Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tildy válasza Ivan15 (#146) üzenetére


tildy
nagyúr

Kerlek errol mutass jogszabalyokat. Tenyleg erdekel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#152) tildy válasza Vakegérke (#147) üzenetére


tildy
nagyúr

O nem szolt bele.
En igen.
MErt egyreszt adtam egy kis fuszert, masreszt ha nem is sokat, de egy kanallal en is eszek abbol a foztbol.
Jcolee: amennyiben a mentocsonakba szallt emberke segit a tobbieknek, hadd legyen mar joga megmondani.

Amugy nem a sullyedo hajot hagytam el, viszonylag jo eletem volt otthon is, panaszkodasra nem volt okom . Az almaimat jottem megvalositani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#153) JColee válasza bullseye (#149) üzenetére


JColee
őstag

Van egy süllyedő hajó. Pár ember mentőcsónakba száll, a többi próbálja kimerni a vizet. Ugyan ne a mentőcsónakos emberke mondja meg, hogyan merjék a vizet, majd eldöntik az ott maradtak.

#138 elotte kb 12 evet csak Magyarorszagra fizettem. Azt , hogy mennyit kaptam az allamtol ebben az idoszakban, hadd ne mondjam. (Nem sokat)

És iskolába járhattál 12 évig előtte (ingyen). Baleset esetén jött érted a mentő.

[ Szerkesztve ]

(#154) fordfairlane válasza bullseye (#149) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha eddig nem tűnt fel, ez elvi kérdés, nem kvantitatív.

x gon' give it to ya

(#155) Vakegérke válasza tildy (#152) üzenetére


Vakegérke
veterán

"O nem szolt bele."
Megköszöntem neki.

"En igen."
Egy szóval sem bántottalak miatta, csak nem helyeslem, hiszen végleg elhagytad az országot.
Ami pedig a főztöt illeti, plusz pénzt hoz a konyhádra egy munka. Bizonyára nem önzetlenül teszed. Remélem jól értem az edigieket.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#156) fordfairlane válasza tildy (#152) üzenetére


fordfairlane
veterán

Amugy nem a sullyedo hajot hagytam el, viszonylag jo eletem volt otthon is, panaszkodasra nem volt okom . Az almaimat jottem megvalositani.

Jól tetted. Senki nem hibáztat érte.

x gon' give it to ya

(#157) JColee válasza tildy (#152) üzenetére


JColee
őstag

amennyiben a mentocsonakba szallt emberke segit a tobbieknek, hadd legyen mar joga megmondani.

Miben segít? Adózás? Én azt mondom, hogy a képzésed árát törleszted.

(#158) tildy válasza JColee (#157) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt mar torlesztettem a korabbi adoimmal, 12 ev adoja eleg 12 ev iskolara?
ha meg a diplomamra gondolsz, koltsegteriteses kepzest(is) vegeztem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#159) proci985 válasza Ivan15 (#146) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt tildy hozzászólásában van a lényeg, angliáról van szó, ahol állandó lakcím nem megoldható.

külföldön feketézni meg talán nem kéne, a rossz beidegződéseket érdemes hátrahagyni. 1 éven belüli munkavállalást Magyarországra is le lehet adózni, de az adott országba is. kettős adózást elkerülendő EU direktívák érvényesek ez ügyben. tehát, tildy esetében ez is játszik (egy év alatt, még véglegesítés nélkül, tehát ha túlbiztosítással nézzük -amíg nincs meg a véglegesítés, addig nem biztos-, akkor logikus, hogy szavaz).

valamint: amíg van magyar lakcím, addig megjön a posta. ez adott esetben fontos lehet (pár testület nem képes felfogni, hogy a külföldre költözött azt is jelenti, hogy következő kedden nem fog tudni megvizsgálni egy adott témát).

(zárójelben: a jelenlegi választáson nem élek a szavazati jogommal, tehát részemről a problémakör inkább elméleti)

fordfairlane: ez így teljesen rendben van :R egyetlen észrevétel, hogy vannak, akik változás esetén hazamennének, tehát az ő számukra igenis fontos, hogy hogyan alakul az ország sorsa. tehát nagyon is érdekeltek a választásban is (emiatt is hoztam fel Lengyelország példáját).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#160) bullseye válasza fordfairlane (#154) üzenetére


bullseye
addikt

de az is elv, hogy elveszed-e a múltját. lenullázódnak-e megszerzett jogok.
mintha a nyugdíjast kitennénk a jégtáblára, mert már nem tesz eleget az országért...

JColee
na de azért szállt ugye a csónakba mert... és akármit mond most, lehet, hogy 1-2 év múlva már jönne vissza, csak nem mindegy hova, ki alá, stb.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#161) bullseye válasza JColee (#157) üzenetére


bullseye
addikt

ez inkább azokra vonatkozik, akik a "na csak végezzek idén egyetemen, már megyek is külföldre" hozzászólásokat és topikokat nyomják. Ott teljesen igaz is. Mégis, sokan támogatják őket, mert milyen szar már itt...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#162) fordfairlane válasza bullseye (#160) üzenetére


fordfairlane
veterán

de az is elv, hogy elveszed-e a múltját.

Hát bizony kétosztatú a dolog. A szavazás ítéletalkotás a múltról, egyben döntés a jövőt illetően. Én a másodikat tartom fontosabbnak. Nem azért szavazunk, hogy bosszút álljunk az eliten, amiért nem váltották be reményeinket, hanem azért, hogy egy új garnitúra megmutathassa, hogy lehet ezt jobban is csinálni.

x gon' give it to ya

(#163) bullseye válasza fordfairlane (#162) üzenetére


bullseye
addikt

és mi alapján döntesz az új garnitúráról? Az elmúlt években nyújtott teljesítményük alapján :) na jó, ez már csak csavargatás, de akkor is.

De kérdés,
szerintetek etikus lenne-e Tildy szavazata, ha a napokban távozott volna?
szerintetek etikus lenne-e Tildy szavazata, ha csak most készülne kifelé?
szerintetek etikus lenne-e Tildy szavazata, ha csak akkor próbálna távozni, ha valaki nyer/veszít?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#164) fordfairlane válasza bullseye (#163) üzenetére


fordfairlane
veterán

és mi alapján döntesz az új garnitúráról? Az elmúlt években nyújtott teljesítményük alapján :) na jó, ez már csak csavargatás, de akkor is.

Mi köze ennek a témához?

De kérdés,
szerintetek etikus lenne-e Tildy szavazata, ha a napokban távozott volna?
szerintetek etikus lenne-e Tildy szavazata, ha csak most készülne kifelé?
szerintetek etikus lenne-e Tildy szavazata, ha csak akkor próbálna távozni, ha valaki nyer/veszít?

Felsorolhatod az év 365 napját, ez akkor sem kérdés. Olvass vissza.

x gon' give it to ya

(#165) bullseye válasza fordfairlane (#164) üzenetére


bullseye
addikt

"és mi alapján döntesz az új garnitúráról? Az elmúlt években nyújtott teljesítményük alapján :)

Mi köze ennek a témához?"

Te írtad, hogy azért szavazunk, mert "hogy egy új garnitúra megmutathassa, hogy lehet ezt jobban is csinálni."

"Felsorolhatod az év 365 napját, ez akkor sem kérdés. Olvass vissza."

Csak kíváncsi vagyok, hol vannak az időbeli határai az etikus szavazásnak, mert eddig azt hittem 1-2 külföldön töltött ciklus kell hozzá, hogy valakire sandán nézzenek, ha szavaz. Az meg, hogy Tildy jelenleg nem tervez hazatérni, bármikor változhat...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#166) Vakegérke válasza bullseye (#163) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérdéseidre egyetlen válaszom van.
Legyen az bárki, aki úgy dönt, hogy végleg(!) elhagyja az országot, az ne akarjon a mi sorsunkról dönteni.

Más.
"mintha a nyugdíjast kitennénk a jégtáblára, mert már nem tesz eleget az országért..."
Nem tesszük ki a nyugdíjast. Ám ha úgy dönt, hogy egy jégtáblán kívánja leélni hátralévő éveit, tegye. Viszont legyen olyan kedves, és ne szóljon bele, hogy mit eszünk, mivel fűtünk, ezek a dolgok már nem tartoznak rá. Mi sem szólunk bele, hogy miként él választott jégtábláján.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#167) fordfairlane válasza bullseye (#165) üzenetére


fordfairlane
veterán

Te írtad, hogy azért szavazunk, mert "hogy egy új garnitúra megmutathassa, hogy lehet ezt jobban is csinálni."

Na és? Még mindig nem értem, hogyan kapcsolódik ez ahhoz, hogy az szavazzon, aki a következményét viseli.

Csak kíváncsi vagyok, hol vannak az időbeli határai az etikus szavazásnak, mert eddig azt hittem 1-2 külföldön töltött ciklus kell hozzá, hogy valakire sandán nézzenek, ha szavaz. Az meg, hogy Tildy jelenleg nem tervez hazatérni, bármikor változhat...

Már írtam, nincsenek időbeli határai. Ennek megítélése, mivel elvi kérdésről van szó, nem mennyiségi, ezt is írtam. Hogy lehetne egy elvet beosztani időtengely szerint? Az, hogy nem akar hazajönni az azt jelenti, hogy nem akar hazajönni, szerintem. Hogy a jövőben mi merre változik, az más dolog, erről meg írt már más is. Minden le van már írva többször is, ugyanazokat a köröket futjuk.

x gon' give it to ya

(#168) tildy válasza fordfairlane (#167) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom arra a celoz bullseye , hogy a tavalyi es korabbi szavazataim etikusak voltak e annak fennyeben, hogy igazandibol mar eleg regota kulfoldre keszulok...

En meg azon gondolkodom, mennyire meriti ki az ilyen "nem etikus a tetted" a jo hirnev serelmet.

Nem dacbol mondtam amugy.
Gyerekkorom ota kulfoldon kepzeltem el az eletem. A magyar viszonyoknak szinte semmi kozuk ehhez. Nem volt tul sok problemam otthon , elvoltam. Dolgoztam, tanultam, eltem. Nem voltak napi megelhetesi problemaim, amire szuksegem volt, megvolt.

Lehet valahol belul eegy nyughatatlan kalandor vagyok. Amiert viszont epeszu keretek kozt mindent megteszek : az az almaim megvalositasa.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#169) fordfairlane válasza tildy (#168) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én azt furcsállom, hogy ilyen rövid idő elteltével meghoztad azt a döntést, hogy nem akarsz visszatérni. Nem dacból mondtad ezt, tényleg élhetetlennek érzed ezt az országot?

En meg azon gondolkodom, mennyire meriti ki az ilyen "nem etikus a tetted" a jo hirnev serelmet.

Ne hülyéskedj már, gondolod, hogy imázsrombolás miatt vagyunk itt? :D

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#170) tildy válasza fordfairlane (#169) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem gondolom :DDD (Csak nem esik jol)

Dontesem nem mostani, mar a kijovetel elott is emgvolt. Mondom, megyek az almaim utan. Szerencsere jol haladok.

Mi szamit hid felegetesenek jelen esetben ?
Donteseket hozok. Ez probalom magam a donteseimhez tartani. Nem minden aron, de a tolem telheto legjobban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#171) fordfairlane válasza tildy (#168) üzenetére


fordfairlane
veterán

Lehet valahol belul eegy nyughatatlan kalandor vagyok. Amiert viszont epeszu keretek kozt mindent megteszek : az az almaim megvalositasa.

Én ezt abszolute megértem, de ehhez nem kellett volna felégetned magad mögött a hidat... :U

(Csak nem esik jol)

A jó hírnév megsértése jogi kategória, jogsértés akkor valósul meg, ha egyrészt valakiről valótlanságot állítanak, másrészt ez az állítás az adott személy társadalmi megítélését hátrányosan befolyásolhatja. Már ha a bíró így ítéli meg... :K

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#172) bullseye válasza tildy (#168) üzenetére


bullseye
addikt

arra, is. meg arra, hogy ezek szerint nem volt jogod távozni, mert ki kellett volna töltened a ciklust, mint a szavazatod következményét, és csak most, 12-n utazhatnál, ha előtte nem szavazol...

semennyire. sőt, hogy belétek is rúgjak egyet: azért nem kéne ezt a "HT magyar dec. 6-n" hozzáállást forszíroznotok nektek sem. vagy legalább tessék idézni a verset szó szerint. :)

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#173) Esmein válasza bullseye (#172) üzenetére


Esmein
nagyúr

Most keltem vagy en vagyok hulye, Toborias kapitany, egyszer elunk de akkor igazan, hello mi?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#174) bullseye válasza Esmein (#173) üzenetére


bullseye
addikt

á, csak reszelgetem a körmöcskéimet...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#175) tiv83us válasza Vakegérke (#166) üzenetére


tiv83us
veterán

Mint ez mar kozismert (?) en 12 eve elhagytam a "sullyedo hajot". Szamomra nem volt az, mert nem is igazan vagtam 14-15 evesen mi folyik korulottem, sot par honap mulva mar nem csak magyar allampolgar leszek. Nem fogok szavazni, de szivesen megtennem, mert van otthon egy olyan csaladtagom, akinek az eletemet koszonhetem /nagyanyam/, aki otthon 40 evet lehuzott diplomas tervezo mernokkent, es most ejszaka a nyomdaba jar huzni az igat, hogy ne dogoljon ehen. Es legszivesebben en is beleszolnek, hogy mi legyen a sorsa - onzo modon -, de mint irtam,

1. Nem fogok ezert elrepulni Washington D.C.-be
2. A szavazatom nem lenne relevans.
3. Egyik part sem erdemli meg azt, hogy behuzzam mellettuk az ikszet. Meg akkor sem mennek el, ha Magyarorszagon elnek.
4. Eskuszom negy ev mulva csak azert is elmegyek, hogy a sok vermagyar agyat
felb@sszam vele. Mert igen is etikus. Hiszen a nagyanyamat, akit annak az orszagnak a penzebol tartok el, ami 10000 km-re van, hadd dontsem el, hadd szoljak bele a sorsaba. Mert engem is erint.
Ti is szavaztok. Azert hogy a masiknak jobb legyen? Loszart. Azert, hogy nektek jobb legyen. Na en is igy vagyok vele. Nekem is jobb lenne nem minden honapban 1-200 dollar arra Magyarorszagra kuldeni, hogy a 72 eves nagyanyamnak ne kelljen ujsagot vallogatni ejszaka az egri nyomdaban.

Vakegerke, ne vedd szemelyes sertesnek, nem is biztos, hogy ez a valasz neked kene szoljon, hanem ugy inkabb mindenkinek, aki ide frocsog.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#176) tildy válasza Vakegérke (#155) üzenetére


tildy
nagyúr

Plusz pénzt hoz, igen.

Bár őszinte leszek: volt munkahelyemnek akár még ingyen is besegítenék. Nagyon sokat köszönhetek nekik. :R

Bullseye : nem igazán értettem a decemberes mondatod:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#177) JColee válasza tiv83us (#175) üzenetére


JColee
őstag

És ha itthon dolgoznál azt a 100-200 dollárt nyugdíjjáruléknak hívnánk, és a fizetésedből vonnák le. Nem tudom miért csodálkoztok, hogy "éhen halnak" a nyugdíjasok, amikor a most dolgozó réteg tartja el őket, és ugye ők egyre kevesebben vannak (kevesebb gyerek születik, vannak kivándorlók stb.).

Egyszóval ti se "köpködjetek", hogy így úgy tartjátok el a rokonokat, mert ugyan ezt tennétek, ha itthon lennétek, és többek között ezért is olyan a helyzet amilyen, mert kevés itthon az aktív kereső.

[ Szerkesztve ]

(#178) tildy válasza JColee (#177) üzenetére


tildy
nagyúr

A kevesebb gyerek születik, és sok a kivándorló annyira kicsiny rész ahhoz képest , hogy mennyi az aktív korú népességből aki nem fizet adót , hogy azt elmondani nem lehet. De ez már súrolhatja a politika határait, itt be is fejezem.
És nem, nem ugyanúgy tarthatnánk el. Mert otthon hiába megy bele a tb-be, amennyit abóbl egy nyugdíjas kap (tisztelet a kivételnek) , hát elég szomorú.
Hiába fizetsz többet, hiába keresel jobban mitn az átlag, abból a családod nem sokat lát.
Exem mondta anno a fizunkra:
éhenhalni sok , de egyről a kettőre jutni kevés. Otthon nem, vagy nehezen teheti meg az ember, még akkor is , ha nem keres olyan rosszul, hogy támogassa a szüleit, mert ha támogatja, akkor meg ő nem jut egyről a kettőre, vagy legalábbis pl. saját lakáshoz vagy ha már gyerek is van, akkor azok életkörülményeinek a javításához .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#179) tiv83us válasza JColee (#177) üzenetére


tiv83us
veterán

56' ota azert nem vandorolt ki egy szignifikans reteg kulfoldre /mert nem is tudott volna/.
100-200 dollart meg nehezen vonnanak egy olyan fizetesbol, amikor 5-600 dollart keresel jobbik esetben.
Igy sincsen munka Magyarorszagon, csak a sokszaz ot diplomas bolcsesz, aki ujsagot hord ki.
Mindenki sir, mert munkanelkuliseg van. Mi lenne ha meg "mi" is ott maradtunk volna?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#180) JColee válasza tiv83us (#179) üzenetére


JColee
őstag

Nem tudom, te mivel foglalkozol, de pl. egy informatikus azért többet keres 500-600 dollárnál. Egész folyamat öngerjesztő, egyszóval nem lehet ilyen egyszerűen megmondani, hogy mi lenne. És tényleg mindenki sír nálunk, de ez van. Nyilván a nálunk szerencsésebb történelmű országokban jobban meg lehet élni.

#178 Igen, sajnos nemzeti sport az "adókerülés". Ez ellen természetesen lehet tenni. És igen, nehéz egyről a kettőre jutni. Ezért választják sokan a külföldet (teljesen érthető okokból), és ezért nem túl szimpatikus az, hogy ezek után aki ott akar maradni (teljesen érthető okokból), az beszavaz ide.

[ Szerkesztve ]

(#181) Kidus válasza tildy (#178) üzenetére


Kidus
őstag

Naja, otthon a mokuskerek mellett nem futotta az osszes szamlara sem.
Volt, hogy 3 napig folyamatosan meloban voltam.
Nevetsegesen keveset keresnek az emberek, es szerencsesnek mondhatjak magukat, ha van munkajuk, meg szerencsesebbnek, ha be is vannak jelentve ( legalabb a felere ugyebar ).....
Innen egy ido utan az ember tud hazafele adni, itt is melo van ezerrel, de kapok is erte annyit, amennyibol normalisan meg lehet elni, talan jutni is valamerre, es meg segiteni is, ha kell.
Azert pedig nem erzem magam szarul, mert valakiknek faj, hogy az egyetlen eletemet, amit kaptam, ott toltom, ahol hagynak is elni.

Assuming Control

(#182) tiv83us válasza JColee (#180) üzenetére


tiv83us
veterán

Egy sima "alkalmazott" vagyok, a keresetemrol nem akarok beszelni, de az itteni atlaghoz kepest total atlagos.
Magyarorszagon egy informatiks mennyit keres? 150 ezret? 200 ezret? Brutto?
Ebbol fizeted a kocsid/lakasod reszleteit? Alberletet? Szuper. Elmesz ket hetben egyszer vacsorazni a nejeddel. Bevasarolsz. Elsz. Mi marad? Semmi. Ebbol segitsek egy olyan not, aki 40, majdnem 45 evet gurizett az orszagaban es nem hajlandok megbecsulni?
Egy "normalisabb" orszagban egy nyugdijas, aki becsuletesen dolgozott vilag eleteben, az most a terkepet nezegeti, hogy hova repuljon el a hetvegere. Mert megerdemli. Megerdemelne.
Ehelyett egy nyugdijas Magyarorszagon nem a terkepet, hanem a szamlakat nezegeti, meg a telefonszamokat, hogy kitol kerjek kolcsom, hogy ne kapcsoljak ki a gazt.
Most durva leszek /ne vedd szemelyeskedesnek, mert nem az/.

QRVARA elegem van abbol, hogy mind kis 20-30-as /most ide legszivesebben azt irnam, hogy f@s25asf, de nem lehet/ ujdiplomas majom tuntetgetni jar ki es panaszkodik, hogy "mer baze az en adombol tarcsuk el a kocsog nejloszartyros burzsuj nyugdijasokat..."/
Barcsak okosabbak lettek volna picit a nyugdijasok es akkor nem lenne az a sok "hiperintelligencias" diplomas jogasz-bolcsesz-csillagasz, aki 30 evig anyaeknal lakik, majd nem tudja mit kezdjen magaval, mert a kutyanak sem kell. Es ez nagyjabol igaz mindenkire.
Mert a szakmunka budos.
A nyugdijas meg "ingyenelo", meg "szoci".
Nem is tudom, hogy jutottam el ide, hogy errol beszeljek, de azert gondolkozz el rajta.
Na, mara kikapcsolom magam.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#183) tildy válasza tiv83us (#182) üzenetére


tildy
nagyúr

150-300 nettó. Átlagosan kb , szaktudástól függően.
Ebből ha úgy él, ahogy pl. én éltem, akkor kb 50-100at el tud rakni havonta, de csak akkor , ha abszolút nincs se hitele, se kocsija, se gyereke.
Mondjuk az is durva, hogy van azért jópár nyugdíjjas, aki pl. kétszer annyi vagy több nyugíjat kap, mint amennyit mondjuk anyum 39 év munkaviszony után keres ( tecknikusija van) . De ez a ritkább eset.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#184) Vakegérke válasza tiv83us (#175) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyáltalán nem sértő amit mondasz. Én legalábbis nem érzem annak.

Ahhoz képest, hogy közelíti a kétszázat a hozzászólások száma, nem dúl vad vihar. Vélemények olvashatók, sehol egy vad anyázás. Jól van ez így.
Talán az lehet az ok, hogy tildy soha nem ócsárolta a hazát és lakóit. Egyszerűen máshol képzelte el az életét. Kérem tisztelettel, álmai megvalósulni látszanak, én pedig tiszta szívvel kívánom neki, hogy megtalálja számítását.
Egyébként borítékolható volt, hogy ez az írása indulatokat fog kiváltani.

Ami azt illeti, anyám 75 éves, a nyugdíja kemény 53 ezer. No most ha nem segítem, akkor el van vágva a külvilágtól, télen fázik, talán még éhezik is.
Havonta tolok a mobiljára (melyet tőlem kapott) 3 ezret, hogy legyen lehetősége a kommunikációra.
Ősszel fa kell, hogy télen fűteni tudjon. Segítségként egy huszas, esetleg 30.
Tavaly betojt a tévéje, a videoja már korábban. Másik tévé + DVD lejátszó, cirka 50.
Porszívó közel 20.
Ha megyünk hozzá, a szokott helyen megtalálja a tizest, és persze kap mosószert, babot, gyümölcsöt, szóval mindent, amire csak szüksége van.
Hogy ezt miért mondtam el?
Nem azért, hogy önmagam kasseroljam. Inkább az az ok, hogy rávilágítsak valamire. Ha nem is dőzsöl az ember, de ha van munkája, meg tud élni.
Az én keresetem 105-120 havonta. Egyedül élek, egyedül fizetem a lakásom költségeit, dohányzom, és bizony kerül az asztalra időnként vörösbor is. Hál' Istennek anyámat is tudom segíteni.
Jól megvagyok, panaszra semmi okom. Mi kell ennél több?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#185) tiv83us válasza Vakegérke (#184) üzenetére


tiv83us
veterán

Csak annyit tudok erre mondani, hogy koszonom, hogy ezt leirtad, ezek szerint Te erted, hogy mi is a lenyege annak, amit it probalok nehezkesen /sokszor mar-mar indulatosan/ megfogalmazni.
Szerk: Lehet, ha neked is "el kellett volna jonnod" /azert irom idozojelben, mert tulajdonkeppen en halas vagyok a csaladomnak, hogy egy olyan orszagba hoztak, ahol lehetosegem van elni a sutnivalommal, /sot meg ha nem is lenne, akkor sem mokuskerek lenne az eletem/. - Ide most a tobbi sikagyu forumozonak /akinek nem inge, ne vegye.../ nem kell a magaslabdazas baromsag, hogy az amerikaiak hulyek...stb, mert elhetnek Grunlandon is, ez most ezesetben irrelevans - .
Na jol bekavarodtam a tobbszorosen osszetett mondataimba, remelem azert sikerul ertelmet kihamozni belole /ejjel 1:34 van es qrva faradt vagyok/, ha neked is el kellett volna jonnod, es lenne egy egy 75 eves edasanyad, akinek a sorsa rajtad /is/ muilik, akkor is azt mondanad, hogy nem etikus amit csinalsz?
Ebbe a pozicioba helyettesitse be barki magat.
Es megegyszer mondom, nem megyek el szavazni a fentebb felsoroltak miatt, ugyhogy nem kell a szardobalas es nem is fogok, de azert gondolkodjatok el rajta.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#186) Vakegérke válasza tiv83us (#185) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha leléptem volna, és végleg(!), akkor becs' szó nem szavaztam volna. Saját erkölcsi normáim szerint etikátlannak tartom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#187) tiv83us válasza Vakegérke (#186) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem vagyunk egyformak.
En nem szavazok, de nem azert, mert nem tartom etikusnak.

Nem akarok politikaba belemenni, de jelenleg /es mar regota/ nincs olyan part, amelyre gondolva ne kavarodna fel a gyomrom, nemhogy meg szavazzak is rajuk.
En ugyanolyan onzo vagyok, mint mindenki mas, aki szavaz nalatok. Nem azert szavaz, hogy, az orszag felviragozzon, hanem, hogy talan ne legyen annyi a gaz szamla jovore es meglegyen az a franya 13. nyugdij...stb.
Kimondom oszinten, hipokrataknak tartom a tobbseget. De ez mar mas teszta es politika is, ugyhogy en /foleg ne, mint mod/ kivonom magam a forgalombol.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#188) Dany007


Dany007
veterán

Hát, asszem a hsz-ek nagyrészét olvasgattam... De azóta se tudok dönteni.

Én megértem ha az esetleges, még ismeretlenül alakuló jövője miatt szavaz. Azt meg főleg megértem ha az otthon maradt család / családtagoknak szeretne így 'segíteni'.
Viszont ott a másik oldal, hogy ha már x hónapja, talán már fél éve(?) kinn él, esze ágában sincs hazajönni, akkor mégis mi köze van ahhoz, hogy itthon, - ahová már nem akar visszaköltözni, - milyen kormány lesz hatalmon?
Nyilván van köze hozzá. Ahogy sokan írták, adózás, rokonok stb... Viszont mindez csak formális. Ugyanis a gyakorlatban nem itthon él, sőt még a közelben sem, és nem is akar visszajönni.
De ettől függetlenül magyar és joga van szavazni. Szóval nem tudom melyik oldalra álljak :) Szerintem maga módján mindkét oldalnak igaza van. Viszont a két oldal egymással ellentétes, így összeegyeztethetetlen.
Inkább maradok pártatlan. Csak furcsa, mert kevés olyan téma / vita van, ahol ne lenne konkrét véleményem, ahol ne tudnék - ha csak félig meddig is - az egyik oldalra állni.

(#189) joey04 válasza tigipuf (#118) üzenetére


joey04
titán

Engem nem érdekel, hogy magyar vagyok, fogd fel. Sőt...

#175: Eskuszom negy ev mulva csak azert is elmegyek, hogy a sok vermagyar agyat
felb@sszam vele. Mert igen is etikus.

Mint láthatod, én pl rohadtul nem vagyok vérmagyar. Sőt. Nem is baszol fel vele. Inkább csak az basz fel, hogy vannak ilyen emberek mint te, hogy "csakazértis". Szánalmas. meg az, hogy Tildyvel együtt nem fogjátok fel, hogy valakinek más lehet a véleménye, és tisztán leírjátok, hogy Mert igen is etikus. Én mindig hozzátettem, hogy elfogadom ha másnak más a véleménye, nem általános igazság amit én gondolok. Ez nektek nem megy. Szerintem azért, mert nem kicsit beképzeltek is vagytok. Szomorú ez...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#190) tiv83us válasza joey04 (#189) üzenetére


tiv83us
veterán

Inkabb szomoru az, hogy nem erzed, hogy mi az, amit komolyan gondolok, es mi az amit nem.
Hat amire reagaltal, azt pont egy /ezekszerint/ hulye vicc lett volna. Igen persze, gondolod, hogy csakazertis elmegyek 2016-ba szavazni a vilag f@szara /mar bocsanat/, hogy beposztolhassam es flame-elhessunk egy jot. Igen racionalis gondolkodas, grat.
Felfogjuk a velemenyeteket, viszont nekem inkabb ugy tunik, hogy ti nem fogjatok fel a
"mienket", /vagy inkabb az enyemet, nem akarok mas neveben beszelni/, illetve biztos felfogjatok, mert tartalak pl. teged annyira intelligensnek, hogy kepes legyel ra. Csak a gond az, hogy Ti nem tudjatok elfogadni, hogy a mienk/enyem az mas.
"Nem kicsit bekepzelt vagyok?" :F Hat ez meg honnan jott...?

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#191) joey04 válasza tiv83us (#190) üzenetére


joey04
titán

én?? :)
hát mondom, hogy megértek én bármit, bárkit téged is, Tildyt is. lehet más véleményetek. Csak amikor Tildy leírja, hogy miért gondolja azt amit, erre valaki leírja, hogy ez ok, de akkor sem ért egyet, akkor erre a fejéhez vágja sértődötten, hogy nonszensz a véleményünk, és hogy ilyenek a magyarok, egymást húzzák vissza (lásd a viccet). Ha nem tudnám, hogy Tildy okos és értelmes, azt mondanám elgurult a gyógyszere...

Hat ez meg honnan jott...?
nálad lehet tévedek, ha tényleg csak hülye vicc kategória volt. :R
De Tildynél elég erősen érzem ezt a körülöttem forog minden gondolkodást, pont az ilyenek miatt, hogy képtelen belenyugodni abba, hogy más másként gondol valamit, mint ő, és azoknak is nekimegy, akik nem bántották őt, csak értelmesen leírták, hogy nem értenek vele egyet. Ezért írtam, hogy én viszont nem csalódtam Tildyben, pont ilyen reakciót vártam. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#192) Ivan15


Ivan15
senior tag

Ezt Tildy irta priviben -talalta vhol, de ide tartozik, ezert engedelyevel berakom:

Kik jogosultak részt venni az országgyűlési választásokon?
A Magyar Köztársaság területén lakóhellyel rendelkező minden nagykorú magyar állampolgárt megillet az a jog, hogy az országgyűlési képviselők választásán választó és választható legyen.
Nincs választójoga annak, akinél az Alkotmányban meghatározott természetes kizáró okok valamelyike fennáll:

• aki cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró gondnokság alatt áll;
• aki a közügyek gyakorlásától eltiltó jogerős ítélet hatálya alatt áll;
• aki szabadságvesztés büntetését tölti;
• aki büntetőeljárásban jogerősen elrendelt intézeti kényszergyógykezelés alatt áll.

Azon kettős állampolgárok, akiknek egyik állampolgársága magyar, akkor rendelkeznek választójoggal, ha a fenti feltételeknek megfelelnek.

Külföldön élő magyar állampolgár szavazhat-e az országgyűlési választásokon?
Nem. Amennyiben a polgár külföldi letelepedés szándékával elhagyja az országot, nem rendelkezik választójoggal.

Viszont am\g nem telepedett le, addig mi van?

Az en valaszom erre a kerdesre: a szandek van. Tehat meg nem telepedett le, de ezzel a szandekkal hagyja el az orszagot, nem szavazhat. Persze itt lehet mondani azt is, hogy en nem azert mentem ki stb :)

(#193) tildy válasza joey04 (#191) üzenetére


tildy
nagyúr

Nono , ez azért nem így van. Semmi bajom a normális véleménnyel. De amikor a becsületemről van szó , és arról , hogy etikusan cselekszem vagy sem, ha nem haragszol szeretném megvédeni magam.

Ivan: a választási oldal nem fogalmaz pontosan. Nagyon nem. Ugye ha letelepedett valahol : tiszta sor. Ha viszont még nem, arra nincs pontos megfogalmazás. Más esetekben van ugye a ráutaló magatartás, nem tudom ez érvényes-e ebben az esetben. A választási iroda oldalán volt egyébként az írás.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#194) proci985 válasza Ivan15 (#192) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

navárjál:

tehát, ha kettős állampolégárságom van, és külföldön élek, akkor szavazhatok, viszont ha csak magyar állampolgárságom van, viszont külföldön élek, akkor nem?

tehát, egy másik országnak is állampolgárának kell lennem külföldön, hogy szavazhassak Magyarországra?

meg jogilag ez a letelepedés szándékával eléggé aggályosan hat. mmint definiálják kérem, egzaktan és rendesen levezetett kivételkezeléssel, pontosan leszövegelve.

magyarul, ha X év, amíg kérvényezhet a külföldön élő állampolgárságot, akkor X évig nem szavazhat, utána meg igen?

ezt a jogszabályt nem tudom hogy sikerült összehozni, de ezúton is :facepalm:

story 2: hugom haza akart (felhívnám a figyelmet a múltidőre) menni egyetemre. amikor kijöttek/ünk nem volt választása, ígyhát gondolkodott a dolgon. lakása lenne (az enyémet használhatná a célra), tudna nagyanyánkkal is találkozni

el is ment a Sotére:
magyar képzés: - mi az, hogy nincs magyar érettségije? szerezzen magyar érettségit, és akkor felvételizhet. de az nincsen, svéd van. nem, az nemjó, jöjjön haza, komplettálja a tárgyait és majd utánna beszélünk.
angol képzés: - folyosón fogadják (ez az ügyintézést durván minősíti), angol nyelvvizsgát mindenképpen kell tennie. még akkoris ha CAEt leteszi, ami kb angol anyanyelvűnek felel meg, pontosabban C2es/7es szintű (leg)felsőfokúnak, ez kb olyan, mintha angliában kitűnőre érettségizett volna egy angol gimnáziumban angolból -mellesleg a gimit angolul csinálta, bár pár tárgy svédül ment-.
de nem is ez volt a durva: magyar állampolgárként hiába él külföldön, nem mehet az angol képzésre. és ha fél év múlva meglesz a svéd állampolgárságom, és leadom a magyart, akkor már jó? igen, úgy nincs jogi akadálya... érzitek ugye?
mindezt pökheni és bunkó és lenéző stílusban. és ezekután még fizessen is nekik az ember, hogy ilyen hozáállással szíveskedjenek valamit tanítani is? (nem, nem élünk ennyire jól, de a svéd finanszírozási rendszer működik)
hugom nem megy Mo.ra tanulni.

más, etika és véleményütközés:

demokráciában élünk, ami azzal is jár, hogy eltérőek lesznek a véleményeink. nincs ezzel semmi probléma.

szerk: ja és a dologhoz tudni kell, hogy külföldre menni nem annyira vicces, azért is mennek vissza jópáran. az első három év arról szól, hogy nyelvépítés, szociometriás helyzet építése nulláról, esetenkénti kultúrsokkal tűzdelve. az első három év még versenyképes diplomával is baromira kevés (rendes nyelvtudás nélkül még orvosként se tud az ember egyenlő félként bértárgyalni, és emiat előszeretettel adnak harmada/feleannyi bért, mint kellene),

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#195) Ivan15 válasza proci985 (#194) üzenetére


Ivan15
senior tag

kerdeseidre lsd meg #123-as hozzaszolas veget
en nem tudom mit nem lehet ezen erteni :DDD van egy szandek ugye, hogy vki feladja az itthoni lakasat, munkajat es kimegy mert ott akar tovabb elni. Megtette.
Ebben az esetben ne menjen szavazni, mert ugyis feladta az itthoni dolgait, miert szolna meg bele? De most lesz erdekes:
Igazabol az uj otthonaban szeretne esetleg beleszolni -mert oda fizet mar adot, de azt nem teheti meg amig nem kapja meg az uj allampolgarsagat (kb 8 evig)
-Szoval van egy luk, amikor az egyik oldalon nem etikus a szavazata, a masikon meg meg nem is lehet szavaznia (ez ket valasztast jelent 2x4 ev, de engem ez nem zavar igazan mint mar irtam)

(#196) tibi666


tibi666
senior tag

(#197) proci985 válasza Ivan15 (#195) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

félreértetted a problémámat:

letelepedik (jelentsen ez bármit is, ld a kérdésfelvetésemet az egzakt definícióra), utánna már nem szavazhat Magyarországra, és még nem szavazhat az új helyre. meglesz a kettős állampolgársága (nem mindenhol 8 év, van ahol kevesebb), utánna ismét szavazhat Magyarországra és szavazhat az új államon belül is.

• aki cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró gondnokság alatt áll;
• aki a közügyek gyakorlásától eltiltó jogerős ítélet hatálya alatt áll;
• aki szabadságvesztés büntetését tölti;
• aki büntetőeljárásban jogerősen elrendelt intézeti kényszergyógykezelés alatt áll.
Azon kettős állampolgárok, akiknek egyik állampolgársága magyar, akkor rendelkeznek választójoggal, ha a fenti feltételeknek megfelelnek. tehát ez alapján pár év után az ember megint szavazhat. vagy én értek félre valamit?

ez az, ami nekem nagyon is aggályos. én ezt úgy érzem, hogyha csak kimész, akkor nincs szükségünk a véleményedre, de amint más országnak is kellettél, akkor mindjárt szívesen vesszük a szavazatod. furcsa.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#198) Ivan15 válasza proci985 (#197) üzenetére


Ivan15
senior tag

fogalmam sincs :F

(#199) R


R
aktív tag

hány papírt lehetett x-elni?

[ Szerkesztve ]

(#200) Ivan15 válasza R (#199) üzenetére


Ivan15
senior tag

gondolom mindet :)) :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.