Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Én azt szeretem, hogy varázsszavakat tesznek a reklámba, amiknek vagy van, vagy nincs alapja. Az emberek többsége pedig ezeket komoly pofával visszaböfögi alkalom adtán.

Kedvencem a Yakuptschek-féle bifidus essensis. A megtestesült csoda, az emésztőrendszer álma, az élelmiszertudomány csúcsa!
Csak és kizárólag a Yakuptschek által fogyasztott joghurtban fordul elő, és ettől fitt leszel, mint a makk, karcsú, mint a grillezett rotringhegy, szagtalant kakálsz és az is menetrend szerinti pontossággal érkezik (ha akarod, ha nem?)...
A bifidus essensis, a bifidobacterium (tejsavbaktérium) törzs valamely fajának anyagcsereterméke, ami MINDEN joghurtkultúrában, ezáltal joghurt jellegű termékben benne van. Az hogy éppen ez a kedves gyártó félrevezetésként levédette ilyen hangzatos névvel ezt a teljesen hétköznapi anyagcsereterméket - jó húzás marketing szempontból. Ráadásul gyógyszeresfiola méretű kiszerelésben árusítják, tovább erősítve a reklámvallásos emberekben azt a hitet, hogy ez csodaszer. A sok joghurtos doboz meg majd lebomlik valamikor, mert ekkora incifinci szarokból vagy hatot meg kellene ennem, hogy megérezzem az ízét is...

Holnap levédetem a húst, ami zonula occludens tartalmú. Ez kb. akkora hülyeség - bár szintén hangzatos -, mint a bifidus essensis, mivel ez egy sejtkapcsoló struktúra, amivel a szövetek sejtjei egymáshoz kapcsolódva rögzülnek, azaz minden szilárd szövetben van ilyen... Nem hazudnék egy szemet sem, mégis holnaptól ilyet kérne az anyuka a hentestől. Az meg ha okos, elécsapja a félig rohadt karajt,hogy "nesze, ebben van olyan".

Liposzóma, retinol, gyümölcsviasz, ceramid, karotinoidok - miért engedik, hogy ezeket varázsszavakká változtassák?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.