Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Lehet el kene mennem szakmai tanacsadonak ehhez vagy hasonlo gyartohoz es remek otleteket tudnek osztogatni, amire maguktol valamiert nem jonnek ra. Peldaul: Talan egy eros GPU kene a 4K melle.
Csak akkor tudnam, hogy mire kapjak a fizut...

[ Szerkesztve ]

(#2) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Már a 1080p-hez is gyenge ez a VGA, minimum GTX860M ha már 1080p.

(#3) prolad


prolad
őstag

Ennyiért szerintem drága,legalább 50ezerrel olcsóbban kéne adniuk (vagy valami extra,pl. ssd kéne bele),olcsóbban vannak jobb alternatívák.

(#4) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A kérdéshez: Offline PH!TV :) de tetszik..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5) Pocok256


Pocok256
veterán

Oké a video csak én éppen semmi másra nem voltam kíváncsi csak arra, hogy hány fokokat produkál terhelve és mennyire veszi vissza a teljesítményét. Lehet benne van a vdeóban de leírva 1 percet vesz igénybe ennek az infonak a kiderítése a videot nézve meg össze vissza tekergetni kell és még lehet benne sincs :/

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6) rnyk válasza Pocok256 (#5) üzenetére


rnyk
tag

Benne van :) [szerk] mármint a videóban[/szerk]

Jepp jó volna igazából ha lenne full teszt és a videó is :) de mondjuk ha az ilyen tény adatokat bedobnatok a tesztbe szövegesen az jó lenne a személyes benyomás meg a videóban.

Hat a gép nem rossz de azért drágácska egy kicsit - lehet mar tudnak valamit a Win9-rol es azért nincs benne a tapis kijelző.

[ Szerkesztve ]

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#7) xmaas


xmaas
őstag

Draga es rosszul is van megoldva az egesz hardver osszealitas ,a vga gyenge ahoz a felbontashoz nem igazan jo dontes ezt a gepet megvasarolni szerintem

(#8) ΞΔGLΞ válasza xmaas (#7) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Konkrétan kiderül, hogy a 4K-nak nem sok értelme van, pláne egy laposon.

[ Szerkesztve ]

(#9) oraihunter válasza rnyk (#6) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Biztos csak nekem fura de minek egy 15,6 -os kijelzőre 4K? Hogy centikről keljen nézni? :F
Vagy hogy nagyítva használjuk, csak hát akkor meg minek ismét?
Igazából 15,6-ra már a FULL HD -t is soknak mondanám.
A 18,4 -esemen is eléggé sasolnom kell a FULL HD-t.
Bár bizti csak az én szemem rossz. ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#10) eDan


eDan
újonc

360000-ért nagyon kevés az a 4 óra üzemidő...

Dream! But don't sleep!

(#11) Habugi


Habugi
addikt

Nekem tetszett a "video teszt". :K

Nagyjából minden el lett mondva ami érdekelhetne abban az esetben ha foglalkoztatna a 4K.
Amit eddig tudni véltem vagy gyanítottam vele kapcsolatban, az pedig igazolást nyert! :R

Magához a notihoz ill. a paramétereihez/hőmérsékletéhez nem tudok hozzászólni, azon kívül hogy aki ilyesmit vesz mert játszani szeretne rajta teljes félreértésben van. Megvan a maga diszkrét bája a 4K-s kijelzővel párosítva.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#12) And06


And06
aktív tag

egy bajom van a video teszttel, de ez egyéni problem: melóban nem tudom nézni, olvasgatni tudok :)

15''-ra minek 4k? 1920*1200on is kifolyt a szemem, amikor olyan volt :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. Bubó


Dr. Bubó
tag

Szerintem jó a videó, de kellene a régi teszt leírás is, mert akkor lenne igazán szuper.
Videóból egy jó benyomást lehetne szerezni, a tesztben pedig a részletek. :)

(#14) #31766272


#31766272
törölt tag

A videós teszt tetszik, örülnék ha a továbbiakban is készítenétek a cikkekhez videós kiegészítőt.

(#15) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Fényes kijelzőért kár.

[ Szerkesztve ]

(#16) Armagedown


Armagedown
őstag

Nekem az nem tetszik rajta, hogy a fedlap ennyire hajlik, nyilván a többi része is hasonló minőségű

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17) ΞΔGLΞ válasza Armagedown (#16) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mivel egyre vékonyabbak, ezért hajlani is fognak, gondolom átlagos használat mellett meg sem kottyan már ezeknek a kijelzőknek, de azért ne ezeken gyúrjunk tésztát (napi szinten).

(#18) oraihunter válasza And06 (#12) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"15''-ra minek 4k? 1920*1200on is kifolyt a szemem, amikor olyan volt"
Én is ezt mondom! :K

(#15) bbTamas77
Van aki a fényeset szereti. Van aki meg a mattot, és nem csak a sakkban. ;]

(#16) Armagedown
Nah igen, én is kissé berezeltem mikor megláttam hogy milyen könnyen, és mekkorát hajlik.

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#19) MZperX75


MZperX75
addikt

Eddig az volt a baj,hogy kicsi a felontás ,most meg az hogy nagy,nem értelek benneteket.
Én pl nem szívesen látom a pixeleket ,így nem is látszik majd,mi a gond ezzel?

Maradjunk annyiban,hogy egy ilyen lapossal nem csak játszani lehet,érteni tetszik.
(a VGA kevés,egy frászt kevés 2D-ben is 3 D ben is elég sokat tud) Farcry kétszázezer nem megy rajta 4K-ban és akkor mi van?
óvodás hozzáállás :W

Ha kifolyik a szemed nagyítsd ki bakker.
OFF

[ Szerkesztve ]

(#20) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

A videó teszt jó is meg rossz is.

Ha gép előtt ülök, és olyan helyen ahol tudom nézni ott jó. De például biztos nem fogom telefonon nézni, pedig szeretem utazás közben olvasgatni őket. Vagy nyilvános helyen laptopon sem.
Az információ visszakeresése is nehézkesebb, mint az írásos és diagrammos megoldásnak.

Elsősleges platformnak semmiképpen sem javaslom a videót, de kiegészítőnek nagyon jó. Jó, ha bemutatjátok videón is (külsejét sokkal jobban visszaadja, mint a képek), de csak akkor ha az írásos része is megmarad.

A tesztet mindenhol el tudom olvasni, ahol a videót meg tudom nézni, de a videót nem mindenhol megnézni, ahol a tesztet elolvashatnám.
Meg a mobilnetesek sem biztos, hogy örülnek a videóknak, mert közülük sokan teljesen kizáródnak a körből.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tidus


Tidus
addikt

Kissé túl árazottnak tűnik, és az akksi idő sem fényes.
Viszont az Intel - AMD logo matrica jól mutat rajta egymás mellett. :D

(#22) mickemoto válasza oraihunter (#9) üzenetére


mickemoto
őstag

Szerintem is sok 15.6-ra a fullhd, nem is értem miért csak a 17"-on terjedt el az 1600x900-as felbontás.15.6-ra is jobb lenne mint a full hd.

(#23) bbTamas77 válasza mickemoto (#22) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Dehogy sok, a gyártok legtöbbször 1366x768 felbontású kijelzőt raknak be, ehelyett 2014 végén lassan illene 1600x900 már alap felbontásnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#24) _Atesz


_Atesz
addikt

Így aztán tényleg sok értelme van az uhd-nek.. :DDD

(#25) Akula válasza mickemoto (#22) üzenetére


Akula
őstag

A Latitude-omban simán 1600x900 van 15.6"-on, mert sokat grafikázok vele. Szánalmas, mert az asztalin 2x 1920x1200 megy, de ez mégis több, mint a semmi, ha azonnal kell valamit mutogatnom.

Amúgy a cikkhez: szerintem jó kis gép ez játszani a gyereknek, de az üzleti megoldások stabilitásától távol áll.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#26) Bundyta


Bundyta
tag

Legyen mind a kettő!

Melóban nem tudok videózni.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#27) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Szép dolog ez a 4K, csak ugye az OP rendszereket is elő kéne készíteni rá (nem akarok mutogatni, de MBP és OsX ugye :) ). Meg hát életerős grafikus meghajtás nélkül meg a konkurenciánál is gyengélkedik sokszor, hát akkor egy ilyenre nem optimalizált rendszeren?

Másrészt a FullHD vagy az emlegetett 1600*900 már ALAP kéne hogy legyen a 15" körüli cuccokban. Aki 13"-n és 1366*768on szocializálódott annak szenvedés 15ön ez ilyen felbontást nézni, nem pixelek vannak, hanem kockák jóformán.

Az üzemidő érthető a grafkártya mellett, de ha kikapcsolt GPU-s állapotban volt az a 4 óra akkor az irtó kevés.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#28) mickemoto válasza Akula (#25) üzenetére


mickemoto
őstag

Gondolom az asztali nem 15.6". Általános felhasználásra 15.6"-on bőven elég az 1600x900.Full-HD-ben már olyan picik az ikonok meg a betűk hogy az sokkal fárasztóbb a szemnek.Nyilván grafikai dolgokra jobb a nagyobb felbontás, de egy pici kijelzőn hiába jelenítesz meg nagy felbontást, a részleteket úgysem látni rajta.

(#29) Duree


Duree
veterán

felesleges és értelmetlen ekkor felbontás,semmi haszna,drága hivalkodó,üres marketingfogás.

duree54

(#30) Khelben


Khelben
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy hány fokos a billentyűzet és a csuklótámasz 1 óra játék után? Köszönöm.
(lehet, hogy a videóban volt szó róla, de olvasni járok a PH-ra, nem videót nézni...)

(#31) Chrys_ válasza mickemoto (#22) üzenetére


Chrys_
addikt

Teljesen egyetértek ezzel. A céges laptopom 15,6" és full HD, csak kivételes alkalmakkor használom a saját kijelzőjét, inkább rákötök 2db 24"-s monitort (dokkolón keresztül). Legszívesebben 1600x900-zal rendeltem volna, de csak full HD volt választható (belső céges szállítás).

(#32) _Atesz


_Atesz
addikt

Leírom akkor a véleményem itt a videós dologról. Tetszik, de mellette jó lenne ha írva is lenne hagyományos módon. Sokan megszoktuk, hogy csak gyorsan átpörgetjük a grafikonokat, belenézünk a végszóba, mert pl. csak annyira van időnk.

(#33) benczeb


benczeb
aktív tag

a www.toshiba.hu linkre kattintva a www.hp.hu-ra visz. LOL

(#34) Alan[HUN] válasza Khelben (#30) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ha ugyanúgy van elrendezve belül, mint az előző generáció (P50-A-11U), ami hardveresen hasonló, akkor a jobb alsó sarka melegszik, 1 óra még belefér, de utána már elég kellemetlen, külső egérrel is képes rá, hogy a szellőzőn kijövő meleg levegő langyosra melegítse az egér oldalát. (Szerintem a P50 házak ugyanolyanok, és akkor amit én tapasztaltam az elmúlt 1 évben, az itt is igaz.) Ha játszol is rajta, akkor alap egy hűtőpad, egyrészt erősebb cuccoknál simán lefagy (AC 4-et 20 percig bírja alapból, egyébként meg infinite), plusz a thermal throttling is elindul szerintem... Ja, amit nem mondtam, az egérpadtól balra kifejezetten hűvös marad, a melegedő komponensek jobbra vannak zsúfolva, ott van a szellőző és a kb. 40mm-es légkavaró is alul.

Más: Full HD kérdésben nekem jó szemem van (még:DD), de tény, hogy natív felbontáson elég kicsik az ikonok/szövegek, és a többség csak nézi, hogy hogy tudom ezt elolvasni... 1600*900 szerintem is a kompromisszum 15,6"-on.

[ Szerkesztve ]

(#35) stratova


stratova
veterán

Ha az IPS kijelzőt veszem alapul a modell egyetlen jelenleg hazai forgalomban is kapható ellenfele az Asus N550. Sajnos ebben a méretben ez a kijelző nem gyakori. Korábban kapható volt HP touchsmart, ami érintős IPS de csak GT 740M-es és angol billentyűzetes).
Ha az akku kapacitása nem változott akkor a 4 cellás elvileg 43 Wh szemben az Asus 47 Wh akkumulátorával. Annak jobb volt az üzemideje bár nem kimagasló:

Tán kapható volt 56.5 Wh akkuval is úgy többet bírt..

A videós teszt, bár nem lehet mindenhol akár szakaszosan is nyomon követni, a gép fizikai jellemzőit sokkal jobban átadja az olvasónak/nézőnek. Alapvetően jó ötletnek tartom. Köszönjük a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#36) mickemoto válasza stratova (#35) üzenetére


mickemoto
őstag

Van még az Acer Aspire V5-573-as ami szintén ips, ebben az árkategóriában.

(#37) stratova válasza mickemoto (#36) üzenetére


stratova
veterán

Igaz :R Bár az meg 2/4 ULV procis, nem mintha ilyen kapiberű VGA-k mellett ez egetverő problémát jelentene (tippre egy i5-4310U-val egész szépen elketyegnének).

(#38) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Ahogy teszteknél is vannak külön oldalak, itt se lenne rossz ha bizonyos részeket a videó leírásába beletehetnétek időponttal együtt. Így ha valaki nem akarja végignézni a teljes videót, akkor az odatekerhet ahhoz a részhez, ami érdekli.

(#39) Mathiask


Mathiask
senior tag

Mi a különbség a Satellite P50-B-103 és a Satellite P50-B-10V között?
A 10V olcsóbb, pedig erősebb proci van benne, más különbséget meg nem látok.

(#40) stratova válasza Mathiask (#39) üzenetére


stratova
veterán

Annyi.
Satellite P50-B-103 i7-4700HQ - 2.4/3.4 GHz
Satellite P50-B-10V i7-4710HQ - 2.5/3.5 GHz

(#41) Járókeret


Járókeret
senior tag

4K? Biológiailag nem látod a különbséget. Az emberi agy képtelen felfogni ezeket a képminőségeket.Pláne egy laptopon :D :W
Ez olyan mint a 4 magos 8gigás mobil telefon. :O
Parasztvakítás. :DDD Akinek erre van pénze, azt nagyon irigylem.
És akkor ehhez párosul a nem megfelelő vga választás. :C

(#42) Reggie0 válasza Járókeret (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Az emberi szemben kb. 8 milla csap talalhato es altalaban ket szeme van az embernek. Segitek, az osszesen 16 milla. Es hany pixel van a 4K kijelzon? 8294400. Szoval boven latod, ha megfelelo tavolsagrol nezed.
:W

(#43) nemlehet válasza Reggie0 (#42) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha az a távolság 20 centi akkor tényleg látod :D Csak meglehetősen kényelmetlen úgy laptopozni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#44) Prof


Prof
addikt

A vicc, hogy ekozben a Retina Ipad-okat, Macbook-okat veszik ;]
Miert? Mert fotot nezegetni jobb rajta :P

(#45) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Valahogy a gyártók azt gondolják, hogy elég kiírni, hogy IPS és mindjárt 100k-t pluszban el lehet kérni a valós ár felett.
Egyébként jó gép ez. Tipikus 2in1.
Reggel meló előtt kicsit játszok, majd hanyatt vágom és lesütök az i7-el egy omlettet is. :)

A kevesebb most is több lett volna (i5u- elfogadhatóbb hőviszonyokkal és hosszabb akkuidővel).

never go full retard

(#46) sad_Vamp válasza Prof (#44) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A vicc sokkal inkább az, hogy az OsX és iOs tudja kezelni a retinát. A WIN meg képtelen rá, tulajdonképpen ezért írják itt sokan hogy már a fullHD is sok.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#47) davidsz válasza sad_Vamp (#46) üzenetére


davidsz
őstag

Én ennek az ellenkezőjével szembesültem. Az Osx-et nem bírtam rávenni 4k-ra csak 2660x1440-re Samu U28D590D monitorral. Win meg egyből vette a lapot,.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#48) sad_Vamp válasza davidsz (#47) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát akkor ez van :) sosem volt 4K monitorom így fogalmam sincs mit tud külső monitorokkal az OsX

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#49) davidsz válasza sad_Vamp (#48) üzenetére


davidsz
őstag

Azt hittem a retina miatt nem lesz gond... Aztán lett 4k monitorom, és nem tudtam rávenni a dologra...
Fórumoztam, és belefutottam abba, hogy nagyon sok panasz volt. Valahol ment simán, valahol meg nem. Hivatalos fórumok is tele...
Nem kiforrott még a 4K.
Win alatt is tud érdekesen homály lenni bizonyos programoknál.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#50) sad_Vamp válasza davidsz (#49) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Hát jogos a retina miatt ezt gondolná az ember, én is ezt gondoltam ezért írtam azt amit.
Szerintem a 4K még egy jó darabig felesleges is marad, nincs annyi előnye, amennyi a hátránya (jobb vas kell hozzá, többet eszik, stb).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.