

Miért érzem azt, hogy itt irtózatos nagy kurvaanyázások lesznek hamarosan?

hint: Az MMS a flat díjcsomagokban is fizetős, az ilyen díjcsomagokat használók pedig már elszoktak tőle, hogy a számla lehet a hónap végén akár a duplája is.

(#31) xkraiusx


xkraiusx
tag

Ez tökjó, ha véletlen nincs már adatkeretem és wifi közelben sem vagyok akkor majd elküldi sms-mms formában.

Ebből jön ám majd a káromkodás. :DDD

(#32) #16695808 válasza xkraiusx (#31) üzenetére


#16695808
törölt tag

Be lehet állítani hogy ne érjen meglepetés. Jó lenne ez mivel ez egy egységes szabvány tehát nem kéne több különböző appot használni. Lehetne majd csak 1-et. De sajna a facebook, viber, skype érdeke nem ez... mert ha ezek is rcs szabványosak lennének akkor kiválthatóak is lennenek

[ Szerkesztve ]

(#33) Jeanne d'Arc

Nagyon jó kezdeményezés, végre nem az lesz hogy vadászni kell kinek milyen app van meg.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#34) zseko válasza Jeanne d'Arc (#33) üzenetére


zseko
veterán

Szerintem nagyon félregondoljátok ezt az egészet (vagy én...):
Amíg nem használja mindegyik szolgáltató egységesen, addig sose fog működni rendesen. Ha meg valaki nem akarja használni, akkor ugyanott leszel vele mint eddig, mivel te hiába használod, ha a másik nem hajlandó/nem tudja. A Viber pl. ugyanezen elven működik, csak ezt az egyet kellett volna feltenni mindenkinek, mégse voltak hajlandóak még ennyire sem. A Hangouts is pl. évek óta tudta ezt (mostanra meg kivették, hogy csináljanak több más appot - idióta google :U), lecserélte az alap sms kezelőt magára ha engedélyezve volt, és így működött. És ez gyakorlatilag minden telefonon előtelepítve van, vagy volt, mégse terjedt el.

Szóval én nem várom, hogy ez egycsapásra megoldja ezt, mert:
- ehhez minden szolgáltatónak támogatnia kell
- a telefongyártónak támogatnia kell (ugye sok telefon egyéni sms/phone appot használ, mint pl. a Samsung is)
- rá kellene szoktatni az embereket, hogy használják is.

És amíg ez nem lesz azonnal használható módon gyárilag a rendszer része minden telefonon, hanem külön appként kell letölteni ezt is, akkor a delikvens előbb fogja letölteni a messengert, mivel azon van minden ismerőse és azt ismeri...

Egyébként én is örülnék már ennek. Ismerősök miatt fent van a messenger, viber, whatsapp, skype is, és már rohadtul unom...

HR24.hu

(#35) Keem1 válasza bambano (#29) üzenetére


Keem1
addikt

Nem a matáv kel versenyre, ez egy szabvány. Gondolom, nem kell nagy logika kideríteni, hogy egy egységes üzenetküldési formátum mennyivel jobb, mint a kismillió zárt saját.

Segítek: volt egyszer egy MSN, de még Google Talk is. ICQ is volt egyszer vala. Másik oldalról volt egyszer egy e-mail, meg sms. Oh wait, de hisz ezek még mindig vannak. 1:0 a szabványos üzenetküldésnek.

Kicsit már off: remélem, ez egy sokadik szeg lesz a Viber és társai koporsójába - már ha át nem térnek ők is az egységes formátumra.

[ Szerkesztve ]

(#36) Stanlee válasza Keem1 (#35) üzenetére


Stanlee
őstag

XMPP peldaul RFC standard, 2004 ota, ezt hasznalja a legtobb. A XMPP lehetoseget ad arra, hogy a kulonbozo szervereken beregisztralt felhasznalok a mas szolgaltatoknal levokkel beszelgethessenek. WhatsApp, Google Talk, FB Messenger is ezen alapszik, sot, 2-3 evvel ezelottig nyitottak is voltak, csak rajottek, hogy a zseton abban van, ha a felhasznaloikat szoftveresen is magukhoz kotik, az meg csak akkor megy, ha zartta teszik a rendszert. Nem tudom mennyi ido, 5-10 ev, es remelem eltunnek megint ezek a hatarok, mert a felhasznalok addigra talan nem lesznek annyira butak, hogy hozzaskossek magukat egyetlen adatgyujto ceghez.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#37) Keem1 válasza Stanlee (#36) üzenetére


Keem1
addikt

Egyetértek. Régen tényleg volt több keresztplatformos app, amivel egy helyről több chat alkalmazásban tudtál kommunikálni. A fejlődés sose volt ellenemre, ha az a felhasználók érdekeit szolgálja. Sajnos (leginkább a tech iparban, de kisebb mértékben máshol is) most a kapitalizmusnak az a válfaja terjed évek óta, hogy leszarjuk a felhasználókat, csak mi cégek jól járjunk. Őszintén remélem, hogy egyszer (hamarosan?) rájönnek arra, hogy pénz csak a felhasználókból van, tehát maximálisan a kedvükben kell járni.
Félreértés ne essék, nem vagyok a pénz ellen, ha van, az nekem is jó. De ez a kapzsi pénzhajhászás ami idegesít.
Tökéletes példa a speedtes.net (béta) oldala. Mire el tudok kezdeni mérni, vagy 5 percet kell várnom, mert a mérő körül kb. 6 reklám betöltését kell megvárni. Épelméjű az aki kitalálta ezt? Egy reklám/lap (az se zavaró, csak szöveges vagy max kis képes, de semmi mozgás, videó, tartalmat kitakaró) oszt csókolom.

(#38) moli.hu


moli.hu
őstag

ahogy en tapasztaltam (Android v5.1), az Android Messages tovabbra sem tamogatja a dual simes keszulekeket, es a Google Playben sem talaltam egyetlen appot sem, ami tud RCS-t + dualsimet. Jelenleg az Android Messages mindig az elso elerheto simet regisztralja, magyarul a masodik simedet csak ugy tudod regisztralni, ha lekapcsolod az elso simet, killezed az Android Messagest, majd ujra inditod. A regisztralast ki tudod provokalni, ha az Android Messagesben a hamburger menu/Settings/Advanced/Chat features menupontba lepsz, itt jon ra az app, hogy mi van.

[ Szerkesztve ]

(#39) Penge_4 válasza Keem1 (#37) üzenetére


Penge_4
veterán

"Őszintén remélem, hogy egyszer (hamarosan?) rájönnek arra, hogy pénz csak a felhasználókból van, tehát maximálisan a kedvükben kell járni."

Most is azt teszik, csak te és az itteni fórumozók erősen a kisebbséget képviselik. Kiből van több pénze szerinted a Facebooknak vagy akárki másnak? Azokból, akik jelentkeznek az "Élet iskolája", "Rozsdás rákolló" és hasonló "klubokba" és kb. teljesen agyhalottak és bármikor rákattintanak ezer millió hülye hirdetésre vagy azok, akik tudatosan élnek és gondolkodnak? A hirdetőt az érdekli, hogy hányan dőltek be a hirdetésének. Az sem érdekli, hogy személyi kölcsönből veszi meg a sokadik iPhoneját, ahogy a távgyógyítót sem érdekli, hogy Mari néninek letiltja a szolgáltató a telefonját egy hónappal azután, hogy elküldött neki 80 emeltdíjas SMS-t.

Tehát még a fizetőképes címke is túlértékelt, mert egy tudatosan gondolkodó ember még ha rá is kattint egy tényleg őt érdeklő reklámra és látja, hogy az adott termék tényleg jó, akkor is indít egy gyors Google keresést és megnézi, hogy hol kapja meg a legolcsóbban. És az esetek 99%-ában a legolcsóbb hely nem az lesz, aminek a reklámjával találkozik, hiszen a reklám költségét mindig beleépítik a termékek árába. Az 1% az az eset, mikor csődközeli helyzetben lévő már ténylegesen beszerzési ár alatt adja (nem csak kamuzza, mert ez is közkeletű üzleti trükk), de akkor kb. versenyfutás van az idővel és mire rányomsz a megrendelés gombra, már kiárulták a készletet.

(#40) DS39 válasza bambano (#25) üzenetére


DS39
nagyúr

Én nem fogalmaznék ilyen nyersen, de ennek a szolgáltatásnak nem sok értelmét látom.

Sms/mms-t ezer éve nem küldtem, ha képet videót akarok küldeni valakinek, ezer jól bejáratott mód van rá.

(#41) zseko válasza moli.hu (#38) üzenetére


zseko
veterán

Ha beállítom hogy ez kezelje az sms-eket, a Chat features menüpont eltűnik :DDD
Persze nem Telekomos vagyok.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#42) st3v3np3t3r válasza DS39 (#40) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

osztom a véleményed... ez egy teljesen felesleges szolgáltatás...
whatsapp,viber,fb messenger,hangouts,bbm,skype ezek már így működnek rég óta...

ezt akkoriban kellett volna bevezetni mikor ezek megjelentek, nem akkor mikor már teret hódított más cset app. Ennek max úgy lenne értelme ha nem számítanának fel adatforgalmi díjat néhány megkötéssel

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#43) Keem1 válasza st3v3np3t3r (#42) üzenetére


Keem1
addikt

Nekem sok ismerősöm van sok különböző platformon.
Hányszor hallom, hogy "te, add már meg a vibered. nekem nincs, inkább te a skypeod. nekem meg az nincs".
Ehelyett, tegyük fel, hogy van egy ismerősöm, akinek tudom a mobilszámát, de ő vibert használ, én meg skype-ot (tehát eddig telefonon beszéltünk, mert nincs más közös pont). Aztán egyszer csak az sms appban elkezdem neki írni, hogy "szia Béla, nézd ezt a tegnapi kirándulós fotót". Csipog a telefonja, mintha smst kapott volna. Meglepődik, megnézi, rájön, hogy kell a f*sznak a viber.
Szerinted ha ez így beindul, hányan fognak zárt, csak a saját platformjukon belül működő 3rd party cset appot használni?
Ezentúl nem fog számítani, hogy iOS, Android, Windows, régi telefon, vagy új, esetleg már nem támogatott android rendszer. Egyszerűen csak írsz neki egy üzenetet, mintha a régi smst írnád és megkapja. Elfelejtjük, hogy "sorold mid van. nekem whatsapp, viber, ...", csupán csak írunk neki egy SMS 2.0-t és kész. Mint 15 évvel ezelőtt az sms fénykorában, csak most modern köntösben.

Egyébként sok példa van rá a történelemben, hogy az univerzális, egységes megoldások lettek az örökzöldek. Pl. régen sok fővárosi közlekedési kis társaság volt, mára elvileg van egy nagy. Gyakorlatban persze több kisebb-nagyobb, de univerzálisan működnek, egy "protokollon" belül, így lesz transzparens. Neked mindegy hogy VT Arriva vagy BKV, ugyanaz a megjelenés, ugyanaz a jegy, bérlet. Ez persze a fenti sms 2.0-nál is lehetséges, tehát hogy ugyanazt a chat protokollt különböző appok használják (persze nyilván a szabványos volta miatt ugyanúgy).

[ Szerkesztve ]

(#44) DS39 válasza Keem1 (#43) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez ok, viszont...

E-mail címe mindenkinek van, az egy független platform, bárkinek küldhetek bármit. (Mindegy ki a szolgáltatója)

(#45) Keem1 válasza DS39 (#44) üzenetére


Keem1
addikt

Ez is teljesen igaz, és ez az oka, hogy az e-mail (persze némi kiegészítéssel, pl. base 64 kódolással fájl csatolás) nem halt ki. Viszont még a régi sms is közelebb áll a cikkben lévő és a külsős szolgáltatások IM üzenetküldéséhez.

(#46) st3v3np3t3r válasza Keem1 (#43) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

abszolút jogos érvek... csak tudod, míg a viber és a skype, mondjuk úgy univerzális,(mondjuk úgy gyártó független)addig az rcs támogatás nem, mert a gyártóknak integrálni kéne az sms kezelőbe. itt vagyok én, lg v20am van és alapból nem rcs képes az lg gyári sms kezelője, de ha sony-m lenne,az már lehet az lenne... nem mondtam hogy rossz dolog...csak egyenlőre felesleges,aztán ki tudja... 2019.Dec.31-ig teszt üzem van... nagy konkurens app nem lesz, mert a viberrel ellentétben kétséges hogy az üzenetek titkosítva vannak-e...a viber "end2end" titkosítást használ úgy tudom, az fb messenger is,a skype és whatsapp is...valamilyen szinten... "a vak is azt mondta,majd meglátjuk.."

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#47) petipetya


petipetya
nagyúr

Érdekes, hogy az előfizetéses csomagban nem aktiválódott, csak töltött a nagy semmibe. Ma délelőtt váltottam át kártyásba (más okból), és azonnal aktív lett a funkció. Íme a válasz minden kérdésre és feltételezésre.

Üzenet írásnál egyértelműen jelzi, hogy milyen fajtájú üzenetet küldünk:

Ha a csevegés elküldése sikertelen, akkor beállítástól függően küldi el sms/mms-ben. Egyszóval használható csak csevegő appnak is:

Az automatikus letöltést is kordában lehet tartani:

Ezek az alap beállítások pedig ismerősek lehetnek a WhatsApp, Telegram stb. alkalmazásokból:

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#48) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Feltalálták a , ja nem semmit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49) kali


kali
legenda

Jó lesz ez, hajrá!

(#50) Penge_4 válasza Keem1 (#43) üzenetére


Penge_4
veterán

"Csipog a telefonja, mintha smst kapott volna. Meglepődik, megnézi, rájön, hogy kell a f*sznak a viber."

De ha a szolgáltató sarcolja az MMS-t és ha a flat csomagoktól eltekintünk (attól, hogy sok embernek van, még nem lesz mainstram), akkor nem fog elterjedni.

Elég pár kezdeti rossz tapasztalat és sok embernél egy életre elásta magát az egész.

Amúgy én is örülnék neki, ha végre lenne egy univerzális IM szolgáltatás.

(#46) st3v3np3t3r: Mert aztán rohadtul le kell titkosítani az átlagos csevegést, igazi nemzetbiztonsági titkok vannak ám benne. De tegyük fel szeretőd van, félrelépsz vagy éppen egyéb nem etikus, de legális dolgot csinálsz. Ha nem vagy politikus (és nem is akarsz az lenni), akkor mekkora az esélye annak, hogy egyszer valaki visszaél vele?

Meg te tényleg elhiszed, hogy titkosítva van és nincs hátsó kapu?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.