Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Melltartó mellé ciciket olvastam elsőre a címben...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) pusszycat válasza snecy20 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Elvonási tünetek... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) Zodicus válasza snecy20 (#1) üzenetére


Zodicus
senior tag

Van baj... :DDD

(#4) Komi28 válasza snecy20 (#1) üzenetére


Komi28
senior tag

Ez nem az a fórum... :DDD :D

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az utolsó oldal tiszta kínai bazárparádé. Nagyon "bizalomgerjesztő" a termékek kinézete. :D

(#6) d.tiborz válasza SunMount3r (#5) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Hát, ha erre van igény...

(#7) XuChi válasza d.tiborz (#6) üzenetére


XuChi
addikt

Elég szomorú, hogy van erre igény...

(#8) dannyl válasza XuChi (#7) üzenetére


dannyl
addikt

Zene fronton is a fos kell a népnek... Amit a média lenyom a torkán, és tapsolgat neki. Itt is ez van. GAMER meg RGB, akkor az menő.

(#9) Narxis válasza dannyl (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szánalmasak. :W

Thanos was right.

(#10) Kokzor


Kokzor
aktív tag

A Genesis Mangan 200 nálam a messze kerülendő termék lett. Én 4.990 Ft-ért vettem az Auchanban és pocsék minőségű volt. Az egyik gomb be volt ragadva, az átlátszó burkolaton csomó karc. (Belülről is.) Az analóg kar se volt pontos egy Injustice 2-höz (Bontatlan volt a doboza, gyárilag volt ilyen.)
Szóval majdnem dupla áron, nagyon nem ajánlott.

(#11) mcs


mcs
veterán

Ez az MSi Mech a Radeonok Ventusa? :D

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A NAS-ok mostanában nem akarnak szintet lépni? A Cerka J3455 már elég öregecske, és ezzel a DS718+ még mindig csúcstartó. Mintha itt beállt volna a kajakómás herevere ideje.

(#13) Akula


Akula
őstag

Laptop vásárlás előtt állom (már egy jó ideje) de amikor meglátom, hogy core i3, i5 már görgetek is tovább.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) Alchemist válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

A NAS-oknál szerintem nem a CPU szokott a szűk keresztmetszet lenni, viszont a 10 W-os fogyasztási keret több szempontból is előnyös. Így a generációváltás is komótosabb.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#15) Dr. Akula válasza Alchemist (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azéért ha ugyanannyi Wattból több kakaó is kijönne, több torrentet is tudna kezuelni, az nem lenne hátrány. Vagy fogyasszon kevesebbet. 3 éév alatt azért volt előrelépés, csoda hogy még ezeket árulja az Intel és nem mondta azt a gyártóknak hogy rendeljenek újabbat, ez már bezárt.

(#16) _Atesz


_Atesz
addikt

CoolerMaster 600W 80PLUS 12cm Fan GAMER

344k-s konfigba megint beletolnak egy sima 80+-os CM tápot, gondolom az Elite lesz az, 14k-s összegért.
Ebben már sosem lesz változás? Mert hogy 10 éve ez ment, az még szódával ok, de lassan 2020-at írunk.
Az alaplap is puritán, a memória sincs jelezve, gondolom egy sima hűtőborda nélküli, most éppen a legolcsóbb modell.
Aztán néznek rám furán az emberek, amikor igyekszem őket lebeszélni a bolti előre összeállított gépekről.

(#17) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Valakinek van tapasztalata ilyen 24-es philips monitorral?

Pontosan ezt néztem ki de sehol nem láttam még élőben.

(#18) doooo válasza Akula (#13) üzenetére


doooo
veterán

Én meg akkor görgetek tovább, amikor nincs külön grafikus kártya bennük, csak IGP... például a 324k-s Thinkpad-be már belefért volna egy gyengébb, de az Intel megoldásánál lényegesen jobb kártya...

(#19) kromatika


kromatika
veterán

Köszi.

(#20) Aprósólyom válasza Akula (#13) üzenetére


Aprósólyom
addikt

May the Ryzen be with you!

Jevons paradox

(#21) Aprósólyom válasza _Atesz (#16) üzenetére


Aprósólyom
addikt

+1 Pont ma jutott eszembe, hogy nincsen az EU-ban olyan tv.-i szabályozás, ami tiltaná az alacsony hatásfokú tápok használatát?
Ha veszteség mértékét nézzük, akkor egy 80plus meg egy 80+ gold között, akkor kb. 2x különbség van... ezzel le is esett, hogy a nagyvállalati/üzleti gépekbe miért gold tápokat szerelnek... Jóval kisebb teljesítményű légkondit kell beüzemelni és üzemeltetni, közben fogyasztásban is nyernek kicsit...
Legutóbb, mikor tápot vettem az új PC-mhez, akkor osztottam szoroztam, és rá kellett jönnöm, hogy hiába kerül 2x-3x annyiba a 80+ gold/platinum táp, a márkás de belépő árkategóriákhoz képest, kb 5-10 év alatt visszahozza a felárat a kisebb veszteség okán és közben kevésbé melegszik, halkabb, ami szintén kompenzálja a felárat... Aki esetleg nem akar maga számolni, itt van egy viszonylag jó közelítést adó kalkulátor lap fogyasztásra, tápegységre,, hatékonyságra, várható áramfogyasztási költségekre.
És még takarítani is kevsébé kell. :DDD Annyira nem melegszik és nem pörög a venti, hogy majdnem 2 év használat után semmi port nem látok a tápon belül.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#22) McSico


McSico
senior tag

Érdekes hogy semmi cikk nem jelent meg, hogy már a piacon vannak a custom AMD VGA-k...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#23) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Az egy csatornás, 4GB RAM-ot nem lehetne már végleg elfelejteni a notebookoknál? Integrált GPU-val valami fenséges tud lenni.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) Drazn válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


Drazn
kezdő

Na ez igaz..

(#25) ceia


ceia
őstag

A legolcsóbb PC egész jó ennyiért. 280k és lehet játszani, full hd, high, vagy jobb beállítással. Nem számoltam utána, de nem hiszem, hogy sokkal olcsóbban lehetne kihozni alkatrészenként és így van rá 3 év garancia.

        it's more fun to compute

(#26) Alchemist válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

Már az is jó lenne, ha ugyanezekkel a paraméterekkel 6 mag lenne a CPU-ban.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) Corleone33


Corleone33
aktív tag

ilyen gyengén muzsikáló laptopokat egyáltalán reklámozni is bűn mert olyan szar az ár-érték arány.

Értem én hogy fizetett hirdetés de legalább ne a legócskább túlárazott netbookokat reklámozzátok lelkesen

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#28) Akula


Akula
őstag

egy ilyen mikrofont mire lehet használni? mert a lan partyhoz fejhallgatón van.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#29) Jonesy84 válasza doooo (#18) üzenetére


Jonesy84
tag

És mégis minek? Nagyvállalati környezetbe tervezik ezeket, nálunk is a dolgozók 95%-nak bőven elég így, akinek meg nem az kap workstationt. Jobb is, hogy nincs benne, nem kell plusz fogyasztó bele.

(#30) doooo válasza Jonesy84 (#29) üzenetére


doooo
veterán

Mert így túlárazott(abb). Akinek ilyen hw is elég, annak nem kell ilyen 320k-ért, hisz sokkal olcsóbban is megvan ugyanez (Thinkpad ide vagy oda).

[ Szerkesztve ]

(#31) _Atesz válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


_Atesz
addikt

Még a felsoroltak mellett, kevésbé zajos egyenáramot ad egy Gold hatásfokú táp, mint egy sima 80+-os, mivel kénytelek a gyártók minőségibb alkatrészekkel dolgozni. Többnyire Gold hatásfokhoz Japán, de minimum Teapo kínai kondikat szoktak alkalmazni.
Ott van még a hosszabb élettartam is, szintén a minőségibb alkatrészeknek köszönhetően.

Sajnos a fogyasztók is kényszerhelyzetbe hozzák az üzleteket, amit néznek többnyire, az a VGA, a CPU, a memória mennyisége, esetleg a háttértár.
Ha a ház jól néz ki, van benne egy 600W-os táp, akkor ennyi elég is nekik.

(#32) jbcs


jbcs
tag

Elég vicces a cím tolltartó mellé, ezekben a napokban elég sok szabolcsi család valószínűleg a tolltartó mellé beikszelte a 324 eFt.-os laptopot. :)) Csak fussa az 5eFt.-os áram feltöltő kártya keretéből tölteni:)

(#33) lo_jo válasza jbcs (#32) üzenetére


lo_jo
senior tag

Mert mi legyen akkor reklámozva? Használt 28as bicikli?

(#34) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azoknak a bazári mikrofonoknak az árából lehet venni hasonló szintű bazári headsetet is. Akkor ennek meg mi értelme?

(#35) Geller72


Geller72
veterán

A 30k-s Philips már 31.5k, és +2kért ott van ugyanez, HDMI-vel.

(#36) én+mondtam


én+mondtam
csendes újonc

:C

(#37) zetor2000 válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


zetor2000
senior tag

De. a Qnap nem rég küldött levelet, hogy van I3as, 4 magos NAS a kínálatban, 6/8 rekeszes, vagy nagyobb méretben. M.2 sata gyorsítótárazással, 4K videokimenettel, meg ami kell. Max 32 GB memória támogatással, 5Gbit ethernet interfésszel.
Csak az nem ez az árszegmens...

6 rekeszes / 8 rekeszes

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#38) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Hol tudom jelezni, hogy nagyon szar lett az új PH! kinézet ?
Miért van ömlesztve a PH! és az MA! ? Nem látni a friss híreket...

-

(#39) #31600896 válasza jbcs (#32) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ja! Meg a 135 ezer forintos videokártya. Ezzel ugrana is egy havi fizu sok helyen, de még több is.

(#40) XuChi válasza GoldhandRent (#38) üzenetére


XuChi
addikt

Csatlakozom. Hányadék ez az új külső! Aki ezt megtervezte, azt úgy seggbe kéne billenteni hogy elszálljon. Mi ez a förtelem ??? Nincs szeme annak sem aki ezt így engedélyezte!!!

(#41) Chaser


Chaser
titán

Refurbised
Refurbished lesz az

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.