Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Uggyan:

"felszolgálás (catering) a Tower Bridge tetején, meg egyéb elegáns helyeken."

Nyilván ilyen helyre nem vesznek csak úgy fel egy bizonytalanul beszélő, szakszavakat sem ismerő embert. Hidd el, mekibe jó lennél :P Angolul meg a hüjje unokatesóm is megtanult, szóval bárki képes rá!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Ajajj... Ne legyél már ennyire elkenődve :( az én kedvem is elmegy még a végén...
Nem hiszem el, hogy ennyire 'rossz' lehet az angolod...
Én annyira nem tartottam szarnak magam anno, de telefonon beszélni nekem is necces volt... Most ezek után belegondolva, úgy érzem, hogy jófax tudásom se volt, most meg még annyi se.

Szerintem csak próbálj meg beszélgetni lazán... Csakúgy... Amikor én anno sokat dumáltam szinte csak angolul, akkor sokszor már a gondolatokban is angolul ment a rizsa... Volt olyan szó, amit nem tudtam elmondani magyarul, mert nem ugrott a nyelvemre.
Mondjuk ottkint biztos rengeteg új szóval találkozhatsz. Nemtom mi lehet a gond.
Azt még sehol se hallottam, hogy ilyen nagy problémát okozott volna a nyelv, pedig akiket én ismerek, mindegyik lószar nyelvtudással ment ki, éppenhogy értett valamit. Szóval nemértem... Unokatesóm is nemrég ment ki melózni. Szerencsétlen elég butuska, talán ha 8 osztálya van meg valami szakma azt kész... De ő is kinn volt vagy egy évet és szarrá kereste magát... persze hazajött és elkúrta az egészet... de ez már lényegtelen.

Szóval nemszabad feladni... Nemakarom elhinni, hogy nincs egy olyan munka, mint pl a felszolgálás, ahová annyira perfect nyelvtudás kellene =/ Nehogymár... =/
Gogogo! Valami úgyis összefog jönni. Még van bőven időd! Főleg most itt a karácsony... Majd januárban újult erővel nekiindulsz. Új év, új esélyek...

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Erről jut eszembe, a Fish and Chips menő még arra felé? :) Amikor angolt tanultam 15 -20 éve, az akkori könyvekben (Headway, hotline, stb) még nagyon nyomatták :)
A könyvekről jutott eszembe, annyira jó a kiejtésem, hogy amikor egyik fiatal tanárnak meséltem, hogy milyen szereplők voltak az egyik régebbi tankönyvben, mint például Boris the dog és Count Horror, az utóbbitól röhögőgőrcsöt kapot, most inkább nem írom le hogy minek hallotta az utóbbi a számból ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az egész PH! neked drukkol. Lehetetlen, hogy ne sikerüljön. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) eziskamu válasza Vakegérke (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Már csak egy olyan PH!-s kéne, akinek van Londonban étterme :)
Tényleg a TérkéPH! nem jelez valakit a körzetben ? :)

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jó a cím, először nem is esett le.
Never give up. ;)

(#7) Dany007 válasza eziskamu (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jólemlékszem van pár phs Londonban, de hogy közülük hánynak van étterme, azt nemtudom =/

(#8) tildy válasza rudi (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Lakótársam igaz jobban tud angolul picivel, de ő is kezdő catering terén, idősebb is nálam jóval . Neki adtak egy papírt , amit itthon megtanult, utána volt teszt.
És biza ő a héten megy a towerbe.

dany007: az a terranos beszólás jó volt.:D És az is fura,hogy dokumentumokat meg tudok érteni, levelet meg tudok írni, csak ez a beszélt dolog...
Életemben nem dadogtam, tegnap sikerült....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) brownus


brownus
veterán

de így kimenni, hogy nem beszélsz angolul?!?!?!??? merész...

aham, csak a beszéd nem megy úgy, az más. pároddal is tessék csak angolul beszélni!

direct, a cím ténleg jó:d

[ Szerkesztve ]

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

fusiban nem tudsz kint php-s melókat vállalni? Biztosan olcsóbban tudnál dolgozni mint a kinti konkurencia. Vagy ez nem ilyen egyszerű?

(#11) tildy válasza brownus (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt már hollandokkal is állásinterjúm , inkább azt mondom, nem beszélek úgy mint esmein, azaz folyékonyan.
Hogy is mondjam érthetőbb nyelven: a fordító a fejemben nem realtime, hanem egy picit lassabb, ezért fel kell fogni a mondatokat, (átfordítva magyarra), értelmezni, majd a magyarul megfogalmazott szavakat angolra fordítani. Ez idő(veszteség). Esmnek csuklóból megy, ő nem fordítja át magyarra.

Ha nem beszélnék angolul, akkor nem tudnék arra sem válaszolni, hogy What did you do at your last position? Could you tell me , which MVC system were you using?

Gergő: egyelőre volt munkahelyemre hazadolgozok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) ollie válasza tildy (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Napi 1 óra angol beszélgetés nem lesz elég neked arra, hogy angolul is gondolkozz. Tessék egész nap angolul beszélni a pároddal, különben nem fogsz belátható időn belül folyékonyan beszélni.

***

(#13) Dany007 válasza tildy (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem már az furcsa, hogy egy ilyen munkahelynél ilyen követelmények vannak... Elvégre felszolgálni készülsz...
Az én tapasztalataim alapján egy felszolgálónak kb annyit kell tudni az, hogy nesze ezt és ezt vidd ki ahhoz az asztalhoz... Esetleg még felveszi a rendelést is, hogy kérek két bífszteket véresen meg egy kólát... Szóval nem értem mért van ilyen tesztesdi meg mittomén... Egy elbeszélgetés mért nem elég... Lehet azért mert nem vagy angol?
Ezek után meg már csak elképzelni tudom milyen lehet egy olyan melóhelyen ahol mondjuk ügyfelekkel is kell majd foglalkozni, tárgyalni meg hasonlók... =/

Sz.tem is a folyamatos beszéd a lényeg. Hogy megszokd az agyadban a dolgot. Felőlem írhatsz ekte angol bejegyzéseket is, aztán megpróbálhatunk englisül kommunikálni, bár nekem ez már nehezen benne, de szívesen kipróbálnám : )
Amúgy, ahogy én észrevettem, sokaknál az a gond az angol beszédben, hogy görcsösen figyelik a nyelvtanilag helyes, tökéletes beszédet, mindent a szabályok szerint és így tovább... Pedig ezt szerintem nem lehet így. Van jön magától vagy nem. Azt nem lehet megcsinálni, amit te is írtál, hogy jön az angol mondat, lefordítod magyarra, majd válaszolsz rá magadban, azt meg lefordítod angolra... Közben persze átgondolva az igeidőket, a szavakat, a mondatszerkezetet stb... ááááh képtelenség.
Egy idő után úgyis jönni fog magától :) ami jólhangzik azt kell keresni :)

(#14) ollie válasza Dany007 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerinted vissza fog menni a vendég egy olyan helyre, ahol a pincér nem tudja elmagyarázni, hogy egy kaja konkrétan micsoda? És ráadásul még folyékonyan sem tud beszélni, és a kiejtése miatt is alig érti?

Nem a McDonald's-ról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

***

(#15) Dany007 válasza ollie (#14) üzenetére


Dany007
veterán

A felszolgáló és a pincér szerintem nem feltétlenül ugyan az. Legalábbis a normálisabb éttermekben kijön a pincér, felveszi a rendelést, majd egy teljesen más emberke hozza ki...
De szerintem az ilyen 'szakszöveg' tudása csak gyakorlás kérdése. Folyamatosan meg így is tud beszélni, elvégre csak a témával kapcsolatban kell majd neki.Tehát nem váltogatva mindenféléről. Hanem ha megtanulja a szakszöveget (amit szerintem magyarul is tanulni kellene) utána már azon a témán bellül kényelmesen fog tudni beszélni.

(#16) Xirtam


Xirtam
veterán

Szia Tildy!

Te is tudtad, hogy nem lesz egyszerű belevágni ebbe az egészbe. Elhiszem , hogy elkeserítő és a napi gondolkozás, hogy mi merre hány méter fárasztó...De ez a te döntésed volt , hogy kimész!

(#17) tildy válasza Xirtam (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

You are right.
I wanted to do this, and I am able to do it. Practise, practise, practise.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy válasza tildy (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

upsz, c-vel kellett volna írni. vagy to practise :D
Na látjátok, ilyen gondok vannak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) tildy


tildy
nagyúr

Elkezdtem olvasni a sunt, azt azért értegetem, bár vannak benne olyan szavak, amiket nem ismertem: pl. unveiled .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Psychonaut válasza tildy (#19) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az jó, úgyis retek újság, mint itthon a Story, szóval tökéletes lesz a köznapi nyelvet tanulni (szerintem). Ugye nem veszed sértésnek? Nem az, tényleg. A szakszavak meg amúgy sem mennének a fejedbe a Timesból sem. Esetleg (lehet, hogy ciki, szerintem nem az) egy iskolásoknak szóló nyelvkönyv beszerzése?

[ Szerkesztve ]

(#21) Mawyx


Mawyx
senior tag

What does the title indicate? (Ez az akart lenni, hogy honnan jön a cím.) Menni fog ez, 2nap alatt nem tanul meg az ember egy nyelvet. Én hónapok óta tanfolyamon szenvedek, de semmi fejlődést nem észleltem, na ez a szívás De vígasztal, hogy tényleg degenerált barmoknak is sikerül, úgyhogy majdcsak...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#22) tildy válasza Psychonaut (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogy veszem sértésnek. Viszonylag egyszerű a nyelvezete, szóval emiatt gondoltam.
Illetve a learndirect tanfolyamot is csinálom.

Ma esmeinnel angolul telefonáltunk, kicsit nehéz volt elmondani, hogy vegye ki a csirkét a fagyasztóból (ezt még sikerült) és olvassza ki. (na ezt már nem)
Mavyx: :) Én is ezzel nyugtatom magam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Dany007 válasza tildy (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig az kell. Hozzá kell szokni. Spíkingeljetek ínglisül :D
Én is próbálom rávenni b.nőmet, de ugye itthon nincs értelme, meg ő nem is nagyon akarja.
Pedig én szeretem azt a nyelvet. Szerintem sokkal logikusabb mint a magyar, bár a magyar azt alapból tudjuk...
Jó lenne egy ínglis bejegyzést csinálnod :) ahol csak angolul pofáznánk... jól beégetném magam :D de élvezném, és talán én is fejlődnék közben.
Szóval szerintem menni fog minden, csak adj több időt magadnak.
A jó angol tudást általában 3-6 hónapi kintlétre teszik általában. Tehát annyi kell, hogy megszokd, aztán meg is tanuld.
Kinn vagytok talán 2 hete, szal csodát ne várj. Kíváncsi leszek 6 hónap múlva mit mondasz! ;) Fogadni mernék, hogy csak rögöni fogsz ezen a bejegyzésen! ;)

(#24) tildy válasza Dany007 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

ma beadtam két helyre.
Subwaybe, meg egy török helyre, pincér csajszit keresnek .Bementem, odaadtam az (átírt) önéletrajzom, de csak férfiak voltak benn, és kártyáztak és, és.. Szedvicseket kéne csinálni meg ilyenek, 5.8-at fizetne.
A török előbb hívott, én meg berezeltem mint a nyárfalevél. Mi van ha... Csúnya bácsik, és izé bizé...
Tök hülye vagyok. :O :O :O Itt lenne a munka, esmein meg elhülyéskedi, hogy max kifizeti három kecske árát...
Céééég. Hjaj.. :O

Na más: holnap délben php-s interjú. Személyesen . Utána bemegyek ehhez a törökhöz, és megbeszéljük...
tiv83us: az ige vagy a főnév... Jahm igen, ugyebár itt a chips sem az ami nálatok:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) tiv83us válasza tildy (#18) üzenetére


tiv83us
veterán

En meg voltam gyozodve rola, hogy "practice".
De lehet ez is a britt vs us angol.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26) Psychonaut válasza tildy (#22) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak egy tipp, ha nem tudsz valamit, ne akadj meg, próbáld helyettesíteni más szóval, esetleg körülírni - mondjuk teszem azt, itt megfelelne szerintem a "heat it in the oven" és a "put it into the microwave oven" szókapcsolat is.
Azzal meg ne törődj, ha valamit nem mondasz helyesen, semmiképpen ne akadj meg, csak beszélj folyékonyan tovább. Minden valószínűség szerint megértik. Én német nyelvvizsgámon 95%-ot kaptam szóbelin, pedig voltak hibáim, tudtam is róluk, csak nem álltam le kijavítani őket.

(#27) Dany007 válasza tildy (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Kíváncsi leszek a PHP-s dologra. Én biztos izgulnék mint az állat :D Gyakorolj.
Nem kell stresszelni. Lehet utána már be se mész a törökökhöz. Amúgy a kebabot imádom... :U
Kezdetnek nem rossz.
Amúgy pároddal mi a helyzet? Róla nem nagyon írtál :) Ja az szép tőle, hogy visszavásárolna a törököktől :DD

(#28) Xirtam válasza Dany007 (#27) üzenetére


Xirtam
veterán

A kebab arab! Nem török ! Nem?!

(#29) tildy válasza Dany007 (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Ááá török nem jött be, nem is bánom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) pohár válasza eziskamu (#5) üzenetére


pohár
félisten

Pl haverom keresztanyjának az élettársa/férje és a testvére csinálják :D
Haverom most ott dolgozik, persze hogy nulla angollal ment ki :D :D
Ha érdekel, megkérdezem van-e munkafelvétel :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.