Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

SymbianOS kolléga majd megmondja neked a tutit őt szoktam látni általában hogy a közösségi szolgáltatások miatt rendre kiborul blogján

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

a neten fikázzák, a neten "élő" embereknek pedig gyakran nincs rendes szociális életük. akinek pedig nincs rendes szociális élete, annak a facebook sem jó semmire, mert nincs kivel és miért kapcsolatot tartania.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Én azt nem értem, hogy mit lehet "fészbukozni"?
Ha meg szakadok sem bírok ott eltölteni 1p-től többet/3hó.

(#4) mephi666


mephi666
nagyúr

szerintem a pofakönyv alatt ezerszer normálisabb rendszer van, mint a ziwiw meg májvip meg hasonlók alatt :K pár dolgot én sem szeretek rajta, de nem fikázom

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) EczkE


EczkE
addikt

Én kimondottan szeretem. :P

Asszem mindenféleképpen!

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) #25954560


#25954560
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#8) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Én nem a facebookot fikkantom hanem az egyéneket akik ezen a felületen élik életüket.
Csodálkoznak,ha kikerűl a cicis képük máshová,kopogtat a rendőr mert a profilfotójuknál méretes joint lóg a szájukból,kirugják a munkahelyérűl mert hétköznap ugyan szépen fest öltönyben de a hétvégi bulifotokon besza-behugy látható. :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9) Dany007 válasza D1Rect (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Én kb 1,5 hete regisztráltam egy haver unszólására.
Szó se róla, az első pár napban érdekes. De aztán gyorsan meg lehet unni.

Szerintem a lényeg, amiért sokan szeretik az az üzenőfal vagy mi a csoda. Hogy látod egyből, ha az ismerőseiddel történik valami. Ha éppen bejelölt valakit, vagy éppen valami böszme játékkal játszott vagy akármi történt. Meg lehet osztani képeket, videókat, gondolatokat. Kb ennyi az egész.
Ha nem lenne az üzenőfal akkor szerintem még ennyi értelme se lenne az egésznek.

Nekem is vannak kollegáim, akik egész nap a fészbúkon lógnak. És fogalmam sincs, hogy miért. Játszanak gagyi flash játékokat? Vagy miért?
Ott vannak a mai modern játékok, még egy régebbi gépen is komolyabb játékokkal lehet játszani, mint amivel a fészbúkon töltik az idejüket.

Szóval én sem értem mire ez a hatalmas fészbúk hype... Van pár haver akinek a telefonján is ott a fészbúk kliens... de nemtudom minek :F

(#10) hdman válasza Dany007 (#9) üzenetére


hdman
őstag

Mert az embereket mindig érdekelte a pletyka, a bulvár, és a mások (mostanra nyílt) magánéletében való vájkálás...

Sopron city :)

(#11) madstunt válasza Dany007 (#9) üzenetére


madstunt
addikt

sőt képzeld barátaiddal is meg tudsz osztani akár okosságot akár hülyeséget ...
plusz egyfajta programkönyv is az események miatt. az általam látogatott szórakozóhelyek nagyrésze itt is megosztja hogy mikor milyen koncert lesz stb és így nyomon tudom egyszerűen követni. sokmindenre lehet használni és nem csak az a lényeg hogy mire hanem hogy hogyan...

(#12) Dany007 válasza madstunt (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, és az emberek mindezt úgy használják, mintha most találták volna fel... :D
Mindezt amit felsoroltál én fészbúk előtt is megtudtam tenni könnyedén.

Az igazság inkább ott van, hogy az emberek szeretnek közösségiesedni. Szeretik magukat "reklámozni". Élvezik ha mások is látják amit épp ő kitalált / leírt stb...

Ehhez képest amúgy pl a PH! fórum és blog oldalai sokkal jobban pörögnek. Sokkal több info van itt, sokkal gyorsabban, többet lehet beszélgetni / megosztani ha épp arra lenne szükség.

Nézem én is most ezt az üzenőfalat fészbúkon. Mert azért itt is van esemény... de ...
egyik ismerős pl kirakott egy videót, valamilyen videóklippet youtube-ról linkelve... És? Most ezt ki nem szarja le?
Mivel Kiss Ádám kedvelő vagyok :) ezért látom, hogy ő is postolt ma egy képet magáról, ami tényleg vicces és röhögtem rajta egy jót. Aztán látom, hogy alig pár óra alatt 437 hozzászólás érkezett rá! :F De mi a fenének? Kb olyanokat írnak benne, hogy hú de jót röhögtem, tök vicces vagy stb... értelmetlenségek. Folytatom...
Van kiírás továbbá, hogy xy ismerősöm hány új ismerősre tett szert éppen... Szintén a ki nem szarja le kategória, ha akarom megnézem én magam, fölös reklámozni.
Aztán szintén xy ismerős kiírt valami vicceset, amit 1 ember lájkolt, 2 meg hozzáírt egy-két nagy mosolyt. Hurrá. Na most ezzel megint mit kezdjek? Ezek mind mind olyan dolgok, amik jók viccesek egymásközt, de az emberek java részét nemérdekli és értelemtelenek is.

Aztán ott van 2 PH! bejegyzés is, ami tényleg érdekes, mert gyakran rá szoktam kattintani. De annak aki rendszeresen látogatja a PH! oldalait, ez teljesen felesleges mert úgyis meglátja a címoldalon, fölösleges még fészbúkon is az ember arcába tolni. Aki pedig nem PH! "fan", az úgysem látja ezeket...

Aztán, következő ismerősnél kijött valami alkalmazásféleség, ami azt írja ki, hogy "Milyen pia illik hozzád?" Válasz: "Fütyülős mézes pálinka" Aztán ennyi. Hsz-ek nulla, lájkolás nulla. És kint van a "címlapon". Ez most mégis ki a fenét érdekel? Vagy mi értelme?
Mert láttam még vagy 6 féle ilyesmit. Mint például milyen pénz illik hozzád? Vagy mit fogsz csinálni szilveszterkor. És a gép generál az illetőnek egy választ, amit az illető nyugtáz egy mosollyal aztán kész. Ennyi.
Aztán ott van még a "küldj patkányt"! "Küldj sütis szivecskét"... És ilyen marhaságok! Hát könyörgöm :D Mi ez? Óvoda?? Egy vicc az egész. És továbbra sem tudom elképzelni, hogy felnőtt emberek mit képesek csinálni egy ilyen oldalon naphosszat....

Szóval ennyi. Az egésznek semmi értelme. Ami van - ahogy azt te is írtad példaként - na az nagyon minimális.
Ez inkább arról szól, hogy mindenki osszon meg mindenféle marhaságot, értelmetlenséget a másikkal, csak hogy Ő is szerepeljen egy kicsit. Mert minden egyes hsz vagy lájkolástól nő az e-pénisz... vagy valami hasonló.

Amúgy érdemes megnézni a South Park 14 évadjának Fészbúkos részét! Vicces és tanulságos :D

[ Szerkesztve ]

(#13) total90 válasza madstunt (#1) üzenetére


total90
veterán

Rákeresek a blogjára, kíváncsi vagyok mi a véleménye a dolgokról.

(#2) tkazmer

Mondjuk az tényleg gáz ha nincs szociális élet, nincs az, hogy elmennek a haverokkal valahova, vagy a nőjével/fiújával van... De sok ilyen van és mindenkit bejelölgetnek, mondjuk ez számomra érthetetlen. Gyűccsükazismeketmerazolyanjó :W

(#3) D1Rect

Azt én sem vágom, amikor mondják, hogy órákig fent vannak. Nem tudom mit csinálhatnak. Én pl. megnézek ezt-azt és ez max 5 perc ha még válaszolok is mindenre.

(#4) mephi666

Ez tény. Egyébként én közömbös vagyok a FB-al kapcsolatban, van ami jó benne, van ami nem.

(#5) EczkE

Lájkolod :DDD

(#8) Brutális eb

Nem is emeltelek ki, hogy leszóltad volna... sőt nem is vettem észre sehol a hsz.-od :B
Ha valaki a FB-on életét és neki az jó, ám tegye... Én azon akadtam ki, hogy egyesek gyakorlatilag a magyar nyelv káromkodásának lehetőségeit 100%-ban kiélték a FB-on, holott nem kötelező használni.
A képekkel kapcsolatban meg, ha kitesz 1-1 kompromitáló képet, akkor vállalja a felelősséget.

(#10) hdman

Van benne valami...

(#11) madstunt

Ott a pont :K

(#12) Dany007

SP rész durván ott van ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) ABE válasza madstunt (#1) üzenetére


ABE
őstag

Ő még az adatlapján is kiírja a véleményét. :D

(#15) madstunt válasza ABE (#14) üzenetére


madstunt
addikt

lenne rá egy százasom amúgy van valahol accja csak elítéli és nem vallja be :DDD

(#16) madstunt válasza Dany007 (#12) üzenetére


madstunt
addikt

például le lehet alkalmazásokat tiltani, be lehet állítani mely ismerősök által kezelt infókat akarod prioritásban a többi fölé helyezni stb...

(#17) Dany007 válasza madstunt (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Héhé, én kisregényt írok a véleményemről te meg elintézed 2 sorral ? :P Na nehogymár :D

Amúgy az adatbiztonsági rész tetszik. Még azt is be lehet állítani, hogy egyáltalán rám kereshet-e valaki... És így tovább.

(#18) adalbert1 válasza D1Rect (#3) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is így gondolom... Kb. mikor mailt kapok arról hogy valaki bejelölt/írt akkor belépek megnézni, de amúgy nem túlzottan érdekel az egész...
Mondjuk más meg biztos furcsán néz az itteni felhasználókra, hogy hogy a fenébe lehet ennyit PH!-zni... :DDD

(#19) Dany007 válasza adalbert1 (#18) üzenetére


Dany007
veterán

De figyelj, ez itt legalább érdekes :)
Sokan írnak szakmai, vagy kevésbé szakmai de érdekes cikkeket. Rengeteg hivatalos cikk is megjelenik naponta. Szóval van miről beszélni úgymond.

Emlékszel te is mennyi "süllyed a színvonal" írás született itt a logouton bizonyos blogbejegyzések kapcsán.
Na most akkor képzeljük el, hogy Facebook szintű - amit korábban is idézetem - "mikor halsz meg és hogyan" , "küldj patkányt" , "küldj szivecskéket" , "milyen pénz illik hozzád" stb postok jelennének meg... Itt kitörne az anarchia :D
Szóval így ~ 2 heti fészbúkolás után szerintem a PH!/Logout színvonala fényévekkel megelőzi a Facebookét mint közösségi portál.

(#20) nem_tom válasza D1Rect (#3) üzenetére


nem_tom
őstag

+1 :U

Mondjuk amúgy se szimpatikus.

(#6) Mr.Csizmás: Wááá! Tökéletes csillámpóni vagyok! :DD

[ Szerkesztve ]

(#21) máyköl válasza D1Rect (#3) üzenetére


máyköl
veterán

+1!
Nagyon unom már ezt a Facebook őrületet. Nem is vagyok felregisztrálva, ennyire hidegen hagy a dolog.
Azt sem tudom mi folyik ott, de nem is nagyon érdekel.

De egyre többen állandóan a Facebook, Facebook...
Kezdem unni... :((

(#22) nem_tom válasza máyköl (#21) üzenetére


nem_tom
őstag

Én úgymond kényszerből vagyok rajta, mert szó szerint az összes ismerősöm/haverom/barátom könyvarcú kocka lett. :U
Tavaly még én is nagyon sokat nyomtam (főleg a FramVille miatt), de aztán ráuntam. Most meg ez a mánia. Idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#23) #25954560 válasza nem_tom (#22) üzenetére


#25954560
törölt tag


;]

(#24) RootRulez


RootRulez
félisten

Na most akkor lájkolni vagányság vagy fikázni? :F

═════════════════════════════════════════

(#25) adalbert1 válasza Dany007 (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem is jobb a PH!, nekem nem kell magyarázni. :) Csak a nagy átlag nem geek ember biztos nem így gondolná. :)
Jó, de a Facebookra mindenféle ember van regisztrálva, itt meg nagyjából ugyanaz az érdeklődése a közösségnek. Ezért nem meglepő az ott lévő rengeteg baromság, és ezért érződik itt jobban ha esik a színvonal (itt van minek esni, ott nem igazán :) ).

(#26) EmberXY válasza Dany007 (#9) üzenetére


EmberXY
addikt

"Van pár haver akinek a telefonján is ott a fészbúk kliens... de nemtudom minek"

Az enyémen is ott van a widget-ek között, és hogy minek? Mert nem lehet leszedni! :D
Életemben nem használtam még, de nem lehet letörölni sajnos...
Előbb-utóbb SMS-t is csak úgy lehet majd küldeni, ha előbb a twitterre vagy a facebookra írsz... :DDD

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.