Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Hajrá Tildy és kitartás majdcsak összejön valami! ;)

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ami a melót illeti, jól mondod. Ami van, azt kell megragadni. Később úgyis jön majd az igazi lehetőség.

Ami pedig a papucsot illeti, csak mászkálni kell benne, és tiszta a parketta. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Én kb 200 helyre pályáztam, jött sok ilyen elutasító levél mire összejött egy rendes meló, és 2 hónapig tartott....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Aaaj ne legyél már ennyire elkeseredve! Tudtad te is, hogy ez nem úgy megy, mint a mesében.

Amúgy is ez az egész, ahogy csináltátok nagyon nagy dolog volt!
Egyetlen egy embert se ismerek / még Angliás fórumokról se / akinek lett volna bátorsága csak így kimenni, hogy na majd találunk valami munkát!
Számomra egyértelmű volt, hogy nem lesz azonnal. Persze örültem volna neki, mert az csak engem igazolt volna :)

No offence, de szerintem az a gond, hogy kicsit túl nagy arccal indultál neki... Legalábbis az írásokból egy csöpetnyit ezt vettem le. Hogy te vagy a nagy diplomás csaj, aki dolgozott a t mobilnak meg az kitujda milyen világmárkáknak és akkor majd gyorsan szerzünk egy jó melót...
De akkoris egy másik országban vagy... A válság kellős közepén... Persze, hogy nem egyszerű dolog...
Hidd el, ha tényleg ilyen egyszerű lenne, akkor szó szerint minden diplomás első útja odavezetne.
De ezen nem szabad fennakadni.
Nem véletlen, hogy a Londonba utazók többsége közvetítőcégen keresztül vagy akármilyen ismerős / ismeretségen keresztül megy ki, pont azért, hogy biztosan legyen valami melója, amiből megél. Senkise pályázik egyből szakmai állásra. Örülnek ha van valami...
Szal nem szabad fennakadni. Félre kell tenni kicsit az önérzetet, meg lejjebb kell szegni az orrot :) és belevágni egy 7köznapi melóba, még akkoris ha csak minimálbéren vagy.
Közben lehet keresgélni rendese állást. És akkor legalább már nyugodt leszel, hogy van melód, ha nem vesznek fel máshova az se gond, mert van egy biztos pont. Aztán telik az idő, előbb utóbb biztosan bejön egy, elvégre nem vagy hülye, jók a képességeid, versenyképes a szakmád is...
Csak nem szabad az elején kiakadni. Követni kell a jólbevállt módszert. Először - > mosogatás -> angol tanulás -> aztán szakmai állás...

(#5) gamerkiller válasza kraftxld (#3) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Most ettől biztos jobb kedve lett..:D
Nyugi Tildy, szó szerint a jó munkához idő kell.. xD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#6) tbs


tbs
addikt

Megjegyezném, hogy idehaza is kibacott nagy mázlid volt ám. :D

Türelem (ami tudom, hogy nem az erősséged :P ), és kitartás (abban viszont kiemelkedő vagy :K ), és menni fog! Ne feledd, hogy kvalifikáltabb melókra inkább alkalmaznak "helyit", mint "jövőt"...

(#7) FPéter


FPéter
aktív tag

en tovabbra is azon a velemenyen vagyok, hogy kinti referencia nelkul nagyon nagy mazli kell a phps munkahoz. Raadasul rengeteg a php programozo, akik sokkal jobban beszelik az angolt, oket alapbol eled soroljak valogataskor. Van most kint jopar ismerosom, en is felevente-evente jarok londonban munka miatt, es a latottak alapjan ennyire szar meg nem volt a helyzet az elmult 10 soran.

Ps.: Kintre, bentre

(#8) puttputt


puttputt
őstag

Van 1-2 HR-es ismerősöm, majd beajánlom nekik ezt a blablát. :DDD :O
Undormány...
Mondjuk, legalább küldtek egy differenciált-fejléces formalevelet...
Már önmagában ez "becsülendő".

Kicsit amolyan szerencsejáték-jellege van...
"Sajnáljuk, sok játékosunk közül, Ön most épp nem nyert." :U

A legjobbakat! :K

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) anjani182 válasza Dany007 (#4) üzenetére


anjani182
őstag

Általában így szokott ez lenni...én is ismerek pár embert, aki kiment 1 évre, húú majd 1 milliót félreteszek meg minden! Aha, lakott 1 évet egy lukba harmadmagával, dolgozott is, és egy laptopra futotta neki!

Én nem tudom hogy ment itthon tildynek, de arra rájöttem, hogy nem nagyon volt lakásuk, meg kocsijuk, mert ha igen, azt nem hagyja csak itthon pikk-pakk az ember...és 30 évesen már ezeknek meg kellene lennie, főleg ha 2 ember együtt él, és diploma és jó munkájuk van, ahogy beállítja magát, kiknek dolgozott! Ha ezek nem voltak, vagy csak minden ideiglenes volt, akkor nagyon rossz irányba tartottak 30 évesen....és ezen Anglia sem fog változtatni egyhamar!

Vagy nemtudom mit gondoltak, Angliában majd hipp-hopp kp.-re vesz egy lakást meg autót holnapután?!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#10) tildy válasza Dany007 (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a té az a pannon.
És olyan dolgokat készítettem, illetve olyan honlapoknak dolgozom, amelyek elég ismertek.
Lehet szerinted nagy mellény, szerintem meg szimplán csak az, hogy ezekre az oldalakra büszke vagyok, mert az én kezem munkája is benne fekszik (ahogyan mindig megjegyzem a grafikusunk nevét is, mert gyönyörű munkák kerülnek ki a kezei közül) . Értsd : nem vagyok hülye, és amit csinálok, ahhoz azért értek . (PErsze biztos vannak nálam sokkal jobbak)
A válság kellős közepe meg akkor lenne igaz, ha mondjuk 2008 februárt írnánk. Már nem a kellős közepe, igaz még nem állt minden helyre.

Egyik lakótársam szintén php fejlesztő, neki két hónapig nem volt semmi, ő nem állt be mosogatni, a barátnője viszont takarít. Így fedezték, hogy őneki legyen lehetősége szakmai állást kapni. Kapott.
MEglátjuk hogy alakul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Dany007 válasza tildy (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Pannon, té tökmind1 :) Tudod h nem azért mondtam.
Lehet te nem úgy érzed, nekem csak úgy tűnt.

A válság még bőven tart, attól nem kell félned. Mivel Angliában is felszökött a munkanélküliség, így (ha jól tudom) pár hónapja, talán fél éve is, hoztak egy olyan törvénymódosítást, aminek az a lényege, hogy nagycégeknek előnyben kell részesíteniük az angol munkásokat! Ezt pontosan azért találták ki, mert tudták nagyon jól, hogy rengeteg a bevándorló, és így akarták segíteni az állampolgárokat.

Amúgy sose kérdőjeleztem meg, hogy nem értesz a munkádhoz, vagy, hogy nem lehetsz rá büszke. Abszolút nem. De ez még nem jelenti azt, hogy kimész Angliába és egyből lesz munkád.
De ha a lakótársad 2 hónap után talált melót, akkor mit csodálkozol azon, hogy te 3 hét után még semmit se? :F

Mondom, én csak azt érzem, hogy nagy mellénnyel indultatok ki... Ezt csak te magad tudhatod igazán, hogy belül mit is gondoltál.

Őszinte leszek, (mint mindig :) én anjani182 véleményével értek egyet. Bár lehet nem annyira erőltetetten. Nem is tudom hogy gondoltad, hogy kimész minden nélkül és akkor majd biztos lesz valami szakmai munkád.
Én örültem volna neki a legjobban, szóval félre ne értsd, mivel jó példa lett volna b.nőm előtt, aki szintén azért nem akar kimenni, mert újra a nulláról kéne kezdeni.
Amikor én 2004 környékén kiakartam menni, még csak tervezgettem a dolgokat, de 4 hónapon át a fórumokat bújtam, informálódtam mindenről, figyeltem az embereket, 'ajánlatokat' kértem közvetítő cégektől és így tovább...
Gondolom te is utánanéztél a dolgoknak rendesen, de nem tudom milyen mélységben. Mert kellően utánanéztél volna, akkor biztos tapasztaltad volna, hogy senki nem megy ki a semmiben csakúgy... Valahogy mindenki úgy próbál kimenni, hogy már van munkája! Vagy biztosan lesz stb...
Szóval hogy mondjam, talán túl könnyelműen vetted ezt az egészet. De ez nem baj, mert még mindig nincs veszve semmi. Esély mindig megvan.

[ Szerkesztve ]

(#12) tildy válasza anjani182 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyrészt az autó olcsóbb itt, másrészt otthon is volt autóm, de eladtam, mert nem használtam, nem volt szükségem rá . Lehet neked alap 30 évesen a lakás meg az autó , nekem nem az, én elvagyok bérleményben is, és most lehet fujjolni.

Ad kettő: Párom 24 éves, egy évvel ezelőtt még a szüleivel lakott és tanult, cc-s fizetésből meg nem lehet annyira sokat félretenni.

ad 3: nagyon nem ismersz: én otthon 100 ezer forintból igencsak jól megéltem, és ebben benne van az albérleti díj is.Emellett igencsak félre tudtam rakni, legalább annyit, hogy ide ki tudjunk jönni. (MEg még mellé van egy ul életbiztosításom is )

ad 4: nézd meg otthon 30 évesen hogy van az embereknek lakásuk. 20-30 év hitelre? Erre olyan büszkék egyesek, és ezért néznek le, hogy nekem nincs??? Hát bakker az nem saját, max látszólag, az bizony addig a bankké, amíg ki nem fizetted...
Én nem vagyok hajlandó az otthoni lehetőségek közt hitelt felvenni.

ad 5: Utálom a röghözkötöttséget. Egy lakás otthon többnyire röghözköt. Itt azért kevésbé.

Vagy nemtudom mit gondoltak, Angliában majd hipp-hopp kp.-re vesz egy lakást meg autót holnapután?!
Nem mindenki úgy gondolkodik mint te. Ezek a szavak, lakás kocsi blabla, ezek nem olyan mértékű elérendő célok számomra , mint otthon sokaknak. Lesz amikor lesz, de ettől én nem spanolódok fel. Ellentétben azzal amit szeretek, és ez a munka. Itt is lenne biztos kétkezi is, eddig azt nem néztem még. És igen, azt szeretném csinálni, amihez értek, amit szeretek, annyira nagy bűn lenne ez?

dany007:
Lehet valakinek mindegy, nekem nagyon nem :) Lakótárs modnjuk első hónapban nem nagyon keresgélt, többieknek meg akik itt laknak általában két hét alatt már lett valami meló.
Mondjuk az azért szép, hogy napi 3 megkeresésem van, inkább az a zavaró, hogy ebből még nem realizálódott semmi.

tbs: abszolút mértékben igazad van. Nem szeretek várni, mert szeretem ha pörögnek a dolgok, márpedig most itthon kell ülni, nézni a pályázatokat, beadni a jelentkezést és várni. Ez utóbbi nekem olyan kb, mintha diliházba zárnának. Nem szeretem a semmittevést. Ennél még egy alacsonyabban kvalifikált munka is jobb.

ÉS mégvalami visszatérnék anjanihoz: Tudod itt meg tudod tenni, hogy társbérletben laksz, minimálbért kerestek, és az egyikőtök bérét még így is el tudod rakni, úgy hogy néha elmész moziba, vagy étteremben eszel. Otthon csináld meg ezt két minimálbérből.

Node várjuk ki a végét.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) #53246592 válasza tildy (#10) üzenetére


#53246592
törölt tag

Iden 4 honapig mar annak is "örultem" hogyha olyan hirdetest talaltam amire jelentkezni tudtam. Visszajelzes csak neha jött, többnyire 1-2 honap utan es a fentihez hasonlo generic bullshit formatumban. Aztan oktober elejen meg csak kapkodtam a fejemet, hirtelen annyi lett az erdeklödö :)

A PHP mellett milyen harom-, negybetusökhöz ertesz, ertetek? :)

(#14) Dany007 válasza tildy (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy egy normálisabb méretű (árú) lakáshoz bizony rendes kis önerőt le kell tenni, különben nem kapsz hitelt.
Arról nem beszélve, hogy hiába a bank hitelez, a lakás a te neveden van. Bármikor eladhatod, és ha jól adod el, még kereshetsz is rajta.
A különbség az, hogy ha 20 évig is fizeted, akkoris egy idő után a tiéd lesz! Nembeszélve hogy bármikor eladhatod, ahogy azt már írtam is.
Albérletet meg hiába fizeted éveken át, abból semmi sem lesz a tiéd. Aztán ha közbejön valami, még eladni se tudod mert nem a tiéd.
Abba is gondolj bele, hogy valaki bizony szereti a biztos pontot. Szereti építgetni, szépíteni, egyedivé tenni a lakását. Amit egy albérletben nemigazán lehet megtenni. Persze meglehet, de mivel nem vagy röghöz kötött voltaképp bármikor átmehetsz másikba, így fölösleges lenne százezreket költeni rá...

"És igen, azt szeretném csinálni, amihez értek, amit szeretek, annyira nagy bűn lenne ez?"

Nem, ezzel semmi gond nincs. Én is szeretnék egész nap játszani és abból megélni :U
Csak nem mind1, hogy van e rá lehetőséged és mik a körülmények.

(#15) tildy válasza #53246592 (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

SVN,CVS, CMS, CRM, XML, XSLT, DOM, CSS, RSS , WML, ilyenek:)
Ajaxot most szándékozom mélyebben megtanulni, bár apróbb progikat már összebarkácsoltam vele.
shell script: ez már nem is annyi betűs.

Esm: rendszergazda vonalon volt otthon, illetve cc, pc support, win AD, meg ilyeneket azért vágja.

Dany: ismersz: otthon azt tehetem. A munkám egyben a hobbim is volt. Mondjuk még hazadolgozok pár hónapot.
Eladás: Sosem tudtam jól eladni. Mindig buktam rajta (valószínűleg a türelmetlenségem miatt) , miért pont a lakás lenne kivétel ? Eladhatod jah, azt úgy jársz mint itt az egyik lakótárs, 5-6 éve vett lakást, de el akarja adni, bukik rajta jópár millát. Nos én azt a jópár millát inkább gyüjtögetem, és fizetek egy jóval olcsóbb albérletet. De ezt meg már meséltem. Ahol otthon laktam min. 100 ezer lett volna a törlesztő, minimum 20 . Ehhez képest maga az albérleti díj, ha ketten lakunk 40 lett volna.

Most számoltam ki, 15 milla felvett hitelre (kb a lakás annyit ér), 20 év futamidőre:
A teljes összeg, amit vissza kell fizetnie, beleértve a kölcsön összegét (tőke) is: 26 505 408 HUF
Az első hónapban esedékes törlesztőrészlet (akciós kamat): 102 090 HUF
7. hónaptól fizetendő törlesztőrészlet: 110 653 HUF
Utolsó hónapban fizetendő törlesztőrészlet: 110 653 HUF

No nem.
Akkor inkább fizetek havi 20-at (meg párom is annyit) A hitelből hátralévő 90et meg szépen elrakom, azt kamatozik. Lehet később lesz saját lakásom, de úgy gondolom hitelt csak arra érdemes felvenni, ami hozza is a pénzt. A lakés meg viszi.
Jobb helyeken pedig ha kifested a lakást, vagy elromlik valami és kicseréled, akkor azt a tulaj kifizeti neked, vagy levonja a bérleti díjból Mi a volt helyemen festettünk, ezért két hónapig nem fizettünk albi díjat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) anjani182 válasza tildy (#12) üzenetére


anjani182
őstag

Mindegy, hidd el nekem sem az ölembe hullott!

Lényeg a lényeg, HA nem tudtatok 30 évesen 30% kezdővel (mert ennyi a minimum mostanában) megvenni egy kisebb lakást, és mondjuk 10 évig fizetni, akkor viszont nem kerestél jól! 2 diploma ide vagy oda...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#17) tildy válasza anjani182 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Esmein nem 30 éves, ezt vedd figyelembe! Épp csak msot került ki az iskolapadból .

A 20% önerő meg meglett volna, csak épp nincs szükségem otthon lakásra. Ennyi. Azaz nem nem tudtunk, hanem nem akartunk.

A jól keresés meg viszonylagos. Szüleimhez képest jól kerestem. Fizum felét el tudtam rakni .
Tudok ennél jobban kereső embereket is, de ez nekem jó volt. Igaz még így is az itteni minimálbér alatt van.
De úgy látom felesleges veled vitázni, szerinted csak az az ember, az ért el valamit, akinek hitelre vett lakása van.

Dany: aztán a normálisabb lakáshoz az önerőt is össze kell valahogy szedni. Az meg nem megy máshogy, ha laksz valahol, és mellette gyűjtögetsz Nincs örökség, amim van, azt egyedül önmagamnak köszönhetem. Nem tudom írtam-e lakótárs (43 éves) , otthon 6 éve lakástulaj, most próbálja eladnia lakását, mire mindent kifizet, lesz jópár milla adóssága. Pedig budapesti lakás, szépen berendezve. Vagy kérdezd meg Kalandort, ő hogy járt. Pedig ő aztán tényleg utánajár a dolgoknak....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy válasza Dany007 (#14) üzenetére


tildy
nagyúr



Tetszett, jó volt. :)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Mawyx


Mawyx
senior tag

Én továbbra is azt mondom, hogy szakmait kell elsősorban keresni. Ha beáll mosogatni, lehet napi 12órában kihajtják belőle a xart is meg ha majd csörög a telefon és 2naponta menni kéne interjúra, akkor hogy engedik el? Sehogy. 2naponta meg betegszabit se lehet kivenni... + nem azért tanul vki ennyi ideig. Ha diplomával beáll vki mosogatni, akkor meg azért kapja az oltogatásokat, hogy minek pazaolta az állam pénzét, ha azt mondja fizetősön volt, akkor is kapja az oltásokat, de márpedig igenis helyet vett el más elől, aki a szakmában akarnak elhelyezkedni blabla. :U
Én eddig csak mosogattam, de minden nap 10-24/02ig ott kellett lennem, nem engedtek el sehova. Volt egy ügyvédi dolgom, de oda se engedtek el. Mivel vidéki kisváros volt, így szerencsére bejött hozzám az ügyvéd, legalább az ügy el lett intézve.
Nem hogy interjúra nem lett volna esély elmenni, hanem önéletrajzokat se szétküldeni, mert mégis mikor?
Aztán ilyenkor meg lehet jönni, hogy az ilyen szar helyet ott kell hagyni. Akkor meg hogy is van azzal a dologgal, hogy nem szabad finnyásnak lenni, bármi melót el kell vállalni?
Enyhén ideges vagyok :W
Hajrá tildyék, tartsatok ki ;)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20) Dany007 válasza tildy (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Sok a melóm, később reagálok : )
btw tényleg szép... de ha én ki akarnám ütni az egyik falat, álmennyezetet rakni, meg gipszkarton válaszfalazni stb akkor kíváncsi vagyok ahhoz mit szólna a tulaj, és vajon mennyit állna belőle :D
Mert nekem aztán vannak extrém elképzeléseim. Tény, hogy én egy szépen berendezett, egyedileg kialakított lakást szeretnék magamnak. Az egyedi kialakítást persze én oldanám meg, akár egy sima panelben is.
Az önerőt bizony össze kell szedni.

(#21) Esmein válasza anjani182 (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

De jo otlet, 10 evre roghoz kotni magad egy orszagban, ami alapbol sem tetszik annyira. Fizetni a torlesztot a banknak akkor is, ha epp nincs olyan jo munka. Senki nem lett meg ilyen miatt hajlektalan.

Ja varj, megis.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) venember83 válasza Esmein (#21) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha nem tudod fizetni a lakbért, akkor nem leszel hajléktalan? :U

(#23) tbs válasza anjani182 (#16) üzenetére


tbs
addikt

Ez butaság. Ezt maximum egy tök független szociopata tudja megtenni (vagy egy mázlista), nem egy bármilyen családdal, komolyabb kapcsolattal rendelkező átlagplussz képességű diplomás. Magyarországon.

Nagyon nem szerencsés csak 1 szemszögből nézni a világot - bár ez mondjuk hihetővé teszi, hogy neked 30 évesen lett 30% kezdőd a semmiből, és bevállaltad a maradék 70%-ot 10 évre... Gratulálok, de tényleg. :K

(#24) Esmein válasza venember83 (#22) üzenetére


Esmein
nagyúr

De igen, viszont ha hitelt veszel fel, gyakorlatilag a penzt pumpalod a bankba kamat formajaban, magyaran penzt gyartasz. Az alberleti dijon nincsen kamat, sokkal szabadabb a mozgas. Nekem pl eszembe nem jutna 15 millio forint toketartozast a nyakamba venni, hogy dolgozzak mint egy szolga, mert mi lesz, ha kirugnak.

Abbol nem kerek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) tildy válasza venember83 (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha lakbért fizetsz, nem kerülhetsz milliós adósságba, ha eljösz. Albérlethez kaucit összeszedni, és egyáltalán albérletbe menni sokkal, sokkal egyszerűbb, mint ha lakásba vágnál bele. Hogy is mondjam: könnyebben ugrál az ember.

Egy lakáshitelnél nem biztos, hogy jól jössz ki belőle. Nem mindegy. Az önerőről nem is beszélve.

Még valamit lehagytam: én kb 3 éve vagyok PHP fejlesztő, ebből egy évet gyakornokként töltöttem, gyakornoki fizetéssel (kevesebb volt, mint előtte a helpdeskes munkánál). Előtte azért küzdöttem, és helpdeskeztem, hogy végül ezt csinálhassam. Ergo két éve tudok igazán félrerakni pénzt. Bár ha nem lett volna autóm, talán több lenne.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) venember83 válasza Esmein (#24) üzenetére


venember83
nagyúr

Nincs kamat, de nem is lesz lakásod, és életed végéig fizetheted a lakbért. Bár nem hinném, hogy száz évig élnék, de inkább húsz évig fizetem a részletet, ami a lakbér 130-150 százaléka (jelen konjunktúrában) s utána maradok is valamivel. Persze ez az én meglátásom, meglehet, hogy hibás és sokak számára logikátlan.

tildy: Milliós adósság? Ha nem mész bele valami óriási butaságba, akkor max elveszik a lakást, mivel az a fedezet, de ez nagyban hitelszerződés- és bankfüggő.

De mivel ez kicsit off, ezért nem szeretném folytatni a szálat, csak a véleményemet és egy másik oldalt kívántam megvilágítani, remélhetőleg nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#27) tildy válasza venember83 (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Már ahol.
Előbb számoltam ki:
lakbérünk volt 40 ezer.
Törlesztő arra a lakásra kb 110 ezer, 20 évre .
Ez testvérek között is : 275%

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) emvy válasza #53246592 (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

En most megyek, szakmai munkara. C++, C#, Java. Meg a tobbi hulyeseg, de gondolom verziokezelot, XML-t, SQL-t, meg ilyesmiket mindenki hasznal :).

while (!sleep) sheep++;

(#29) venember83 válasza tildy (#27) üzenetére


venember83
nagyúr

Érdekes számok, ezek szerint elég nagy a különbség. Lakbér egy jövendőbeli lakásommal egyenértékű lakás esetén kb. 180 euró, lakásrészlet 215 euró, ez kb 120 százalék. Ezért is beszéltem jelen konjunktúráról, lényegesen magasabb itt a lakbér.

(#30) emvy válasza Esmein (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt a penzgyartast te is felreertetted (a video is csusztat), de ebbe ne menjunk nagyon bele.

while (!sleep) sheep++;

(#31) emvy


emvy
nagyúr

Egyebkent meg ne add fel tenyleg, nem tudom, mennyire tudsz angolul, de egy ev mosogatas biztosan nem tesz jot a technikai tudasodnak. Olyan hamar el kell menni szakmaba, ahogy csak lehet, akar szar fizetesert is.

while (!sleep) sheep++;

(#32) Esmein válasza emvy (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

Elegge zart a logikai kor a videoban, el tudom kepzelni, hogy pontatlan, de nagyjabol rendben kell legyen.
viszont: Ettol fuggetlenul ha hitelt veszek fel valamire, akkor gyakorlatilag azt vallalom, hogy tobbet fizetek a termekert, mint amennyi az ara. Es ha esetleg nem fizetnem, csak siman elveszik a termeket.

Masi ilyen erdekes penzugyi jelenseg, hogy ha egy csalo tartozik az allamnak 100 forint adoval 200 forint illegalis jovedelem miatt, akkor jon ugye allambacsi, hogy ejnye, zarolja a bankszamlakat, elkobozza az adohianyt, a maradekot pedig szetosztja a karosultak kozott. Na igen am, de mi van ha a 200 forint bevetelbol 120-at elkoltott az emberunk machboxra? -> Allambacsi nyert 80 forint adot, inkasszoval bevonja, emberunknek volt egy matchboxa amig le nem csuktak(utana se valoszinu, hogy visszekerul az ara), a karosultak meg buktak 200 forintot. De jol jart mindenki. Ha en lennek a hatosag, szabalyosan en rendeznem a pilotajatekot, evenkent meg elkapnam a balekokat, kaszalnam az adobevetelt, es sutty.
De ez mar offtopik

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) tildy válasza emvy (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Upsz ezeket le is hagytam, persze hogy használva van.
C++, c#, java viszont nálam nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Dany007 válasza tildy (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Nagyon elmegyünk offba...
Nekem van egy haverom. 41 éves. Hasonlóan nem tud megülni a seggén ahogy te se :D
Világ életében albérletben lakott... Majd nemrég nála is beütött a válság. Kirúgták. Felélte a tartalékokat, és ki kellett költöznie. Így most ott áll 41 évesen, se lakás se kocsi se semmi. Oda kellett költöznie az öccséhez, hogy ne kerüljön az utcára.
Pedig nagy pénzben fogadnék, hogy az ő életében az elmúlt 20 évben lakbérre kiadott összegekből, már bőven kijött volna neki egy lakás, ami az övé.

Amúgy mindkét oldalnak megvan az előnye és a hátránya is. A döntő tényező, hogy kinek mi kell, ki mit szeretne jobban. Én nem bírnám ki, ha évente új lakásba kéne költöznöm. Szeretném egyedileg kialakítani a lakásomat az én ízlésemnek és kényelmemnek megfelelően. Ami akár hosszú évek munkáját és pénzét jelenti egy lakáson. És ezt mindet nem lehet csak úgy odébb vinni egy másik lakásba. Nekem ez számít. Neked meg inkább a mobilitás.
A családommal eddig 2x költöztünk. Mind a kétszer igen fájó szívvel hagytam ott a régi lakást. Évekbe telt mire 'megbarátkoztam' berendeztem az újat.
Mondom, ez egyénfüggő.

Angliára meg... Én egyet értek az ötletetekkel. És egyértelmű is, hogy ma Magyarországon aki egy szebb életet, jobb jövőt szeretne magának és a családjának annak ki kell mennie külföldre élni és dolgozni is. Ez nem is kérdés. Pusztán a módszer és a hozzáállás az, amiben nem hasonlítunk. A törekvés meg van benned is! Azzal nincs hiba. A tudás is. Csak még el kell telnie egy kis időnek, amíg lejjebb adod te is, aztán majd lesz valami.
Malwy hszére reagálva nem hiszem, hogy csak olyan kétkezi munkák vannak, ahol napi 12-14 órát kell robotolni. Én egy normális 8 órás munkaidőre gondoltam heti 5 nappal. Azt senki ne mondja nekem, hogy ilyen nem létezik. Abból jön ki a havi minimálbér, ami a hallottak alapján bőven elég a megélhetéshez.
Azt meg ne mondja már nekem senki, hogy rendes 8 órás meló mellett nem lehet másik állást keresni. Itthon is és külföldön is rengetegen csinálják ezt. Jó, biztos nem a legkényelmesebb dolog, de ez nem is arról szól.

(#35) emvy válasza Esmein (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom, hogy zart-e a kor vagy sem, en konkretan tudom, hogy mukodik :), es nem novekszik a teljes penzmennyiseg a hitelkihelyezeskor.

Persze, hogy tobbet fizetsz, ha hitelt veszel fel, hiszen kulonben nem lenne ertelme hitelt adni. Ha lenne 100 forintod, es berakhatnad mondjuk allamkotvenybe, es az fizetne 8%-ot, akkor nyilvan nem adnad inkabb 0%-os kamatra kolcson egy ismeretlennek.

while (!sleep) sheep++;

(#36) tildy válasza Dany007 (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

A diplomám kézhezkerülésétől számítva 3 évig alábbadtam. Nem szívesen tenném most is, de ha muszáj, akkor muszáj.
Amúgy én jóval többet raktam el tartalékba, mint amennyi az albérleti díjunk volt . Azt írod kirakták a munkahelyéről: no úgy ha lenne egy hiteles lakása azt hogy tudná fizetni? Márpedig 40 évesen elég ritka, akinek már nincs lakáshitel a nyakán.
Node számolok kicsit:
40 hónap volt albimban: albidíj 25E ft/fő ->1 milla
5 hónap koliban:110 E ft
14 hónap új albiban : mivel 3an laktunk, ezért 13,5E*14=189E Ft
Ha minden megtakarításom ide számolom, legalább 1 misivel több tartalékot raktam félre az évek során. Bár ezt csak az utóbbi időkben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Esmein válasza emvy (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

nyilvan, de novekednie kell a penzmennyisegnek, mert kevesebb a betetekre adott kamat, mint a hitelen levo( szep is lenne, felvenni hitelt, hogy berakd a bankba), es a bankszektor is hihetetlen nyereseget realizal minden evben, holott a nyujtott szolgaltatas nem osszetettebb, mint a IT szektorban levok, es azert ott nem megy most annyira a szeker :D

Azt tudom, hogy nem vennek fel olyan dologra hitelt, ami veszit az ertekebol. A lakas ilyen mondjuk, vallalkozashoz viszont kifejezetten hasznos eszkoz lehet, amennyiben a kamatnal nagyobb profitot ersz el, es erre szinten van esely. Lakashitel... nem nem. 40 evesen en mar sajat lakast szeretnek, nem meg majd akkor almodozni, milyen jo lesz 5 ev mulva, mikor vegre vege.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) tbs válasza emvy (#35) üzenetére


tbs
addikt

Emvy, növekszik. Szemléld globálisabban a dolgot. ;) A tőke felhalmozása (pénzkivonás a tömegek kezéből) készteti a pénznyomdákat folyamatos működésre, amik ugye így-úgy hatnak a gazdaság "teljesítményére". Stb.

Persze AZ a videó valóban csúsztat. :K De vaknak sem érdemes lenni. A végén úgyis minden por lesz... ;]

Esmi: kívánom, hogy saját erőből meg tudj valósítani mindent az életedben, kivéve a kamatnál nagyobb profitot termelő vállalkozásod. (És azzal hogy számolsz majd el, hogy a vállalkozásod által használt hitel segítségével termelt extraprofitból extrahasznod lesz..? Az is "hitel", csak más az optikája. ;) Te se légy vak, szemlélődj globálisabban.)

[ Szerkesztve ]

(#39) Dany007 válasza tildy (#36) üzenetére


Dany007
veterán

"Márpedig 40 évesen elég ritka, akinek már nincs lakáshitel a nyakán."
Oh, nemár... Érdekes szüleimnek se volt. Pedig őket se támogatta senki semmivel... Amúgy azért mert 20 évre veszed a hitelt, nem azt jelenti, hogy annyi idő alatt is kell visszafizetni. Ha adódik, hogy több lóvéd marad, akkor előtörlesztesz stb... Így legalább van esélyed, hogy a tiéd lesz valamikor. Ha albérletet fizetsz, akkor sose lesz a tiéd...

"Nem szívesen tenném most is, de ha muszáj, akkor muszáj."
De hogy érted, hogy most is? Pont, hogy most kéne, amikor olyan helyzetben vagy. Diploma nem diploma... :U
Pont ez a legnagyobb bajuk a mai friss diplomásoknak, hogy azt hiszik az a papír az aranytojást tojó tyúk és hogy azzal iszonyat fizetéseket fognak keresni... :U Aztán csak messziről hallani mekkorát koppannak egyesek...
Anglia meg főleg... Nem azt mondnom, hogy ragadj le egy egyszerű melónál. De az időt ad, angol tudást, és nyugalmat!

(#40) asci


asci
tag

Sok sikert! Remélem hamarosan olvashatjuk beszámolódat az új munkahelyedről!

(#41) emvy válasza tbs (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, novekszik, de nem magatol a hitelezestol (a zeitgeist meg hasonlo vicces videok levezetik, h pl. 10%-os tartalek mellett megtizszerezodik a penzmennyiseg, meg ilyesmi). Novekednie kell, mert az emberiseg anyagi forrasai / vagyona is novekszik.

while (!sleep) sheep++;

(#42) tildy válasza Dany007 (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Szüleimnek sem, de azért nézz vissza az előző rendszerben hogyan voltak a hitelek.
Akkoriban másképp ment a hitelezés, nem ilyen elszállt lakásárak voltak.
Nomeg vidéken akkor is olcsóbb volt a lakás, a mienket anyuék 1985ben 300 ezerért vették. Msot jó ha 3 millát ér.
A mostani fiataloknk szint esélyük sincs, hogy 40 évesen ne legyen hitel a lakásukon...Egy 120as törlesztő mellett tudod mennyit tudtam volna félrerakni? Szinte semmit.

Látod nem olvasol a sorok közt: Én már évekig alábbadtam. ÉVEKIG. Nem szívesen teszem meg újra, de ha ez az ára, ez az ára.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) Dany007 válasza tildy (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, hát sok esélyünk nincs is itthon, ez tény. De akkor se jobb az albérlet :) Az nekem puszta pénzkidobás lenne. Bár rövidtávon el tudnám képzelni.

De nem arra akartam utalni, hogy hány évig hagytad alább, hanem hogy hol és milyen körülmények között. Most már nem Magyar o-n vagy... Kicsit más a szitu.
Ja, de majd meglátjuk. Ha két hét alatt lehet kétkezi melót találni, akkor én a helyedben még várnék vele, mondtad h van tartalék bőven, akkor inkább várj még egy kicsit...

(#44) Esmein


Esmein
nagyúr

Ma mondjuk lehet paranoid vagyok, szombat reggel ota osszesen aludtam 11 orat, kicsit ki vagyok :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#45) anjani182 válasza tbs (#23) üzenetére


anjani182
őstag

Hidd el, nem egy szemszögből nézem a dolgokat, nincs lakáshitelem!

Ez annak köszönhető, hogy nem szereztem 3 diplomát, és mindketten sok-sok éve dolgozunk már a feleségemmel, még az első munkahelyünkön, megbecsülten, átlag feletti bérért, céges autó stb.. Szerencsém volt? Lehet...nem tehetek róla, így hozta az élet, nem 3 diploma kell az élethez, ez már rég bebizonyosodott!

Ha most jönnék ki az iskolapadból 2-3 diplomával, csóró lennék, valószínű munkám sem lenne...

Mondhatnám tildy a tipikus diplomás, vidékről felmegy pestre, "tanujjál kislányom alapon, szerezzél 2 papírt, akkor majd megélsz!". Hát igen lehet van benne valami, csak azóta sok víz lefojt a Dunán, és valahogy nem a papírért fizetnek... :U

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#46) anjani182 válasza Dany007 (#34) üzenetére


anjani182
őstag

Egyet érted veled, én sem bírnám, hogy 30 éves koromig, albi, koli stb...oda valahogy nem szívesen mennék haza, csak muszájból, dehát ízlések és pofonok!

tildy választása volt a 2 diploma, és Budapest is...Anglia sem old meg semmit, az tuti! De ha nekik jó, hogy idegen helyen, idegen albikba tengődnek évekig, bocsánat, elnézést kérek, én csak a véleményemet mondtam, én nem osztom ezt a nézetet!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#47) rudi válasza Dany007 (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondok a tiédhez hasonlóan irreleváns példát. 40 év körüli ismerősök elváltak. Közös a lakásuk, és így kénytelenek továbba is egy fedél alatt lakni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Dany007 válasza anjani182 (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Ez mondjuk nálam is így volt... Igaz én szivesen tanultam volna még, de inkább a pénz kellett. Szüleim nem tudtak már tovább finanszírozni engem :) Meghát 20 éves kor után már megnő az igény mindenfélére.
Így az akkreditállt info suli után nem mentem tovább, melót kerestem. Dolgoztam én asztalos segédként is pár hónapig, aztán már 4 éve a mostani helyemen vagyok.
Szal voltaképp 22 éves korom óta folyamatosan dolgozom, de meg is van a látszatja. Ha nem is kocsi, meg lakás, de legalább van bőven mit felmutatnom.
Ezzel szemben csak röhögök (inkább csodálkozok, mert kiröhögni bunkóság lenne :U ) a volt oszt. társakon, akik továbbmentek a az egyetemre és _azóta_is_ott_tanulnak_! Persze a fele már kibukott, a másikfele meg nemtom hányadszorra csinálja ugyan azt a tárgyat... Pénzük persze nincs. A hülye egyetemi órabeosztás miatt rendes melót csak 7végén tudnak vállalni, abból meg épphogy telszámlára meg néha 1-1 bulira futja... Múltkor dumáltunk és nem értettem mért okoz neki gondot 2x2Gb ram megvétele, hogyha egyszer szükségességét érzi... akkor még ez kb 10k volt. Majd felvilágosított, hogy ő még tanul...

Szal v.színű én se csinálnám másképp. Amióta dolgozok, van egy kis maszek is, voltaképp mindent megtudok venni, amire csak vágytam eddig... A kocsi van még hátra... Hát igen, ahhoz spórolni is kell, mert nem fogok 10-15 éves szutykot venni, na de a spórolást is meg kell tanulnom valamikor :)

(#49) anjani182 válasza anjani182 (#45) üzenetére


anjani182
őstag

Még egy gondolat ehhez, 150km-re jöttem el szüleimtől! Csak a mihez tartás végett, nehogy azt kapjam, hogy nekem könnyű volt, pátyolgattak a szülők!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#50) Dany007 válasza rudi (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Ez inkább a házasságra egy negatív példa! :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.