Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) gabor85 válasza ThisNoHoosh (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Csatlakozom az előttem szólóhoz: soha ne add fel, csak ha van rajta bélyeg ;)

(#3) tildy válasza gabor85 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez aláírásba megy:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) dragonfx


dragonfx
veterán

nem adnak kell nem leszel gyros hús és feladhatod bélyeg nélkül 60as asba.mármint nem kipufogóba hanem borítékba.
:))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5) venember83


venember83
nagyúr

Ha el is adnak, csak kap Esmein valami százalékot majd kárpótlásként. :U

(#7) gabor85 válasza tildy (#3) üzenetére


gabor85
őstag

most ide egy pirulós-örülős szmájli jönne, de karbantartás miatt nem elérhető smit használni szoktunk; de találtam ilyet

Látom hogy nem könnyű az élet, de tényleg csak kitartást tudok javasolni. ;) menni fog az

[ Szerkesztve ]

(#8) JColee válasza gabor85 (#2) üzenetére


JColee
őstag

hehe ezt az unokatesómtól hallottam először :D

(#9) gabor85 válasza JColee (#8) üzenetére


gabor85
őstag

én meg exemtől ;]

(#10) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Attól függ hányadik generációs a török.
Ha már a nagyapja is ott élt, akkor biztosan rendben lesz a munkahely.
Rosszabb a helyzet, ha csak az apja született ott.
Ha az apja, még Törökországban született, akkor érdekes tapasztalatokkal leszel gazdagabb.

Eladni nem fog, de az Isztambuli meghívást kedvesen utasítsd vissza. Ha elmész előfurdalhat, hogy elcserél.
Fejkendőt vigyél magaddal. lehetőleg kendőben menj. Nem csak a munka miatt érdemes hordanod. Látszani fog rajtad, megbízható és tisztességes munkaerő vagy.
Szoknya viselése nem ajánlott. Ha abban mész látszani fog a bokád. Ez a szexualitás kiteljesedése náluk. Gondolom nem akarod erkölcstelen nő benyomását kelteni.

Ha megegyezel vele, csak írásban tedd. Ha férfinek adja a szavát, akkor az törvény Ha nőnek, az nem bír jelentőséggel.

Ha be akarsz vágódni, akkor nézz utána a török labdarúgó bajnokság aktuális állásának.
Galatasaray vagy Fenerbahce rajongók szoktak lenni. Az utóbbi csapat mostanában gyengén játszik. Jó ha tudod.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) tildy válasza lorenzen (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

:R :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Kidus


Kidus
őstag

Vegulis nem volt kozvetito meg otthon?
Nem olvastam el az osszes postod, azert kerdem :)

Gyenge angollal nagyon necces kimenni mondjuk, bar lehet, de akkor nem olyan munkaval kezded, ami szamodra elfogadhato. Meg nem is mint pincer, esetleg mosogato.
Vagy szorolap oszto :F
Sajnalom az eddigieket :(

Angoleknal foleg imadjak, ha gyakorlatod is van. Itt erre nalunk nem mindig elvaras.
Nem akarlak elkeseriteni, de ez eddig nem meglepetes.
Remelem azert szerencsed lesz, elo szokott fordulni. Meg helyes, ha rafekszel az angolra, abbol csak nyerni lehet.

Amugy egy halvany otlet:
imadjak a kutyasetaltatokat. Mindig van hirdetes erre. Nem kell hozza semmi, meg jol beszelni sem, csak felhivni oket, hogy vallalnad. Ha talalsz olyat, ami kozel van, meg jol is jarsz, egy kis seta par kutyaval.... kis pici penznek jo.

Assuming Control

(#13) talmida válasza Kidus (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OFF

Honnan lehet ilyen jó kis mikulás satyekokat kapni? Láttam, tiv83us-nak is van, --na meg Racecamról nem is beszélve :DDD, igaz neki ez az állandó munkasapkája.

IN GOD WE TRUST!

(#14) Kidus válasza talmida (#13) üzenetére


Kidus
őstag

Modoknak meg HG-knek van, csak amig az unnepek tartanak :)
Mi vagyunk a forumon az unnepi dekoracio :D

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#15) truba


truba
tag

Majd csak sikerül valami melót találnod, csak tartsál ki még egy kicsit. :K

(#16) tildy válasza Kidus (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Euworks annak idején nem sikerült,meg most is csak úgy adtak volna munkát, ha velük jövünk ki, nekünk meg már megvolt a jegy.
Hogyismondjam a múltkori az nem is annyira pincér, mint inkább ilyen tálalós munka lett volna. Asztalt leszedni, tányérokat kirakni ilyenek.
Ismerősök ezt csinálják, közepes angollal, nulla korábbi tapasztalattal, nekem meg ugye az övék alatt van az angolom.
Lajost nem féltem: kb felsőfok szintjén van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) kételkedem válasza lorenzen (#10) üzenetére


kételkedem
addikt

Szoknya viselése nem ajánlott. Ha abban mész látszani fog a bokád.

Én úgy tudom, igenis szoknyában kell lennie, ám az legyen hosszú, épp az említett boka miatt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18) Dany007 válasza tildy (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Lajos? :Y Ki az a Lajos? A nyulamra gondolsz? :D Lajos!

Ja, hogy on is legyen kicsit. Szerintem aki már szépen elbeszélget elcseveg angolul telefonban(!) annak azért már van egyfajta nyelvtudása, ami semmiképpen se nevezhető gyengének. Persze mihez képest... Én a múltkor rohadtul beégtem... Ugye itt a nagy cégnél, egyetlen mérnök sem tud angolul, legalábbis annyi biztos nincs bennük, hogy felvegyék a telefon és beszéljenek.. Így hozzám irányították a csajszit... magyaráztam neki, hogy küldje el e-mailen a megrendelését, meg hogy pontosan mit is szeretne... Én marha meg nem tudtam mi a @ angolul... :U már tudom... de akkor már majdnem elkezdtem magyarázni, hogy worm meg ilyenek... :D nagyon gáz volt... :U

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza lorenzen (#10) üzenetére


dabadab
titán

"nézz utána a török labdarúgó bajnokság aktuális állásának."

"Did you see that ludicrous display last night? What was Wenger thinking, sending Walcott on that early?" :D

DRM is theft

(#20) tildy válasza Dany007 (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

A kukac az at:)
Meg abban is reménykedek, hogy talán fejlesztőként kevesebbet kell rögön annyira nagyon dumálnom, mintha emberek közt lennék. Előbb hívtak, meg most indulok interjúra is.
Nem is tudom, hogy fordítsam ezt a cateringes dolgot, talán amolyan egyfajta hostess?
Volt már telefonos 30 perces interjúm is hollandokkal, megy megy, de van mit fejleszteni rajta. az , hogy kinek mi a gyenge: valószínűleg echte angolnak még a Lajos nyelvtudása is gyenge lenne. .
Lajos meg egyenlő Esmein:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Dany007 válasza tildy (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, már tudom... at... De nagyongázvolt...

Akiket én ismertem azok bevallottan gyenge nyelvtudással mentek ki. És mindenki félt a telefonos interjúktól! Meg annyi kis tapasztalatom nekem is van, hogy telefonon / skype-on keresztül elég nehéz. Szóval ez akkoris plusz pont neked. Élőben állásinterjún pár perc alatt belerázódtam anno. Nem is figyeltem már az igeidőkre, csak hogy lökjük a dumát.

Ahaaam, Lajcsi ;) , azért sejtettem, de gondoltam hátha a nyulamra gondolsz... :U

Sok sikert! Majd írd meg mivolt! Gondolunk rád! Csak kár, hogy 1 óra eltéréssel :D (hát ez nem volt vicces... =/ )

(#22) lorenzen válasza kételkedem (#17) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Én úgy tudom, igenis szoknyában kell lennie, ám az legyen hosszú, épp az említett boka miatt.

Akkor pontosan meghatározom a viseletet.

A fejen fejkendőnek kell lennie, fekete szín az elvárás. Úgy kell viselni, hogy az arcot is takarja egy kicsit. (Gépjármű vezetésnél ez külön előny.)
Alatta a hosszú kabát, sötét színű, ami majdnem a földig ér. Az egyszerűség kedvéért egész évben viselik. A kánikulában különösen hasznos ez a viselet.
Alatta a az általad említett szoknya, ami alatt hordják a nadrágot.
(De ezt az európai nőktől nem lehet megkövetelni, ezért nem bonyolítottam túl az előző hozzászólásomban.)

Különös módszer szerint nevelik a gyermekeket.
Egyéves korban visszaviszik őket Törökországba. Az iskolakötelezettség kezdetére hozzák őket vissza. Ennek tragikus következménye van. A gyermekek kiválóan beszélnek törökül, de a befogadóország nyelvén egy szót sem értenek meg. Megismerték a török kultúrát, de ami jelentősen eltér az európaitól.
A következmények, beilleszkedési zavar, speciális nyelvhasználat, ...

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#23) kételkedem válasza lorenzen (#22) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszi! Ez kellően részletes volt! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24) biker


biker
nagyúr

Nyugi, semmi csúnya vagy rossz dolgot nem akarnak.
Amit akarnak, az mind jó :):):):)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) mephi666 válasza biker (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg mellesleg szerintem a keleti tizenéves lányok a kelendőek azokban a körökben... ;] aggodalomra semmi ok: "nyugalom, a hosszú élet ritka" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) Dany007 válasza mephi666 (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Hááát, azért ilyen mellizomzattal, mint az övé én félnék :DDD
(j/k)

(#27) tildy


tildy
nagyúr

Na megjottem az interjurol. Kerdezgettek milyen projekteket csinaltam eddig, frontendben vagy backedben vagyok otthon, egy oldalon szeretek dolgozni, vagy a kisebb projekteket is szeretem, van e tapasztalatom google apival.
Valaszoltam, elmondtam amit tudok, igen, az angolomat okis mondtak, de mondtam naponta tanulok vagy 2 orat, es angolul probalok beszelgetnia barataimmal.

Odafele pedig vegig ezeket beszeltem be magamnak, don"t worry, you can do it! Because you want this job, you can do it. Don"t be nervous.
Bejott, laza voltam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Dany007 válasza tildy (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Na de mégis mi volt a véleményük? mit reagálltak? Bár a hallottak alapján szerintem pozitív :)

(#29) tildy válasza Dany007 (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy heten belul kiderul. Szerintem nem sikerult rosszul, angolomon bukhatom el. Tudasban nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) Dany007 válasza tildy (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Az akkor szép!
Ha van egy kis eszük, akkor leszarják az angolodat, mert tudják, hogy 1-2 hónapon belül úgyis belejössz. E miatt kár lenne elbaszni egy jó munkaerőt.
:C

(#31) Psychonaut válasza Dany007 (#30) üzenetére


Psychonaut
addikt

Meg PHP-zásnál senki nem fogja nézni a készítő angoltudását. :)
Továbbra is hajrá tildy (meg Esmein). :K

(#32) biker válasza Dany007 (#30) üzenetére


biker
nagyúr

azért szerintem nem utolsó dolog elvárni a munkaerőtől, hogy biztosan megértse a feladatot, tudjon szólni, mi a baja, és sorolhatnám.

Attól, hogy marha jó PHP-ben, attól még lehet negatívum, ha ezt nem látják biztosítottnak.

És mot nem tildy ellen beszélek, meg rosszkedvet sem akarok, de ez van...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) biker válasza tildy (#29) üzenetére


biker
nagyúr

practice practice practice, watching TV 24/7 w/o sleeping :)
ok?

Banyek, ott nincs ilyen ingyenes egélytelefon? :) felhívod, és van kivel társalogni angolul :) ingyenes nyelvlecke

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) tildy válasza biker (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

I want to learn it, and I can to learn it:P
Fortunately, TV shows using a subtitle.
Teljesen jogos amúgy. :)
Voltam ma benn a töröknél - elnézést, hogy ezt mondom, de kb úgy nézett ki mint egy feslett melegítőalsós kisebbségi , nem túl bizalomgerjesztő, mondtam, jöttem megbeszélni a dolgokat, hála jóégnek ő mármondta is , hogy no thanks. Kivételesen ennek örültem, mégha belül kicsit rosszul is esett, hogy ez sme jött össze.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) tildy válasza tildy (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

a most tv shows use subtitles... előbbit elbactam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) lesaux válasza tildy (#34) üzenetére


lesaux
veterán

Ez volt az állásinterjú a töröknél, hogy "no thanks"? Szeretik ők is komolyan venni a dolgokat, úgy látszik...

(#37) nyunyu válasza tildy (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

most tv shows use subtitles...

You can disable it.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) tiv83us válasza tildy (#34) üzenetére


tiv83us
veterán

Abszolut epito jellegunek szanom amit mondok, de en ugy latom az angol mondataibol, hogy nalad a total alapok hianyoznak, es azert alap nelkul en nem a masodik emelet epitesen gondolkodnek, hanem elohuznek egy olyan angol nyelvkonyvet, ami szinte a kezdetektol vesz mindent. Egyebkent sajnos nem tul olcso de a Rosetta Stone online cuccok nagyon jok szerintem, nezz korul!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#39) tildy válasza tiv83us (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Értem.
Alapok valahol mélyen megvannak , csak többnyire két igeidőt használtam eddig... Folyamatost szinte soha, keverem őket . Tudom.
Rendszeresen kihagyom pl. a segédigét az -inges mondatokból.
Beszélni meg... Az egy dolog ha megértek valamit.

Magyar középiskolai oktatás hátránya: nem beszélni kellett, hanem megtanulni mondatokat. Pl. szövegeket.
Sosem voltunk arra rákényszerítve, hogy kötetlenül beszélgessünk egy adott témáról.
Pl. ma láttam egy képet, rajta táncoló emberek. Ilyen nekünk sosem volt ...
I see different colour lamps from different distances. People are dancing on the first floor.
Vagy futó ember : I see a running man in a forest. He is wearing a joggings, shoes, and undershirt. The weather is sunny, trees are green , and so on.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) Psychonaut válasza nyunyu (#37) üzenetére


Psychonaut
addikt

*Them. Vagy nem?

(#41) talmida válasza Kidus (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönjük az ünnepi dekorációt! :DD Mindegyikőtökön jól mutat a m.sapka. Biztos vagyok benne, hogy a piros telefonon is jól állna! :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#42) tildy válasza tildy (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

LEvel 3 online kurzust csinálok, ez az eredmény eddig:

Results
1: Reading result
Correct answers:

Your answers:

Results for 2009-12-09

You are working at Level 1 in these elements:

Rt/L1.4

You are working at Entry Level 3 in these elements:

Rt/E3.1
Rt/E3.2
Rt/E3.3
Rt/E3.7
Rt/E3.8
Rt/E3.9

You are working at Entry Level 2 in these elements:

Rt/E2.1
Rt/E2.4

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) tildy válasza nyunyu (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

I usually prefer them. But I saw a movie recently , that called a Slumdog millionare, and it didn't have a subtitle .

Miért érzem azt, hogy ezt egy angol nem így mondaná:F
Mindegy a lényeg az, hogy nem csuklóból jön, mikor mit kell használni, pedig tudom, hogy mikor mit kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Mawyx válasza tildy (#43) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem vagyok benne biztos, de mintha az angolok nem szeretnék telehajigálni írásjelekkel a mondatokat, csak nagyon indokolt esetben.
Anyway I don't see any mistake in the sentences. I would say it so.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#45) FPéter válasza tildy (#43) üzenetére


FPéter
aktív tag

Szerintem:
I usually prefer to watch movies with subtitles. However, there is a movie I saw recently called "Slumdog millionaire" and I think I've managed to understand all of it by ear.

Egyébként abban a filmben indiaiak vannak, nekik szerintem tök érthető a kiejtésük. Van néhány indiai csoporttársam, tényleg minden betűt külön kimondanak. De volt egy skót tanárom, az első két óráján egyáltalán nem értettünk semmit. :D

(#46) tiv83us válasza tildy (#43) üzenetére


tiv83us
veterán

...I saw a movie recently, it was called "Slumdog Millionare"...

Kell neki jonehany honap, amig elkezdesz angolul gondolkodni es nem magyarra forditod le, majd azt vissza angolra a fejedben.
Ha mar azon veszed eszre magad, hogy peldaul egyedul vagy es ugy gondolsz egyet, hogy pl "fuck, i forgot to turn off the oven" akkor mar jol uton haladsz :)

ps: A fenti mondatreszt kifejeztek szepen helyettem /bar szerintem az is egy kicsit "official", olyan mintha egy tankonyvbol masoltak volna ki/ nekem a tobbi nem b@szta annyira a szemem :D

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#47) tildy válasza tiv83us (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké, de gondolom te sem úgy kezdted. :P :DDD
Viccet félretéve:teljsen igazad van. Majd mikor már magától jönnek a mondatok. És most nem magázlak:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) biker válasza tildy (#39) üzenetére


biker
nagyúr

ha eddig kettőt használtál, akkor már csak 10 van hátra :U

nyomjad a BBC-t, ott is megy angol felirattal az angol műsor sokszor.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49) Dany007 válasza biker (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Ennyi szakmai tapasztalattal szerintem bőven vágja a szakmai dolgokat angolul. Főleg, hogy az alapnyelv is eleve angol. Én pl mocskosul nehezen dolgozok magyar Photoshoppal, mert egyszerűen nem találok semmit. Mások az elnevezések, más helyen is vannak... szörnyű!

Másrészt a cég tisztában van vele, hogy nem tökéletes az angol tudása, ezt szerintem képesek cégen belül tolerálni valahogy.
A gond akkor lenne ha már külső ügyfelekkel is kéne kommunikálni. Ahol viszont már tényleg gáz, ha valaki nem beszél folyékonyan.
De a cégen belül ezt meg lehet érteni, illetve tolerálni amennyiben tényleg hasznos és értékes munkaerőnek találják.
Nem mindig a tökéletes nyelvtan a lényeg. Fontosabb, hogy megértse illetve őt is megértsék. Anno én beszélgetés szintjén bárkivel el tudtam dumálni bármiről. A quake 3- tól kezdve a testen kívüli élményeken át a lengyel haverom magánéleti családi problémájáig mindenről. Természetesen angolul. Akkor lestem nagyot, amikor 2 napba telt kitalálni, hogy a másik amerikai srácnál mit jelent az hogy "sumfin" - kimondva kb: szumfin! Na ez vajon mit jelent magyarul? :D Tivusnak tudnia kéne... Én akkor döbbentem rá, hogy szart se tudok :)

(#50) biker válasza Dany007 (#49) üzenetére


biker
nagyúr

sumfin = valami :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.