Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

" ... a két újdonság forradalmi változást azért nem jelent, ... "

se a bill, se az egér ... és a ház piacot sem értem, minek dobnak ki újabbnál-újabb házakat ....
.. persze ... hogy vegyék ... de már minden hangjegy foglalt.

az se semmi ahogy a házpiac el tudta húzni ezt azegészet eddig ...
milyen sokat kellett várni a fekete házakra ... jöttek ... de a belseje még nyers volt
aztán nagyon nehezen a belseje is csak fekete lett
97-től nem is tudom mikor véglegesedett úgy a ház-piac hogy már minden fekete benne ...

ami régen modding volt, azt már a ház és tápgyártók tálcán kínálják - fekete belső, fekete kábelek, harisnyázni sem kell ....

értem én h csak tolják-tolják a házakat meg egereket meg bill-eket ... de a fentebb idézett mondatban benne foglaltatik az is, hogy: ..... de minek?

már ők se tudnak mit kitalálni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) Fred23 válasza rii (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Legalább végre olcsón lehet szuper használt házakhoz jutni!

(#3) rii válasza Fred23 (#2) üzenetére


rii
nagyúr

autópiacon is ez lehetne a helyzet ... hirdetés: "dacia logan - 2,2 millió - akár egy használt autó áráért ..."

bezony ... haver 2 milláért vett egy bömöst ... azért mégse egy logan ... de'hát az embereknek csak az új-új-új-új .... de egy 1 millás bmw is jobb sztem mint egy új dacia logan, a maradék 1,2 milla meg még 2 olyan forgaombl kivon és/vagy bontott bmw és meg van oldva a szervizelés is :DDD

csak a reklámok szava erősebb ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4) Zoltn válasza rii (#3) üzenetére


Zoltn
senior tag

Azert ezt gondold at meg egyszer...

"Music is your only friend. Until the end!"

(#5) rii válasza Zoltn (#4) üzenetére


rii
nagyúr

egyszerűbb lenne ha Te elmondanád mi a gondolatmenetben a hiba szerinted.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6) dabadab válasza rii (#3) üzenetére


dabadab
titán

"de egy 1 millás bmw is jobb sztem mint egy új dacia logan"

Meglehetősen biztos vagyok abban, hogy nem volt se egymillióért adott BMW-d, se új Loganod.

DRM is theft

(#7) rii válasza dabadab (#6) üzenetére


rii
nagyúr

nézted mr milyen bmw-ket adnak 1 milláért a hasznaltauti.hu-n?

szerintem akármelyik mérföldekkel veri a logan-t.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) emvy válasza rii (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Miben veri?

while (!sleep) sheep++;

(#9) dabadab válasza emvy (#8) üzenetére


dabadab
titán

Fenntartási költségben?... (Már ha a nagyobb a jobb, a'la autóskártya :DDD )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) Dave™ válasza rii (#3) üzenetére


Dave™
nagyúr

Erre azért ne fogadj, a közelemben egy Németországból behozott 14 milliós X6 többet volt szervizben, mint az úton. Nem volt benne 60e km. A tulaja azóta el is adta (nála volt szűk egy évet), és soha többé esze ágában sincs BMW-t venni.

(#11) emvy válasza Dave™ (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Az egy mintas mintak a legjobbabbak egyebkent. De ja. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12) Dave™ válasza emvy (#11) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annyira van jó, mint a "bármikor jobb egy használt BMW, mint egy új Logan" kijelentés.

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Define C TG nagyon tetszik, ha nem Define C -m lenne vásárolnék egyet. ;] :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) ViZion


ViZion
félisten

Azért nem látok hatalmas újításokat. Többi Define is ilyesmi...
Televau: Ha az NZXT S340-nek lennek kisebb változata, akkor azt venném. ;] :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) Zozzz2000


Zozzz2000
tag

A mindenit. Azt hittem az autos topikban vagyok. ;)

(#16) Lacok


Lacok
őstag

" a meglévő Define C és Define Mini C szériába a teli és ablakos oldalfalú kivitel mellé érkezett most meg az edzett üveg oldalfal"

Nem vitték túlzásba a fejlesztést.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) #56573440 válasza rii (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én két éve a másfél-kétmillás e46 felhozatalt pesten jóformán véginyálaztam köszi mégegyszer soha.

"de egy 1 millás bmw is jobb sztem mint egy új dacia logan, a maradék 1,2 milla meg még 2 olyan forgaombl kivon és/vagy bontott bmw és meg van oldva a szervizelés is :DDD"

Az megvan ugye, hogy nem mindenkinek az élete a kocsiszerelés, nem mindenki lakik olyan helyen hogy legyen kert, garázs, akna... Arról ne is beszéljünk, hogy az újautó vásárló és a jellemzően 17+ éves használtautó vásárló között tudod mi a difi? Minden.

"szerintem akármelyik mérföldekkel veri a logan-t."

Hát az para lenne, mert a balkormányosítás drága ;] Jobb esetben is inkább kilómétereket ver rá, abból mondjuk reálisan ez a felhozatal egy 4-500.000-et is. No meg egy Logan se tud úgy rohadni küszöbön és sárhányóíven mint egy jó e46, nem mállanak a gumitömítései, nem volt már legalább egy nehéztalpú/ 30-40kkmenként olajat cserélő gazdája, meg ilyenek.

Tudod, ahogy pc-ben is. A brand gépek lehet drágák, de aki azt veszi, annak nem alternatíva a HA meg a Vatera, pedig ott mit össze lehetne rakni...

[ Szerkesztve ]

(#18) tatararpad


tatararpad
őstag

Innováció a köbön. Én mondjuk tőlük egy Define Mini 2-t várok.

(#19) rii válasza #56573440 (#17) üzenetére


rii
nagyúr

lehet (vagy biztos) h akkor kva nagy baromságot írtam a bmw-vel kapcsolatban
nem vágtam h ilyen gyászos a használt-bmw

nem a kocsiszerelésre szerettem volna kihajazni a dolgot ... persze rosszul fogalmaztam.

szerintem egy minőségi régi gép tovább kiszolgálja az embert, mint egy mostani logan.

(#10) Dave™:
új autót is nagyon odfafigyelve-körbejárva a témát kell venni ... minden gyártó arra játszik, hogy szervizelni is kelljen a gépet ... néha ez rosszul sül el, és olyan sz.rt csináltnak, mint amit írtál is ... vagy hogy 100,000 km alatt besül a motor ... új autónál .... ami 2-3x drágább mint a logan ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) Fred23 válasza rii (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Régi szomszédunk -úgy 10 éve- 800k-ért vett bömöst, és ahogy láttuk, nem nagyon kellett szerelni. Mondjuk talán heti 1x használta. :DDD

Szerintem szerencsével ki lehet fogni ebben is olyan példányt, amivel semmi gond sincs, vagy alig. Tényleg, mint egy régi, csúcs ház, aminek mondjuk az egyik mikrokapcsolója romlott el, és már a resettel indul. Valójában 500Ft-ból javítható, és van akár életed végéig egy minőségi házad -előlapi panelekkel bővítve nem lehet baj talán 20 év múlva sem!

(#21) #56573440 válasza rii (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

Persze. Simán ki lehet fogni új ár alatt messze használható autókat, ha nem így lenne a használt piac rég nem létezne.

Ettől független a tény, hogy aki újat akar venni az azért akar azt, mert nem használt kell. Innentől teljesen midnegy milyen x5-öst vagy bálnamercit vagy audit vehetnél, amiben mennyivel több fícsör meg extra van. Arról nem is beszélve, hogy a prémium autó még sokáig az lesz, fentartásban is. Nekem se lesz új verdám még sokáig, ettől még nem érzem azt, hogy 15+ éves használt prémium lenne az alternatívám, leszarom hogy mit tol az orra, propellert vagy csillagot, karikákat vagy V-ket, de ha más nem veszi meg az újat te se kapsz használtat azt tartsd szem előtt ;)

A "régi" gépek is tele vannak már tankcsapdákkal, a régi dízeleket is kb úgy venném meg, hogy szétkapatnám élből a hengerfejet, rendesen kipucolni a koxot, átnézni minden és bármi tömítést is, mert 10 év után simán szétmállhatnak, ugyanúgy van pd elem, kettőstömeg, turbó, meg minden más is ahogy az újakban, egyáltalán nem érzem hogy a használt autók jelentős többsége sokáig rendben lenne, mindegyikre költeni kell ha azt akarod hogy beüljsz elfordítod, elindul legyen. Persze pesten ha körbenézek lehet csak nekem magas az elvárásom, a kocsik fele olyan kék/fekete füsöt tol magából, hogy sírni támad kedvem...

[ Szerkesztve ]

(#22) atenza


atenza
senior tag

Hozzák a kötelezőt az új hullámmal, (NYXT 340 elite és Phanteks p400 féle tempered glass és alul egy tápkitakaró félcső) vegyítve a tőlük megszokott régi bevált kialakítással.

Annyiból jobbnak tűnik az nzxt 340 elite-nél h a winyókat nem kell csavarozni, viszont ez drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23) dani_golf


dani_golf
tag

ja...csak átvettéka hülyeséget is..nincs már benne 5,25 ös hely..okés hogy senki nem ir.de azé egy ironak helyet hagyhatnának is.nekem plul kéne .összel veszek házat azt ez alapján kell döntenem is.max veszek külsö bray irót.

(#24) tomcat78 válasza #56573440 (#21) üzenetére


tomcat78
őstag

Diesel??Azok a teherautók ;] Meg esetleg terepjárók...És nem az x6-ra meg a q7-re gondolok.... :DDD De személyautó?Az kizárt :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#25) X Factor válasza dani_golf (#23) üzenetére


X Factor
addikt

Mint ahogy irtad veszel egy külső írót és a probléma megvan oldva.

Make things work

(#26) ViZion válasza X Factor (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem van olyan kábelem, amin a sata és a táp egybe van, ez alapból a gépben, ha kell egy régi HDD, vagy korong, akkor rádugom. Persze akinek naponta kell, annak ez nem megoldás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) Zoltn


Zoltn
senior tag

Amúgy bilibe lóg a kezem, de milyen jó lenne, ha a meglévő define nanomhoz árulnának csak TG oldallapot. :D
De ez nem fog bekövetkezni mérget vennék rá.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#28) SkS7891


SkS7891
tag

Engem ezzel a define mini c tg-vel meg is vettek. Sima plexis mini c hazam van, de olyan a plexije mint a vaj. Nem lehet attorolni mikroszálas szivaccsal, mert összekarcolja. Zalman z11 plus hozzá képest egy kevlár mellény.

#27
Tudja a fene, lehet hogy lesz. Legalábbis sok gyártó adja külön is az oldallapot. Nekem egy 15-ot meg is érné.

[ Szerkesztve ]

(#29) Zanik válasza tatararpad (#18) üzenetére


Zanik
addikt

Jogos. Nem kell ide ablak, inkább javítsák ki az első generáció hibáit! ;)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#30) Kean_Sorbo válasza X Factor (#25) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Igen azt veszel, de a ventilátorvezérlőt vagy monitorozó egységeket hová rakod?

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#31) Bird


Bird
addikt

Edzett üveg oldallap irány nekem speciel bejövős. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32) kromatika


kromatika
veterán

Szokásos uncsi stil.

(#33) ViZion válasza Kean_Sorbo (#30) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam is a plexi mögött van a ventivezérlő. Beállítod egyszer, amíg új, addig egy hétig piszkálod, utána meg nem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) kpal


kpal
veterán

Nem drága.

(#35) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Tényleg nemigen vágom, minek ennyi új ház, nemigen van, ami tönkremenne rajta és bőven kiszolgálja a jövőt is. A benne lévő alkatrészek szabványai nemigen változtak, nincsenek nagy méretváltozások, semmilyen változás a felfogatásokban. Maiak is tudnak dupla, tripla radikat fogadni, 12-14 centis ventiket, 2,5", 3,5" háttértárakat, ODD-t, ha valaki nosztalgiáznak.
De ez nem olyan, mint a zöldségpiac, hogy a piros alma mindig menő...

A BMW meg egy nagyon jó autó! Amíg megy... Ezzel nincs is semmi gond, de amikor eljön az ideje egy olajcserének, vagy új guminak, akkor hirtelen vonzóvá kezd válni a konkurencia.
Persze Dacia-t én se vennék még úgy sem, hogy Romániában Renault néven fut.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#36) csonor


csonor
tag

Itthon van egy Node 605 annak az előlapja rendes fém. Arra lennék kíváncsi, hogy ennek is fém előlapja van, vagy csak olyan hatást keltő műanyag?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.