Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Osibaa


Osibaa
senior tag

Azért a végére piszok jó OS lett az XP, megértem, hogy sokaknak nehéz tőle megválni. Én évek óta Win7-et használok, de nemrég újrahúzásra hozzám került egy öreg XP-s laptop és meglepődtem rajta, milyen pörgősen futott. Sajnos ez a most rárakott Win7 HP-ról (majd Win7 Starter-ről) már nem mondható el. :(

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2) Sub-ZeRo válasza Osibaa (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak amire win7 startert raknak, az a hardver nem elegendő neki. De mivel az xp-t már kukázták, a vistával nem foglalkoznak így marad a 7 starter. És nem azért lassú a gép, mert 7 van rajta, hanem a hardver kevés neki.

öreg XP-s laptop és meglepődtem rajta, milyen pörgősen futott

Kb . fél év, és belassul az egész. Bátyámnak is így volt, és mióta vettem bele 2 giga ramot az egy helyet, meg xp helyett 8-cat vettünk rá, ilyen gondja nincsen.... Másfél éve megy rajta a 8 lassulás nélkül. Xp-t meg 3-6 havonta telepíthettem mert megállt nekik az xp. (és nem buherált gamer változat, hanem gyári....)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) M5Norbi válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


M5Norbi
őstag

Én egy 1.6 Celeronon gondolkodtam hogy 7-est feltegyem e rá.

Eredetileg oprendszer nélküli volt aztán persze nXp került rá csak alig lehetett összevadászni hozzá a drivereket. És szvsz ilyen gond a 7-essel nem lenne.

De azért gondolkodom rajta lehet hogy kevés lenne neki a vas. Csak egy 6-7 éves laptop.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#4) Sub-ZeRo válasza M5Norbi (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Inkább Linux rá, mint 7. Meg legalább 2 giga ram.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) M5Norbi válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


M5Norbi
őstag

Az asszony használja munkára. Linux nem opció neki. (nekem se kéne)

Vagy Xp vagy egy próba a 7-essel. A 2Gb mem jó lenne de 2Db 512-es van benne hirtelen nem is tudom milyen. Egy vagyon lenne a csere annyit meg nem ér.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#6) sh4d0w válasza M5Norbi (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy a 7-essel nem lenne ilyen gondod. Nemrég két lapost is telepítettem, mindhez külön kellett vadászni a drivereket, mert Windows alól egyik sem volt elérhető. Ez persze akkor faja, amikor egy modellt csinálnak 3-4 különböző wifi modullal és találgathatsz, melyik kell.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Dilikutya válasza M5Norbi (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Northwood? Ne túlozzunk, XP-t sem célszerű akármilyen régi gépre rárakni. Már a megjelenésekor is 6-7 éves gépeken az se ment valami olajozottan. Nem biztos, hogy a minimumként megadott Pentium MMX 233MHz-el, 64Mb SDRAM-al nagyon boldog lettem volna XP alatt. Csak már olyan régi az XP, hogy elfelejtik sokan, hogy annak idején az sem szerette a régi gépeket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) MarQs válasza M5Norbi (#3) üzenetére


MarQs
senior tag

Használtam már 1,6-os Celeronon 2GB RAM-mal 7-es Home Premiumot laposon.
Nem volt használhatatlan! Igazából jól elkattogott rajta a rendszer, persze nagy dolgokat nem vártak tőle és nem is terhelték agyon...

Ha az említett géphez vannak Vista-kompatibilis driverek, plusz DirectX 9.0 támogatás, akkor egy próbát mindenképp megér a dolog...

(#9) M5Norbi
Emléxem, volt olyan az említett masinával, hogy az egyik RAM modul kicsúszott, ill. elmozdult a helyéről a slotban. Nem volt meg a kontakt, nem érzékelte a rendszer, így csak 1GB-ot használt a gép. Na, azt már érezni lehetett...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#9) M5Norbi válasza Dilikutya (#7) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ez a gép kb 6 éves Acer.1.6 Celeron. És 512Mb DDR volt benne ehhez kapott még egy 512-est amikor kb 1 éves volt.

sh4d0w : Igen ? Nagyszerű. Pont azért gondoltam mert eddig bármire dobtunk fel 7-est alapból minden ment vele.

MarQs : Akkor az a kérdés hogy 1Gb Ram-al hogy menne. Agyonterhelve ez sem volt soha.Egy Office can rá telepítve meg max egy filmlejátszó. Még a 80Gb-os vinyó sem volt tele sosem.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#10) MarQs válasza M5Norbi (#9) üzenetére


MarQs
senior tag

...na, csak kicsúsztam a szerkesztési időből.

533-667 MHz-es DDR1/DDR2 ramokat még mindig le lehet vadászni a Hardveraprón.
Memóriából újat venni nem mindig indokolt - más kérdés, hogy ezekből ma már nem is lehet. :)
Szerintem fordulj bátran a használt piac felé, ha megéri nektek! -> LINK

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#11) buherton


buherton
őstag

Rühellem a win8 GUI-ját, ezért teljesen elpártoltam az MS-től Linuxra. Viszont el kell ismerni, hogy a win8 process kezelése zseniális, és ezért igen erősen ajánlott a régi gépekre is, mert sokkal jobban fut mint a win7, ha valaki maradni akar a MS-nél.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) M5Norbi válasza MarQs (#10) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nem rossz ötlet sőt remek alternatíva :R

Akkor szerintem először feldobom a 7-est.Megnézem kell e drivert vadászni illetve hogy akad-e.

Ha nem akkor minden happy.

Ha igen akkor vagy XP vissza vagy veszek bele még RAM-ot. Végül is Office-ra,levelezésre és böngészésre jó még.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

Miért is kellene terjednie akárminek? Az átlagembernek csak az kell, hogy működjön a gépe, full nem érdekes, hogy milyen op. rendszeren.

(#11) buherton:

Én akartam szeretni a 8.1-et de valami driver gondjai lehettek mert sokszor kaptam ilyet:

Pedig mindenhez talált magától drivert. Egyik probléma az Atheros wifi driver-rel volt, de még volt valami csak már nem volt kedvem keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#14) Dilikutya válasza Narxis (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Atheros nem szeretni Windows. A kezeim között a héten egy LAN vezérlő tűnt el egy vadonatúj laptopról. Szépen ment minden, rendben feltettem a drivereket a kapott lemezről, majd miután leszedte a Win7 a frissítéseket, többet nem láttuk Windows alól sehol. Újratelepítés után ugyanazzal a driverrel rendben volt.

buherton #11: a Windows 8-al nem épp az a baj, hogy megkövetel a processzortól olyan támogatott funkciókat, amiket a Win7 nem, emiatt sok gép kiesik? És a 8.1 további régebbi CPU-kat vont ki a támogatott listáról. Mert egyébként valóban jobban megy, a Metro GUI-hoz se kell hozzányúlni, boot után bejön, utána rá se kell nézned. Win8.1 óta pedig alapból az asztal jön be, ha beállítod. Egy hónapja van fent a 8.1, azóta nem láttam a start képernyőt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) MarQs válasza Narxis (#13) üzenetére


MarQs
senior tag

Processzor oldaláról nézted már a dolgot... vagy ezt már kipipáltad?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#16) Narxis válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmmm, akkor gondolom várni kell míg barkácsolnak valami használhatót. Hibaüzenet nem volt amíg a win updattel leszedett drivert használtam csak rendre elvesztette a hálózatot, gondoltam akkor megkeresem a legfrissebb hozzávaló drivert, meg is lett és utána egész jól működött de akkor jelentek meg teljesen random módon azok a hibaüzenetek, elegem lett belőle úgyhogy visszatettem a Win7-et.

Thanos was right.

(#17) Dilikutya válasza M5Norbi (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nálunk a munkahelyen van Win7 Professional 1Gb RAMmal. Így kaptuk, én mondtam, hogy XP is elég rá, de okosabb emberek valamit lemértek, és szerintük ugyanolyan. Ez persze baromság, de meglepően jól használható 1Gb-al. Net, Office, sima irodai használat. Igaz, a processzor jóval erősebb, 2.8GHz-es Prescott-ok vannak benne HT-vel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Narxis válasza MarQs (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erről olvastam bár konkrétan nem néztem meg, hogy tudja-e mert itt PH!-n vannak akik Win 8.1-et használtak azon a laptopon és a topikjában nem merült fel, hogy ne tudná. Egyébként egy Asus K53TA notebookról van szó.

Proci: QuadCore AMD A6-3400M

GPU:
Integrált: AMD Radeon HD 6520G (Sumo)
PCI Express 2.0 x16: AMD Radeon HD 6750M (Asus)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#19) Dilikutya válasza Narxis (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erősen kétlem, hogy egy két éves processzorra ne menne fel a Win8.1.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Ez a Windows 7 legalább olyan népszerű lesz mint az XP volt. Én már 4 éve használom és meg vagyok elégedve vele nagyon. :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#21) buherton válasza Narxis (#13) üzenetére


buherton
őstag

Eddig csak egy régi laptopra tettem fel, de ott jól ment. Jó a flash szagatott, de nem fagyott és e mellett a gép másra is használható volt (nem emésztette fel teljes erőforrást). Ugyanezen a gépen az Ubuntu egy Firefox nyitástól kiterült, mint a lelőtt vadkan. A Lubuntu hasított rajta, de a nyomtató driverrel nagyo kellett volna küszködni. A win7 nagyon lassú volt, és XP-re csak nem kellene visszatérni címszó alatt, na próba mit tud a win8.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#22) Lenry


Lenry
félisten

a héten kezdtem gondolkodni rajta, hogy beruházok a 8.1-re.
többször is volt mostanában dolgom vele, és kevésbé húz föl, mint a vanilla 8-as :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) alevan


alevan
őstag

Én arra lennék kíváncsi, hogy a vizsgált országokban az oprendszerek hány százaléka warez.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#24) Dilikutya válasza alevan (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem a Microsoftot a használati statisztikák készítésekor ez a legkevésbé sem érdekli, hiszen darabszámot mutogatni az illegális is jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) VaniliásRönk válasza buherton (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én épp a napokban ültem le egy ismerős vadi új notebookja elé, természetesen Win8... sikítófrászt kaptam a hülyeségeitől, Modern UI-n szinte semmilyen mélyebb beállítás nem érhető el, ellenben minden eszközzel megpróbál megakadályozni abban, hogy előcsald a hagyományos felület elemeit. Még soha nem küzdöttem ennyire egy OS-szel, pedig kipróbáltam már elég sokat az évek során. Igaz egyiknek sem azt volt a koncepciója, hogy megakadályozzon abban amit csinálni akarok.
Amit kimondottan szórakoztatónak találtam, az a Live account aktiválása, küld neked e-mailt, aztán rögtön várja MUI-n a kódot... mintha lenne rendes multitask azon a hulladékon.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Kb. 1 hónapja vettem 4000Ft-ért 2X1 GB DDR ramot az Ebayen, amit Spanyolországból küldték, és tökéletesen működik, a live Linuxok pl. nagyon jól ment (HDD még nincs benne). XP-t is lehet sokáig használni, ha vigyázunk rá. Windows Vista pl. az is jó, csak azért nem használnám, mert van újabb, Windows 8-at pedig hordozható készülékekre való, így marad a 7.

(#25) VaniliásRönk

Könnyen elő tudod csalogatni a régi asztalt, csak az asztal csempére kell rákattintanod.

[ Szerkesztve ]

(#27) VaniliásRönk válasza Tamás88 (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amikor épp "egy másik csempében vagy"? Touchpaddal? Rendkívül kényelmes... de az még hagyján, utána visszamászni ugyanabba a csempébe, ami nincs kint a start képernyőn, hanem a jó ég tudja hova van eldugva. Kimondottan hatékony.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#28) M5Norbi válasza Dilikutya (#17) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát igen itt is csak sima irodai használat lesz. Azt hiszem egy próbát megér.

Kíváncsiságból megnéztem az én procimat támogatja e a Win 8-at. . Még nem tudom hogy támogatja e de arra már rájöttem hogy tudja a 64 bites módot is :)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#29) Osibaa válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


Osibaa
senior tag

"Csak amire win7 startert raknak, az a hardver nem elegendő neki."

Nah ezt pont fordítva látom, egy fejlettebb OS-nek gyosabban illene futnia a gépen, nem lassabban.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#30) VaniliásRönk válasza Osibaa (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"...egy fejlettebb OS-nek gyosabban illene futnia a gépen, nem lassabban."

Adott hardware-t figyelembe véve ez soha sem működött így, és nem is fog, a ritka kivétel pedig csak erősíti a szabályt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) Osibaa válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


Osibaa
senior tag

Másképp kell kezelni a Win8-at, meg lehet szokni. (Nem megszeretni, hanem megszokni.) Pl. Win7 alatt sose használom a billentyűzet Windows gombját, Win8 alatt folyamatosan nyomkodni kell. Én adtam neki pár hetet, hogy megszeressem, de nem sikerült, visszaálltam Win7-re. A nemrég vásárolt laptopomon Win7 Pro van, amihez ugyan adtak Win8 Pro telepítőt, de nem visz rá a lélek, hogy felrakjam. Nem bírom elviselni a csempéket, a hiper gagyi "modern" (haha) appokat, a puritán felületeket és ahogy kiválóan megfogalmaztad, az örökös harcot az OS-sel, hogy ne kényszerítse rám, amit nem akarok. Az az érzésem, a Win7 lesz az utolsó MS oprendszerem...

#30: a Win8 picit gyorsabban fut a Win7-nél, ugyanazon a gépen - úgy tűnik, volt mit optimalizálni raja

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#32) VaniliásRönk válasza Osibaa (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Annyi ideig soha sem kellett küzdenem a Win8-cal, hogy megszokjam, ha rajtam múlik nem is fogom, nekem a M$ OS-ek már most a múltat képviselik. (utoljára DOS-nál éreztem kényelmesebbnek az alapvető műveletek elvégzését egy külső alkalmazás segítségével)
Szerintem a Win8 sok szempontól visszafejlődés, azt, hogy érzésre gyorsabb én részben ennek is tudom be.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy az előzetes becslések (hogyan menne ez vagy az a Windows rendszer adott hardvereken) sosem olyan jó, mint a próba. Én a magam részéről sokféle hardverrel szereztem tapasztalatot, ha ezeréves laptopról, ha régi asztali gépről volt szó, a W7 mindig jól vizsgázott - ugyanazon a hardveren XP-t is kipróbálva. Az ezeréves sulinetes gépemen (Barton 2500, 768 RAM) gyönyörűen megy a W7... Az IDE-s vinyó néha berántja, de egy SSD orvosolja a dolgot, és netezésre meg irodai feladatokra több, mint tökéletes lesz így a 13+ éves vason is pl. anyámnak. A W8 csak azért nem játszik, mert túl idegen lenne például pont muternak a felületi változás miatt, az a kis plusz-optimalizáltság meg nem hoz észrevehető különbséget felhasználói oldalról (ha a másik serpenyőbe az említett idegesítő apróságokat tesszük). Szóval szerintem a tartós népszerűség oka a kiforrottság, bugmentesség (az átlagusereket érintő mélységekben), meg az XP-hez képesti folytonosság élményszinten. Mindezt úgy, hogy amin az XP élvezhetően elfutott (tehát nem a szélsőségekre, szélsőségesen gyenge vasakra gondolok), ott a W7 is el fog.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#34) VaniliásRönk válasza Den Hadnagy (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Bartont nem a HDD akasztja meg, pláne nem az, hogy IDE vagy SATA, hanem a 768MB ram, aztán persze vad swapolásba kezd amikor kifut belőle. Nem feltétlen jó ötlet ezt SSD-vel elfedni, mert a sok swap nem fog neki jót tenni. Inkább tolni kell bele 2GB memóriát és akár egy sima HDD-vel is élvezhetően elfut a Win7. Persze ha ezen felül kap egy SSD-t is akkor egész fürge lesz. Kérdés nem-e jobb ötlet egy használt, de újabb lap+proci, amibe olcsóbb a RAM, és mondjuk eleve egy komolyabb IGP-vel jön, hogy egy lyútyúb ne fogjon ki rajta.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) Sub-ZeRo válasza Osibaa (#29) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nah ezt pont fordítva látom, egy fejlettebb OS-nek gyosabban illene futnia a gépen, nem lassabban.

Egy feljeltt os gyorsabb legyen egy olyan hardveren, amin már az xp is haldoklott?! Főleg úgy, hogy a 7-nek az ajánlott konfigja 2 mag 2 giga ram volt?! Az xp-s gépek része (97%) meg egy mag 512/1024 mega rammal volt szerelve... Ez hülyeség amit írtál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36) hemaka


hemaka
nagyúr

Regebbi gepekre jo az XP nagyon. A win7-be meg van kismillio effekt ami miatt azt hiszi az ember, hogy lassabb. En kilottem az osszes ilyet, igy mintha gyorsabbnak tunne, pedig nem lett az.

(#37) #51736960 válasza Sub-ZeRo (#35) üzenetére


#51736960
törölt tag

emlékszem még arra a mac-es időszakra, amikor a g3-g4 erában az újabb os-ek ténylegesen gyorsabban futottak ugyanazon a vason, mint az előző verzió.
egyébként ha nem élnénk ilyen kifordított, erőforráspazarló világban, igenis elvárható lenne, hogy egy új windows okosabban használja az erőforrásokat, mint az elődje. (persze az ms-en felnőtt embereknek ez utópia és fikció, elismerem :) )

(#38) Dilikutya válasza M5Norbi (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megnyugtatlak, támogatja. Asztaliban volt nekem Llano, 3 magos A6-3500, január óta ment rajta Windows 8. Igaz, a 8.1 szűkített a támogatott processzorok listáján, de szerintem ez nem lehet akadály. Azóta megváltam tőle, most Richland APU-m van, már arra tettem az új Windowst. De bent a cégnél Core 2 Duo-ra (még Vista-val adott HP munkaállomás) telepítettük a 8.1-et kipróbálni, és nincs vele gond.

Loveless: Pedig régen volt ilyenre példa Windows-nál is. 10 éve váltottam XP-re Win98-ról egy 533MHz-es Celeronon, 192Mb RAM-mal, és sokkal jobb volt minden. Igaz, akkor jókora ugrás volt az NT kernel, ami nem lassult le több órás használattól sem.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) cskamacska válasza Dilikutya (#38) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért nem olyan alapértelmezett az hogy támogatja, pl egyes P35-ös lapok simán nem mennek vele BIOS frissítés híján, hiába van bennük egy C2D Q9550-es proci. ;]

Egyébként felmerült az bennetek, hogy mi történik majd, ha az XP-s gépek támogatása megszűnik jövő tavasszal? Mármint itt nem tűzfalazott és egyéb módon elzárt irodai ócskavasakról van szó, hanem direktben a netre kötött gépekről, amit jobb esetben az SP2 tűzfala, meg a Jóisten véd csak. :Y
Nem látok komoly esélyt arra, hogy a magyar 33% addigra majd pánikszerűen Win8-ra vált majd(Win7-re nem is tud ugye, mert nem árulják már), de akkor mi lesz velük bármilyen biztonsági frissítés nélkül? :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#40) Narxis válasza cskamacska (#39) üzenetére


Narxis
nagyúr

Semmi nem lesz vagy minek kellene lennie? Le se sz.rják az emberek, vírus is csak akkor zavarja őket ha akadályozza a gép használatában. :)

Thanos was right.

(#41) Dilikutya válasza cskamacska (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Két éves Llano jó eséllyel fog BIOS frissítés nélkül is menni egy kétéves lapban. Kizárt, hogy nem. Egy P35-nél esetleg el tudom képzelni, mégiscsak 6 éves, de azért valószínűleg a többség még menni fog.
Engem különösebben nem izgat az XP támogatásának megszűnése, otthon már nem használom, a céges gépemet meg vállalati tűzfal védi. De SP3 utáni frissítés egy darab sincs rajta, otthon is évekig ment így az XP, Win7 se volt frissítve. Win8 telepítéskor egyszer volt, mert nem látta a DVD meghajtót, amiről telepítettem - végül registry állítás lett. A 8.1-et se frissítettem még, bár az még új, azt se néztem meg, sima Windows Update-ről megy-e, vagy kell hozzá az a hülye online fiók, ami a Store-hoz is. Ami miatt egy fél metrós appot sem telepítettem még, ugyanis nem vagyok hajlandó leváltani olyanra a helyi fiókot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) Osibaa válasza Sub-ZeRo (#35) üzenetére


Osibaa
senior tag

Egy feljeltt os gyorsabb legyen egy olyan hardveren, amin már az xp is haldoklott?! Főleg úgy, hogy a 7-nek az ajánlott konfigja 2 mag 2 giga ram volt?! Az xp-s gépek része (97%) meg egy mag 512/1024 mega rammal volt szerelve... Ez hülyeség amit írtál.

Ki mondta, hogy az XP haldoklott a laptopon? Épp azt mondtam, hogy milyen fürgén futott! Ezzel szemben a Win7 tohonya. Abban a laptopban 2 magos Turion proci, 2 GB RAM van és 4 évig futott gond nélkül rajta az XP, csak azért cseréltük le, mert lejár az XP támogatása, az Internet Explorer leragadt a 8-as verziónál, stb. Ha ez nem lenne az XP-vel, eszünk ágában sem volna lecserélni.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#43) Lomha 8V válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nekem az ősöreg Albacomp Activa Mobil Classic laptopon XP van (erről gépelek jelenleg is). Kb 2 éve lett rárakva ez az eredeti XP, vírusirtó nincs rajta, hogy az se lassítsa és tökéletesen működik. Az egyetlen gyáritól eltérő állapot az, hogy a 256MB RAM helyett már 1GB van benne, ennél több bele sem megy. Bár kétségtelen, hogy szövegszerkesztésen, netezésen és ezer éves játékok futtatásán kívül, mást nem csinálok vele.

(#44) M5Norbi válasza Dilikutya (#38) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen én is erre jutottam hogy támogatja. De egyenlőre nem akarok Win8-at. Lehet hogy öregszem :D

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#45) Dilikutya válasza M5Norbi (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem bejön. Az alap 8 is jó volt, a 8.1 pedig mondhatni tökéletes. Amit rühellek, a Metro UI, az a sima 8-ban csak indításkor jön elő, után mindig átléptem az asztalra, és többet nem kerül elő, 8.1-nél egy checkboox pipával már ezt is ki lehet hagyni. Windows Store-t nem használom, metrós app-ot egyet se indítottam még el, és az online helyett is helyi fiók van, külsőre gyakorlatilag alig más, mint a Win7 volt. Szerintem gyorsabb, olajozottabb a működése. Amin elmegy, arra szerintem érdemes felrakni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) Den Hadnagy válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Van igazad, bàr sztem az SSDk fàradàsa túl van izgulva. Az igaz, hogy minimum 1g ram jobban vinné. De az SSDvel ellentétben a ram nem örökìthető a következő "mindenmaradék" gépbe. Van dVga, azzal nincs gond.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#47) VaniliásRönk válasza Den Hadnagy (#46) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha folyamatosan swappol a gép akkor ott röpködnek a GB-ok, simán túllépheted azt az értéket, amivel a gyártó kalkulálta a várható élettartamot, és az sincs kőbe vésve, annál sokkal hamarabb is kimúlhat aktív használat mellett. Szerintem annyira azért nem olcsó egy SSD, és a használt RAM sem olyan drága, hogy ezzel érdemes legyen szórakozni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#48) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Szlovákiánál mi az a majd' negyed körcikk, ami nem Windows? Linux, mac, egyéb?

x gon' give it to ya

(#49) VaniliásRönk válasza fordfairlane (#48) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nyilván minden egyéb, főleg Andriod, iOS, némi Linux, MacOS.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#50) fordfairlane válasza VaniliásRönk (#49) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nyilván minden egyéb

Az egyéb nyilván az egyébbel egyenlő. Csak feltűnt, hogy elég nagy, a térképen ábrázolt régióban a legnagyobb "egyéb", és érdekelne, hogy konkrétabban mi az.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.