Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) total90 válasza buherton (#20) üzenetére


total90
veterán

Igen is meg nem is. Magyarorszägon csak Budapesten fizetik meg jól a programozókat.

A másik dolog, hogy az átlag azért ennyire "alacsony", mert habár rengeteg programozót keresnek, nagyon sokan is jönnek, ergó sok az új, kezdő munkavállaló és azért lejebb tudtam menni a fizetésekkel.
Viszont, épp erre a szakmára igaz, hogy 3-5 év tapasztalattal a három, de akár négyszeresét is megkeresed.
Én azt mondom, hogy egy talán nem túl vonzó start után hamar dínom dánomba kerülsz.

Nekem van 2 haver Budapesten, az egyik 5 éve dolgozik mint programozó és 650 000 forint körül van a bruttója. A másik 12 éves és egy 1 milla felett keres bruttóba. Szóval lehet, hogy az ottani fizetésekből hamarabb összerakod egy lakásra a pénzt, mint itt.

(#21) flymi

Milyen posztok érdekelnek a DB-nál konkrétan?

Net, TV stb... ne is akard összehasonlítani a magyar árakkal, mert ez nagyon almát a körtével.

(#22) madgie

Ismerősi körbe épp van egy optikus és igen, jól fordítottam :B
Szóval, ő 3 évet volt egy optikában és 2400 euróval kezdett. A 3 év alatt ez 2600-ra ment fel, ezért fel is mondott. Most kb. 1 éve egy másik helyen van és 3400 körül kap. Szóval a 4600 átlag és ez alapján reális is.
Egyébként azt mondta, hogy borzalmasan kevés az optikus és aki annak tanul az tuti kap munkát is azonnal.
17 évvel szerintem olyan 6000 körül lenne a fizetés, de ugye perfekt német nagyon elvárt.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.