Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Timocicu válasza Vakegérke (#50) üzenetére


Timocicu
aktív tag

A bablevest és a gulyást is úgy szeretem, hogy közben tunkolok kenyérrel, pedig nem vagyok nagy kenyeres.

Próbáld ki egyszer úgy, hogy bármi formát kibélelsz baconnal, úgy, hogy akkora része kilógjon a sütőformában, amivel be lehet borítani, majd bele a tésztával elkevert tejfölös - túrós cuccos és ráhajtva ugye a szalcsi köntös, nabehelyezve a sütőbe, míg pirosra nem sül. Nyamíííííííí. ;]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#52) moonlight115 válasza Vakegérke (#50) üzenetére


moonlight115
tag

Túrós palacsinta rulez! :DD

Timocicu Hűű, ez a baconos isteni fini! :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#53) Vakegérke válasza Timocicu (#51) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondd, nem vagy túlsúlyos egy picit? Bevallhatod, imádom a husikat. ;)

Már az is szép tőlem, hogy megcsináltam életem első rakott krumpliját. Az első nem stimmelt, leégett a császárszalonna "ágy". Egy hét múlva a második viszont szalonna nélkül fájintos lett. Talán az volt a titok, hogy a sütő felső részében készült, míg az előző inkább az alsó részhez volt közel.

Magányos, és nagyon lusta vagyok. Főzni tudok, de megmaradok azon kajáknál, amelyek viszonylag kevés erőfeszítéssel elkészíthetők.
A rakott krumpli például babrás, értem ezt az előkészítésre. De mivel szeretem, lesz még az asztalomon.

Egyébként "zsíros paraszt" vagyok. Olaj nuku, csakis zsírt tűrök meg a kajákban. Meg sok vöröshagymát. Meg sok fokhagymát. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54) moonlight115 válasza Vakegérke (#53) üzenetére


moonlight115
tag

A rakott krumpli nem babrás, csak nem kell megfőzni a krumplit, hanem nyersen vékonyra szeletelni, és az egészet alufóliával lefedni, úgy sütni kb. 45 percig (már a tojásokkal együtt!), akkor megpuhul, és szerintem finomabb, mint megfőzve. Ha zsír és olaj helyett vajjal készítjük, úgy a legfinomabb. Ha sütőpapírt teszel a tepsi aljába, le se ragad. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#55) Timocicu válasza Vakegérke (#53) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Rád bízom, hogy elképzelj. ;]
ár halkan jegyzem meg, nem minden enni szerető ember túlsúlyos. :N

A rakott krumplival jócskán belecsaptál a lecsóba. :K Ha a régi jól bevált módszer szerint héjában főtt burgonyával készítetted, nem a gyors változatban, nyers krumplival. :N Emellett ugye főtt tojás, kolbi és félfőre vágott vöröshagymát is szoktam bele rétegezni, majd bővel beborítom tejföllel elkevert tojással és füstölt szalcsis taréjjal koronázom meg.

Akkor nem nagyon óvod a koleszterinszintedet? :N

A rakott kel sem egyszerűbb elkészítéssel válik fogyaszthatóvá, de akkor ezek után már mi az Neked? ;]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#56) Timocicu válasza moonlight115 (#54) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Sütőpapírt a rakott krumpli alá? :Y
Na ilyet sem hallottam még ... :U
Én mondjuk csak a sütemények alá szoktam használni szinte. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#57) Vakegérke válasza Timocicu (#55) üzenetére


Vakegérke
veterán

Koleszterinszint? Az meg mi? Óvnom kéne? Rám ne számítson. :N

Talán szentségtörés, de én belenyomtam négy gerezd fokhagymát a tejfölbe. A vöröshagyma kimaradt. Legközelebb lehet, hogy rétegezem.

Rakott kel, töltött paprika, hmmm... Sajnos ezekhez már tényleg lusta vagyok. :O

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) Timocicu válasza Vakegérke (#57) üzenetére


Timocicu
aktív tag

A fokhagyma az nem sok ételt ronthat el. :N

Pedig egyik sem bonyolultabb és időigényesebb. :N

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#59) moonlight115 válasza Timocicu (#56) üzenetére


moonlight115
tag

Én, ha tepsit látok, már teszem is bele a sütőpapírt. Bármi alá jó. A fasírtot is sütőben sütöm, az alá is, hurka, rakott kaják alá is...Próbáld ki, megéri, nem kell tepsit suvickolni!

Egérke A töltött paprika a világ legegyszerűbb kajája! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#60) Timocicu válasza moonlight115 (#59) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Na majd kipróbálom, bár nálam a mosogatógép suvickol. :K
Nem kényelmi szempont, csupán idő , víz és energia spórolása. 3gyerkőc mellett, 5 főre főzve, tálalva a fél életemet a mosogató mellett tölthetném. :Y Egy nőnek ez baromi jó találmány! :K

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#61) moonlight115 válasza Timocicu (#60) üzenetére


moonlight115
tag

3 gyerkőc, hűha! :C Akkor nem unatkozol... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#62) Timocicu válasza moonlight115 (#61) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Á, arra nekem nincs időm. :N
Vagy mondjam úgy, azt sem tudom mit jelent? ;) :N

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#63) Vakegérke válasza moonlight115 (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

A töltött paprika csak vágyálom számomra.

Engem már nem tutujgat senki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#64) Timocicu válasza Vakegérke (#63) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Pedig a töltött paprikának a paradicsomos húsgombóc az előszobája. ;) ;]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#65) moonlight115 válasza Vakegérke (#63) üzenetére


moonlight115
tag

Jól írja Timo, a húsgombócokat (még nyersen!) paprikába töltöd, és kész! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#66) Vakegérke válasza moonlight115 (#65) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudom. Eljátszottam a gondolattal, hogy megcsinálom, de aztán elhessegettem a gondolatot.
Talán nem érthető számotokra, de én tényleg annyira lusta vagyok, hogy saját érdekemben sem állok neki kedvenc kajámat elkészíteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) moonlight115 válasza Vakegérke (#66) üzenetére


moonlight115
tag

De a paprikába töltés egyszerűbb, mint gondolnád! Megfogod a paprika tetején a szárát, benyomod, aztán kihúzod, és kész, már mehet is bele a fűszerezett darált hús. Ennyi az egész varázslat. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#68) Timocicu válasza moonlight115 (#67) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Pontyosan. :K A kicsumázás is tökéletes. :K Késsel nem is szabad. :N

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#69) moonlight115 válasza Timocicu (#68) üzenetére


moonlight115
tag

Amit lehet, le kell egyszerűsíteni. Amit meg nem lehet, hát, azzal együtt kell élni! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#70) Timocicu válasza moonlight115 (#69) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Ezt megjegyzem! :K ;)

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#71) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Főztem is, sütök is, nyerset is eszem majd. Ennyi információ alapján szerintetek mit?

Kolbász, főtt tojás már a tányéron van, kellő tisztelettel fogadták a felaprított fokhagymát, és a félbe szeletelt vöröshagymát. Utóbbi kettőt meg is sóztam.
Öklömnyi krumpli dagonyázik a sütőben alufóliába tekerve. Adok neki 50 percet, aztán megfordítom. Sül még fél órát, aztán kiveszem, leszedem róla a fóliát, konyharuhába burkolom. Miután kezelhetőre hűlt, leszedem a héját, és csatlakozik a többiekhez.
Hú, friss kenyérke sarka lesz a kísérő akkord, mámorosan tömöm majd magamba a vacsorát. Nagy bögre víz, és az egész megkoronázásaként jöhet a vörösbor.

Az élet szép. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72) moonlight115 válasza Vakegérke (#71) üzenetére


moonlight115
tag

"Az élet szép. Néked magyarázzam?" :)

Én zöldséges krémlevest főztem ma, pirított zsemlekockával. Mindenféle zöldséget, hagymát, + 1 db krumplit pici olajon megpároltam, felöntöttem jó magyar csapvízzel + vegeta, bors, paprika. 1 óráig főztem, aztán turmixoltam. Egyszerű kaja, és finom. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#73) Vakegérke válasza moonlight115 (#72) üzenetére


Vakegérke
veterán

Idézni csak pontosan, szépen...

"Az élet szép... tenéked magyarázzam?"

A csuda tudja, hogy Setét Lajos mit evett ezen szavai előtt, de hogy olyant nem, amit mi hozunk össze a konyhában, az szinte biztos. Ha mondjuk evett volna a mai kajádból, vagy az én "legendás" pincepörköltemből, talán pályát változtat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74) moonlight115 válasza Vakegérke (#73) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, akkor malacot nyakaz, vagy marhát, vagy tyúkot. :D

Tényleg: tenéked. Lejárt a szerk. idő, mikor beugrott, hogy rosszul írtam. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#75) Vakegérke válasza moonlight115 (#74) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bizonyára nem haragszol a kiigazításért.
Ha nem lenne ez a míves írás a topicjával, nem gonoszkodtam volna. :N

Csuda tudja. Lehet, hogy Setét Lajos megelégelte volna, hogy életeket vesz el, és beérte volna zöldség szeleteléssel, hagyma aprítással, bors őrléssel. :)

Szegény Timocicu, tönkretesszük a topicját a mellékes fejtegetésekkel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#76) moonlight115 válasza Vakegérke (#75) üzenetére


moonlight115
tag

Jajj, dehogy haragszom, inkább örülni szoktam, ha kijavítanak! :K Csak szeretem az irodalmat, egy percig se állítottam, hogy értek is hozzá. :N

Bocs, Timocicu! ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#77) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ma lusta főzés van.
Ez azt jelenti, hogy előveszek a jégről valamilyen kaját, kiolvasztom, felmelegítem. Lecsó lesz a vacsora.

Mikor szezonja van a zöldpaprikának, paradicsomnak, mondhatni hetente veszek bő egy kiló zöldpaprikát, hozzá hegyes erőset, és az összsúly felének megfelelő paradicsomot. Nem hiányozhat a lecsóból az apróra vágott kolozsvári szalonna, meg a karikára vágott debreceni. Az alap mangalica zsírban üvegesre párolt cirka 40 deka, mondjuk három fej félbe-, majd szeletekre vágott vöröshagyma, evőkanálnyi pirospaprika, meg egy fejnyi apróra vágott fokhagyma.
A végeredmény bőséges. Előveszek egy 1,2 literes műanyag tároló edényt a készletből, és amikor már nem tűzforró a kaja, telerakom a friss lecsóval. Irány a hűtő, később pedig átrakom a jégre.

Ahogy úri passzióm tartja, úgy veszem elő a kajákat a jégről, és még télen is megengedhetem magamnak, hogy lecsót egyek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#78) moonlight115 válasza Vakegérke (#77) üzenetére


moonlight115
tag

Hű, ez de fini lehet! :C
Egy egész fej fokhagyma??? Én lecsóba még soha nem tettem fokhagymát. Lehet, hogy egyszer majd kipróbálom.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#79) Vakegérke válasza moonlight115 (#78) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kis túlzással én még a tejbe is fokhagymát aprítok. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.