Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Dasler


Dasler
csendes tag

Sziasztok
a napokban vettem egy wr1043NDtipusu routert.. szépen üzembeis helyeztem.. 2órát üzemelt és lefagyott..... kihuztam az adaptert majd ment szépen de utánna egyre töbször fagyott le .. és mikor már nem birtam felraktam az openwrt-t(ez sem ment könnyen mert telepités után nem reagált a puttyra de a luci sem töltött be..ugy 20percig majd betöltött ^^) amivel tökéletesen üzemelt másnap.. azaz ma délig amikor ujraelkezdett lefagyni és csak hossza bootolás után jöttmeg a net a gépre.. fura a tv-n már volt net.
Mi lehet a probléma ?
hardweresre gyanakvok..

(#402) Laca 012 válasza Dasler (#401) üzenetére


Laca 012
őstag

(#403) iff válasza Dasler (#401) üzenetére


iff
senior tag

Szia!
Nekem már régebb óta megvan a wr1043. Ami gyárilag volt rajta fw azzal néha fagyott,de akkor net nem volt.Majd felraktam az TL-WR1043ND_V1_100820 -t ezzel először elég sokáig nem fagyott, majd egyre gyakrabban,de net az volt.Felraktam TL-WR1043ND_V1_110429 szintén először jó volt, majd kis idő múlva, már egyre gyakrabban fagyott, szinte már minden nap.Már úgy volt,hogy visszaviszem. Még egy próbát tettem, visszaraktam a régebbit V1_100820 de szintén fagyott, majd vissza V1_110429 és érdekes, most jól működik legutóbb 30nap után volt újraindítása most 10 napja megy és lekopogjam (kopp-kopp) nincs fagyás.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#404) Truman válasza iff (#403) üzenetére


Truman
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudom azt elérni, hogy a router automatikusan csatolja a meghajtót?

Minden úgy csináltam, ahogy a leírásban van, mégis minden indításkor be kell putty -olnom és ki kell adnom a /etc/init.d/fstab start parancsot, hogy használni tudjam a meghajtót. :(

Előre is köszi a segítséget!

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#405) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az normális, hogy a telefonnal 5-6 óránként újra kell csatlakozni Wifin? Olyan, mintha elfelejtené a kapcsolatot, pedig 30 percenként megy a levelek lekérdezése..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#406) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

UVC webkamerát akarok rárakni a ruterre.
Mit kell feltelepíteni, hogy életre keljen?
Vargalex fw futt rajta.

(#407) Hego


Hego
tag

hm. hát így elsőre elég bonyulultnak tünik. pedig erősen elgondolkoztam egy ilyen rúteren..

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#408) Hego


Hego
tag

olyan rúter nincs véletlenül, ami "okosítás" nélkül tud torrentezni és lehet rákötni egy 1tbos külsővinyót?

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#409) Truman válasza Hego (#408) üzenetére


Truman
senior tag

Persze hogy van, csak lényegesen drágábban.
Pl. az Asus RT-N16 gyári firmware -el is tudja.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#410) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Erre ötlet, hogy mitől van ez?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#411) chipi89 válasza Hego (#408) üzenetére


chipi89
tag

Pedig annál jobb dolog nincsen amikor te magad programozod fel a rutert, és ha kell b*sztathatod, hogy jól menjen :D

(#412) Hego válasza Truman (#409) üzenetére


Hego
tag

köszi

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#413) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen routert és szeretném felrakni a cikkben szereplő FW-t.
Egyetlen aggodalmam van csak és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Ha esetleg valami miatt nem tetszik vagy valami történne, akkor hogyan kell visszaállítani az eredeti FW-t?
Esetleg megtenné valaki, hogy szájbarágósan leírná ennek a menetét?

Nagyon köszönöm

Üdv

Attesz

(#414) Teng


Teng
aktív tag

Szia

Szerintem is nagyon jó lett a cikk, egy röpke kérdésem lenne csak, hogy ha vissza akarom rakni a gyári firmware-t akkor az ssh-s login után mit kell tenni?

Üdv

(#415) Hego


Hego
tag

asus rt n16 ról van valakinek tapasztalata?

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#416) Laca 012 válasza Hego (#415) üzenetére


Laca 012
őstag

Esetleg itt??

(#417) Hego válasza Laca 012 (#416) üzenetére


Hego
tag

Köszi

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#418) szagnes69


szagnes69
aktív tag

A segítségeteket szeretném kérni. Egyik ismerősöm vásárolt TP-Link TL-WR1043ND routert. Telefonos segítséggel több kevesebb sikerrel beállítottuk. (Én a saját TL-WR340GD routerem beállításai alapján próbáltam diktálni, hogy mire kattintsanak.) (Azért valamennyire értek hozzá, nem csak másoltunk! :) ) Az ismerősöm routeréhez 3 laptop kapcsolódik. A beállítások után két laptop közülük sikeresen kommunikál, ezeken Windows 7 op. rendszer van, viszont az amelyiken Windows XP SP3 van, bár felismeri a vezeték nélküli hálózatot, erősnek ítéli meg a jelerősséget, mégsem tud kapcsolódni hozzá. Csatornának 6-t, mode-nak 11n-t (az én routeremen nem így szerepel!), titkosításnak WPA-PSK/WPA2-PSK-t állítottunk be. DHCP osztja az IP-címet, a kiosztható címtartományt nem korlátoztuk. Tudom, hogy így nehéz megállapítani a hiba okát, de hátha tudtok olyan hibát, amely az XP-s számítógépek routerrel való kommunikációjánál gondot okozhat? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#419) szagnes69 válasza szagnes69 (#418) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Sziasztok! Megoldódott a probléma! A 802.11n(11n) szabvánnyal volt a baj, mert az XP-s laptop azt valószínűleg nem ismerte, ezért mixed-et (bgn) állítottunk be. Most már mindegyik laptop működik. :) Boldog új évet mindenkinek!

(#420) FaBRiK74


FaBRiK74
csendes tag

Nemrég vettem egy ilyen routert. Nagy nehezen a fenti biblia alapján feltettem az openwrt-t. Aztán nem ment a luci és fel sem akart menni. Aztán visszaállítottam, de hiányzott egy parancs. A végére felfrissítettem az openwrt.org-on lévő utolsó verzióval és megy is minden.

Egy baj van csak. A wifire csak akkor tud csatlakozni bármelyik gép, ha nincs titkosítás. Ha bármelyik titkosítást beállítom, a hálózat látszik, de csatlakozásnál beragad ott, hogy "Acquiring network address" és semmi sem történik. Közben vezetéken van net.

Ezt nem csak 1 gépen csinálja.

Mi lehet a megoldás?

(#421) Sakab


Sakab
senior tag

sziaasztok feltettem egy 1043ndre az openwrt.Diginetem van, addig eljutottam h a terminalt átirom erre.

config 'interface' 'wan'
option 'ifname' 'eth0.2'
option 'proto' 'pppoe'
option 'username' 'felhasznev'
option 'password' 'jelszó'

erre...de így sincs net. Nincs vkinek 5lete milehet a baj?

(#422) Sakab válasza Sakab (#421) üzenetére


Sakab
senior tag

Bemásolom az egész configot hátha ez segít:

root@OpenWrt:~# vi /etc/config/network
option 'netmask' '255.255.255.0'

config 'interface' 'wan'
option 'ifname' 'eth0.2'
option 'proto' 'pppoe'
option 'username' 'felhaszn'
option 'password' 'jelszo'

config 'switch'
option 'name' 'rtl8366rb'
option 'reset' '1'
option 'enable_vlan' '1'

config 'switch_vlan'
option 'device' 'rtl8366rb'
option 'vlan' '1'
option 'ports' '1 2 3 4 5t'

config 'switch_vlan'
option 'device' 'rtl8366rb'
option 'vlan' '2'
option 'ports' '0 5t'

(#423) superxaba


superxaba
tag

Helló!
Én PPPoE-n keresztül lépek fel netre, az a bajom, hogy teljesen változó időközönként megszakad a netkapcsolat. Eszközök látják a wifit, de adatforgalom nincs! Disconnect/Connect segít, villanykábel kihúz/visszadug szintén.
Nethez értő ismerős azt mondja, ez a PPoE rendszer hibája: elvész a net a drótból és egyes routerek ezt nem veszik észre, teszik a dolgukat tovább abban a hiszemben, hogy minden oké.
Nos a TP-Link WR1043ND is valszeg ilyen, tehát nem veszi észre, hogy nem jön adat a szolgáltató felől, lehet ezen valamivel segíteni?

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#424) xabolcs válasza Sakab (#421) üzenetére


xabolcs
őstag

luci-n nem volna egyszerubb? :B

egyebkent nekem egy kicsit masabb.
de nem szerintem a vlan-os resznel van eltolva valami. a pppoe beallitasod onmagaban sztem jo.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#425) G R 3 G


G R 3 G
tag

sziasztok,

tegnap óta szórakozok az okosítással egyelőre kevés sikerrel. Sehogy nem akar bejönni a webes felület, vagy azt írja, hogy not found, vagy más hibát, most nem találom hova mentettem. Többször is újra kezdtem 0-ról a dolgot, de mindig ugyanazokba a hibákba futottam.

Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-admin-full.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-fastindex.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-initmgr.

Ha külön próbáltam a csomagokat felrakni akkor is sikertelen volt. Keresgéltem mindenhol már neten, de semmi. Kifogytam az ötletekből :(

Ha valaki tudna segíteni legyen szíves segítsen!

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#426) G R 3 G válasza G R 3 G (#425) üzenetére


G R 3 G
tag

Ez a másik dolog, amit ír még a http://192.168.1.1/luci-ra:

/usr/lib/lua/luci/controller/admin/uci.lua:22: attempt to call global '_' (a nil value)
stack traceback:
/usr/lib/lua/luci/controller/admin/uci.lua:22: in function 'v'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:482: in function 'createtree'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:165: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:129: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:128>

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#427) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nagyon jó kis router, a napokban akarok rá feltenni az openwrt-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#428) bart1111


bart1111
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a hozzászólásokat, de nem találtam megoldást a problémámra.
2db 1043nd router majdnem boldog tulajdonosa vagyok. Beruháztam rá többek közt, a torrentezés miatt. Felraktam az OpenWRT-t, mountoltam a vinyót, a transmission is megy...egy darabig. Ugyanis egy idő után a transmission leáll, gondolom ledobja egy pillanatra az USB-t vagy nem tudom. Mindkét router ezt csinálja, más-más vinyókkal. A vinyókat NTFS-re formáztam.
Valaki tud segíteni?
Köszi a segítséget.

(#429) warn!ng


warn!ng
tag

Sziasztok,

Egy szakértőbb fórumtárs segítségét szeretném kérni.
Adott a $TOPIC router, openwrt megy szépen rajta, smb, transmission, etc minden OK.

Viszont a wifi időnként ezt firkálja a kernel logba:
ath: DMA failed to stop in 10 ms AR_CR=0x00000024 AR_DIAG_SW=0x42000020 DMADBG_7=0x000286c0
ath: Could not stop RX, we could be confusing the DMA engine when we start RX up

Jelen verzió: bleeding edge, r30556
openwrt dev fórumokat olvasva, van hibajegy erre felvéve és elméletileg az r30919-es build-ben javították, csak azt nem lelelem hogyan lehetséges r30556-ról r30919-re frissíteni.

Nem találtam számomra(!) egyértelmű leírást.

Köszönettel: A

[ Szerkesztve ]

(#430) Jlaci16


Jlaci16
csendes tag

Sziasztok
vargalex féle firmware-t használom. Felélesztettem az nfs szervert a routeren, de linux alatt hibás a karakter kódolás, így a legtöbb filet nem tudom megnyitni. A ssh-n belépve van ékezetes betű, de mentés után visszaolvasva az ékezetek helyén kérdőjelek jelennek meg.
pl ékezet.txt --> ?kezet.txt lesz.
A kérdésem az, hogy a router milyen alapértelmezett kódlapot használ, át tudom-e állítani valahogy, mert úgy tudom linux alatt meg kell egyeznie a szerver, és a kliens kódlapjának a helyes megjelenítéshez. Az nem megoldás, hogy átkonvertálom a lemezen lévő állományt, mert wget-el hetente szinkronizálok egy ftp szervert. A disk egyébként ext4-re van formázva.

(#431) warn!ng


warn!ng
tag

ha érdekel vkit egy shellből futtatható forgalommérő pre-alpha script, csak tessék, csak tessék :)

[M](C)
root@OpenWrt:/mnt/hdd# cat ns.sh
while [ 1 ] ;
do sleep 0 ;
regiTX=$(ifconfig eth0.2 | grep "TX bytes" | cut -d: -f3 | cut -f1 -d' ') ;
regiRX=$(ifconfig eth0.2 | grep "RX bytes" | cut -d: -f2 | cut -f1 -d' ') ;
sleep 60 ;
ujTX=$(ifconfig eth0.2 | grep "TX bytes" | cut -d: -f3 | cut -f1 -d' ') ;
ujRX=$(ifconfig eth0.2 | grep "RX bytes" | cut -d: -f2 | cut -f1 -d' ') ;
diffTX=$(((($ujTX-$regiTX)/1024)/60)) ;
diffRX=$(((($ujRX-$regiRX)/1024)/60)) ;
textTX=" TX kB/s" ;
textRX=" RX kB/s" ;
ido=$(date +%F%t%T%t) ;
echo -e $ido \\t $diffTX \\t $textTX \\t $diffRX \\t $textRX ;
done
root@OpenWrt:/mnt/hdd#
(/C)[/M]

[ Szerkesztve ]

(#432) hbenedekhun válasza bart1111 (#428) üzenetére


hbenedekhun
csendes tag

Az én javaslatom: add el, és az árából vegyél egy Linksys E2000 pl. hidd el sokkal jobban jársz tapasztalatból beszélek...1043 volt fél évvel ezelőttig, mire fater beszerzett egy smart tv-t, ráraktam a routerra, és már nembírta a Tp a nettel együtt....

(#433) leslieke válasza hbenedekhun (#432) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam bírja a router a Smart tv-t és net is van. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#434) gadgetfreak válasza leslieke (#433) üzenetére


gadgetfreak
csendes tag

hát a sima böngészést még talán eltudom képzelni, de ha pl vmit streamelve akarsz nézni, és mondjuk magasabb felbbontású HD a cucc akkor már garantálom hogy problémák lesznek...

(#435) leslieke válasza gadgetfreak (#434) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt nem biztos hogy értem! Hol és hogy nézek streamet? TV-n, PC-n?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#436) hbenedekhun válasza leslieke (#435) üzenetére


hbenedekhun
csendes tag

Egy közbe iktatott bivalyerős router segítségével mindkettőn megteheted. Nyílván élvezetesebb a tvre kirakni pl a gép álltal streamelt hd videót! De ehhez tényleg bivaly cucc kell!(pl linksys wet610n)

(#437) Laca 012 válasza hbenedekhun (#436) üzenetére


Laca 012
őstag

:W :W

leslieke: Tiszteletem a türelmedért!! :R

(#438) leslieke válasza hbenedekhun (#436) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt a TP-Link is tudja. Így nézek filmeket, sorozatokat HD-ben. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#439) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok!

Új belépöként segítséget szeretnék kérni töletek egy TL-WR841N router kliens beállításában.
Ez a Router egy másik nem Wirelles-es TP-link routerhez (amely pedig ADSL modemhez) kábelesen csatlakozik.

A sima routerrel semmi gond, de TL-WR841N :-(.
A (kliens) TL-WR841N routert dinamikus IP -re állítottam, de valamiért a WAN hálózat IP-cím, Subnet Mask .... 0.0.0.0. marad

Nem tudna valaki egy részletes beállítási leírást (lépésröl-lépésre) küldeni

Köszönettel:
Kalocsa József

(#440) hbenedekhun válasza leslieke (#438) üzenetére


hbenedekhun
csendes tag

Hát, az nagyon érdekes, nekem valahogy sehogy nemjött össze a Tp-vel a streamelés... ha véletlenűl igen, akkor folyton megakadt. Amugy az online streamelős oldalaknál már mindenre ráírják, hogy HD amin nem fél képernyő nagyságú pixelek vannak.Nemlehet, hogy Te is egy ilyen fakeHD cuccot néztél így? Viszont a Linksys E2000-el ténylegesen akadás nélkül , problémamentesen megy!

(#441) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Serviio-val megy a cucc a TV-n. közben 85mbitttel döcög le a linuxiso mert vegre kiprobalom a 12.04es ubit, es bongészek + 2 teló WIFI-n rácsatlakozva. Nincs itt varázslat, ott volt vmi elcseszve. :) Ja kozbe még kis webszerver is megy, de csak mutatóba, hogy legyen.

JKaloÉ csinalj egy resetet rajta aztán lépj be a menüjébe és a Network/LAN ip-t allitsd át az alap 192.168.1.1-ről például 192.168.100.1-re. A Network/WAN-nál maradhat a dinamic IP.

Szvsz az a baj, mind a ketto router egy IP zonaba volt téve.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#442) leslieke válasza hbenedekhun (#440) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem netes stream filmeket nézek, hanem pc - router - tv útvonalon megy át a HD-film(mkv).

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#443) hbenedekhun válasza leslieke (#442) üzenetére


hbenedekhun
csendes tag

nekem a 1043-ba berakott usbről ment volna elvileg a Samsung d6100 tv-re a blu-ray rip, illetve mkv is de akármit csináltam, szaggatott... nem azt mondom ment a dolog, de számomra nézhetetlen volt. jelentős javulást tapasztaltam a linksysel. ha alkalmad nyílik rá, javaslom probáld ki és látni fogod a különbséget.

(#444) leslieke válasza hbenedekhun (#443) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd megnézem, van külső hdd-m, amit a routerbe lehetne dugni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#445) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Köszönöm a cikket, egy ilyen, mindent "szájbarágós" leírás kellett nekem. :R

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#446) imrus112 válasza leslieke (#442) üzenetére


imrus112
csendes tag

Csatlakozok hbenedekhun-hoz, abban a tekintetben, hogy nekem is volt 1043nd, illetve egy netgear routerem egészen az elmult hónapig, amikor is lecseréltem Linksys E3200-re. bár én nem streamelek hd filmeket az úgymond sima felhasználás során is tapasztaltam az erős különbségeket.(jelerősség,stabilitás). Ugyhogy én is a linksys-t javaslom.

(#447) leslieke válasza imrus112 (#446) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elhiszem, de nálam akkor is működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#448) jonasbrother válasza leslieke (#447) üzenetére


jonasbrother
csendes tag

Bízonyíítééékot!!! én is rengeteget küszködtem tplinkkel,configolni egy rémálom volt, és utána 2 hetente rohangálhattam át állítgatni a szülökhöz, mert folyton ledobta a netet,bellasult, vagy éppen csak simán nem kapcsolt be. de lehet Te szerencsés vagy, és kifogtad a jól müködő 1000 db 1043 egyikét :D:D Linksys e2000 és köszipuszi nyugalom van azóta.

(#449) leslieke válasza jonasbrother (#448) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Milyen bizonyíték kell?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#450) #25712384


#25712384
törölt tag

Nem rég vettem egy TP-Link TL-WR1043ND routert és azt tapasztalom, hogy folyton ledobja a netet. Rá van kötve egy PC és egy laptopot kell egyelőre kiszolgálni, de valamiért folyton megszakad a net. Lehet valahogy orvosolni a hibát? Esetleg én rontottam el valamit, amikor installáltam a hálózatot?
A választ előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.