Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guitarguy


guitarguy
csendes tag

15-25°C?
Ha ez igaz, kapásból értem miért kupaktalanítanak gari vesztés ellenére.
Nem semmi.

(#2) atus72 válasza guitarguy (#1) üzenetére


atus72
senior tag

Mondanám hogy rohadjon meg az Intel, áruljon akkor egy sima procit meg egy felárasat :)

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Visszajött a Cu-spacer, behalok. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) lavorka


lavorka
aktív tag

Úgy érzem marad még a SandyBridge (2600K) egy darabig...

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#5) lemusz


lemusz
addikt

De még ha van is egy ilyene az embernek a zsilettpengés kupakerőszakolás még mindig elég kockázatos, nem? Vagy csak gyakorlatlan kézben? És itt nem az ujjra gondolok, hanem a processzorra.

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Jó kis lesarkazás elleni védelem, ez most visszajön az Intelnek hála... :U

Reméljük, hogy a másik oldal új uarc-ja jól sikerül, normális vastagságú PCB-re építik a CPU-t, valamint normális módon oldják meg a szilícium és a HSP közötti hőátadást.

#tarcsad

(#7) F e Z o


F e Z o
veterán

Bezzeg anno SocketA-s prociknál sem volt kupak, találkoztam is jónéhány lesarkazott procival.

H2O über alles!

(#8) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Szegény Intel... alig van profit, erős a piaci verseny, megértem, hogy gyengébb minőségű pasztát kell használniuk... :U

(#9) Chrys_ válasza F e Z o (#7) üzenetére


Chrys_
addikt

És még a profiknak sem mindig sikerült sarkazás nélkül felrakni a hűtőt. Ismerősnek raktunk össze gépet, de a CPU-t és a hűtőt direkt a boltban rakattuk a lapra. Persze a gép otthon nem indult, visszavittük. A szervizes részlegnél bevizsgálták, és jön az egyik srác kicsit gúnyos mosollyal az arcán, hogy lesarkaztuk a procit. Mondom neki, ti voltatok :) Ment is vissza az odújába és kicserélték :D

(#10) jacint78 válasza Chrys_ (#9) üzenetére


jacint78
addikt

Ki mondta neked, hogy a boltban profik dolgoznak? :Y

type your text here..

(#11) R9DEON


R9DEON
senior tag

Hát ez a Skylake 14nm többet ígért papíron, remélem a Zen nem ilyen silányra sikeredik mert akkor sokára veszek DDR4 ramokat, egyszerűen +10% nem éri meg a teljes rendszert lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#12) GerykO


GerykO
aktív tag

Titan D5TB-t a procira, vagy egy fop32-t. ;]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#13) kopidoo válasza lemusz (#5) üzenetére


kopidoo
senior tag

(#14) Habugi


Habugi
addikt

Mindjárt az első sorban elakadtam..

"A Skylake processzorok az Intel korábbi megoldásaihoz hasonlóan küzdenek a melegedéssel.."

Ez egy AVX2 moddos Linx, 20perces.., saját mérés nem netről halászott bullshit. Érdemes megtekinteni mennyi feszt húzott be terhelésre, nem mintha láttam volna valaha ~1.3V körüli Hasi-E AVX2 mérést, 1.2V körül is rászámolható egy 30fok.

Szóval annyira azért nem szenvednek a melegedéstől szerintem.. :U :D

Nem mellesleg egy Silverarrow van rajta (1.1kg), amitől elvileg meghajlik, ja mégsem..

Na mindegy, érdekességnek jópofa ez a fémlemez csak az értelmét nem látom ezeket minek delidelni. Nyilván az extrém tuninghoz annyi közöm van mint sünnek a dajerhez de akik jártasak benne eddig is megoldották. Köszi a cikket!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#15) .mf


.mf
veterán

Ó, a nosztalgia :DDD

Chrys_: több tucatszor cseréltem lesarkazás nélkül :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Borzoló


Borzoló
senior tag

Ez 775-771 xeonokra is igaz?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#17) jedis válasza F e Z o (#7) üzenetére


jedis
senior tag

Ne mond, hogy neked nem volt ilyened az S462-eshez !!!! :U

:D :D :D :D

Szóval ilyenje az AMD-nek, már majd 15 éve volt . :K :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#18) MasterDeeJay válasza Borzoló (#16) üzenetére

Úgy tudom 775-771 forrasztva van, nincs hűtőzsír. Nem érdemes és nem is egyszerű kupaktalanítani. Gondolom drágább a forasztás és azért hagyták el a maiakon.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19) jacint78 válasza MasterDeeJay (#18) üzenetére


jacint78
addikt

Az hővezető paszta, nem hűtőzsír B+. :W Nem is zsír és nem is hűt, csak vezeti a hőt!! :W

type your text here..

(#20) R9DEON válasza jacint78 (#19) üzenetére


R9DEON
senior tag

Sokan így nevezik nagyon helytelenül mert valóban hővezető paszta.

[ Szerkesztve ]

(#21) anaqer válasza jedis (#17) üzenetére


anaqer
veterán

Pfft, ezek ilyen burzsuj vackok - mi még lejárt diákigazolványból meg mobilfeltöltőkártyából vagdostuk-faragtuk.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) davidsone


davidsone
addikt

vagy esetleg ez: [link] :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#23) jedis válasza anaqer (#21) üzenetére


jedis
senior tag

Hirtelen csak ezt találtam a neten :D Ami nekem volt anno, az szépen megmunkált rézlemez volt, nem ilyen "sufnituningos" :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#24) R9DEON válasza davidsone (#22) üzenetére


R9DEON
senior tag

Persze csak lehet többe kerül a készülék mint a CPU.

(#25) MasterDeeJay válasza jacint78 (#19) üzenetére

Nekem 8. Én így hívom, és akárhol kértem értették. Sőt a CD lemezt is és az LCD kijelzőt meg sok mást. Ja és a mappákat is könyvtáraknak hívom... ;]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) davidsone válasza R9DEON (#24) üzenetére


davidsone
addikt

aki ilyet vesz annak ez nem szempont...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27) jacint78 válasza MasterDeeJay (#25) üzenetére


jacint78
addikt

A könytárral egyetértek, a mappa egy f@sság, de a paszta az paszta marad, mi az, hogy hűtőzsír, hogy ilyen hülyeséget beszélni? :D ;]

type your text here..

(#28) #65675776 válasza jacint78 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalább nem nekem kell leírni...

anaqer: Mobilfeltöltő? Meg sima mezei telefonkártya.

[ Szerkesztve ]

(#29) guitarguy válasza jacint78 (#27) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Az ikonja is egy mappa, ennyi. :DD
A pasztát meg hűtőgenyónak vagy hűtőizének hívom am.

(#30) R9DEON válasza guitarguy (#29) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért csak nem mehetsz be a boltba hogy adjanak egy kis hűtő genyót. Amúgy ha van hűtő zsír akkor melegítő zsírnak is kell legyen, gondolom az lenne a háj és a plasztikai sebész árulja. :DDD

(#31) guitarguy válasza R9DEON (#30) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Ok, de a pasztáról a muffpaszta jut eszembe. :DD

(#32) davidsone válasza guitarguy (#31) üzenetére


davidsone
addikt

[link] :DD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Kell a teljesítmény,a hűtés meg ez az izé is hozzá,irigylem akinek erre van ideje.Jó lenne ha a Zen fa@ára sikerülne...

Wasabi...

(#34) R9DEON válasza Kronos3000 (#33) üzenetére


R9DEON
senior tag

[link]

Lehet hogy most jól forgatják magukat.

(#35) jacint78 válasza guitarguy (#29) üzenetére


jacint78
addikt

Egy haverom csuszpájznak hívja még az is közelebb ál a valósághoz. :)

type your text here..

(#36) anaqer válasza #65675776 (#28) üzenetére


anaqer
veterán

Az is, persze - csak amikor ez a téma ment, én a telefonkártyákon már túl voltam, de még messze a havidíjas előfizetés előtt. Szóval akkor éppen a lekaparós feltöltőkáryák estek kézre, amikor az ilyen FC-PGA procis konfigokat meg a már említett brutál leszorítós hűtőket kellett összepároztatni.

Egyébként ez valószínűleg már akkor is túlvédekezés volt. Olyan szabad szemmel láthatólag szarrá lesarkazott procikat láttam mindkét gyártótól egy-egy újrapasztázásnál, hogy csak hüledeztem, hogy ez még működik??? És működtek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#37) Yutani válasza jacint78 (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Bacsis lekvárnak hívja. A lekvárt. :DDD

#tarcsad

(#38) jedis válasza R9DEON (#34) üzenetére


jedis
senior tag

Ha lesz olyan kisebb Zen, ami egy Skylake I5 teljesítményét hozza, ahhoz közeli fogyasztással, és kicsit szerényebb árral, engem meg is vettek kilóra . :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#39) jedis válasza anaqer (#36) üzenetére


jedis
senior tag

+1 :D

Én láttam anno olyan lesarkazott AMD procit hirdetésben, hogy:

"játékok alatt tökéletes, de videót ne akarj vele nézni, mert fagy egyből" :Y

Hogy ennek mennyi valóságalapja volt, nem tudom :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#40) R9DEON válasza jedis (#38) üzenetére


R9DEON
senior tag

Elválik, a gyártástechnológián most nem fog múlni, 14nm FinFet a Samunak a kihozatala is biztosan jó lesz a többi az AMD dolga de úgy tudom már készen vannak a tesztpéldányok.

[ Szerkesztve ]

(#41) anaqer válasza jedis (#39) üzenetére


anaqer
veterán

Valóság-tartalmat illetően... feltehetőleg nem túl sok volt ebben. Akkoriban még nem volt integrált GPU meg főleg nem külön videó-dekódoló egység. Vagy azt hazudta be, hogy játékokra OK - vagy csak nem jól diagnosztizálta a videózással kapcsolatos problémáit. (99% szoftver hiba.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#42) jedis válasza R9DEON (#40) üzenetére


jedis
senior tag

Pár hónapja menesztettem a fullos AM3+ -os cuccomat, mivel már hónapok óta nem játszottam, és nem is volt olyan a közeljövőbe, amivel akartam volna. Még nagyon jó pénzt kaptam érte. Őszintén szólva, főleg a VR érdekel ( és persze a sima DX12 is ), de annak kell még minimum 1 év, hogy kikristályosodjon. Addig meg anya fésbukját, és apa PH-ját kiszolgálja a kis duálcerka. :D Gondoltam beújítok az év első felébe egy AM4-es lapra ( valami komolyabbra ), és egy Bristol Ridge APU-ra, de aztán úgy gondoltam nem kapkodom el, megvárjuk az év végét, és a Zen-t. :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#43) Kolondrum válasza guitarguy (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az ivy-t azonnal kupaktalanítottam. Durván javultak a hőfokok. Oc-vel volt max 60 fokos, korábban meg lekapcsolt a hővédelem.

(#44) Chrys_ válasza jacint78 (#10) üzenetére


Chrys_
addikt

igaz :)

(#45) GIJoe válasza R9DEON (#11) üzenetére


GIJoe
addikt

A Zenre kíváncsi leszek én is főleg hogy lehet hogy a Samsung gyártja majd...
Még a végén a Samu tényleg megveszi az AMDt.

SymbianOS: hmm most bogarat ültettél a fülembe, mi van ha ahogy tervezem veszek egy Ivys notebookot, és átdolgoztatom a kupakját, érdemes? Van profi hely, ahová ajánlatos vinni?

[ Szerkesztve ]

(#46) R9DEON válasza GIJoe (#45) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Samu is egy bérgyártó aki bárkinek gyárthat ha a technológia amit használ megfelel ezen kívül a Samsung hamarosan a legnagyobb bérgyártóvá avanzsál tehát kell a meló. Úgy tudom a notebookban nem használnak kupakot bár lehet az újabbakban már igen.

[ Szerkesztve ]

(#47) TESCO-Zsömle válasza Habugi (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a melegedéstől szenvednek, hanem az elb*szott pasztázástól a kupak alatt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48) Kolondrum válasza GIJoe (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Passz! Merész vagy meg szerencséd is van nagy az öröm.

(#49) MiklosSaS válasza Habugi (#14) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pontosan, en azt hittem rossz a szenzor mert a 4790K utan nagyon huvos volt. 4.7 GHz-en vizes hutovel alig erte el a 70-75 fokot...

1.45 V-on nyalt bele a 90-93 fokba! A 4790K/4770K/3770K processzorokat meg 1.25 V folott mar nem tudtam huteni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50) Feketelaszlo válasza Habugi (#14) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Némileg fel van fújva ez a dolog, de példányonként is eltérő, hogy milyen a kupak alatt a massza homogenitása. Ha annyira melegszik valalakinek, hogy lekapcsol, ott valószínűleg légbuborékok vannak a rétgeben vagy nem is érintkezik a kupakkal, kvázi gyári hibás. Szerintem cserélik garanciában, ezért butaság rögtön deliddeltetni. Egyébként meg ez nem most jelent gondot, hanem majd ha öregszik ez a réteg és veszít a hővezető tulajdonságaiból, úgy 8-10 év már jelentős változást eredményez, de hát ez is egy soktényezős dolog, hogy 80 vagy 100 °C Tmaxot fogsz akkor mérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.