Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Nagyon sok adat nem stimmel, lehet hogy erdemes lenne megnezni az adatlapot inkabb: https://www.intel.com/content/dam/www/programmable/us/en/pdfs/literature/hb/agilex/ag-overview.pdf

Kivancsi vagyok mennyibe fog kerulni.

(#2) syberia válasza Reggie0 (#1) üzenetére


syberia
veterán

A csilliós fejlesztési-tesztelési költségeik okán, szinte ingyen fogják adni. ;]

https://howbad.info/

(#3) Reggie0 válasza syberia (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat meg a pofatlan arpolitika ami fpgas szektorban van. Pl. IC listaara $18k dollar 1 darabra, ugyanazzal az IC-vel a devboard $4k. Veszel 1000-ret akkor mar $2k alatt van az IC. Kijon ugyan erre az fpgara a compute card, hirtelen mar $11k/db.

[ Szerkesztve ]

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Van már tömeggyártásra alkalmas 10nm-jük???

Ja, hogy ez új termék és nem pótlake?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) gargoyl79 válasza nyunyu (#4) üzenetére


gargoyl79
csendes tag

"Pótlake" :))

(#6) Reggie0 válasza nyunyu (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Muszaj h legyen legalabb egy bejelentesuk, hiszen xilinx is az ajtoban van a tmsc 7nm-es fpgaival.

[ Szerkesztve ]

(#7) Madárpók


Madárpók
aktív tag

INT2 WTF, létezik ilyen? mármint értem, hogy van 0, 1, 2 meg 3, de mégis mire jó az ilyen? INT8 még oké, sok mindent lehet kezdeni pl. 256 szürkeárnyalattal, de 2 bittel?

(#8) Reggie0 válasza Madárpók (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

FPGA-n barmi letezik. Akar INT29 is.

Ezek a cuccok nem kepet szamolnak, hanem inkabb neuralis halo, deeplearning es hasonlok, sok helyre nem kell a pontossag.

[ Szerkesztve ]

(#9) 5150


5150
aktív tag

Na ezt a cikket értse meg minimális szinten egy laikus. Olyan, mint a linux. Guglizd ki. Csak ezt kb. 5 szavanként kell.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#10) paprobert válasza 5150 (#9) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez egy szakmai portál is egyben. Nem gondolom hogy jót tenne, ha minden cikk a Nők Lapja-Verge tengelyen születne.

Nem hiszem hogy az oldal hibája, hogy Te esetleg nem érted.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#11) -Skylake- válasza 5150 (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az Intel bejelentette, hogy most frankon csinalt egy csipszet, nem csak megvett egy masik ceget. 10nm-en keszul, szoval azta ez icikepicike. Tamogatja meg a ledes ergebes gamer memoriakat is , meg mindenfele gyorsabb memoriat is. Mindenre IS jo amugy a csipsz, akarmire hasznalhatod. Amugy 40 TFLOP-ot is tud, az gyorsabb mint toretto berobbantott motorral rukvercbe, szoval az tenyleg gyors. A cuccot meg nem lehet megvenni, de amugyis rohadt draga lesz es a crysist sem viszi olyan jol.

Igy jo ?

Egy laikusnak a vilagon semmit nem fog mondani ez a cikk es nem is nekik szol, mert a technologia sem nekik szol es a termek sem nekik szol.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) Puma K válasza paprobert (#10) üzenetére


Puma K
veterán

Hígulunk-hígulunk.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) hokuszpk válasza paprobert (#10) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat ja. Laikusok varjak meg, amig lehozza a Readers-Digest :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) E.Kaufmann válasza hokuszpk (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az még van?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) ecaddsell válasza 5150 (#9) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Vsz. ez egy nagyon speciális rétegcucc gépi tanulásra optimalizált változata amit ebben a terjedelemben kb. lehetetlen úgy leírni, hogy nem erre specializálódottak is értsék miben léptek előre (akik meg értik hozzájuk más forrásból vsz. rég eljutott már a hír, azaz így sok értelme nincs).
Nemcsak láttam, hanem pl. írtam is már működő VHDL kódot (az 1-ik programnyelv amivel az ilyen HW-ket szokás programozni), de nekem se jött sok le ebből a hírből...

(#16) arn válasza nyunyu (#4) üzenetére


arn
félisten

az a vicc, hogy ez a grafika szintjen letezo csikszelesseg sem tul eloremutato :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) Madárpók válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Azt értem, de mégis hogy néz ki egy aktivációs függvény 2 biten? :DDD
Egy ReLU függvényt éppenhogy lehet ábrázolni rajta (0,0,1,2), talán ezért hasznos?

(#18) Maverick14 válasza Madárpók (#17) üzenetére


Maverick14
tag

Érdekes módon egyes CNN-ek elég extrém kvantálás mellett is tudnak működni. A 2017-es FPGA konferencián jelent meg ez a cikk a témában:
[link]
[arxiv link]

My other car is an F-14 Tomcat!

(#19) Reggie0 válasza Madárpók (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, meg aranyosan annyit raksz le minden tipusbol amennyire szukseg van es ezaltal optimalisan tudod kihasznalni a hardvert. Pl. int4 szamolashoz nem kell int8 eroforrast hasznalni es eldobni a felso 4 bitet, hanem egy kb. int8nyi helyre beraksz ket int4 szamolot. Itt nincs annyira kotott architektura.

(#16) arn: Azert FPGA-val nem olyan konnyu csikszelt valtani, mint egy procival.

(#9) 5150: Nekem hasznos volt, mert alapvetoen Xilinx vonalon mozgok, az Altera(intel) torteneseket nem kovetem szorosan.

[ Szerkesztve ]

(#21) -KP- válasza gargoyl79 (#5) üzenetére


-KP-
addikt

mosh lake :D

(#22) Reggie0 válasza #32839680 (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, arra is jo. Eleg sok FPGA alapu H265 koder van, mert energiahatekonyabb, mint procival szamolni. Erre van xilinxnel az EG szerias Zync ultrascale+.
Sot, komolyabb SDR radiok is FPGA-val oldjak meg a jelfeldolgozast.

Igazabol sokmindenre jo, banyaszni is lehet vele egy csomo coint.

[ Szerkesztve ]

(#23) hokuszpk válasza -KP- (#21) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Should Be So Lake

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24) Tidus válasza nyunyu (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Csak kinyögték a 10nm-ert házon belül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.