Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Azért kicsit meleg 2018-as telót befogni ilyenekre. Hacsak nem gtk-ra van törve.
Azt hittem kb Galaxy SII korú vasakra gondolnak.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) Segal válasza moleculez (#1) üzenetére


Segal
veterán

Én pl a mai napig egy S8+t használok a mindennapokban :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) szemy94 válasza moleculez (#1) üzenetére


szemy94
senior tag

+1, nehéz bármit hozzáfűzni, ha nem is S2 korú, de olyan 2016-tól bármelyikre rálehetne húzni ezt a dolgot, viszont nem az S, Note szériával tenném elsősorban, különösen nem a 9-es szériánál.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#4) Noukoum válasza moleculez (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

Valahol el kell kezdeni, ezek a készülékek már nem lesznek fiatalabbak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) szemy94 válasza #40993792 (#6) üzenetére


szemy94
senior tag

Pedig az S8, S9 széria a mai napig szerintem a legszebb szériák, nincs notch, fém/üveg ház, nyilván a hardver kezd korosodó lenni, de nem tragédia. Az akkuidő, ami sajnos nem jó, de nekem az már újonnan sem tetszett.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#8) Rimuru válasza moleculez (#1) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom ezekre meg adnak ki secu fixeket (normal esetben is) de fix me.

De jogos, a regi telefonokat is tartsak frissen legalabb security szempontbol es az orokkevalosagik elmehetnenek igy.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#10) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Jó ötlet, eddig nem is gondoltam ilyesmire. Az meg teljesen egyértelmű, hogy nem a 2018as készülékeket kell egyből befogni ilyenre. De azt meg nem várhatjuk el tőlük, hogy egyből visszamenőlegesen az összes x évvel ezelőtti készülékre emiatt frissítést adjanak ki. Viszont jó tudni, hogy pár év múlva a 2018-as telók még ilyesmire jók lesznek. Ha pedig közben a régebbiekre is elérhetővé teszik ezt, annál jobb.

(#11) Segal válasza #40993792 (#6) üzenetére


Segal
veterán

Tervben van, de kivarom mar a kijelzo ala rakott elolapi kameras telefonokat mert nem szeretnek pixelhibat latni minden nap a kijelzombe :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) szemy94 válasza #40993792 (#9) üzenetére


szemy94
senior tag

Egyet értünk, ezt mondom én is, ezekre a J1 széria is elég lenne, egy S9 ágyúval a verébre, de egy S6 széria is az lenne, ennek ellenére az nem támogatott.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#13) ollie válasza szemy94 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom van egy minimum android verzió követelmény, ami régebbi modelleknél nincs meg. Jó lesz ez majd a gyengébb A mobilokhoz, amint azok is felkerülnek a listára.

***

(#14) joey04 válasza moleculez (#1) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) fateless


fateless
veterán

Azt hittem, új szerepet találok a Galaxy Spica-nak, de egy tíz év difi van akkor...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) Silenzio


Silenzio
addikt

- Elnézést, merre találom a fejlődést?
- Balra a második ajtó, az van rá kiírva, hogy "hype".

Pofon a szarnak. :W

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#18) fateless válasza #40993792 (#17) üzenetére


fateless
veterán

Eddig nem fog visszafejlődni...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#19) francz'70


francz'70
aktív tag

Na, én már évek óta ezt játszom egy S8+ al, szinte mindenre használom a telefonáláson kívül, amolyan mindenes. Így tehermentesítem a N10+ t :D
Amúgy szinte gyári állapotban van, karc mentes, gyönyörű és hibátlanul teszi a dolgát, pont ezért tartottam meg.

Az viszont elég érdekes, hogy már az S9-től lépne érvénybe, hiszen még az S8+ is teljesen jól használható, nem beszélve, hogy ezen is 9-es droid van :F

(#20) moleculez válasza fateless (#18) üzenetére


moleculez
veterán

Biztos van rá DIY megoldás amúgy, ha valaki nagyon akarja és/ vagy ráér.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) GreenGoblin válasza #32839680 (#5) üzenetére


GreenGoblin
tag

Sosem fogják helyettesíteni a rendes security kamerákat ez a megoldás. Túl nagyok, akksiban sem fogják úgy bírni mint az aksis kamerák ráadásul pont amikor a lényeg szokott történni (este) használhatatlanok mert nincs bennük infravörös LED.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#23) Yeffy válasza szemy94 (#7) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

az otlet amugy nem rossz, de valoban kellene boviteni a keszulekek listajat, minel regebbi modellekkel.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24) GreenGoblin válasza #40993792 (#22) üzenetére


GreenGoblin
tag

Térfigyelés is csak akkor működik ha Izlandon laksz ahol éjszaka is nappal van. Különben használhatatlan. A cikkben baba monitort is írtak amiket általában éjszaka használnak az emberek de akkor is használhatatlan a megoldás.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#25) Zoló1981


Zoló1981
tag

Galaxy S7-esem van 2016-ból...

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#27) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Dashcam-nek használom a régi telóm. Biztonsági kamera még nem jutott eszembe, de valóban jó ötlet!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#28) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Kiváló ötlet.
Szeretnénk kémkedni a régebbi telókkal ha már másra nem használná a tulaj. (Üdv: Samsung)

(#29) baly81


baly81
aktív tag

Én a régi telefonjaim zömét eddig egy állványba helyezve (fekve) időjárás állomásként, ébresztőórának és rádiónak használom (BT transzmitterel kapcsolva az 5.1-hez). Állandóan tápon van, a kijelző fényereje az érzékelőn túl időzítve is van, így éjjel automatice minimumra veszi magát. Ezáltal van némi irányfény is a szobában, ha este kizavarna a prosztata... :)
Nappal időjárás állomásként (is) funkcinál. Van pár alkalmazás erre a feladatra, de nekem legjobban a Weather Night Dock alkalmazás jött be. Online rádiónak pedig a XiiaLive-ot használom, mert vissza is tudom pörgetni a kedvenc számokat. Ajánlom figyelmetekbe ezt az alkalmazásmódját is a használaton kívüli készülékeknek.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#30) Skynet258 válasza fateless (#15) üzenetére


Skynet258
veterán

Wow, neked az még megvan? 1.5-ös droiddal kezdtem azon... :K

https://geekpulse.hu

(#32) moleculez válasza noPublicFG (#27) üzenetére


moleculez
veterán

Ez is jó ötlet. Szükség esetén a biztosító elfogadja mint bizonyíték?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) crok válasza Skynet258 (#30) üzenetére


crok
nagyúr

Nekem is megvan még a Spica.. de már nem az 1.5 Cupcake-el.. azzal jött anno de ugye kapott frissítést.. egészen 2.1 Eclair-re : D magamnak gyártott JTAG-el, cwm recovery-vel (még nem touch-os..), konyhában szétfőzött ROM-al, supersu-val, supercharger script-el, kézzel függetlenítve (hex módosítva az NV) és még megvan az eredeti, hologramos iGO Magyarország microSD is : D Micsoda idők voltak.. de hogy ebből nem lesz ilyen babafigyelő, se semmilyen szenzor.. na az is teljesen biztos : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#34) janeszgol válasza szemy94 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

De tényleg. Normális ember egy S7 vagy a feletti telót használ, mivel még a mai napig baromi jók és megállják a helyüket. S7 25-40k, S8 meg 30-50k között van.
Az S6 a gyenge akku miatt használhatatlan, viszont egy S5 már annyira elavult, hogy az befogható ilyen marhaságokra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) fateless válasza Skynet258 (#30) üzenetére


fateless
veterán

Hehe, még Qtek S110, HTC tytn és sok más is megvan :B
Van egy ikeás kartondoboznyi régi sima-és okosteló itthon.
Hamarosan költözünk, és feleseégem ki akarja dobni, szóval még küzdök értük :DDD

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36) DrKapocs válasza baly81 (#29) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm a tippeket, nagyon jók!

(#37) Somatom


Somatom
veterán

A Samsung feltalálta a spanyolviaszt? Ott a Sharp Tools, ami Tasker által kezelhetővé teszi a Smart Things funkcióit. Kamerához meg nem kell Smart Things. Rengeteg Motion Detector app van. Én EZT használom a kamionban arra, hogy több órás sorbanállás közben szundizhassak, mert jelez, ha megmozdul az előttem álló kamiion. Nyilvános Intentekkel is tud kommunikálni, így automatizálóval bármilyen Androidos funkcióval összekapcsolható. Jó reggelt, Samsung!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Minden ilyen, és hasonló kezdeményezés dicsérendő...

...bár én a nagyszabású, add le a régi mobilod, és érezhető kedvezményt kapsz az új árából konstrukciót jobbnak tartom.
Persze, ettől még ez (is) kiváló ötlet, és jó lehetőség a további felhasználásra.

...én például zeneközpontnak használnám... Kapna egy butított szoftvert, amiben a telefonos és hozzátartozó funkciók nem léteznének, csak wifi BT és ennyi.
Butított szoftverével mp3/mp4 lejátszóként üzemelhetne, dokkolóba téve kábelen összekötve az erősítővel...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) beno52


beno52
tag

Én egy kisebb összeget akár fizetnék is, ha az SGS1-re kapnék egy olyan butított oprendszert, amivel netrádió képes "iPOD"-ot csinálhatnék belőle.
De gondolkodtam intelligens, AMOLED ébresztőóra funkción is :K

(#41) Somatom válasza #40993792 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Telefonos funkciók nélkül hogyan kommunikálna egy távelérésű kamera, vagy riasztó? Ilyenre való pl. a Maraton csomag.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó ötlet, hogy foglalkozik ilyesmivel a gyártó, de nem lenne rossz, ha több, régebbi készülék is felkerülne a listára.

Somatom: Wifi-n?

[ Szerkesztve ]

(#43) Polarstar válasza #40993792 (#31) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lejárt az androidos verziója a műbránernek?
Vajon mire lehet majd használni?? :F :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#46) francz'70 válasza mrlujoak (#38) üzenetére


francz'70
aktív tag

Zeneközponthoz miért butítanád le a szoftvert, kiveszed a simet és ennyi, a telefonos funkcióknak meg annyi ;] elég a wifi meg a BT. Én pl. az S8+ t így használom mindenre, médiaközpontól a DEX-ig.
(amúgy meg sim nélkül sohanemlátott gyönyörű vízszintes csík lett a készenléti fogyasztás :D

(#47) Huntszy


Huntszy
tag

Hmmm. Nem tűnik rossz ötletnek a megoldás de én jobban örülnék annak ha nem öregednének ki ilyen hamar az eszközök.

Mármint páromnak S8a van jelenleg és mostmár elkezdett panaszkodni, hogy nagyon lassú a teló és szeretne újat. Pedig próbálom neki kaarban tartani és nem is egy űbergeek akinek minden microsecundumnyi lag megakasztja a szemét. Pedig szerintem a hardwareben sok év lenne még egy átlag usernek csak hát updateről updatere egyre lassúbb.

Engem borzalmasan bosszant, hogy mennyire pazarló ez az egész. 4 éves eszközről beszélünk az S8 esetén ami puszta izomerőben még mai napig kb hozza egy rPi szintjét amiből konkrét home servereket és media állomásokat fabrikálnak emberek, erre itt csináljunk belőle fényérzékelőt és mindenki örül, hogy milyen jó ötlet. Szerintem meg az lenne jó ötlet ha kényelmesen és gyorsan tudnák a szervízben cserélni benne az aksit (ami technológiájából fakadóan elhasználódik) és az OneUI nem lenne egy böszme bloatware szörnyeteg ami idővel csak rosszabb lesz és évek múlva is kényelmesen használható lenne a telefon. Ha nem lassúlt volna be akkor páromnak még évekig jó lenne az S8-al mert nem kell neki csitrillió megapixeles kamera, 3-4 különböző lencse meg 5G stb. Erre megy a "kukába" és jöhet az új mert egyszerűen már rossz használni. Bosszantó és pazarló :(((

(#48) baly81 válasza mrlujoak (#38) üzenetére


baly81
aktív tag

dokkolóba téve kábelen összekötve az erősítővel...

Miért akarsz még egy kábelt a táp mellé? Vagy, ha az akkud jó, akkor miért akarod hogy helyhez legyél kötve a jack kábel miatt?? Várárolj egy BT transmittert, azt rádugod a hangfalra/erősítőre és nem leszel helyhez kötve az adóval (telefonnal). A jobb minőségű transmitterek nem rontják le a hangminőséget, én losslesst hallgatok és nem nagyon veszek észre különbséget a BT vs. kábel között!
Egy Logitech bluetooth audio adaptert használok, ezt tudom ajánlani, ha még kapható ez a típus.

Kapna egy butított szoftvert, amiben a telefonos és hozzátartozó funkciók nem léteznének, csak wifi BT és ennyi.

Egy SU engedéllyel rendelkező droidos rendszeren le tudsz tiltani minden felesleges alkalmazást. Némely launcher pedig úgy meg tudja változtatni a kinézetet, hogy még a google sem ismer rá! Egy másik oprendszerrel kizár(hat)nád az appok frissítéseit is... Én ezért nem raknék rá más rendszert!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#49) #16820480 válasza baly81 (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az a Logi receiver kérdés, hogy milyen kodeket támogat, de mivel sehol nem írják részletesebben, gyaníthatóan SBC és AAC talán, amik nem lossless kodekek. Ha így használod, akkor teljesen felesleges eleve lossless forrásból hallgatni a zenét, főleg ha nem hallasz különbséget.

(#50) Somatom válasza #40993792 (#44) üzenetére


Somatom
veterán

A kamera funkcióból nem következik a mobilnet kapcsolat. SMS értesítés meg pláne nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52) Somatom válasza #40993792 (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Én úgy gondolom, hogy fölösleges bármilyen funkciójától megfosztani. Inkább plusz funkciókkal kéne felvértezni. Pl. shell parancsok, skriptek futtatási lehetősége, vagy teljes root jog.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54) moleculez válasza Somatom (#52) üzenetére


moleculez
veterán

Akit ez érdekel, annak eddig is volt erre lehetősége, ettől android az android.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#55) Bdanyy válasza Huntszy (#47) üzenetére


Bdanyy
addikt

Lehet valami iphone lenne a jó utód, minimál felhasználásra még a 6sre sem panaszkodnak ismerősök, pedig az másfél évvel az s8 előtt jött ki.
Amúgy egy factory resetet még megpróbálnék a csere előtt. Nekem mondjuk az s7 pár nap után azután is használhatatlan lassú, legalábbis az én felhasználásomra (secure folder, android wear stb)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#56) Huntszy válasza Bdanyy (#55) üzenetére


Huntszy
tag

Volt próbálva. Ahogy nekem sem úgy neki sem jön be a rendszer. S8-at használ mióta kijött a telefon. De az első példány pár év után kicsit viseltes lett szóval lett helyette egy iPhone XR. Időközben anyós vett egy S8-at használtan, jó áron jutott hozzá kéztől. Aztán addig-addig csorgatták egymás telefonjára a nyálukat, hogy cseréltek. Szal bár időtállóságban veri a Galaxykat az alma nem fekszik a rendszer neki szóval marad következőre is droid.

Bár most épp azon gondolkodom, hogy lehet rá kéne pakolni a telefonra egy LineageOS-t. Hátha adna neki még +1-1.5 évet. Nem tudom mennyit gyorsítana rajta.

(#57) baly81 válasza #16820480 (#49) üzenetére


baly81
aktív tag

Szerintem félreértettél!
Kodek ide vagy oda, hidd el, hallhatóan van különbség egy 320-as CBR/VBR mp3 és egy lossless között is a Logitech BT-n keresztül!
Én azt írtam, hogy egy jobb minőségű receiver nem "butítja" vissza a hangminőséget a BT kapcsolaton átküldve, ugyan úgy szépen/tisztán szól, mint ha egy jó minőségű kábellen dobnád át a jelet! És hallani a frekvenciatartományok közötti eltérést is, azaz azt, hogy lossless és nem mp3 van betéve a lejátszóba.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#58) Somatom válasza moleculez (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért írtam, hogy a Samsung feltalálta a spanyolviaszt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59) Skynet258 válasza crok (#33) üzenetére


Skynet258
veterán

Ó igen ezeket mind csináltam én is basszus... JTAG-et árultam is egy időben... :DDD

https://geekpulse.hu

(#60) #16820480 válasza baly81 (#57) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha nem valami szar forrásból származik az mp3, akkor a 320 CBR és egy flac között nem hogy BT-on, de még több százezres vezetékes rendszeren sem lehet megmondani a különbséget. Csak nem úgy kell próbálgatni, hogy magadnak nyomkodod egyikről a másikra váltva, mert az placebo, hanem valami normális ABX vaktesztet nézni. Elég sokat próbálgattam hangcuccokat, és ez az egybehangzó tapasztalat mindenkitől, akit ismerek és hajlandó volt őszintén leülni egy vakteszttel.

(#61) klambi


klambi
addikt

Tökéletes lesz nekem, ha bóvli A sorozatot is beveszik a listába... 2db A10E USA-ban vásárolt telefont lehetne másra is használni mint papírnehezék... ami 2 hetet ment.

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#62) Balzak83


Balzak83
senior tag

Ez nem Kelet Európának lett kitalálva. De nem rossz kezdeményezés.

(#63) baly81 válasza #16820480 (#60) üzenetére


baly81
aktív tag

Hiszek neked, de a fülemnek még jobban! Ha debreceni vagy, vagy ha erre jársz akkor vendégem vagy egy sörrel kísért vaktesztre!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#64) DrKapocs válasza baly81 (#29) üzenetére


DrKapocs
őstag

Kipróbáltam a XiiaLive-ot. Egy gondom van vele, hogy a helyi adóknál gyakorlatilag alig talál magyar streameket. Valamit én baltáztam el?
Még a Rádió1-et sem találja. Arra pedig nincs sok kedvem, hogy a streameket manuálisan vigyem fel bele. Elég volt a PowerAmp-ba, még egyszer nem kínlódnék vele.

(#65) baly81 válasza DrKapocs (#64) üzenetére


baly81
aktív tag

A közeljövőben tervezem frissíteni a magyar rádiók listáját az alkalmazásomban. Ha gondolod kiexportálom majd neked, és fel tudod venni őket!
Szerintem magassn a legjobb rádió alkalmazás, sok beállítása van, bár legtöbbje csak a prémiumban van. Én megvettem vagy 6 éve, valami 1-2EFt-ért, nem bántam meg!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#66) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az ötlet jó, van egy S8-am, pont jó lenne ilyesmire.

(#67) DrKapocs válasza baly81 (#65) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen, nekem is van listám. Sikerült egy másik lejátszóból megosztanom a listát a XiiaLive -val. Én is találtam egy Pro verziót. Nem a lejátszó, de egy dolgoban verhetetlen és emiatt ezt fogom használni: Ha csatlakozik hozzá egy bluetoth eszköz, akkor automatikus indítja a streamet és meg is állítja, ha lecsatlakozik róla. Ezt a dolgot kerestem már régóta. Egyébként én is netrádiónak használom a régi készülékemet (9 éves xiaomi mi2s), hasonlóan mint Te. Én is egy bluetooth receiverrel kapcsoltam az 5.1-es házimozihoz a telefont.

Egy kérdésem lenne még: a Weather Night Dock-hoz folyamatosan töltőn van a készüléked. Nem lesz gond ebből; az akku nem fog kigyulladni, tönkremenni, stb. ettől? Én félek állandóan töltőn tartani. Szerintem ez a töltőnek sem jó, nem erre találták a töltőket sem ki. Kipróbáltam, ha kiveszem az akkut és simán rádugom a töltőre a készüléket, akkor viszont nem indul be, tehát akku mindenképpen kell bele.

(#68) baly81 válasza DrKapocs (#67) üzenetére


baly81
aktív tag

Én nem találtam, megvettem, de a lényegen nem változtat! :)
Így már több beállításra van lehetőséged, ezek részletessége miatt pedig valóban a legjobb lejátszók közé tartozik.
Tegnap este megcsináltam a magyar rádióadók ellenőrzését és backup-ját.
Kb 150 adó van benne, de még fogom bővíteni, mert 1-2 adó stream-jét nem tudom működésre bírni...
Feltöltöttem a drive-omba a backup fájlt. Töltsd le a telefonra, és valamilyen fájlkezelővel társítsd hozzá a XiiaLive-hoz. A meglévő kedvenc adóid mellé fogja betenni a rádióadókat. Az általad bevitteket nem fogja törölni, hacsak nincs egyezősség.

A telefon a töltést megszakítja, ha az akku feltöltődött, a folyamatosan működő kijelzőt és hardvereket pedig a töltő látja el azzal a csekély árammal, amit igényel a működése. Évek óta így használom, semmi sem ment tönkre, nem melegszik sem az akku, sem a töltőfej. A töltő és a telefon is tudja szabályozni az átfolyó áramerősséget, egy 1,5A-es töltőfej sem állandóan ennyi áramot küld át, hanem amennyit a telefon igényel, ebben a dock üzemmódban közepes fényerőnél, kb 150-200mA-t fog felvenni. Átlagban ezt az értéket mértem ki. Én egy kisebb 850mA-es fejet használok erre a célra. Semminek semmi baja nem lesz, mint ahogyan egy laptopnak sem lesz baja...(bár tudom, hogy ez a kijelentésem nem teljesen igaz).

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#69) DrKapocs válasza baly81 (#68) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nagy tisztelet és köszönet a listáért és a tapasztalataid szakszerű leírásáért! :R
Odaadnám az én listám is, de a Te listád sokkal bővebb, nem lenne benne újdonság.

(#70) mrlujoak válasza #40993792 (#39) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen.

Leírtam én mit tennék a cikkben leírtak alapján.

"...én például zeneközpontnak használnám... Kapna egy butított szoftvert, amiben a telefonos és hozzátartozó funkciók nem léteznének, csak wifi BT és ennyi."

Ergo megerősítettem a Samsung elgondolását.

#48baly81

"Miért akarsz még egy kábelt a táp mellé? Vagy, ha az akkud jó, akkor miért akarod hogy helyhez legyél kötve a jack kábel miatt?? "

...mert otthoni, nem hordozható lejátszóként kezelném.
Dokkban áll, tápellátás megoldva - még akkor is ha gyenge az akku - a kábel a jó minőségű erősítőbe...
Bluetooth nem játszik az otthoni erősítős, hangfalas zenehallgatásnál.
Míg akad jó minőségű hangchippel ellátott telefon, addig a BT zene még nem adott olyan jó minőségben.

#46francz'70

"Zeneközponthoz miért butítanád le a szoftvert, kiveszed a simet és ennyi, a telefonos funkcióknak meg annyi "

...hogy még a funkció lehetősége se legyen benne. Ne foglaljon helyet. Semmi. Se a hozzá tartozó "driver" semmi. Legyen sokkal kisebb a gyári szoftver, hogy a telefon belső, gyors memóriájában több tartalmat tárolhassak...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#72) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem hülyeség, csak szélesíteni kellene a támogatott eszközök listáját és kiterjeszteni ezt a lehetőséget jóval több országra. Persze nyilván ez tervben is van a Samsung részéről.

(#73) Somatom


Somatom
veterán

Légyszi írjatok egy példát, hogy mi olyat tud ez az új feature, amit eddig nem lehetett egy Samuval megcsinálni!
Legutóbb kíváncsiságból EZT varázsoltam. Ez azt jelenti, hogy akár okosotthon is vezérelhető a telóval (bármilyen droiddal, mivel a SmartThings nem csak Samukra telepíthető). Fogalmam sincs, hogy mi újat talált ki most a Samsung.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#74) francz'70 válasza mrlujoak (#70) üzenetére


francz'70
aktív tag

Jogos, csak a saját hasonló célra felhasznált telómból (S8+) indultam ki, hogy én még meghagyom a lehetőséget ha úgy hozza a helyzet, újra teljes értékű telóként bevethető legyen.
Mondjuk a fiók aljában lévő S2-t már inkább butítanám, de ott meg a belső memória ugye....:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.