Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

"A zsűrit egyértelműen lenyűgözte a 720p felbontású Super AMOLED megjelenítő színvisszaadása és a Google zéró expozíciós késleltetése"
- látszik, hogy három levágott fejű csirkét is beültethettek volna a döntő bizottságba..
de legalább mi jót nevetünk :DDD

(#2) fahrii


fahrii
őstag

pureview 808 inkább nem?

(#3) Xaels válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Na igen ez a reakció fogadott engem is :DDD

A Nokia a CZ-vel karöltve megérdemli az elismerést.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"A zsűrit egyértelműen lenyűgözte a 720p felbontású Super AMOLED megjelenítő színvisszaadása ..."

...ami ugyan köszönő viszonyban sincs az élet színeivel, de azért jó...

Jajistenem.
A Nokia modellje rendben, megérdemelte a díjat. Nade a Samsungé?!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Múlt vs jelen... legalábbis OS tekintetében

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) lorinser válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


lorinser
senior tag

Na igen, a zsűri....Nekem ez tetszik: "illetve tele állásban a képek jóval zajszegényebbek lehetnek."
A képzajnak ugyan is semmi köze ahhoz, hogy éppen mennyi a fókusztávolság. A képzaj egészen más miatt (egész pontosan az érzékelő miatt) alakul ki.

De természetesen ez a Nokia és Zeiss érdemeiből semmit nem von le és csak gratulálni lehet mert valóban innovatív megoldást tettek le az asztalra.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#7) RaveForce


RaveForce
veterán

samsung :R nekemis az egyetlen alternatíva jelenlegi droid fronton a nexus..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#8) donceleger8 válasza Graphics (#5) üzenetére


donceleger8
őstag

De itt most nem ezt hasonlították össze! De amúgy meg jó az öreg a háznál, és a kor mint tudjuk minőséggel párosul. Majd ha a "jelen" rendszere tud ilyen kamerát és technológiát felmutatni, akkor talán elgondolkodom egy olyan rendszerű telefon vásárlásáról! Addig viszont felejtős! Nokiának grat! :R

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#9) Bici válasza lorinser (#6) üzenetére


Bici
félisten

"A képzajnak ugyan is semmi köze ahhoz, hogy éppen mennyi a fókusztávolság."

Tele állásban a kisebb fényerő miatt megemelt érzékenység is okozhat magasabb zajszintet. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) MarQs válasza lorinser (#6) üzenetére


MarQs
senior tag

...de mivel lencserendszer híján valójában nem fókusztávolság állításról van szó közelítés esetén, hanem képkivágásról, így mégis csak visszaköszön a témában a képzaj a tele állás tekintetében, minek az alacsony szintje ugye a rendkívül magas felbontásnak köszönhető. Ez volna az innováció maga, ill. tulképp ennek a mini méretekben történő kivitelezése.
Semmi baj azzal a megfogalmazással... :U

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#11) gerilee válasza Graphics (#5) üzenetére


gerilee
aktív tag

Milyen érdekes, hogy a múlt mennyi mindent tud, amit a jelen nem... :U

[ Szerkesztve ]

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#12) Bsony


Bsony
tag

Csak én olvastam úgy hogy ... TAPI díjas?

(#13) decoati


decoati
aktív tag

Best Mobile Imaging Device: Samsung GALAXY Nexus

The Samsung GALAXY Nexus smartphone features intelligent applications including many high-end imaging features. The new HD Super AMOLED display offers an impressive resolution of 720p (1280x720). This innovative display allows users to view photos and videos in a high resolution with a wide angle of view. The built-in camera delivers decent photo quality for everyday use, capturing still photos with 5 MP resolution, including panorama mode, plus Full HD 1080p videos. The zero-shutter-lag helps to capture snapshots spontaneously. The Samsung smartphone comes with intelligent image editing effects such as silly faces and background replacement. Based on the Android 4.0 "Ice Cream Sandwich" operating system, the GALAXY Nexus offers a modern OS environment for sophisticated imaging related apps.

verizdö exelent kalör repraduksön báj szuperamoled?

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14) (An)Dante válasza lorinser (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

Hagyományos optikai zoom esetén teljesen igazad lenne. Itt viszont a lényeg az, hogy nagylátószög esetén az egymás melletti képpontok összevonásával a véletlenszerű képzaj kiátlagolható, tele állásban pedig a szenzor középső részét használja fel a rendszer, ami még így is jóval nagyobb felületű, mint az optikai zoomos telefonokban alkalmazott mini szenzorok mérete. Arról nem is beszélve, hogy a pici optikák fényereje tele állásban drasztikusan lecsökken ami miatt általában nagyobb ISO érzékenységre kapcsol a legtöbb mobil és ez ugye még tovább növeli a képzajt.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#15) Graphics válasza donceleger8 (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, én sem összehasonlításként élcelődtem, elismerem a Nokia munkásságát, és azt is ,hogy sok vásárló marad meg mellettük, de van aki nem.

A Nokia Pureview 808 egy olyan telefon lesz, amit történelmi pontként lehet említeni :). Minden gyártónál van több-kevesebb ilyen modell

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) schawo válasza MarQs (#10) üzenetére


schawo
titán

minek az alacsony szintje ugye a rendkívül magas felbontásnak köszönhető

Ennek inkább olvass utána. A felbontás növelése a zajszintet nagy mértékben emeli. Olyan nagy mértékben, hogy azon az átlagolás is csak csökkent. Egy ugyanakkora méretű és technológiájú, de kisebb felbontású szenzor zajszintje jellemzően alacsonyabb még akkor is, ha az összehasonlítást úgy végezzük, hogy a nagyobb felbontású képét a kisebb felbontásúval egyenlőre méretezzük át.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) MarQs válasza schawo (#16) üzenetére


MarQs
senior tag

Már csak a szerkesztési időn túl vettem észre, hogy kifelejtettem egy lépcsőt a sorból: a nagy méretű érzékelőt ugye, aminek köszönhető a "...rendkívül magas felbontás." Sejtettem, hogy meg is kapom arcba... :)
Ha anomáliát okozott, bocsi érte, de lényegében úgy értettem az irományom, ahogy azt magad is gondolod. Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#18) schawo válasza MarQs (#17) üzenetére


schawo
titán

Jah, oké, előfordul :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Gratula a Nokiának a díjhoz. De a samu mit keres ott? Örülnék neki ha valaki felsötétítene mert, hogy nem a kijelző a "nagy" szám benne az is 100 ...

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#20) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nokiának gratula. Tényleg lenyűgöző képeket és videókat csinál telefon mivoltához képest. De a Samsung féle amoled én sem tudom mit keres a színhűség díjazottjaként. Persze szép a feketéje, de egyedül ez színhű benne. Többi annyira, mint egy mezei TN+Film panel, csak ott fakók a színek, itt meg túlszaturáltak.

[ Szerkesztve ]

(#21) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A Nokiát értem, a Samsungot nem. Ebből megint valami összeesküvés elmélet lesz.
(Szóltak, hogy nehogy egy Symbian rendszerű mobil legyen az első ?)

valami

(#22) RaveForce válasza Recon666 (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

szegényes az az igény, ha vkinek csak a valósághű dolgok jönnek be. zenéből mutass egyet. nemtudsz. ez is tipikusan olyan dolog, h vki egyszer elejtette, h "hőőő, semmi köze a valósághoz" többi ezer birka fujja tovább, h beleköthessen vmibe. sohatöbbet sima tft-t egy samoled után.

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) decoati válasza Recon666 (#20) üzenetére


decoati
aktív tag

Bizisten szerzek valami jobb minőségű fényképezőt, és készítek egy képet, amin egyszerre látszik valami színes téma és egy samoled kijelzős telefon, aminek a kijelzőjén ugyanaz a lefotózott téma van.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#24) Xaels válasza RaveForce (#22) üzenetére


Xaels
félisten

És a Pentile Matrix felépítés? Valamint a világos színeknél fellépő többletfogyasztás? Ezek is csak amolyan birka érvek nem? Illetve a beégésre hajlamosság bizonyos idő elteltével? SGN-ről beszélek, tudom a + nem PM-es...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#25) B1T3 válasza Graphics (#15) üzenetére


B1T3
addikt

Arra vagyok kíváncsi, mikor terjed el (jobban) a Nokia 808-féle mobilkamera.

(#26) RaveForce válasza Xaels (#24) üzenetére


RaveForce
veterán

pentile matrix...nos mit látszik omnia7est használok. wvga pentile... igen látom a jeleit. viszont még így sem kéne akár egy hd lcd, szal erről ennyit. egy s2 meg ugye már +os, sőt egy sima galaxy nexus dettó pentile de már HD, éshát ott már jelét se látom annak amit látok az omniámon, szal szépen lassan ezt a pentile dolgot átadhatjul a multnak, mert vagy pentile+hd, vagy wvga és + :) a fogyasztásról annyit mondanék, h az omnia7 az 1500mAh-val bőven többet hoz mint eddig bármi arányaiban, persze ez simán lehet a platform miatt is

ui. slcd2 még érdekes lehet

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#27) Quasi_modo válasza Xaels (#24) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a világos színeknél fellépő többletfogyasztás?
Többletfogyasztás a feketéhez képest? Vagy most mi van ?

valami

(#28) stewe780


stewe780
őstag

Képalkotás terén legjobb telefonnak járó TIPA díjas Galaxy Nexus mobilaréna értékelése:
"A képek önmagukért beszélnek, nem túl jó minőségűek, minden elképesztően zajos, vonalélesség legalább rendben van, de a dinamikatartomány kicsi, a világosabb részek rendre beégnek, mindennek tetejébe még gyakran homályosra is sikerülnek a felvételek… Nem ezt vártuk a referenciamodelltől."

:D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#29) lorinser válasza Bici (#9) üzenetére


lorinser
senior tag

Értem és az is igaz amit mondasz, viszont akkor nem jól fogalmaztam. Ahogy mondod a tele állásban a kisebb fényerő miatt (ott, ahol nem végig fix fényerős az optika) valóban lehet közvetett hatása a képzajra.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#30) gybazsi


gybazsi
senior tag

A Nokia tényleg egy elég komoly dolgot tett le az asztalra, megérdemelték a díjat. A Samsungot viszont én sem igazán értem, hogy hogy került oda.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#31) Recon666 válasza Quasi_modo (#27) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen. IPS panelnál pedig fordítva van, ott a sötétebb színeknél van többletfogyasztás.

RaveForce: Szegényesnek nem mondanám, csak másnak. Itt a színhűségről van szó, nem arról, hogy kinek mi tetszik. Abban pedig nem jeleskednek a Samsung féle oled kijelzők.

decoati: Nem kell, láttam már Samoled kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#32) RaveForce válasza stewe780 (#28) üzenetére


RaveForce
veterán

a mobilarena foto értékeléseiről köztudott h messze az oldal legvitatottabb része... nem releváns ezekután már.

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) Xaels válasza RaveForce (#26) üzenetére


Xaels
félisten

1 dolgot nem tudnak eltüntetni a PM felépítés esetén. Mégpedig az kékes/zöldes fehéret...

Omnia7-eseden állíts be fehér hátteret. Ugrásszerűen lecsökken majd az üzemidőd.

(#27) Quasi_modo: többlet fogyasztás egy SLCD-hez képest. Világos színeknél többet fogyaszt az AMOLED. Persze feketénél meg kevesebbet csak azt kell eldöntenie az embernek, hogy melyiket látja többet használat közben. Úgy rémlik emiatt is van a Note böngészőjében egy inverz nézet is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) hallerlaller válasza decoati (#13) üzenetére


hallerlaller
addikt

+1

a best mobile imaging device-t pedig én legjobb mobil képkezelő eszköznek fordítanám, de sebaj :DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#35) MR007RM


MR007RM
addikt

Csak érdeklődnék kiváncsiságból. A 10MB fölötti jpg képek kezelésével, megnyitásával hogy áll a Galaxy Nexus? Lehet nem nagy szám, de egy barátom a S. Wave S8500-as telójával befürdött a múltkor. Persze lehet hogy bénázott nemtom, azért kérdezem. Bluetooth-on átküldtem egy 808-as tesztfotót és nem tudta megnyitni. Nyugtassatok meg ez nem általános dolog. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#36) B1T3 válasza MR007RM (#35) üzenetére


B1T3
addikt

A régi 5230-asom is megnyitott nagy méretű képfájlt, csak picit lassan. :D Persze nem biztos, hogy ez mérvadó.

(#37) decoati válasza Recon666 (#31) üzenetére


decoati
aktív tag

akkor itt egy hevenyészett (bocs a moiré/fehéregyensúly/világosságkülönbség/beállítás miatt, de a lényeg, a "túlszaturáltság" nagyon jól látszik, vagyis nem látszik. Hoppá.)

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#38) Recon666 válasza decoati (#37) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ezzel a képpel nem lehet eldönteni. Ezzel és ezzel igen.
Jobbra a színhűbb IPS

Quasi_modo: Az amoled csak feketénél takarékosabb, fehérnél és színes képeknél többet fogyaszt, mint az IPS. Összességében is többet fogyaszt egy jobb fajta IPS panelnál.

[ Szerkesztve ]

(#39) Quasi_modo válasza Xaels (#33) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Világos színeknél többet fogyaszt az AMOLED. Persze feketénél meg kevesebbet
Ez elég nyilvánvaló a működési elv miatt. Viszont azt hiszem itt az a lényeg, hogy azonos felhasználás esetén melyik fogyasz kevesebbet. Azt gondolom az AMOLED összességében takarékosabb.

valami

(#40) decoati válasza Recon666 (#38) üzenetére


decoati
aktív tag

az a baj hogy az iPhone-hoz viszonyítod, aminek a gamutja tudvalevőleg az sRGB-t sem éri el tehát a valósághoz viszonyítva nagyon fakóka szegény, hogy is beszélhetnénk jobb színhűségről...

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#41) Recon666 válasza decoati (#40) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor itt van ez, a fehér szín.

[ Szerkesztve ]

(#42) decoati válasza Recon666 (#41) üzenetére


decoati
aktív tag

ebben az ips verhetetlen, az tuti

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#43) kazie


kazie
tag

"...félprofi kamerákat megszégyenítő 1/1,2 hüvelykes 42 megapixeles szenzor adottságait 2, 3, 4 és 8 megapixeles fotók..."

Csak nekem tűnt fel ez a hiba 42 írtak a 41 helyett...

(#44) hallerlaller válasza MR007RM (#35) üzenetére


hallerlaller
addikt

1 másodperc alatt nyitja meg a gyári galéria alkalmazás, amúgy a wave az bada nem is android.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#45) MR007RM válasza kazie (#43) üzenetére


MR007RM
addikt

Inflációról még nem hallottál? De az is lehet kapott egy frissítést azóta. :DDD

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#46) MR007RM válasza hallerlaller (#44) üzenetére


MR007RM
addikt

Jó köszi, már közben válaszoltak. Akkor majd újra nekifutunk.

Az nekem mindegy, hogy milyen op.....

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#47) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Az Iphone és a Galaxy Note képernyőjének összehasonlítása során nekem a Note kijelzője nem kicsit, hanem sokkal jobban tetszik. Szép, gyönyörű színek. Nekem nem tűnnek egyáltalán túlszaturáltnak, csak egy kicsivel élénkebbnek a színek, amire egész egyszerűen jó ránézni. Sokkal inkább ez, mint a fakó TFT-LCD.
Be is b@szna, ha olyan fakó színek lennének a valóságban, mint amit az IPS produkál...egy fr@ncokat színhű az. Legfeljebb, ha a film noir világában élnénk..

(#48) Xaels válasza Quasi_modo (#39) üzenetére


Xaels
félisten

Attól függ, hogy az a felhasználás mit takar. Ha valaki fehér háttérrel használja a WP7-ét akkor bizony azonos felhasználás mellett rosszul jár. De nagy átlagban beszélve a weboldalak is világos színeket tartalmaznak nagyobb arányban. Próbálj meg például PH-t olvasni telefonon, az AMOLED jobban leszívja az akkut.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49) joey04 válasza RaveForce (#22) üzenetére


joey04
titán

Sokan maszájból használják ezeket a szavakat. Én is csak azért írok ilyen esetekben túlszaturáltságról, pentile matrixról, stb-ről, mert megtanultam, hogy ez a nevük. De önmagában nekem pl annyi gondom velük, hogy ránézek és okádéknak látom. De ezt így nem írhatom le, mert az trollkodás. Ha utánanézek az okoknak, és azt írom le, az meg birkaság.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) RaveForce válasza G-Guts (#47) üzenetére


RaveForce
veterán

pontosan, és ezzel a vásárlók, nézelődők is 10ből10szer (eddig egytől nem hallottam a túl élénk vagy túlszaturált jelzőt) így vannak, csak a mobilarena fórumjain lehet találni ilyen alanyokat, dehát kinek mi.. ettől a superamoled még megmarad a leglátványosabb megjelenítőnek :)

ui. slcd2-t még nem sikerült élőben látni, így ezt most még nem vette bele a kalapba

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.