Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Money, money, money... must be funny :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Lauda


Lauda
félisten

A megélhetést, lakhatást figyelembe véve nem olyan nagy fizetések ezek szerintem.

(#3) Ringman


Ringman
nagyúr

hát így elsőre az építész az nem túl fényes az többihez képest.

a tervező építész és az építész miért van külön?
szerintem az előző az a szerkesztő lehet ezzel a fizetéssel.

bauingenieur/statiker/tragwerksplaner - aka építőmérnök/statikus=tartószerkezet-tervezőre van stat?

(#4) total90 válasza Lauda (#2) üzenetére


total90
veterán

Nem, nem azok... a sok jólkereső meg inkább valami pozícióban van és azért dobban ennyire az átlagfizetés.

(#3) Ringman

Fogalmam nincs miért van külön, nem is vágom mi a különbség... lehet az van, amit írsz.

Bauingenieur 4120 euró
Statiker/Tragwerksplaner 4300 euró

Ezt írja átlagnak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) Lauda válasza total90 (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Persze lehet így is reagálni, de ha 2000 euró egy átlag szám bérelt lakással, akkor a felsoroltak közül többnek a nettója ki sem futja ezt például. Tehát egyedül nem tudna megélni belőle.

(#6) Ringman


Ringman
nagyúr

köszi a kiegészítést.
ahogy nézem a 4300€-ból gyerek nélküli&egyedülálló esetében kb 2500-2600€/hóra jön ki a nettó kereset.
nyilván annyit meg itthon alkalmazottként nem nagyon lehet megkeresni építőmérnökként, de ha a megélhetési költségeket is hozzáveszem, akkor már más a helyzet.

itt néztem
tax category 1, a health insurance-t meg hagytam olyan értéken, ahogy volt.

(#7) total90 válasza Lauda (#5) üzenetére


total90
veterán

Igen, ez így van. Akik alacsonyabb fizetésekkel rendelkeznek, azok nem is tudnak egyedül lakni... max városi (segély) lakás, de olyanból ha van egy szabad, akkor 500-an várnak rá.

Szóval sokan együtt laknak egy kis lakásban, vagy bérelnek egy nagyobbat mégtöbben.
Aztán a másik verzió a "WG", ahol csak szobát bérelesz és közös a nappali, a konyha meg a fürdő/WC.
Egy szobát már olyan 300 eurótól lehet bérelni és olyan 6-700 euróig mennek. Nekem van egy kollégám, aki pénteken repül Hamburgból és csütörtökön vissza. Erre a 4 napra WG-ben van.

A családja nem akar Hamburgból eljönni, a cég meg belement ebbe és még az utazás felét is fizetik neki.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) total90 válasza Ringman (#6) üzenetére


total90
veterán

Igen, kb. így van.

Mondjuk, ahogy az elző blogombejehyzésben írtam, 2500 euróból kellemesen lehet élni ha ésszel élsz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) Narxis válasza Lauda (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor mit szólsz a magyar fizetésekhez? Mondjuk budapesti albérlettel.

Thanos was right.

(#10) DeltaPower válasza Lauda (#5) üzenetére


DeltaPower
őstag

Egy egyedülálló inkább keres 30-40m2-es lakást, a bérleti díjon spórolhat vagy 500-at egy 60m2-eshez képest. Plusz ugye akik szülőknél laknak, társbérletben laknak, vagy sajátjuk a lakás.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) total90 válasza DeltaPower (#10) üzenetére


total90
veterán

Mondjuk ez is igaz, vagy ezerből egy és talál egy olcsó 60 m2-es lakást... van ilyen, csak nem sok :B

Nekem egyik kollégám 3 éve talált egy lakást, 105 m2 és kereken 1000 euró "hidegen". A szomszédja idén az ikerlakást 1800-ért vette ki ugyanattól a tulajtól :U
Most költözik, mert saját lakást vett és megkérdezte a tulajt, hogy 3 év alatt 800 euróval drágult volna meg? Erre a fickó azt mondta, hogy most akkora a kereslet, hogy simán elkérhet ennyit, amikor meg ő vette ki, akkor nem nagyon nézett utána.

Mondjuk az eddigi számomra érthetetlen kategória, szintén kolléga, aki hétvégén otthon van a családjával az alpok lábánál egy nagy kertes házban. Hétközben viszont luxusban akart élni egy központi lakásban... 32 m2. és 1100 euró hidegen :W Központ+luxus :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12) total90


total90
veterán

Vagy lehet 15k-ért is lakni havonta [link] :DDD

Vagy egy lakást venni 150 m2 környékit 32 milláért? Nevessek vagy sírjak, de van ilyen :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) Csapoati válasza Narxis (#9) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na igen, mondjuk legyen 180e nettó a fizetés (medián egyébként ennél is kevesebb) és egy saját albi (lakás, nem szoba) meg nincs 100 alatt. Rezsi nélkül. S akkor még nem ettél, nem vettél higiéniai cuccokat, nem ittál meg egy kávét sehol stb, az utazás költségéről nem is beszélve. Azért általánosságban véve mindenképp könnyebben meg lehet élni kint az ottani fizetésekből. A saját ingatlan már más kérdés persze.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) total90 válasza Csapoati (#13) üzenetére


total90
veterán

Igen, nekem is ez volt az egyik fő indok, amiért kiköltöztem hazúrol. Az átlaghoz képest nem kerestem rosszul, de úgy sem nagyon tudtam előre lépni, pedig családi házban éltem a szüleimmel...
Mindegy, így tudok nekik próbléma nélkül anyagi támogatást nyújtani (De ez már más téma) :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) Lauda válasza Csapoati (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Sarkíthatunk nyilván. Akkor mondok én is egyet. Nálunk a betanított munkás keres nettó 200-300 között két hétvégével. Lakás van 40-től rezsi nélkül. Mégsem írom, hogy itthon jobb, remélem érted.

(#16) Csapoati válasza Lauda (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az átlag az minden, csak nem sarkítás. Én átlagokat hoztam, te meg egy példát a környezetedből.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) Lauda válasza Csapoati (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Az, hogy nincs száz alatt albi, az átlag?

(#18) Csapoati válasza Lauda (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Van 100 alatt albi, sőt van 1 millió fölötti fizetés is. Az átlag? Na az 100 ezer az egyikből és kb 190-200 ezer a másikból. Van aki szarul él Münchenben és van, aki úgy él Budapesten, mint a király. Csak nem ez az általános.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) Narxis válasza Lauda (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam 20-ért kivehető a kerti tároló és ahhoz rezsi se kell. Valahogy nem tolonganak érte.

Thanos was right.

(#20) buherton válasza Narxis (#9) üzenetére


buherton
őstag

Úgy nézem programozóként Budapesten jobb élete van az embernek. Mi hitel nélkül vettünk két éve egy elsőrangú helyen lévő 3 szobás panelt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mán csomagolunk is, felmondok a MÁV-nál és megyek kukásnak. A kuka mellett talált számítógépeket meg bontom és eladom, ez lesz a másodállásom. :D

Nem merülnék bele jobban mint kell, de komolyra fordítva a szót, én úgy vettem észre, hogy még mindig elég messze vagyunk a nyugati fizuktól, ami az összehasonlítás alapját képezné az a mozdonyvezetői állás, ami fizukról tudok az még mindig nem éri el a táblázatban szereplő összeget. Közel sem. Kíváncsi lennék (DB) német vasútnál részletesebben milyen bérek vannak illetve a közszférában, mert asszony kormányhivatalnál dolgozik.

Mert az nagyon szép és jó, hogy tavaly még a hírekbe is bemondták, hogy a vasutasok kapnak 30%-ot, csak azt felejtették el hozzátenni, hogy ezt osszuk be 3 évre (15-10-5% vagy valami ilyesmi, tűzoltásnak megteszi, egyébként neszefogdmegjól). Sok kolléga inkább másodállásban tolja a főállású MÁV-os foglalkozását, mert a maszek jobban fizet, kevés a szakember.

Amúgy érdekes a lista, gondolom vannak különbségek az egyes régiók között, ahogy itthon is.

100€ egy hónapra a tv-net-mobil? :Y Kicsit sokallom... Nekünk feléből megvan itthon, bár a tévé így is tök fölösleges, havonta ha két focimeccset sikerül elcsípnem az nagy szó, azon kívül be sincs kapcsolva.

Narxis: Én a kutyaóllal próbálkoztam, de nem tudtam kiadni, víz-villany ugyan nincs, de cserébe jól hőszigetelt és a wifi is fogható, de még a kutyának se kell, inkább bent alszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22) madgie


madgie
titán

Optikus, 4603 euró, vonyítok, százhuszonikszezernél csippant a telefonom a bő 17 év munkaviszonyom végén is...

Biztos nem optometrista, sima optikus? Már megutáltam a szakmát ennyi idő alatt, de majd' másfélmillióért akár élvezném is :))

(#23) Csapoati válasza madgie (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez most komoly? Nettó 12x ezret keres egy optikus ma Magyarországon?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) Lauda válasza Csapoati (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Na látod, ezért írtam, hogy sarkítás azt a két számot egymás mellé tenni.

(#25) Csapoati válasza Lauda (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, csak a #18-ban leírtam, hogy mi az átlag. Abban mi a sarkítás? Lehet, hogy nem vagy tisztában vele, de iszonyatosan felmentek az albérletek árai azokon a helyeken, ahol munka van. Ezt nem tudta követni (még?) a fizetések emelkedése, így most jelenleg rosszabb a bérleti díj/fizetés arány, mint pár éve.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) Lauda válasza Csapoati (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Ha te ezt akarod hinni, hát tedd.

(#27) total90 válasza buherton (#20) üzenetére


total90
veterán

Igen is meg nem is. Magyarorszägon csak Budapesten fizetik meg jól a programozókat.

A másik dolog, hogy az átlag azért ennyire "alacsony", mert habár rengeteg programozót keresnek, nagyon sokan is jönnek, ergó sok az új, kezdő munkavállaló és azért lejebb tudtam menni a fizetésekkel.
Viszont, épp erre a szakmára igaz, hogy 3-5 év tapasztalattal a három, de akár négyszeresét is megkeresed.
Én azt mondom, hogy egy talán nem túl vonzó start után hamar dínom dánomba kerülsz.

Nekem van 2 haver Budapesten, az egyik 5 éve dolgozik mint programozó és 650 000 forint körül van a bruttója. A másik 12 éves és egy 1 milla felett keres bruttóba. Szóval lehet, hogy az ottani fizetésekből hamarabb összerakod egy lakásra a pénzt, mint itt.

(#21) flymi

Milyen posztok érdekelnek a DB-nál konkrétan?

Net, TV stb... ne is akard összehasonlítani a magyar árakkal, mert ez nagyon almát a körtével.

(#22) madgie

Ismerősi körbe épp van egy optikus és igen, jól fordítottam :B
Szóval, ő 3 évet volt egy optikában és 2400 euróval kezdett. A 3 év alatt ez 2600-ra ment fel, ezért fel is mondott. Most kb. 1 éve egy másik helyen van és 3400 körül kap. Szóval a 4600 átlag és ez alapján reális is.
Egyébként azt mondta, hogy borzalmasan kevés az optikus és aki annak tanul az tuti kap munkát is azonnal.
17 évvel szerintem olyan 6000 körül lenne a fizetés, de ugye perfekt német nagyon elvárt.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) flymi válasza total90 (#27) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kocsirendező/tolatásvezető, ha van ott ilyen egyáltalán.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29) madgie válasza Csapoati (#23) üzenetére


madgie
titán

Keleten igen. És ja, jön és jöhet hozzá boríték, fusiban, de 200 alatt, akármit csinálsz.

total90: jajj, nem akarom én azt már, legalábbis ha nem muszáj, nem mennék vissza. Dolgozok most is eleget, de végre nem egy kis sz*r műhelybe zárva... nem hiszed el, mennyire repked a műanyag por, hiába viszi le elvileg a víz csiszolás közben. Nem szeretnék tüdőrákban meghalni...

[ Szerkesztve ]

(#30) Csapoati válasza Lauda (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

"Budapesten 110 ezer forint volt az átlagos havi bérleti díj 2014-ben. 2015-ben 130, 2016-ban 140, idén pedig 150 ezer forintra nőtt. A nagyobb egyetemi városokban hasonló a helyzet: Veszprémben a tavalyi évhez képest 23 ezer forinttal 105, Székesfehérváron 14 ezerrel 104, Szombathelyen 17 ezerrel 100, Szegeden 5 ezerrel 85, Pécsett 3 ezerrel 83, Miskolcon 13 ezerrel 70 ezerre nőttek az árak. Míg Debrecenben 85, Győrben pedig 95 ezer forinton stagnál a piac, Sopronban 10 ezerrel 100 ezerre csökkent az átlag havi bérleti díj. A drágulás felső határát a kínálat bővülése, illetve a fizetések szintje jelentheti. Bár a következő években is várható áremelkedés, a fizetőképesség határa miatt csak csekélyebb mértékben."
Az átlagfizetés meg nettó 201 ezer Ft. Ki is a hívő akkor?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fairabb lenne, ha mellédobnál egy német átlagot, mert München kb. az mintha miskolci fizetésből akarnál Sopronban megélni, átlag feletti kereset vagy segélylakás nélkül mehetsz a környező falvakba lakni. (ez igaz más helyekre is, pl. Frankfurt mellett 10 percre vonattal 700€-ért már 60-70 nm-es kandallós, teraszos kecót kapsz.)

@Lauda itthon se sokkal olcsóbb, sőt arányosan drágább, köszönhetően a kapszi airbnb-s és feketézőknek, úgy gondolom hogy a ~650€-s keresetem nem is olyan vészes, ha abból 400€ menne el egy angyalföldi, vagy rákosborzasztói kicsi panellakásra...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) xEon1337


xEon1337
őstag

Gépészmérnöki fizetésekről tudni valamit? Mondjuk ez a terület is eléggé szerteágazó, de mondjuk pár csoport, ami engem érdekelne:

- konstruktőr
- sima folyamatmérnök
- speciálisabb tudást igénylő mérnök (pl. műanyag fröccsöntés, stb.)

Ja igen, még egy kérdés: német nyelvtudás nélkül, erős angollal érdemes próbálkozni Németországban gépészmérnöki területen vagy azért elvárás a minimum társalsági szintű német?

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#33) total90 válasza flymi (#28) üzenetére


total90
veterán

Nagy nehezen megtaláltam és átlagosan ca. 2700 euró bruttó a fizetés.

(#29) madgie

Kérdezted, hogy mennyi, válaszoltam :P Egyébként az ismerős azt mondta, hogy ez már nem nagyon van jelen, mert maszkot viselnek és a munkafelületen van valami spéci elszívó cucc. Részleteket ne kérdezz, nem értek hozzá.

(#30) Csapoati

Ez az átlag ugyanígy van itt is, ezért nem nagyon releváns. Itt is és gondolom ott is van egy aki brutálisan kerese, meg 5-6, aki nagyon szarul és ebből jön ki a 200k.

(#31) Mr.Csizmás

Én direkt Münchent dolgoztam fel, mert itt élek és sokan gondolkodnak ide jönni. Az írás címe is utal erre :P
Egész DE-t feldolgozni... lehetne régiónként, meg városonként és talán majd egyszer, de az baromi sok utánajárással járna.
Más különben vannak itt elegen, akik esetleg Berlinben, Frankfurtban, Hamburgban... élnek, talán ők is össze tudnak dobni hasonlót az adott városról.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34) total90 válasza xEon1337 (#32) üzenetére


total90
veterán

Gépészmérnök átlag ca. 4700 euró bruttó.
Konstruktőr 2900 euró bruttó.
Folyamatmérnök 4400 euró bruttó.
A legutolósót nem találtam...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) Mr.Csizmás válasza total90 (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze sokan abból indulnak ki, hogy xy rokon-szomszéd stb. kiment, aztán visszajött x hónap múlva, hogy lehúzzák, nem tudott félrerakni stb....jó és milyen kompetenciákkal? ja hogy mosogatni, meg főzni a kínai büfében 8 óra minimalra bejelentve, vagy zsebre fizetős (tudok ilyen magyar éttermet is máshol), vagy futárkodni minimálbér+napidíjért, de azért fizetéskor elverni márkás ruhára, meg elbulizni, azt megy...a népbutító hülye médiáról nem szólva.

én ex-NDK-ba mennék mindenképp, a difit ellensúlyozza az olcsóbb lakásárazás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) total90 válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


total90
veterán

Ez nem csak a magyar, sokan mások is... Viszont hallottam már érdkes beszélgetéseket bev. központban magyaroktól. Épp szidták, hogy magyar helyeken dolgoznak és milyen szar a főnök, ugyanaz mint Magyarországon. Face palm :DDD
Aztán, hogy sok a munka, kevés a fizu... jött témaváltás és, hogy jött a csaja és az első fizetéséből rögtön vett egy ájfónt, mert otthon nem tudta volna megengedni és habár arra el is ment az egész fizetés, de kit érdekel :U
Meg a kosárba valami olcsó szar kaja, de 6 rekesz pia.

Shit happens :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) Szada85 válasza xEon1337 (#32) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én csak a saját példámról tudok írni, én gépészmérnök/ ipari mérnök munkakörben dolgozom, egy autóipari beszállítónál (aki leginkább a gumijáról ismert, de mellette millió mást is gyárt), ennél a cégnél elég egyértelmü a helyzet, mivel az IG Metall szakszervezetbe tartozik, ahol definiáltak az alap bérsávok a bérezésben, ezt itt meg is találod, publikus:

[IG Metall Entgelte]

Fontos, hogy tartományonként némiképp eltérö az érték az egyes sávokban, ez a régiótól is függ.
Egy mérnök jellemzöen EG9 - EG11 közötti sávba tartozik, de a sáv alapbérénél lehet magasabb is, tapasztalat, készségek függvényében.

A nyelv pedig szintén nem egyszerü kérdés, elég sokmindentöl tud függ, ezt is nem is nagyon lehet kifejteni, mert elég szerteágazó.
Az biztos, hogy elég hamar szükséged lesz a német nyelvre mindenképp, részben mert nem minden német beszél angolul (pl. nálunk az idösebb tervezök, vagy akiknek olyan a munkaköre, hogy az itteni kollegákon kívül mással nem kell kommunikáljanak, ök nem is nagyon beszélnek angolul), valamint mert máskülönben apránként kimaradsz a csoportod/cég mindennapi életéböl, és lemorzsolódsz sajnos.

(#38) Csapoati válasza total90 (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, a medián az sokkal kevesebb, a dolgozók 2/3-a kevesebbet visz haza az átlagnál.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) Viszlát


Viszlát
addikt

ITIL Expert vagy director/senior director IT service management területen?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#40) total90 válasza Viszlát (#39) üzenetére


total90
veterán

ITIL expert 8000 euró.
IT service management 5500 euró, senior olyan 7000 euró körül.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41) Viszlát válasza total90 (#40) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszönöm. :)

Ez átlag ugye mint minden más a bejegyzésedben?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42) total90 válasza Viszlát (#41) üzenetére


total90
veterán

Nincs mit. ITIL expert senior 10-12k lazán :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) Viszlát válasza total90 (#42) üzenetére


Viszlát
addikt

Az egy érdekes pozi lehet, maga a "sima" Expert is kredit rendszerben szerezhető csak meg és perpill nincs belőle senior változat. Valószínűleg egyes cégek kreálják saját maguknak ami kicsit tökönlövése a dolognak, hiszen pontosan az lenne a lényeg, hogy nem cégspecifikus kritériumok alapján vannak felállítva a szintek...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) buherton válasza total90 (#27) üzenetére


buherton
őstag

Tesóm Szegeden lakik és ő mindig is többet keresett, mint én. :) Igaz, ő 5 évvel idősebb.

Egyébként Nyugaton kevésbé hiányszakma a programozó, mint itthon. Ott sokkal kisebb a szakadék a programozó és más foglalkozások között. Halkan hozzáteszem, hogy Svédországban nem él jobban az ottani programozó, mint idehaza. Egyszerűen azért, mert hiába keres többet, a legtöbb dolog annyival drágább is. Ellenben az állami szolgáltatások színvonala jóval magasabb.

A legelső munkahelyemen talán még el sem érte a bruttó 200k HUF-t. 5 év után, több mint háromszoros, 7 év után pedig négyszeres volt a fizu emelés. És még van hova nőni, de azt már csak a következő válság utáni felpörgésben terveztem meglépni.

Szvsz itthon az egyik legnagyobb gond, hogy a fizetések mind szakmák, mind területek között hatalmas a szakadék. (Persze nekem, mint egyénnek ez jó, mert alacson árszínvonalúak a szolgáltatások és termékek.) A másik, hogy az átlagfizuval csak rabszolgaéletet élhetsz. A normális élethez minimum ennek a másfélszerese kellene a jelenlegi árszínvonalhoz viszonítva.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#45) total90 válasza Viszlát (#43) üzenetére


total90
veterán

Nálunk a cégben pl. van és azért, mert vannak többen azonos pozícióban és ezzel van megkülönböztetve, hogy ki milyen régóta csinálja. Meg hát ha már fizetésemelés, akkor kell valami rang, hogy legyen oka. Ez tipikus német :DDD

Itt egyébként sok helyen cégspecifikusak a szintek.

Pl. én senior presales engineer/it architekt vagyok. Alap esetben a senior rangot 3 év után kaphatod meg az adott pozícióban, de én más pozícióból váltottam. A fizetésem viszont a váltással növekedett és több volt mint a kollégáké, mint akik "csak sima" presales engineer/it architekt-ek és így lettem én senior, na meg, mert koordinálom a csapatot.
Igazából én pont leszarom, de néha teljesen érthetetlen ez a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46) total90 válasza buherton (#44) üzenetére


total90
veterán

Münchenbe nagyon keresik a programozókat, de kb. jön is elég.

Azt teljesen elhiszem, hogy jobban tud élni Magyarországon egy jó programozó jó fizetéssel, mint pl. itt vagy Svédországban, de erra mondják, hogy a pénz nem minden.
Mint Te is írod, állami szolgáltatás is lehet egy ok, de van nagyon sok más is. Nekem is egy ilyen ok nagyon közrejátszott a kivándorlásban, mégpedig a mentalitás. Ez a leszarom, minden mindegy, panaszkodni ezerrel és a sült galambra várba mentalitást nem tudom elviselni.

Az itteni átlagfizetés azért nem egy rabszolgaélethez elég, hanem egy kellemes élethez. Van normális fedél a fejed felett, táplálkozol normálisan, évi egy szép nyaralás belefér és nem kell a hó végén arra várni, hogy de jöjjön már a fizetés, mert üres a pénztárca.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47) Viszlát válasza total90 (#45) üzenetére


Viszlát
addikt

Angliában is előfordul, aztán csak nézünk nagyokat amikor egy senior vagy lead előjelzésű emberke bejön interjúra és csak pislog a kérdéseken. Mókás ahogy néhány cég úgy kezeli ezeket mint a PH a rangokat... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) total90 válasza Viszlát (#47) üzenetére


total90
veterán

Igen, ezen a véleményen vagyok. Nem épp az eltöltött idő miatt adnék valakinek rangot... Mert pl. van kollégám, aki 17 éve itt van, de sok új sokkal jobb nála :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#49) madgie válasza total90 (#33) üzenetére


madgie
titán

Alapvetően maszk itt is lett, mikor megvettem, de kicsit bonyolult úgy előrerohangálni, hogy lekapdosd a maszkot magadról. Meg hát a német nem 20 szemüveget csiszol egy nap, hanem négy olyat, amiből duplaannyit keres, mint mi a húszból. A szervizes srác is csak pislogott idén, mikor meglátta, mennyi van a csiszológépben :))

Elszívó meg majd a következő géphez, gondolom, míg ez szét nem rohad, addig oldjuk meg ezzel. A gép drága, a biorobot meg pótolható... főnökasszonyom is a tüdőrák vitte el, tudom, akár véletlen is lehet, de én is évek óta minden reggel úgy köhögtem, mint egy bagós...

(#50) total90 válasza madgie (#49) üzenetére


total90
veterán

Itt kapják, mert előírás.

Gépekből is általában valami legújabb van, vagy is 2-3 évente cserélik, mert a régi eladják külföldre és kevés ráfizetéssel van az új.
Gondolom anyagilag kevésbé erős országokba jutnak el ezek a gépek...

A tüdőrák meg szerintem puszta véletlen. Egyik haver apja nem rég hunyt el, holott soha nem dohányzott, sportolt egész életében, sőt abból élt, kajakedző volt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.