Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Clorf


Clorf
tag

A pirosaknál is megjelent tegnap egy új driver, de abban nincsen ARK: Survival profil -.-

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#2) Abu85 válasza Clorf (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel lassan fél éve nem változott semmit a leképező. Az NV is csak a Fermihez módosította a profilt, plusz kellett az ANSEL támogatáshoz a beállítás bele. Aki ARK-on játszik, annak nem is kell új driver, elég valamelyik tavaszi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Dícséretes, hogy még mindig támogatják a Fermit.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) sb


sb
veterán

A trayt nem sírom vissza...
Az meg jó lenne ha csinálnának valamit a driver felülettel mert a megújult piros felület után a zöldeké egy jó 10 évvel visszarepít az időben. mind kinézetben mind funkcióban, reszponzivitásban.

(#5) core i7


core i7
addikt

Hál istennek nem érint az nvtray így frissítettem is :))

(#6) core i7 válasza Egon (#3) üzenetére


core i7
addikt

Na meg a win8.1 támogatása :DDD

(#7) Mika1227 válasza sb (#4) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát igen nem ártana valami új kinézet! :K

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#8) core i7 válasza Mika1227 (#7) üzenetére


core i7
addikt

Én hallottam olyasmit ,hogy megszüntetik a vezérlőpultot és experiencbe lesz minden vagy valami ilyesmit

(#9) Abu85 válasza sb (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már régóta pletykálják, hogy mindent beköltöztetnek a GeForce Experience-be. Az reszponzív, karban van tartva, abszolút jó alap, és a fejlesztés tekintetében minden egy felület alá kerülne újra. Csak ez időbe telik, de apránként lebontják a régi felületet, lásd most a tray kivégzése.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) sb válasza Abu85 (#9) üzenetére


sb
veterán

Igen, ez logikus.
Mondjuk én még nem néztem meg az Exp-et a regisztráció miatt ebben az 1 hónapban, mióta váltottam. :)

AMD-nél is kellett idő mire minden átkerült meg kicsit strukturálódott a felület. Azóta viszont határozottan jobb mint a régi, lassan töltődő Catalyst.

(#11) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nálam pedig továbbra is fut az nvtray.exe...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12) Abu85 válasza Trailblazer (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem törölte ki az install, így megmaradt a korábbi meghajtó emlékeként. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Trailblazer válasza Abu85 (#12) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aligha hiszem, mert DDU-val csaptam agyon az előzőt...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14) Abu85 válasza Trailblazer (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a DDU aztán biztosan tudja, hogy mit kell eltávolítani, lévén annyira szinkronban van az NV driver és a DDU fejlesztése. :N

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Trailblazer válasza Abu85 (#14) üzenetére


Trailblazer
addikt

Végülis mindegy, eggyel több futó folyamat ide vagy oda nem igazán zavar.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#16) dergander válasza Trailblazer (#11) üzenetére


dergander
addikt

Ha normálisan megcsináltad akkor nincs nvtray .

Nálam nincs ilyen , szóval nálad se kell legyen.

(#17) bozont válasza sb (#10) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk elég sokan (köztük én is) visszasírjuk a régi felületet. Lehet hogy az új jól néz ki, de a CCC sokkal átláthatóbb, logikusabb volt. A Wattman mondjuk nem rossz, de azt is ki kell rakni teljes képernyőre hogy jól átlátható legyen.
Mondjuk azt sem értem miért kellett több mint fél év ahhoz, hogy sok régi funkció átkerüljön az új felületre.

[ Szerkesztve ]

(#18) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Amúgy tényleg nem ártana valami fazonszabás a control panel tekintetében, túl régóta ugyanolyan.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19) dergander válasza bozont (#17) üzenetére


dergander
addikt

Az a baj mindenki igényeit sose fogod tudni kielégíteni. Van akiknek jó , van akiknek nem(köztük te is) Ha sok a válogatós ember te hogy csinálnád? Nincs arany közép út, mindig lesznek kritikusok.

(#20) pomorski válasza Mika1227 (#7) üzenetére


pomorski
őstag

Minek a felesleges cicoma?

(#21) Rakamaz válasza dergander (#19) üzenetére


Rakamaz
tag

De van egy arany középút, amit úgy hívnak, hogy "skin". Sajnos elfelejtették, hogy ezt is lehetne használni :W
Így a cicomát kedvelők is kedvükre válogathatnának, a dizájnerek is örülhetnek, mert dolgozhatnak amennyit csak akarnak, és a puritán egyszerűséget és funkcionalitást kedvelők (köztük én is) meglelhetnék a számításukat. Így most ott vagyunk ahol mondod: mindenki csak sirat.

[ Szerkesztve ]

(#22) core i7 válasza Trailblazer (#13) üzenetére


core i7
addikt

Tiszta telepítést kellett volna bepipálni

(#23) lemusz


lemusz
addikt

Írtam driver feedback-ben nvidiának. PUBG mintha tényleg stabilabb lenne, de cs:go-ban nagyon durva fps csökkenésem van, konkrétan 20-25%-os. Minden ugyan úgy beállítva, driveren kívül semmi nem változott a gépen, 3d beállítások ugyan azok. Érthetetlen miért / hogyan eszkalálódhat el így a dx9-es performantika az újabb drivereken. Pedig telemetry szolgáltatásukat is letiltottam...

[ Szerkesztve ]

(#24) Trailblazer válasza core i7 (#22) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mondom, hogy már tökmindegy. Elfér.

(#23) lemusz: De jó, hogy említetted a telemetry-t, agyon is vágom én is rögvest...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25) sTERNI


sTERNI
senior tag

Olyan boldog lennék, ha sikerülne feltenni úgy egy nvidia driver-t, hogy ne maradjak fekete képernyővel és kelljen újraindítanom a gépet. Ráadásul két külön kártyával is megcsinálta..

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#26) NandoXXL válasza dergander (#19) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ide figyeljetek, az hogy a csili vili parasztvakítás kiégeti az agyakat attól még nem jobb. Elhiszem a ledgayek világában a kinézet a fontos, mások számára az átláthatóság. A Crimson egy rakás szar volt, nem volt egységes jól kezelhető-átlátható felület. Remélem NV nem követi őket az öszvér megoldásokkal. Lehetne egy Aero Led kezelő felület pulzáló csillám pónikkal nektek, nekünk meg egy elérés a régi sima felülethez.

(#27) sb válasza bozont (#17) üzenetére


sb
veterán

Én is így indítottam, mert azért az új inkább dizájnos, alapvető, hogy egy letisztultabb (régi) felület könnyebben kezelhető. Ettől függetlenül az újat is gyorsan meg lehetett szokni, mikor bekerült minden kényelmes is lett. Ráadásul gyorsabb jóval. Az átláthatóság mellett ez is szempont a használhatóságot tekintve.

Az nv felülete meg a catalysthez képest is kőkorszak és minden apply után pár sec homokóra jön.

(#28) pomorski válasza NandoXXL (#26) üzenetére


pomorski
őstag

Mondom én, hogy a cicoma (vagy cicama?) felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#29) vlevi válasza sb (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a megújult piros felület után a zöldeké egy jó 10 évvel visszarepít az időben."
Ami nem is baj.

"mindent beköltöztetnek a GeForce Experience-b"
Inkább ne. A driver kezelőfelülete akkor jó, hogy logikus, átlátható. Az, hogy az Expreience elindít még 5-6 windows service-t, elzabál százegynéhány mega memóriát, nekem egyáltalán nem hiányzik.
Korábban volt piros kártyám, és amit az AMD csataliszt beállításokkal csináltak, az egyáltalán nem tetszett.

Néhányszor felraktam az exprerience-t (még az is lehet, hogy most is ránézek), de mindíg uninstall lett a vége. Nem szoktam videót rögzíteni, a többi része pedig nekem végképp felesleges csicsapicsa.

(#30) #41133696


#41133696
törölt tag

Fent van, nálam eltávolította szerencsére a tálcáról a régit :)

(#31) Stylerr


Stylerr
addikt

Frissítettem a Drivert, és most rendszer indulásával nem indul el automatikusan a Geforce Experience. Próbáltam újratelepíteni teljesen DDU-val, de az sem segített. WIN10em van. Hogyan lehetne beállítani, hogy ismét induljon a rendszer indulásával a Geforce Experience?

(#32) sb válasza vlevi (#29) üzenetére


sb
veterán

Az átláthatótól a régi is messze van. Plussz írtam mik a zavarók.

Az, hogy a régi mennyit homokórázik vagy az új hány processel fut tök más kérdés. Bármelyiket meg lehet(ne) írni normálisan és szarul is.

(#33) pomorski válasza Stylerr (#31) üzenetére


pomorski
őstag

Én speciel örülnék, ha a rendszer indításával nem indulna a Experience.

(#34) core i7 válasza pomorski (#33) üzenetére


core i7
addikt

msconfigba kilehet kapcsolni ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#35) vlevi válasza pomorski (#33) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, de mintha nekem nem indulna el.
Nem is baj. Nagyjából semmit sem használok belőle...

(#36) pomorski válasza core i7 (#34) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi, megnézem.

(#35) vlevi: Hasznát még én sem nagyon vettem.

[ Szerkesztve ]

(#37) Stylerr válasza pomorski (#36) üzenetére


Stylerr
addikt

Csak furcsa, hogy eddig elindult mindig rendszerindításkor, most meg nem indul el.

(#38) vlevi válasza pomorski (#36) üzenetére


vlevi
nagyúr

Óhogyvernébeleafa****t az experience a jóédesk****-ba!

Most vettem észre, hogy összevisszaba*****ta az összes játék grafikai beállításait, a mocsok!

Néztem is nagyon, hogy a Project Cars alig 50-60fps-el kínlódik, miközben korábban jó100 fölött volt mindíg. (i5 proci, 8G Ram, és Nvidia 1060-as 6G-val).

Honnan a pi****ból szedje vissza a "normális" beállításokat, amiket röpke pár hónap alatt összelegóztam???

(#39) pomorski válasza vlevi (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Hát ez az. Én ilyet még nem tapasztaltam, de más már igen. Olvastam róla a fórumon, hogy néha ilyen is előfordul. :W

(#40) vlevi válasza pomorski (#39) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most tettem fel először az experiencet, hát, belopta magát a szívembe, az biztos!!! :W
Még jó, hogy van rendszer mentés (Macrium), és a Project Cars -nál elég a graphicsconfi xml-t visszamásolni a mentésből a helyére, és helyreáll a lelkibéka.

(#41) pomorski válasza vlevi (#40) üzenetére


pomorski
őstag

Ezt a problémát most hátha elolvassák páran és hátha segít neked valaki az ügy kapcsán. (Én még új drivert sem merek feltelepíteni, amíg pár nap el nem telik..., mert hátha kiderül róla, hogy hibás, vagy elbéz valamit.)

(#42) vlevi válasza pomorski (#41) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez nem ennek a drivernek a hibája, hanem részben az én f***ságom.
Felraktam az experience-t, aztán hagytam neki, hogy beállítsa magát.
Ott kellett volna abbahagyni, amikor driver telepítésénél bepipálva maradt az experience telepítése... :U

(#43) Trailblazer válasza vlevi (#40) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nocsak, rajtam kívül más is használja a Macrium Reflectet? Bizony életet ment olykor! :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44) pomorski válasza vlevi (#42) üzenetére


pomorski
őstag

Sajnálom, hogy így jártál, én mindenesetre tanultam az esetedből!

(#45) core i7


core i7
addikt

Na kijött a 385.69 :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.