Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ki is gyulladt? :D

Amúgy AIDA64 monitorozás + automata kikapcsolás X hőfök felett, javaslom legközelebbre. :D

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Azigen... azt hiszem most bukott meg nálam a felügyelet nélkül (pl. éjszakára) bekapcsolva hagyott gép koncepciója... :W

Garanciában el tudják intézni?

(#3) Иван


Иван
őstag

Cool party bro :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Gondolom neked is ilyen fejed volt:

(#5) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A kártya sütést máshogy szokták csinálni. ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

RIP. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) westcoastog


westcoastog
veterán

pörkölt 690. :DDD

(#8) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sokáig bírta. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Hát... ...Isten nyugosztalja!

Mentalita'

(#10) Thunderzolee válasza DeFranco (#2) üzenetére

VGA nélküli gép azért még működhet 24/7-ben.
Ott az IGP miatt egyel kevesebb a kigyulladható alkatrész.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) DeFranco válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennyi erővel elszállhat más is. Mindegy, alapvető, hogy nem hagyunk felügyelet nélkül működő elektromos eszközt, kivéve amit külön arra terveztek, csak mostanában előfordult némi éjszakára gépet bekapcsolva hagyás bizonyos hit and run rendszer bevezetésének későn észrevétele miatt...

(#12) xlife11 válasza DeFranco (#11) üzenetére


xlife11
senior tag

Alvóba szoktam rakni, reggel meg egy kattintás és folytathatom amit abbahagytam.A kártya meg nyugodjék békében, RIP. :(

(#13) total90 válasza aero. (#1) üzenetére


total90
veterán

Pislákolt még a kis édes :DDD Mondjuk ja, ezek után tuti menni fog ilyen opció, kösz a javaslatot :R

(#2) DeFranco

Szó nélkül cserélik, ma bevittem, csak nem volt raktáron épp ilyen. Mondjuk, amikor megjelent a GTX 690 akkor vettem, az meg nem rég volt...

(#3) Иван

Aha, aha :DD

(#4) D1Rect

Kb., csak még jobban mi a fene van arc :B

(#5) Dluinet

Mit nekem sütő :P

(#6) lezso6, (#7) westcoastog, (#8) kovy29, (#9) nincsisbéla

Így jártam, de gari van, szóval nincs para... meg van másik gép is, nem maradtam gép nélkül, csak ne, még is meglepett. Gondolom gyári hibás volt a venti, hogy ilyen hamar megadta magát.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) Thunderzolee válasza DeFranco (#11) üzenetére

Ez így van, de hát ennyi erővel a stand byeban hagyott gépek is veszélyesek lehetnek.

Az alaplapok, egyéb eszközök egyébként nem bírnak 24/7-et? Nem úgy tervezik őket? Mondjuk pl. Codegent én se mernék bekapcsolva hagyni felügyelet nélkül. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) DeFranco válasza Thunderzolee (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Alapvetőnek kellene lenni, hogy valami sokkal hamarabb megöngyilkolja magát, mint mielőtt szó szerint kigyullad. Nem is értem, hogy ebben az esetben miért nem szabályozott le az automatika jóval a gyulladás előtt...

(#16) westcoastog válasza total90 (#13) üzenetére


westcoastog
veterán

Gari ide vagy oda, engem összekapott volna az ideg helyben hogyha láttam volna hogy nyársalni támadt kedve a vga-nak. :DDD

(#17) total90 válasza westcoastog (#16) üzenetére


total90
veterán

Igazából így utólag az az érdekes, hogy amikor levettem az oldallapot, akkor még elmosolyodtam, hogy "azt a ku*va" :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) westcoastog válasza total90 (#17) üzenetére


westcoastog
veterán

:DDD
Nálam ha valami baja vana gépnek én idegbe jövök hogy akkor hogy hozom rendbe. :DDD

(#19) D1Rect válasza total90 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Valószínűleg nem túlmelegedett, hanem hibás volt rajta vmi.
Ha túlmelegszik, akkor csak lekapcsol.
Kipróbáltam már párszor. :DDD

(#20) Mr X válasza DeFranco (#15) üzenetére


Mr X
veterán

Lehet, hogy a leszabályozó automatika gyulladt ki. :D

(#21) total90 válasza westcoastog (#18) üzenetére


total90
veterán

Én ilyen perverz vagyok :DDD

(#19) D1Rect

Én arra tippeltem, hogy a venti ment el... de igazából nem érdekel nagyon, csak legközelebb tovább bírja :D

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) Crystalheart válasza DeFranco (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Alapvető vagy sem, én akkor is elalszom a gép előtt. :DDD Mellettem meg aztán nagy lángon is éghet, akkor sem kelek föl rá...

(#23) lapa válasza DeFranco (#15) üzenetére


lapa
veterán

talán mert kínai ganéj minden.

amúgy meg kínai ikea füstjelző (sokévig jó elemmel): 1990 forint.
életben maradni: megfizethetetlen.
minden másra ott a jótállási jegy.

én porral oltót is raktam minden helyiségbe.

[ Szerkesztve ]

(#24) Viszlát


Viszlát
addikt

Na ez kemény. Táp füstölt már el, de lassan 20 éve, hogy akár napokra is bekapcsolva hagyom a gépet és még sosem történt ilyesmi. Mondjuk arra figyelek, hogy éghető ne legyen a közelében, de ez akkor is durva. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) D1Rect válasza lapa (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyi macera. Vízhűtés 'szt jó'van. Ha kigyullad eloltja magát.
Még a füstjelző se csipog éjjel, nem kell felkelni oltani.

vízhűtés > poroltó

(#26) total90 válasza D1Rect (#25) üzenetére


total90
veterán

Milyen igaz :DDD

(#24) Viszlát

Itt sem volt a közelben éghető, de mondjuk ilyenre alapból nem úgy készülök, hogy majd kigyullad a gép ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27) DeFranco válasza lapa (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért az már a paranoia egy erős szintje, amikor valaki minden helyiségbe füstjelzőt rak. :D Amúgy megértelek, nekünk is van itthon poroltónk, hülyének is nézett mindenki rendesen, amikor megvettem. Két baj van vele: a lakás legmélyebb pontján van csak helye, máshol nincs, ezért kimenekülni lehet vele, de befelé nem oltasz, másrészt meg lejárt a hitelesítése, csak nem tudom hova lehetne vinni megnézetni, ami autó nélkül is megközelíthető...

(#28) lapa válasza DeFranco (#27) üzenetére


lapa
veterán

szerintem meg elég nagy hanyagság egy ilyen párezer forintos tételen spórolni.

hogy mást ne mondjak egyszer olvastam a logouton, hogy emberünknek kigyulladt a gépe. nemtom érted-e, hogy azért a tiéd nehezebben védhető.

vasaló, tűzhely, elektromos vezetékek, szóval sok olyan dolog és élethelyzet van, amikor valami nem úgy sül el.

kocsiban is van egy még nagyobb porral oltó.

(#29) DeFranco válasza lapa (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én értem, csak azt nem értem, mit kellene védeni. Nem azt mondtam, hogy hülyeség, hanem azt, hogy a paranoia egy igen magas szintje. Hol a határ? Minden szobába füstjelző? És mi van a szénmonoxiddal? Arra is kell érzékelő. Legalább kettő. Mi van, ha lemerül az elem? Visít égbe-világba. Hálózati csatlakozós kell. Mi van, ha a hálózati csatlakozó gyullad ki? Hálózati csatlakozós kell saját akkumulátorral. Igen ám, de mi van, ha nem vagyunk otthon? Rá kell kötni a riasztóra. Akkor kell a riasztóra távfelügyelet is. De mit ér a távfelügyelet, ha rács van az ajtón, vagy 15 ponton záródó acéltestű a lelkem, és nem tudnak bemenni menteni? Adjunk kulcsot a... kinek is? Und so weiter und so fort...

Nem vagyok veled ellentétes állásponton, sőt, megértelek, mi több, hasonlóan vélekedünk a kérdésről (lásd poroltó - valószínűleg elég kis részhalmazba tartozunk mind a ketten, mint háztartási poroltó tulajdonosok), csak kérdés, hogy hol a határ ebben? Ha füst van, azt megérzem jelző nélkül is. Ha nem vagyok otthon, akkor meg vagy van egy hálózatról működő riasztóra kötött távfelügyelettel ellátott jelzőrendszerem, vagy fújhatom így is úgy is...

Én vagyok az utolsó aki ilyenen spórolna, de hol a határ?

@D1Rect: poroltó jó! Tedd be még a héten. :K Ismerősnek mentette már meg a gépsárkányát a teljes totálkártól... nem kellett tikkelő szemmel néznie, ahogy szépen leég a komplett autó, elég volt lefújni a motorteret.

[ Szerkesztve ]

(#30) D1Rect válasza lapa (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

A szgép nem hiszem, hogy képes lakástüzet okozni.
Elég kevés benne az éghető anyag egy fém dobozon belül.

A lakástüzek jelentős része szerintem dohányzás+egyéb nyílt láng miatt alakul ki.
Mondjuk autóba én is be akarok tenni egy poroltót.
Hasznosabb lehet mint az eü doboz, ha találsz egy balesetet valahol.

(#31) lapa válasza DeFranco (#29) üzenetére


lapa
veterán

nem értem a kérdést. a füstjelző csipogni fog 10 év múlva, mikor merül az elem, és elem nélkül nem is tudod összerakni. mivel a lakásban nincs kazán vagy ilyesmi, szénmonoxid se nagyon várható. az nyilván jogos, hogy leggyakoribb a cigivel elalvás, de második az elektromos tűz. ha nem vagyunk otthon nagyjából nem érdekel porrá ég-e, amit nem raktam tűzbiztos helyre. persze de, de itt elsősorban életvédelemről van szó. 3 füstjelzőről beszélünk, mert a füst meleg és a plafonon terjed. mire a másik szobába átbukik az ajtónyíláson, ott már komoly tűz van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.