Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Gratula, nincs is jobb egy üzleti gépnél. Korábban volt pár konzumer laposom, de mióta a 6-os szériás Lattitude-öket nyüstölöm melóban, szóba se jöhet más, még otthoni gépnek se.

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Olvasóként egyértelmű, hogy többnyire visszalépés történt, viszont valahogy ezt folyamatosan próbálod eltussolni. Erősen áthatja a cikket egyfajta önigazolási szándék.
Az akkuidő az egyetlen ami miatt lehet piros pontot adni az uj gépnek.
Az meg hogy strapabirobbnak tűnik, meg hogy talán nem fog fényesedni a bill, ezek mind feltételezések, ezekre nehéz építeni.
A hangzásnál egyertelműen leirod hogy az Asus jobb, aztán azt hogy a Hp se rossz, itt megint elsiklasz az objektiv összehasonlitas felett
Gondolom az Asus ami jó, a Hp meg olyan közepes..de sajnos ez sincs leirva, csak megint eltussolva az egész. Na mind1. :B

Kellemes kis olvasnivaló volt azért :R

[ Szerkesztve ]

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Az a power button tényleg büntet. :)

(#4) dfdfdf válasza hemaka (#3) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ez elég tré az már biztos :)

(#5) rbalint88 válasza Sinesol (#2) üzenetére


rbalint88
addikt

Jós nem vagyok, így azt nem tudom megítélni, hogy 2-3 év múlva hogy fog kinézni a gép. De az Asusnál egy év alatt totál kifényesedett a billentyűzet, ami eléggé méltánytalan 350ezer Ft-ért. Abból is elég lett volna nekem egy IGP nélküli i5 verzió, csak nem volt abból akkor IPS paneles, most már (inkább még, az UX305 miatt) van.
Hangszórók: nem tudom, hogy a nem rossz és a jó közötti különbség számodra miért nem objektív. Asus jó, különösen ahhoz képest, hogy milyen vékony házba rakták a hangkeltőket. HP nem rossz, nem fáj, de nem ezen fogok semmilyen koncertet hallgatni, hanem felrakok fülest. A rossz meg az, amikor inkább lenémítva használod a gépet. Pölö MSI Wind. Így már elég objektív?
Nem próbálom eltussolni, hogy esetleges visszalépés történt, de senki emberfia nem fogja észrevenni a különbséget a két gép között átlag használatban. Terhelésen meg dunno, nem próbáltam, nem is fogom. Az a visszalépés, ami ideális körülmények között megmutatkozik a teljesítményben, könnyen semmissé válhat, ha a Zenbook nem tudja lehűteni eléggé az i7-et, míg a HP tudja kezelni az i5 melegedését (ráadásul a Haswell tovább melegedhet throttling nélkül)
Ami egyértelmű visszalépés, az a kijelző, ezt szerintem eléggé objektíven leírtam, hogy sírnivaló fos az Asusé után. Ez az állapot kb két hónapig fog tartani, akkor rendelem bele a FullHD IPS-t.
Azt mondanám, mindkét gép más ingerekre hat, az Asus biztos jobban megfogja az átlag vásárlót, a HP-nek inkább több tucat-több ezer gépenként kell pár embert meggyőznie, aki berendeli az egész cégnek.

(#6) Sinesol válasza rbalint88 (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyértelmű, hogy többnyire fülessel használunk egy notit, csak azért említettem meg, mert te is külön kitértél rá. Más dolgok meg majd idővel kiderülnek, az uj panellel pedig tényleg korrrekt lesz.

Nekem csak amiatt volt egy kis hianyerzetem, hogy trónfosztás alatt én valahogy arra gondoltam, hogy az uj gép kegyetlenül elveri minden téren a régit :B

Így viszont valahogy kb ugyanott leszel, csak kicsit több üzemidő, ujabb garancia évek és masszivabb ház ha minden igaz. Bár ha ez is bőven kiszolgál, akkor tényleg nincs értelme többet költeni rá. :R

[ Szerkesztve ]

(#7) Garada válasza hemaka (#3) üzenetére


Garada
őstag

Ekkora hülyeséget is rég láttam már.

(#8) babkukta


babkukta
senior tag

nem rossz kis gép :K Én is ilyesmit nézek magamnak mostanság, igaz újonnan. Remélem sokáig fog menni neked, hibátlanul! A HP jó notikat csinál, ezzel se lesz gond :)

A végén külön tetszett ez a kis Win7/8.1 összehasonlítás, ha lehet annak nevezni. Én nem akarok vitába menni, mindkét rendszert napi szinten használom, és elmondhatom, h átlag felhasználásra mindkettő tökéletes. Szerintem nem lehet elmondani napi használat esetén, h jobb a 7, mert szvsz nem. Mindkettő jó! Bár őszinte leszek, a 8.1et jobban szeretem, de itt végeztem is :U

Üdvözlettel, Tibi

(#9) rbalint88 válasza Sinesol (#6) üzenetére


rbalint88
addikt

+mobilnet, jobb bővíthetőség, "jobb" vga, jobb billentyűzet, jobb billentyűzetvilágítás, külső akku lehetősége, dokkolhatóság és a korábban említettek.

"Kegyetlenül elverni" nem nagyon tudná célhardveren kívül semmi. Programozásra, CAD-re biztos jobb egy workstation, játékra egy gamer gép, de az alap net+office+kis photoshop használatra nem nagyon lehet többet kívánni úgy, hogy hordozató és minőségi géped is legyen. Így is az i7 és a GT620 csak fűteni volt benne kb.
Az új a "gyengébb" hardver ellenére is fürgébb az átlagdolgokban, úgyhogy visszalépésnek semmiképp nem mondanám.
Mivel elég magas kategóriájú gépről váltottam egy ugyanolyan kategóriára kb (konzumer szemmel), ezért amúgy se vártam konfettiesőt és tűzijátékot az új géptől, de csalódást se okozott semmiben.

babkukta: Classic shelles mókolás nélkül szerintem idegesítő a w8.1 munkára, de mindennapi használatra kicsit jobb is. Feldobtam a classic shell-t, azóta túl sok különbséget nem venni észre a w7-hez képest. Ja de. Win8.1 gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#10) Ati1979


Ati1979
veterán

Szia!

Köszi a cikket! :R Az aláírásomban szereplő 14" es zbook ips kijelzővel szerintem ennek a kategóriának a legjobbja. Az aljára lehet aksit erősíteni, amivel hozhatja a 8 órás broadwell chipes laptopok üzemidejét.

Egyedül a kijelző az amiben elmarad az általam használt 17 es hp dreamcolor kijelzővel szerelt laptopom mögött. (abban nagyon elmarad)

Ips-nek mindkettő ips, de azért az nem az a szint. Sajnos ilyen kijelzőt csak a 15" és 17" es zbook-okba szerelnek.

A másik negatív dolog az ára. :)

(#11) ivana válasza Ati1979 (#10) üzenetére


ivana
Ármester

A 14"-es zBook tényleg jobb, de nem is egy kategória árban a 840-el. :)

(#12) Ati1979 válasza ivana (#11) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez az egy ami hibádzik nála. :) Viszont továbblépni jó lehet. :))

Pls tegyenek már a 14"-esbe is dreamcolort. :O

(#13) Luck Dragon

A törlés gombot a kikapcsoló gomb mellé tenni ez maga az öngyilkosság, én napi rendszeresség használok excelt és tuti hogy kiakasztana. De jó volt olvasni az írásodat. Nekem egy Lenovom van, és bevált. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Szép cikk. Jó összefoglaltad a pro és kontrát a két gép között.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

HP-t nem veszünk, HP-t azt adják, minden tiltakozásunk ellenére.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#16) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Huh de örültem ennek a cikknek, főleg tőled. :)
Ez a HP egyébként szerintem nem lett olyan nagyon jó, de azért az Asus-t az általam (és a cikket és hozzászólásaidat egybevetve) és általad fontosnak tartott dolgokban elveri. :K
Használd egészséggel! :C

(#17) sg22


sg22
senior tag

"Trónfosztás: Asus Zenbook leváltása üzleti ultrabookkal"

Mi is az ultrabook?

what should I do about this?!

(#18) zsoltti


zsoltti
senior tag

Dell > a többi
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) ttt1


ttt1
őstag

Én az ultrabookokat szeretem. A kiszemelt a Toshiba Z930, majd ha megfizethető lesz :)

(#20) rbalint88 válasza sg22 (#17) üzenetére


rbalint88
addikt

:F Elég sok fél-/téves információ van ebben a wiki szócikkben. Valóban, Haswellnél már kellene az érintőkijelző, hála az égnek, hogy nincs.

(#21) zsoltti válasza rbalint88 (#20) üzenetére


zsoltti
senior tag

"Not all Porsche get raced, some just cruise about 90-100mph" jó az idézet, honnan van? :D

(#22) rbalint88 válasza zsoltti (#21) üzenetére


rbalint88
addikt

Ennek a cikknek a facebookos ajánlójából :)

(#23) KillHates válasza Ati1979 (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert vastagabb lenne a kijelző mint a gép :)
A HP DC-jét nemcsak az IPS vagy AFFS technológia adja, hanem az extra nagy fényerő amit kétsoros megvilágítással érnek el. E miatt a meghajtó elektronika nem férne egy szabványos 14"-os kijelző alatti panelen. Speciális gépház kialakítást igényelne a DC és igazából a DC-re a hordozható és mindentudó munkaállomásokban van nagy igény nem a 14-es prémium gépekben. Azokba "elég" a sima IPS, hogy szépen mutassanak a csicsás prezentációk.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) KillHates válasza rbalint88 (#9) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha ADP-s a HP noti akkor viszonylag olcsón ki lehet cserélni benne a hulladék TN-es kijelzőt és a nyugibúk szintjére emelni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) rbalint88 válasza KillHates (#24) üzenetére


rbalint88
addikt

ADP=eDP? ahogy néztem az, de legrosszabb esetben jön egy plusz kábel is.

(#26) KillHates válasza rbalint88 (#25) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen EDP, sikerült elírom :W :R
Szerintem ha már nagyobb felbontású panel van benne és nem az alap 8bit-es, akkor nem hiszem, hogy variáltak az LVDS-el. Ami a lényeg, hogy ha létezik ez a gép FHD-s verzióban is, akkor sanszos, hogy LVDS kábel csere nélkül is fog menni benne a nagyobb felbontású kijelző. Ami be tud kavarni, hogy ilyenkor a a BIOS-ban a DVMT-t (ezt is majdnem elgépeltem DVTM-re :B) fixre és lehetőleg minimum 512MB-ra kell állítani, mert ha gondol egyet az ACPI és leveszi 8MB-ra az allokált memóriát, akkor pislogni fog a "nem gyári" kijelző addig amíg meg nem nyomsz egy gombot, mert a visszacsatolt azonosítás nincsen meg az EDP protokolljában.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27) rbalint88 válasza KillHates (#26) üzenetére


rbalint88
addikt

Köszönöm a tippeket! A biosban mindössze Video Memory Size van, ezt már korábban beállítottam 512MB-ra, fix opció nincs, de szerintem azt elkülöníti neki, mert Win alatt csak 7,4GB van a 8-ból.
Legkésőbb májusban jön bele az új kijelző, ha minden jól megy. Majd ide leírom a fejleményeket, vagy ha valami extra rollerezés lesz, akkor lesz belőle cikk. :P

(#28) Ati1979 válasza KillHates (#23) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi, ezt nem tudtam! :R

(#29) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Ha már üzleti, meg ultrabook akkor egyértelmű:X1 carbon. Az összes szériához volt szerencsém, a legújabb a kategóriájában a legjobb. Csak az ára ne lenne annyi...

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#30) rbalint88 válasza FіkuszKukіsz (#29) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha mutatsz annyiért X1 carbont olyan felszereltséggel, 2,5 év garival, amennyiért a HP-t vettem, akkor gratulálok, rohanj is megvenni :) Ja várj, számoljuk rá a FullHD IPS panelt is, az kb 30ezer, tehát 250 a keret.

(#31) FіkuszKukіsz válasza rbalint88 (#30) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Most nem tudom a hozzászólásom melyik részére reagáltál? Arra, hogy jobb az x1 carbon vagy hogy túl drága? :F

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#32) rbalint88 válasza FіkuszKukіsz (#31) üzenetére


rbalint88
addikt

Arra, hogy "egyértelmű" :) 400-ból lehet, hogy egyértelmű, de ezt a gépet bruttó 225-ért vettem. Nem hogy ilyen felszereltségű, de semmilyen X1 carbont nem láttam ennyiért. Másrészt a három nagy üzleti szériájából thinkpadet vennék legutoljára magamnak.

(#33) FіkuszKukіsz válasza rbalint88 (#32) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jó, de sztem ez a HP nem ultrabook.

Romanes eunt domus

(#34) rbalint88 válasza FіkuszKukіsz (#33) üzenetére


rbalint88
addikt

A hivatalos kommunikáció szerint is az. Az ultrabook követelményeinek is megfelel mindenben - az érintőképernyőbe bele lehet kötni, de olyan opció is van.

(#35) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Nem pont témába vág, de mondjátok már el mire jó a Dell/Lenovo notikon a pöcökegér meg a tapipad fölötti "egérbillentyűk". Csak mint laikusként kérdezem, ez az office-hoz jó vagy mire?

Bocs ha nevetségeset kérdezek de még nem tudtam rájönni.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#36) ivana válasza Cilindrik (#35) üzenetére


ivana
Ármester

Az úgy önmagában jó egérként, sokkal értelmesebb dolog mint a tapipad. Régebbi X szériás thinkpadeken nem is volt csak trackpoint, nálam például a touchpad tiltva van. Sajnos a hp lehagyja a középső gombot, így furcsa lehet.

(#37) Runner_fxr válasza Sinesol (#2) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Soha nem adnék ki 350-400 ezret egy laptopért, amikor az elavulás és értékcsökkenés itt is baromi gyors, bár talán nem olyan durva mint a telefonoknál. Sokan szidják az olcsó konzumer gépeket, de ott nem is buksz annyit. Persze ha az ember megteheti, akkor mindenből a legjobbat, értem én. :)
Ami még vicces, a Bang & Olufsen, meg hasonló prémium hangszórómárkákkal való reklámozás. Én még az életben nem láttam olyan laptopot aminek olyan hangzása lett volna, hogy akár egy filmet normálisan meglehetett volna rajta nézni.

[ Szerkesztve ]

(#38) QwErTy42 válasza Runner_fxr (#37) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az olcsó konzumer laptopnál kb élből bukod a készülék árát. Megveszel valami ipari hulladékot 80-100 ezer forintért és nem fogsz olyan balekot találni, aki megveszi.
Ellenben akárcsak egy belépő üzleti gépet még 1-2 évesen is el lehet adni pénzért és nem üveggolyókért.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#39) Runner_fxr válasza QwErTy42 (#38) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mondjuk nem a legolcsóbbra gondoltam, 130-150 max. Egyébként mitől ipari hulladékok az olcsóbb laptopok?
Jó értem, egyszerűbb a megjelenésük, nem annyira szép a kijelző, de hamarabb tönkre is megy? Félreértés ne essék, nem kötekedés, nekem meg a kerékpár a hobbim és arra költök sokat, de ezek a műszaki cuccok (laptop, telefon) iszonyat hamar elértéktelenednek, meghibásodnak Én úgy vagyok vele, ha valamiért sok pénzt adunk, akkor sok évig szolgáljon. Nem szeretem a pazarlást.

(#40) KillHates válasza Runner_fxr (#37) üzenetére


KillHates
nagyúr

A B&O védjegy az Asus gépeken, csupán a Icepower hangképzésre vonatkozik, ami a B&O fejlesztése.
De egyébként teljesen jól látod, ez egy marketingfogás! :K

Egyébként amiből az Asus B&O összefonódás lett, az az NX90-es torzszüleménye ami inkább egy hangrendszer kör(z)é épített notebook. Az szól úgy, hogy megfelel minden kívánalomnak, csupán az ára egy olcsóbb autóé...

MSI GT683R-ben Dynaudio hangrenszer van benne. Brutál dinamikával és nagyon szép teljesítménnyel!
Addig amíg nem látod meg, nem hiszed el, hogy egy 15"-ös laptop hangját hallod.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) KillHates válasza QwErTy42 (#38) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem az emberek azért vesznek dolgokat, hogy használják. És ha már kiszolgált, akkor elajándékozza, vagy elkótyavetyéli, rossz esetben kidobja. Legyen az pár évre tervezett retail-es gagyibúk, vagy egy generációt kiszolgáló bizniszbúk... Csak itthon megy az a mentalitás; "há' nemb@ssz! Százötvenezeré' vettem nehogymá' odaggyam 120 álátt" :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#42) ivana válasza Runner_fxr (#39) üzenetére


ivana
Ármester

A 120-150 ezres új laptop kb. olyan minőség mint az 50-60 ezres új bringa, a 100k-s az olyan mint a teszkós bringa. A különbség annyi, hogy egy néhány éves csúcsgépet megkapsz használtan 100 alatt.

(#43) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Szia!

Én egy Dell E7440 tulajdonosa lettem körülbelül másfél hónapja. Nagyon meg vagyok vele elégedve, nincs semmi probléma vele. :) Na jó, talán egy, az pedig a gép melegedése. Sokszor van konferenciám Lyncen, és ekkor a gép eléggé felpörgeti magát. Általában tartja a hőmérsékletet, viszont terhelés alatt.. tud melegedni. Ez az egyetlen hátrányossága az összes Dell laptopnak. Ezen kívül, nagyon szeretem. Jó a billentyűzet, a touchpad kiváló. Support házhoz jön. Dokkolóval kiváló munkaállomássá válik a gépezet. :) Plusz a képernyő gyönyörű.

Viszont én úgy hallottam, hogy az Asus Supportja borzalmas. Remélem nem lesz bajod a géppel, és sose kell supporthoz fordulni. :) Használd egészséggel!

(#44) PrometheusX válasza Runner_fxr (#39) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerintem a 130-150k-s notebookok nem számítanak ipari hulladéknak. A konzumer és business kategóriájú notebookok között szerintem például a strapabíróság, support, és a premium feature-ök a különbségek. Nem mindegy például, hogy ha az ultrabookod/munkaállomásod meghibásodik, és 24 órán belül házhoz jön a support hogy javítást végezzen el rajta. Az sem mindegy, hogy a gép biztosítva van valamilyen szinten lopás és adatokhoz való hozzáférés terén.

Manapság ha megnézed az ultrabookokat szerintem, egy ultrabook megfelelő akár 2-3 évre régebbi processzorral, elegendő memóriával (mondjuk 8gb minimum), és SSD-vel akár három évig is ha nem használsz komolyabb dolgokat rajta.

[ Szerkesztve ]

(#45) QwErTy42 válasza Runner_fxr (#39) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hitvány a szerelhetőségük, billentyűzetük, zsanér, ház merevsége (megnyomod a közepén, leül az asztalra az alja)... elég gyakran ledobják a festéket. Ratyi a kijelzőjük, előkerülnek ilyen két bites panellal szerelt gépek egy "neves" kínai gyártó gépein.
Mostanában elég gyakran nem lehet kivenni az akksit, csak szervizben, mert bele van gyógyítva. A ventik egy kalap sz-rt nem érnek a legtöbb esetben (fél év múlva csapágyasak lesznek mind).
Minőségről nem beszélhetünk, mert adott ár mellett nem lehet minőséget gyártani. Persze fordítva sem mindig igaz, hogy ami drága feltétlenül jó. Ott is lehetnek bakik.

Mit hagytam még ki? Segítsetek!

(#44) PrometheusX
Szerintem a 130-150k-s notebookok nem számítanak ipari hulladéknak.

Dede! Mert sok gyártó ugyanabba a biliműanyag, mérnökök szégyene házba rakják, mint a 80 ezres vackokat. Azért drágábbak, mert 150-ért már i5 van bennük meg 2 gigás videjókártya! (ami csak egy semmire se jó, jelképes kis 820-as, de legalább 2 gigááás!!!négynégynégy ;] )

Lehet azért már 130-150-ért kapni (és régebben is voltak) 1-1 gyártó 1-2 modellje, szériája, ami vállalható kompromisszumokkal operált de a többségért én fixen nem adnék pénzt.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#46) PrometheusX válasza QwErTy42 (#45) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Jogos meglátás. :) Sajnos mindig kell kompromisszumot kötni, de van egy-két márka akik még "vállalhatóak" 130-150k-s kategóriában. De inkább 200k felett lehet beszélni értelmesebb notebookokról..

Viszont sajnos az is tény, hogy nem mindenkinek van pénze 200k felett notebookot vásárolni. Ettől függetlenül például a Lenovo-k még ma is jók, nem?
Na mindegy, őszintén szólva én nem vennék soha többet Asust. Nagyon sok negatív visszajelzést hallottam a Supportjukkal kapcsolatban, és két-három éve tőlük vásároltam egy 17 colos multimédiás gépet. Azt hittem jó lesz.. sajnos tévednem kellett. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#47) QwErTy42 válasza PrometheusX (#46) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pont hogy Lenovot nem vennék.
A Lenovonak híresen szar a supportja. Gyakorlatilag nincs. Az Asus szerviz ha nem is kiemelkedően jó de legalább értékelhető, korrekt.
Másrészt így kategorikusan kijelenteni, hogy ez és az a márka rossz nem lehet.
Lenovo is gyárt jó gépeket, csak egyre kevesebbet: pl Thinkpadek (nem az Edge, hanem a normál).
Az Asus is gyárt jókat, pl az N-es széria most elég jóra sikeredett és a G is remek. Az X hulladék valóban.

Gyárt szart a Dell, HP, Acer... mindenki, ugyanakkor majd minden gyártónak vannak ajánlható és szerethető típusai.

A Te tapasztalatod vagy az ismerőseidé statisztikának elég karcsú.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#48) PrometheusX válasza QwErTy42 (#47) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Teljesen jogos amit mondasz. :) Mindenféleképpen érdemes nagyon utánanézni a háttérnek, mikor vásárlásra kerül a sor, az biztos.

(#49) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#39) üzenetére

Nem bírják úgy a strapát, nincs hozzájuk olyan jó szoftveres támogatás. A cégek nem véletlenül vesznek inkább drága üzleti gépeket.
Nekem volt mindkét féléből (Toshiba L850 konzumer és Thinkpad T400 illetve most a céges gépem is egy T430) össze se lehet őket hasonlítani. Ha a mostani Toshibám bemondja az unalmast inkább veszek egy használt üzletit mint egy új konzumert.

Més que un club!

(#50) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Jó hát meggyőztetek. :) Ezek nyomós érvek egy minőségibb gép mellett, de az ár ettől még igen borsos, bár ha annyival tovább bírja, akkor tényleg megfontolandó. Használt laptopot nem szívesen vennék, maximum akkor ha ismerem az előéletét, tulajdonosát.
Bár azt hozzáteszem, hogy ismerősi körben főleg konzumer, olcsó laptopok szolgálnak és évek múltán is működnek, leszámítva azt, hogy a windows időnként besz@rik rajtuk, ventikkel se volt gond.
Én asztali gépet használtam mindig, szóval nincs túl nagy laptopos tapasztalatom. persze szedtem már szét párat, hdd cserére, memória bővítésre, meg venti kipucolására, ismerősi körben mindig engem nyaggatnak ilyenekkel. :) Egyik laptopot se szerettem szétszedni, mert mindegyik nagy szívás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.