Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Viktor81 válasza atus72 (#2) üzenetére


Viktor81
senior tag

Árul is. Úgy hívják: "K".
Egyébként jól csinálja. Nincsen konkurencia és a vásárlók 99%-ának soha nem lesz gondja a gyengébb minőségű pasztával. Minek ölne + pénzt a forrasztásba, vagy a különleges hővezetőbe ? Ez a világ már rég nem erről szól. Nem kell az "örökélet" és az abszolút tökéletesség, mert nem éri meg. Az az 1%, aki meg igényli (és esetleg meg is fizetné) megoldja máshogy - vagy elpártol (még ez is kisebb veszteség, mintha minden kupak pl. forrasztva lenne.) Szomorú, de ez így működik és ezt a vásárlók alakították így, tehát mindenki magára lehet csak mérges. Autós párhuzam: hogyan lehet, hogy egyre több BMW elől hajt ? - úgy, hogy a vásárlók több mint felének lövése sincsen, hol hajt, vagy hol "kellene", hogy hajtson, akkor minek ezeknek a bonyolultabb, drágabb megoldás ? Hogyan lehet egy 330i 4 hengeres ? (a 3 hengeresekről nem is beszélve) Mert a vevők felszínesek és igénytelenek. megveszik, használják, megkapják a státuszt és kész. Ugyanez TV-ben, processzorban, kenyérpirítóban. Ezen cégek egyike sem jótékonysági intézmény és ha többet lehet keresni a hülyéken, hát többet keresnek. Reggelig sorolhatnám, mennyi praktikus, műszakilag nagyszerű, vagy közel tökéletes dolog tűnik nap, mint nap, mert nincsen rájuk igény. Elképesztően okos ürgék döntenek ott ilyen dolgokról és amint többet buknának a kupak hővezetésén, mint amennyit most nyernek, forrasztva lesz a kupak. (mint ahogyan abban is biztos vagyok, hogy az összes HEDT, vagy szerver CPU esetében most is forrasztva vannak...)

V.

(#52) Tikakukac


Tikakukac
titán

4670k-m kb. használhatatlan, szóval igen erősen megy egy ideje bennem, hogy penge lesz. Intel a szememben lentebb nem tud menni már ez fix.
A cuccos meg musthave.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53) Manbal


Manbal
senior tag

ez mekkora baromság...

aki olyan kretén hogy ráküldi az 1.4V-ot, vagy még többet a skylake-re, azért hogy menjen 4.8-at, meg melegedjen extrán az meg is érdemli... aztán meg csodálkozik hogy megdöglött a proci, és nem feltétlen a hő miatt, sőt...

nekem 4.5-ön megy 1.28-al, és játék alatt max. 65 fokos... szerintem ez kurva jó :) (alapon 28-30 fokos)

(#54) Tikakukac válasza Manbal (#53) üzenetére


Tikakukac
titán

1.2 körül megy 4.3-at és nem tudom úgy az AVX-es tesztet futtatni, hogy ne kapja be a 100-at. Volt rajta csúcs víz, olyan értékben mint kb a gép, most meg egy HR22 2 ventivel.
Mondjuk a 28 fok alapon tényleg durva akkor nálad 2 jó hideg lehet, elképesztően az a delta.

Nem az a baj ki mivel küldi meg, hanem, hogy nálam kb. 40 fok lenne a diffi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55) TESCO-Zsömle válasza GIJoe (#45) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Notikba tudtommal nem kupakos proci megy. Az azért kell, hogy az egyszeri user ne törje ketté a chipet hűtőszereléskor.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#57) Andrew_31 válasza jedis (#17) üzenetére


Andrew_31
Modder

Havernak is volt lesarkazásvédője, melegedett neki a Barton rendesen.
Eltartotta a hűtött a procitól. :DDD
Úgy dobtam ki a lesarkazásvédőt ,csak úgy repült.
Nekem is volt S462-es konfigom ,soha nem használtam hozzá.

(#58) #65675776 válasza Andrew_31 (#57) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennek egy jó oka volt: a Barton és Thorton magos CPU-k magja alacsonyabb volt, ennek megfelelően a T'Birdhöz, Palominohoz (Spitfire, Morgan) készült lesarkazásvédő nem volt jó hozzá az általad is említett okból.

(#59) XuChi válasza jedis (#38) üzenetére


XuChi
addikt

Na igen. Reménykedjünk. Most raktam össze egy skylake i5 6600 + 16gb DDR4 3000mhz konfigot. Hát kb semmi előrelépést nem tapasztaltam az i5 4690 + 16gb DDR3 2000mhz-hez képest. Felesleges pénzkidobás volt :(

(#60) Viktor81 válasza XuChi (#59) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nyilván Te sem gondoltad komolyan, hogy csoda történik... (nem is hiszem, hogy ezért cseréltél)
Én tavaly cseréltem le az LGA775-ös Q9505S-t egy 4790S-re. 8GB DDR3-ról 32GB DDR3-ra. Szebb az új alaplap. Ezt vettem észre (bár hozzá kell tennem, nem játszom). Utoljára akkor volt változás számomra, amikor bekerült a 80G-s Intel X-25M. Ebben a kategóriában egy (de szerintem még kettő generáció) sem ad annyi pluszt, amiért érdemes cserélni. Ha valaki játszik, sokkal jobban jár a VGA cserével. (az SSD pedig alap, hiszen cserélhetsz mindent a legjobbra, összesen sem hoznak annyit, amit egy SSD ad HDD után)

(#61) XuChi válasza Viktor81 (#60) üzenetére


XuChi
addikt

Igazából a ram-ban csalódtam. A cpu tudtam hogy ugyan az. Itx-re váltottam, és z97-ből csak 80k-ért lett volna alaplap, így a platform váltás maradt. Lett ddr4 meg z170. Így 50k volt a kiadás. Úgy is annyi lett volna. De így meg tényleg marad ez a gép amik ki nem rohad alólam, vagy míg a ZEN csodát nem okoz :D

(#62) Manbal válasza Tikakukac (#54) üzenetére


Manbal
senior tag

annyira azért nincs hideg, 23-24 fok lehet a szobában. inkább a hűtő (Noctua NH D-15) és a házhűtés kialakítása lett jól eltalálva.

(#63) R9DEON válasza XuChi (#61) üzenetére


R9DEON
senior tag

De mégis mi megy olyan lassan nálad hogy rákényszerített egy ilyen drága cserére, amúgy a Skylake tesztekből kiolvasható hogy nem éri meg a csere a CPU-t pedig eddig sem a RAM fogta vissza, a DDR4 lényegében csak az IGP-t használókon segít.

(#64) Manbal válasza Tikakukac (#54) üzenetére


Manbal
senior tag

most néztem meg a maximum hőmérsékleteket, nem meglepő módon kevesebb kicsivel mint nyáron volt:

prime95 : 66-67
intel burn test (AVX2) : 69-70

ez azért nem rossz 1.28v-on 4,5Ghz-en. mocskos drága volt a hűtő (30k), de megérte

egyébként fallout 4 alatt éri el a 65 fokot, diablo 3 alatt pl. csak 60-61 fokos...

(#65) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nekem már csak az nem világos, ha kihagyom a kupakot, akkor a hűtő felfekszik a processzor leszorító keretre és nem éri el a magot. Ezt hogy küszöbölik ki?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#66) R9DEON válasza Gróf... (#65) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem fekszik fel, a mag még mindig feljebb van mint a keret.

(#67) gabor7th


gabor7th
addikt

Hagy kérdezzem már meg aki tuningol... Volt, hogy idő elött kinyiffant a proci? Nem az első próbálkozásokra gondolok amikor még hibázhat az ember.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#68) jedis válasza gabor7th (#67) üzenetére


jedis
senior tag

A modern processzorok, már nagyon jó védelemmel vannak ellátva, szóval szinte kizárt hogy egy tuningtól elpukkanjon. Max. kifagy, vagy újraindul, és legrosszabb esetben, egy bios reset-el újra lehet próbálkozni. Régebben, a P2-es, P3-as Intel, és a S462-es AMD procikon, még nem volt kupak, ott egy az egyben a proci magra ment a hűtő. Lehet hogy az hatékonyabb volt, de veszélyesebb is, mivel ha nem elég elővigyázatosan raktad fel a hűtőt, akkor le/elpattanhatott a proci, és kuka. Az ezeknél újabb szériákon ( Intel 478; AMD S939/754 ), már használták a kupakot, ami biztonságosabb volt, de elméletileg nem volt annyira hatékony, mivel a hűtő, és a szó szerinti proci mag közé, még került egy vékony fémlemez, és egy kis forrasztóanyag, vagy zsír/paszta ( mit tudom én ki hogy hívja ). :)

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#69) Manbal válasza gabor7th (#67) üzenetére


Manbal
senior tag

ha normális alaplapot veszel (én ASUSra esküszöm), és a vcore-t az ajánlott maximum értéken belül tartod, akkor szinte esélytelen hogy elhalálozzon a proci. ez skylake-nél 1.35v, egyesek szerint 1.4v de én ezt túlzásnak érzem 14nm-en. arról nem is beszélve hogy a beépített memória vezérlő maximális üzemfeszültsége 1.35v sajnos, emiatt hiába támogat a lapom akár 4200MHz-es DDR4-et is... (egyelőre, későbbi prociban szerintem ez a dolog ki lesz javítva)

(#70) Tikakukac válasza Manbal (#62) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálad már akkor kb a fizika kezd kidőlni. Ez azt jelenti, hogy olyan kicsi deltád van, mintha a proci magjai lennének benne a hűtődben. Kicsit el lett kottázva akkor abban a prociban a szenzor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71) XuChi válasza R9DEON (#63) üzenetére


XuChi
addikt

Az, hogy itx-re váltottam, és a régi 4690 alá nem volt értelmes itx alaplap sehol. Azaz de volt, csak éppenséggel 80k-ért :)

Vehettem volna szutyrokot is, meg gagyibyte-ot, és MiSI-t de azok nálam max a kukában lehetnek, nem a gépházamban :D

(#72) Borzoló válasza MasterDeeJay (#18) üzenetére


Borzoló
senior tag

Koszi a valaszt.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#73) Gróf... válasza gabor7th (#67) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Nálam mindig is csúcsra voltak járatva a cpu-k. Egy borzasztó egyszerű egyenletet kell csak figyelembe venni; Ha melegszik, akkor sok, ha nem, akkor hadmennyen!
Jelenleg egy 4770K-t járatok 4500-on 1.440-es fesszel (offset) 70 fokot nem éri el soha. (A kupak alatt kicseréltem a pasztát! (satura esküszöm!))

Életemben nem hallottam olyat, hogy egy processzor elromlana. A "lesarkazást" is mítoszként kezelem.
Ha valakinek nincs szemernyi műszaki érzéke, akkor bízza másra. Hozzám is jöttek már, hogy "tegyem már fel a hűtőt, mert fél, hogy lesarkazza" Megmutattam hogy kell, elmagyaráztam mit lehet, mit nem és azóta saját maga csinálja. Mondjuk kupak nélkül egy mai processzorra felrakni egy böszme hűtőt, valóban necces művelet!

Műterhelő és mérő programokat megvetem. Ha valamivel, akkor azzal valóban ki lehet nyírni egy cpu-t vagy vga-t!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#74) jacint78 válasza Gróf... (#73) üzenetére


jacint78
addikt

Pedig előfordul, hogy megdöglik egy processzor, a sarkazás is előfordulhat még akkor is, ha nagyon rutinos az ember.

type your text here..

(#75) jedis válasza jacint78 (#74) üzenetére


jedis
senior tag

A lesarkazás a s462-es AMD-knél azért volt sűrűn előforduló, mert az a hűtőfelfogatás, ami az S462-es prociknál volt, az maga volt a rémálom ( még az s775-ösénél is sz.rab ). Ez a feszítős bepattintós módszert nem tudom ki találta ki, de meg... az édes .. ját. :D A levétel, meg legalább olyan sz.pás volt, mint a rá tétel. Ha az AMD már akkor is az AM2/3/FM1/2 stb foglalatoknál bevált módszert alkalmazta volna, töredékére csökkent volna a lesarkazások száma. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#76) R9DEON válasza jacint78 (#74) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Skylaket tutti hogy tönkre vágod a fémlemez nélkül ha leveszed a kupakot mert meghajlik az amúgy is vékony PCB és vagy törik a csip vagy elhajlik a PCB és a későbbiekben már nem csinál kontaktot, még a kupakkal is necces egyes hűtöknél pedig az sokat merevít a CPU-n.

(#77) #65675776 válasza jedis (#75) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, köcsög AMD. Használta azt a módszert, amit az intel talált ki vagy 22 éve... (Vagy ha nem is ők találták kis, de Socket 4 óta használták.) Nem volt egyébként baj vele, hacsak nem tróger minőségű volt a foglalat, és az ember rendesen beakasztotta a fület a helyére. Volt időszak, hogy naponta többször is leszedtem a coolert, mégsem tört le soha egyetlen lapomon sem a foglalat füle, és procit sem nyírtam ki.

Az intel IHS nélküli FC-PGA procijai ugyan úgy sarkazódtak, semmivel sem voltak különbek azok sem. Sőt, azok sokkal érzékenyebbek voltak rá. Az Athlon (XP) és Duron procikon a négy szivacs azért sokat javított a helyzeten. Az intel procikon ilyen nem volt.

Az s940-nél használni kezdett segédkeretes megoldás alapvetően semmivel sem különb, mint a Socket 4-től használt. Két előnye van alapvetően: 1: nem a foglalatról törik le a fül, hanem a keretről, amit könnyedén lehet cserélni. 2: nagyobb alapterületű coolereket lehet rá készíteni. Ha leszedted a kupakot egy A64-ről, akkor azt ugyanúgy le tudtad sarkazni.

(#78) waithEard válasza Habugi (#14) üzenetére


waithEard
őstag

Ez a mèrès milyen szoba hőmérsékleten történt?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#79) sg22


sg22
senior tag

kupakozod, raksz ala fullos pasztat, es vissza rak a kupakot. end of story

what should I do about this?!

(#80) R9DEON válasza sg22 (#79) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem biztos hogy a pasztával van a gond, már felmerült hogy túl nagy a távolság a csip és a kupak között akkor meg tehetsz bármilyen fullos pasztát alá.

(#81) sg22 válasza R9DEON (#80) üzenetére


sg22
senior tag

nemtudom hogy felmerult-e ez, de azt tudom hogy igy csinalta mindenki az ivy-val meg a haswellel. felesleges nem megtartani a kupakot

what should I do about this?!

(#82) R9DEON válasza sg22 (#81) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azoknál vastagabb volt a PCB, itt érdemes használni a cikkben szereplő lemezt mert megakadályozza hogy eltörjön a csip vagy meghajoljon a PCB, a kupakot persze meg kell tartani hiszen még egyszer éladósorba is kerülhet a CPU.

(#84) mmdms


mmdms
addikt

Az egyik helyi számtekboltba többször kellett visszavinnem hibás lap miatt egy socketA-s konfigot anno, minden alkalommal lenyúlták a lesarkazásvédőmet.

(#73) Gróf...: 939-es A64 x2 4200+ (Menchester) ebből sajnos az utolsó oem kiadások közül rengeteg megfőtt, az enyém is sajna. Kupak és mag közötti nem megfelelő paszta miatt. A végén már 1,4 ghz-en 1 volt alatt is boot után nem sokkal az egyik mag 108, a másik 114 fok volt. Még a kezdeti fázisban: [link]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.