Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) Dany007 válasza biker (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Ennyi szakmai tapasztalattal szerintem bőven vágja a szakmai dolgokat angolul. Főleg, hogy az alapnyelv is eleve angol. Én pl mocskosul nehezen dolgozok magyar Photoshoppal, mert egyszerűen nem találok semmit. Mások az elnevezések, más helyen is vannak... szörnyű!

Másrészt a cég tisztában van vele, hogy nem tökéletes az angol tudása, ezt szerintem képesek cégen belül tolerálni valahogy.
A gond akkor lenne ha már külső ügyfelekkel is kéne kommunikálni. Ahol viszont már tényleg gáz, ha valaki nem beszél folyékonyan.
De a cégen belül ezt meg lehet érteni, illetve tolerálni amennyiben tényleg hasznos és értékes munkaerőnek találják.
Nem mindig a tökéletes nyelvtan a lényeg. Fontosabb, hogy megértse illetve őt is megértsék. Anno én beszélgetés szintjén bárkivel el tudtam dumálni bármiről. A quake 3- tól kezdve a testen kívüli élményeken át a lengyel haverom magánéleti családi problémájáig mindenről. Természetesen angolul. Akkor lestem nagyot, amikor 2 napba telt kitalálni, hogy a másik amerikai srácnál mit jelent az hogy "sumfin" - kimondva kb: szumfin! Na ez vajon mit jelent magyarul? :D Tivusnak tudnia kéne... Én akkor döbbentem rá, hogy szart se tudok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.