Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) b.vr válasza d4d (#10) üzenetére


b.vr
őstag

"Érdemes ilyet venni MILC helyett? Eddig az Olympus E-PL5 (14-42mm) a befutó kicsit kevesebb mint 130e-ért."

Nem egyszerű kérdés. Mondjuk én biztos nem vennék EVF nélküli gépet kitobival 130k-ért (mégha az e-pl5-ben a legjobb szenzor is van. Ez nekem ennyit bőven nem érne, ha azt látnám mi másra költhetném a különbséget. De ezt Neked kell végiggondolod, esetleg rákérdezni az ajánlós topicban)

Szóval ez a gép szerintem annak igazán jó (leszámítva aki másodváznak szeretné) aki mondjuk egy nyaraláson, csoportos kiránduláson nem akar obi-cserével szórakozni, ott ez a gyakorlatilag azonos szenzormérethez készült, stabilizált, fényerős 24-120 mm aranyat érhet (ha nem gond az EVF hiánya)

Persze a fixekkel még ennél is izgalmasabb látványvilágot lehet kihozni, de még a jó ár/érték arányúak is használtan 70-80tól kezdődnek (20/1.7, 45/1.8), többet is szeretnél majd, cserélgetni is kell...

Szóval ha ennek a kompaktnak az induló ára nem zavar, és jól használható zoomot szeretnél, akkor abszolut érdemes, mert m43on belül e fölött már csak egy 12-35 vagy 12-40nel szerelt gép lenne, de ott csak az obi jóval többe kerülne váz nélkül mint itt a komplett cucc.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.