Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Tüzi:] ArtisJus

Hozzászólások

(#1) poffsoft


poffsoft
addikt

Ez van. Ez egy ilyen speciális berendezkedés:
fizess paraszt és kuss....

[ Szerkesztve ]

(#2) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Engem ugyan nem ;]

(#3) poffsoft válasza Speed® (#2) üzenetére


poffsoft
addikt

;]
Ezt nem érthetem.... :)

[ Szerkesztve ]

(#4) stop


stop
aktív tag

Nem csak kétszer húznak le szerintem hanem legalább háromszor:

Pl: megveszel egy műsoros eredeti cd-t (amin ugye már megfizetted a jogdíjat) ezt lemásolod magadnak! (jogosan, jogszerűen, törvényesen, sata...) hogy mondjuk betehesd a kocsid cd-tárába és ne kelljen cserélgetni, namostakkor hányszor fizetsz? :W

Arról nem is beszélve, ha véletlen letöltesz vmit vhonnan, úgy rúgják szét a hátsódat, hogy illegális, meg minden,
ja és ha jólemlékszem erre találták ki ezt az üres adathordozók utáni jogdíjat? :W

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#5) poffsoft válasza stop (#4) üzenetére


poffsoft
addikt

valamelyik totyikban azt fejtegették, hogy konkrétan ha véletlen( :) ) letöltezs, akkor valójában nem büntis, sőt, ha neadj' fel is töltesz, akkor is a haszonszerzési célt bizonyítani kell....
vagy valami ilyesmi...
Mondjuk a fényképezőm sd-jére nekem is fexik a jogdíj, hiszen valószínűleg pontosan mp3 hallgatásra fogom használni a néma féynképezőt, hangszóró nélkül. :U

Persze technikailag kivitelezhető az adathordozó ilyen használata, viszont ezesetben minden simpson tulajdonost is azonnal fel kell akasztani emberiesség elleni bűncselekményért, hiszen a simpson motor bármikor felhasználható interkontinentális ballisztikus taktikai 16MT atombomba építéséhez.... :O

[ Szerkesztve ]

(#6) Tüzi válasza stop (#4) üzenetére

De a jogdíj nem fogja pótolni a legálisan megvett szoftver/filmből generálódó hasznot. Az csak egy részbeni ellensúlyozás, bár szerintem a szerzők/alkotók ebből egy nagy fityiszt kapnak. Van egy érzésem, hogy ha kicsit megkapargatnánk a felszínt, kiderülne, hogy jogellenes az egész...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) Thunderzolee

Én megoldottam.
Itt Esztergomban csak átmegyek a híd túloldalára,
és balra 20 méter séta után ott a filléres dvd, cd bolt.
És ezresével hozom hetente az olcsó Sony, TDK, Verba, etc. lemezeket.
Tehet egy szívességet a jogvédő lobbi. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) tkazmer válasza Tüzi (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

jut eszembe: mi kell ahhoz, hogy szerző és alkotó legyek? csak mert pl ha én fotózok, én szerzőnek és alkotónak érzem magam. Logikusan tehát pont az artisjusnak kellene fizetnie nekem. Mi kell tehát ahhoz, hogy olyan szerző és alkotó legyek, aki a jogdíjakat kapja és nem csak fizeti?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) Vangelis válasza tkazmer (#8) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Engem is megbüntettek, mert nem volt 2db mem kártyán matrica, igy kaptam:(

Nah mindegy még be is akartak záratni:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) tkazmer válasza Vangelis (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

csak a memkártya csomagolásán szokott lenni :U
legalábbis máshova nem nagyon férne el pl egy m2 kari esetében...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) twollah válasza Vangelis (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Mire fol buntettek meg?
Tudtommal EUban elunk mar 2004 majus elseje ota es nem illegalis a matrica nelkuli akarmi hasznalata, arulasa stb.

(#12) Vangelis válasza tkazmer (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

jah nem volt ráragasztva....

be is akartak záratni 2 hétre.. pedig számlám is volt róla.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13) vtechun


vtechun
veterán

igaz, rossz érzés ilyeneket vásárolni, de miért tennék ilyet, ha lehet matrica nélkül is :) legálisan, max átmegyek Szlovákiába... itt az Unió :) az illegális letöltögetés meg persze hogy csúnya dolog meg stb, de komoly ügy volt már ebből bárkinek is? sztem semmi extra, egy otthoni letöltő sem ütötte meg a bokáját tudtommal. Arról nem is beszélve, hogy a környezetemben élő emberke filmeket másolgatott, aztán felnyomta a videotékás, elvittek minden lemezt, stb. Aztán egy év mulva visszaadták neki úgy ahogy volt, mert nincs erre kapacitás meg stb.... Meg ha lemásol az ember egy rohadt szoftvert nehogy már börtön járjon érte... Lassan a gyilkosságnak is kisebb lesz a büntetési tétele, mint egy rohadt szoftver lemásolásának, letöltésének, stb...

(#14) Tüzi válasza Thunderzolee (#7) üzenetére

Ezen én is gondolkodom már, hogy arra megyek motorozni egyszer, és hozok tanktáskában pár száz verbatimot. Hátizsákban még pár százat, hátsó ülésen megintcsak. Utána meg eladom.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#15) Tüzi válasza tkazmer (#8) üzenetére

pereljünk? :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16) tkazmer válasza Tüzi (#15) üzenetére


tkazmer
addikt

majd megkérdezek egy ügyvédet:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) Tüzi válasza tkazmer (#16) üzenetére

Majd ha nem felejted el, tájékoztass, kíváncsi lennék mit mond.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18) net84 válasza Vangelis (#12) üzenetére


net84
őstag

nekünk is volt már olyan esetünk, hogy a memkártyán nem volt marica, de felvilágosítottak, hogy mivel garcserébe kaptuk, ezért nem kell még1szer megfizetni érte a jogdíjat, mert az elsővel már megtörtént a fizetés

Az még csak haggyán, hogy megfizettetik az emberrel többször, de milyen jó dolog szerzői kiadásba fogalomba hozni pl. egy audio CD-t.
megveszed a nyers adathordozót, kifizeted a jogdíjat, megveszed a "szerzői kiadás" matricát, kifizeted a jogdíjat - igazából akkor amikor a "végfelhasználó" megveszi, akkor ő már csak átvitt értelemben fizeti meg a jogdíjat, mert a kiadó már előre kifizette x db-ra.
...és ami a legjobb, hogy utánna nem kérheti senkitől a szerző/kiadó, hogy adják oda a neki járó díjat...
A következőbe nem vagyok teljesen biztos, de asszem ez most is így működik:
az "előadónak" be kell csengetnie pl. a koncerten előadott számok után a jogdíjat, aztán majd utánna elkérheti a neki járó részt...

Egyébként anno foglalkozott a tv ügyvédje ezzel a memkártyás dologgal, és akkor az artisjust képviselője eléggé kitérő választ adott, arra, hogy ki és kitől kérheti akkor az őt megillető díjat, ha ő csak fényképezőgépbe használja...
Aztán arra is kitért ez az okos embern, hogy azért kell jogdíjat fizetni, mert ezek a memkártyák használhatók mp3 játékosba és adattárolásra, tehát tárolhatnak rajt jogdíj köteles anyagot :W
Az xD pl az a fajta, amit tudomásom szerint csak fényképező gépbe lehet használni.

Egy-két ötlet az artisjust-nak, hogy mit kellene még "megadóztatni":
- pendrive: hiszen azon is lehet már mp3-at tárolni és az osb csatis autórádióban le is lehet őket játszani
- HDD: ezt már egyszer megakarát játszani, hiszen ezeken is lehet sokmindent tárolni
- nyomtató patronok és tonerek: ezekkel pedig ki lehet nyomtatni védett logokat
- digitalizáló táblák: csak azért, mert meg lehet velük újra rajzolni a logokat, emblémákat
...és ugye még pluszba jöhetnek a monitorok, fülesek, webkamerák...csak ki kell rájuk találni valami jó érvet :DDD

Read only...

(#19) peterszky


peterszky
őstag

Igaz, nem memkártya, de a szervezet ugyanaz:

Az üzletünkben van egy TV. Azthiszem DigiTV-s kábel van hozzá, de ez mindegy.
Azért, hogy be lehessen kapcsolni, a következő sarcokat kell befizetni:
- ArtisJus: valami fasza jogdíj, mert mindenki azt a TV-t bámulja...
- APEH: TV üzemeltetési díj :Y - nevetséges...

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#20) brownus válasza Vangelis (#9) üzenetére


brownus
veterán

tehát ha én az ebay-en veszek távolkeletről sd kártyát mert olcsóbb akkor bekéne mennem ezekhez a kurvákhoz, hogy rakjanak rá egy artisjus matricát?

és mi van ha külföldön kattogtat az ember?? utalnak pl. a görögöknek?:)

(#21) net84 válasza brownus (#20) üzenetére


net84
őstag

csak azokon kell artisjust matricának lennie, amik magyarországon forgalomba kerülnek

egyébként nem kell bevinned sehova, csak igényelned kell maricát, ki kell csengetni az ellenértéket és a megadott eszközre/eszközökre felragasztanod - a nagykerektől, importőröktől érkező cuccok azért vannak már matricázva, mert mindig annak kell ezt megfizetnie és megcsinálnia, aki először kereskedelmi forgalomba hozza, aztán ő beépíti az árba, nehogymá bebukja az összeget...

Read only...

(#22) tkazmer válasza Tüzi (#17) üzenetére


tkazmer
addikt

holnap valószínűleg találkozok ügyvéddel, majd akkor tényleg rákérdezek...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) Gabás válasza tkazmer (#8) üzenetére


Gabás
addikt

így:)
ez a privát tagság, ahhoz, hogy alaphangot jogdíjat kapjál, ki kell adnod/előadnod/terjesztened stb kell valamit

[ Szerkesztve ]

(#24) tkazmer válasza Gabás (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

tehát fotósként semmi esélyem? :O fel vagyok háborodva.
nem baj. van néhány irományom, akkor irodalmi szerzőként kérek tőlük jogdíjat.
viszont így egyre kevesebb alapját látom annak, hogy a memóriakártyákon ilyen járulék van, hiszen a zenék azt gondolom a többségnél saját memóriás lejátszón vannak, a könyvlopók többsége szintén nem memóriakártyát használ, ellenben minden digitális fotós memóriakártyára fotózik.
na mindegy, nem hőbörgök tovább, azért azzal a helyzettel elégedett lehetek, hogy jogom van letölteni bármilyen audiovizuális tartalmat bármikor bárhonnan az ország területén.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Thunderzolee válasza Tüzi (#14) üzenetére

Na? Hogy állsz? Motoroztál már? ;)

Egyébként felfedeztem, h Józsefvárosi piacon még olcsóbban lehet venni.
25 darab TDK, Sony =egy darab ezer forintos.
Persze nem mindegyik árusnál, és nem egy darab vásárlása esetén.

Ráadásul ezen a helyen most vettem édesapám fényképezőgépébe 1BG-os SD kártyát.
900Ft-volt, a 2GB-os az meg 1400FT lett volna. Ezzel szemben azért a legolcsóbb helyeken is (IPON) minimum kétszer ennyibe került volna.
Menjen a fenébe az ArtisJus. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) Tüzi válasza Thunderzolee (#25) üzenetére

Még nem. Éppen Peug Boxert szervezem egy nehezebb karika erejéig :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Tüzi:] ArtisJus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.