Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95904256


#95904256
törölt tag

Mi a különbség a két kép közt?

(#2) Chaser válasza #95904256 (#1) üzenetére


Chaser
titán

Az egyik alul van, a másik felül? :F ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Enton


Enton
addikt

Inkább a GTX 285öket kicsinyítenék már le. vagy legalább jólárasítanák. :D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#4) joi29


joi29
őstag

-Úgy látom egyre inkább elterjed a Vapor-X-eken is alkalmazott villás borda
elrendezés.

(#5) patyik75


patyik75
tag

a ref. hűtő sem elég jó, nemhogy ez.......... :F

(#6) .mf


.mf
veterán

A bordából látszó rész engem nagyon egy intel gyári hűtőre emlékeztet, lehet, hogy raktáron maradt régi dobozos hűtőket vagdossák félbe és rakják ezekre a kártyákra :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) kelzsoca válasza .mf (#6) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az 1:1-ben a szutyok Intel hűtő, még az említett rézmag is stimmel a leírás szerint :(

https://vertigostore.eu

(#8) Móci válasza .mf (#6) üzenetére


Móci
addikt

Én is csodálkoztam rajta... elsőre mondjuk a VaporX ugrott be nekem.Utána, hogy mi a túrónak ezt a vackot kiadni? Na mindegy, majd lesz itt még egy-két barkács edition...
Gyári intel hűtőt mindenre, mindenkinek! Plusz DDR2-t a vga-ra, legalább 2 gigát!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát azért nem hiszem, hogy a Zotac közvetlen a Galaxy vékonyítási kihívására válaszolt volna, hiszen egy nyomtatott áramkör megtervezése és legyártása nem éppen 1-2 nap. Amúgy is a kettő ötvözése lenne az igazi, ha már itt tartunk. Ezt melyik gyártó csinálja meg?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#10) Tolkarius


Tolkarius
tag

helyes, legalább marad hely a házban és nem egy videokártya királykodik benne minden mást kiszorítva... persze hűtés szempontjából kiváncsi lennék a megoldásra..

(#11) adorjant válasza Kendek (#9) üzenetére


adorjant
senior tag

Amúgy is a kettő ötvözése lenne az igazi, ha már itt tartunk. Ezt melyik gyártó csinálja meg?

azt majd a következő átnevezéskor ;]

(#12) zsirfecske


zsirfecske
addikt

szerintem maradhatna ugyanaz a neve :)

(#13) P00By


P00By
nagyúr

Jó zsúfolt NYÁK :D

(#14) D.Orion


D.Orion
veterán

"A hűtéshez a Zotac egy nagyméretű :F ventilátorral felszerelt alumíniumbordát használ" Oké, hogy a gyárinál nagyobb, de azért ez még mindig egy picike és bazi gyorsan forgó ventilátor. Egyébként ez a hűtés szerintem nem a legjobb. :(

(#15) Yutani válasza D.Orion (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha neked a 8 cm-es (vagy 9?) ventilátor picike, akkor valszeg megalomán vagy, és javaslom nézesd meg magad orvossal... :DDD

Más: mostanában divat lett a feszültségszabályozó részleteg a GPU és a hátlap közé építeni. Vajon miért?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#16) Duree


Duree
veterán

Szerinte kár kísérletezni,hiszen jönnek az uj generációs kártyák

duree54

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Ennek 100x több értelme van mint az 1 slotos hűtésnek...

(#18) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért nem kéne mindent rögtön reflexből szídni. Nem olyan rossz dolog ez, és valaki biztosan hálás lesz ezért, mégha most nem is tud róla.

Nekem egyszer volt olyan, hogy nem fért be a kártya. Nyamvadt 1 centin múlott, de akkor nagyon sok tudott lenni az az 1 centi. Irtózatosan ideges lettem. Nem volt lehetőség vágdosni a házat. Ki kellett szerelni a komplett hdd tartót, és a "földre" rakni a vinyókat enymásra.

Szóval baromora örültem volna egy ilyen tömzsi edésünnek.

(#19) Ste válasza Yutani (#15) üzenetére


Ste
addikt

Ha arra gondolsz, hogy a gpu és a monitor kimenetek közé, akkor biztosan hűtési okoból, hogy inkább a gpu 60 fokos melege hűtse a 100 fokos vrm-eket mint fordítva

patyik75: egy slim hűtő is lehet jó a fentebb említett vaporx-nek megfelelő hűtést alkalmazva

(#20) joi29 válasza antikomcsi (#18) üzenetére


joi29
őstag

-Hát igen a hossz nem egyszer jelent gondot mert lefele még csak-csak
elpakolgatja az ember a kártyákat, de hátrafele igen sokszor helyhiány van
pl: sata, pata portok elhelyezkedése miatt.
-Nekem spec most van ilyen gondom mert az alaplapon emiatt csak a legalsó
pci aljzatot használhatom a Voodooo Rush-om üzemeltetéséhez hiába van
közép tájt is egy pci szlot. :DDD

(#21) tome.jr válasza Kendek (#9) üzenetére


tome.jr
addikt

Amúgy is a kettő ötvözése lenne az igazi, ha már itt tartunk

Igen, most már csak az maradt hátra. Valaki előbb utóbb meg fogja lépni.

Jó lenne egyébként ilyen rövid nyákos, egy slotos hűtéssel rendelkező kártyákat látni a felső kategóriában (5870, 295) még ha pár % teljesítménycsökkenéssel járna is.

(#22) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Nekem az "inteles" borda nem tetszik.
Ez a forma a procikon is elég hangos, kicsit süvít tőle a lég! :)
Zotac jókat szokott csinálni, lehet, hogy itt nem olyan hangos.
Hátha vesz valaki ilyet és megosztja a tapasztalatait.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23) Male válasza Yutani (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Talán helytakarékosság... az a rész mindig szinte üres szokott lenni... és talán nem véletlenül. A DAC és a csati közé tett sok alkatrész ki tudja mit csinál majd az analóg VGA jellel :U (persze aki DVI-n vagy HDMI-n köti be, annak mindegy... talán azért csinálják mostanában már, mert kevesen használják analógon)

A másik ami feltűnt: A céljuk az volt, hogy kicsi legyen a kártya... erre a tápcsatit a végére teszik, ami szűk házban problémás... igazán kifordíthatták volna oldalra, vagy lefelé...

(#24) #65675776 válasza D.Orion (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

És egy szabvány magasságú kártyára hogy raksz nagyobb ventilátort?

(#25) Ste válasza #65675776 (#24) üzenetére


Ste
addikt

Ahogy az egyedi hűtőkkel ellátottakra: túllógnak a nyákon felfelé

(#26) #95904256 válasza Ste (#25) üzenetére


#95904256
törölt tag

Innentől kezdve nem szabvány magasságú a szabvány magasságú kártya...

(#27) #95904256 válasza #95904256 (#26) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megnéztem a szabvány "full-size" kártyaméretet: 312 mm x 107 mm.
Ebben a 107 mm-es magasságban már benne van az alsó csatlakozó is.

(#28) D.Orion válasza Yutani (#15) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocs, de nekem a képek alapján max. 6cm-es ventilátornak tűnik...(pláne, hogy akosf beírta a szabvány méreteket). A cikkben sehol nem olvastam, hogy 8-9cm-es lenne. A gyárihoz képest előrelépés, de szerintem egyel nagyobb méret is elfért volna.

(#29) Móci válasza D.Orion (#28) üzenetére


Móci
addikt

Ez dobna rajta sokat... ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#30) D.Orion válasza Móci (#29) üzenetére


D.Orion
veterán

Váá most ebédeltem. :((( :)) Közben kerestem infót neten a vga-ról, de nem leltem a ventilátor pontos méretét és adatait. :(

(#32) Mace Windu: Plusz hőtermeléshez plusz alkatrész kéne ami hőt tud disszipálni, nem? :F

(#33) Tidus: A gddr2 elavult, nem a gddr3. Esetleg azt lehet mondani, hogy a gddr3 memóriák elérték maximális órajelüket(vagy legalább is a közelében vannak).

[ Szerkesztve ]

(#32) Mace Windu


Mace Windu
csendes tag

Kérdés, hogy a "tömörített" nyák milyen plusz hőtermeléssel jár.

I created Vaapad to answer my weakness: it channels my own darkness into a weapon of the light.

(#33) Tidus


Tidus
addikt

Nagy kaland, hogy rövidebb lett, de jobb nem.
Aza DDR3 igen csak elavult.

(#34) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hat nem estem hanyatt ettol sem.
Gondolom jonnek majd a Green Edition verziok hamarosan :U

...

(#35) Dyno


Dyno
veterán

Értékelendő.

Sokaknak ez jó hír. :)

(#36) Geönczy


Geönczy
aktív tag

Az hittem, hogy máshogy tömörített... :))

(#37) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Ilyen jöhetne ati-ba is :U

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#38) darkarthur válasza Kendek (#9) üzenetére


darkarthur
senior tag

Igen, akkor lenne egy ideális kártya HTPC-be. Az egyik túl vastag, a másik túl hosszú :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#39) darkarthur válasza Tidus (#33) üzenetére


darkarthur
senior tag

Miért jobb a GDDR5 256bites vezérlőn? :DDD Ja bocs, most az AMD-t kell éjjenezni! :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#40) Dyno válasza Tidus (#33) üzenetére


Dyno
veterán

Aza DDR3 igen csak elavult.

Miért elavult?Ja mert a négynyóchetvenenkilencvenen ddr5 van?Mégse jobbak a ddr3-as gtx280-nél.............ezta felfogást de szeretem, tiszta 1gigás 9400gt... :C

(#41) hossszú


hossszú
őstag

A Zotacnak inkább ezt a kártyáját kellene Európába nyomnia, lenne sikere,

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#42) llax válasza Ste (#19) üzenetére


llax
senior tag

Ha már a hátlapnál van a VRM, legalább ott lehetne 1 slot vastag a kártya... Amolyan lépcsős kialakításra gondolok :)
Akkor legtöbb PCIe x1 vezérlőkártya beférne alá (FireWire, SATA, USB 3.0 stb...)...

(#43) darkarthur válasza hossszú (#41) üzenetére


darkarthur
senior tag

Hát teljesítményt nézve jobb alternatíva biztos. Itt viszont a helymegtakarításra próbálnak valami megoldást találni.

Samsung S23 Ultra 5G

(#44) Cane


Cane
őstag

Remélhetőleg ilyen kisebb méretű kártyákat láthatunk a jövőben és nem közel 30 centiseket. :W

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#45) darkarthur válasza Cane (#44) üzenetére


darkarthur
senior tag

Ahhoz az kéne, hogy eleve ily módon tervezzék meg őket. Viszon ugye első az erőfitogtatás :DDD majd jöhetnek a finomabb megoldások.

Samsung S23 Ultra 5G

(#46) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Figyelembe véve, hogy a Zotac a Sapphire nVidiás leányvállalata, nem csodálkozok, hogy viszontlátom a Vapor-X bordáját, és pirosban annak ventilátorát. Csak a Vapor-kamra nincs alatta. Elég a rézlemez is, mi? :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#47) Cane válasza darkarthur (#45) üzenetére


Cane
őstag

Na ja, de ennyi erővel a hossza helyett építkezhetnének magasabbra is, pl.: X < 140mm magas kártyákat, arra mehetnének a 120mm-es ventik, ráadásuk az alapterület szempontjából rövidebbek lennének.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#48) mickemoto


mickemoto
őstag

Úgy alakult, hogy szert tettem egy ilyen rövidített Zotac GTX260-asra és csak ajánlani tudom mindenkinek.Játék alatt 31 fokos szobába max 73 fok és szinte semmi hangja nincs.Eddigi kártyáimon (9600GT, 4830, 4850)mindegyiken hűtést cseréltem a hangjuk miatt, ezzel viszont nem kell ilyesmivel bajlódni.
Ami még érdekes hogy csak egy darab 6 pines tápcsatlakozó van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.