Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Aprósólyom válasza _Atesz (#16) üzenetére


Aprósólyom
addikt

+1 Pont ma jutott eszembe, hogy nincsen az EU-ban olyan tv.-i szabályozás, ami tiltaná az alacsony hatásfokú tápok használatát?
Ha veszteség mértékét nézzük, akkor egy 80plus meg egy 80+ gold között, akkor kb. 2x különbség van... ezzel le is esett, hogy a nagyvállalati/üzleti gépekbe miért gold tápokat szerelnek... Jóval kisebb teljesítményű légkondit kell beüzemelni és üzemeltetni, közben fogyasztásban is nyernek kicsit...
Legutóbb, mikor tápot vettem az új PC-mhez, akkor osztottam szoroztam, és rá kellett jönnöm, hogy hiába kerül 2x-3x annyiba a 80+ gold/platinum táp, a márkás de belépő árkategóriákhoz képest, kb 5-10 év alatt visszahozza a felárat a kisebb veszteség okán és közben kevésbé melegszik, halkabb, ami szintén kompenzálja a felárat... Aki esetleg nem akar maga számolni, itt van egy viszonylag jó közelítést adó kalkulátor lap fogyasztásra, tápegységre,, hatékonyságra, várható áramfogyasztási költségekre.
És még takarítani is kevsébé kell. :DDD Annyira nem melegszik és nem pörög a venti, hogy majdnem 2 év használat után semmi port nem látok a tápon belül.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.