Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Talán cirill... :F

(#2) #56230144


#56230144
törölt tag

Félciril.

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Bús düledékeiden...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) #56230144 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


#56230144
törölt tag

Mi hol mi? :DD

(#5) Thunderzolee válasza Vakegérke (#3) üzenetére

Ja-ja.. :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Vakegérke válasza #56230144 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyértelműen cirill írás. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) #56230144 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ja értem :DD

(#8) Vakegérke válasza #56230144 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem fedem fel a titkot, hadd töprengjenek mások is. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Иван


Иван
őstag

Huszt.

20 sem vagyok, de elolvasok cirillt és nagyjából a görögöt is.

SZERK
Mondjuk ha a latin - cirill - görög bűvös háromszögében kettőt el tudsz olvasni, a harmadik már következtetéses alapokon megy.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) total90 válasza Иван (#9) üzenetére


total90
veterán

Husz igen, ez egy falunak a neve, ha jól tudom...
Nekem meg alap a ciril, Szerbiában életem úgy kb. 25 évet :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) Vakegérke válasza total90 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Huszt, területi jelentőségű város.
Wiki link.

Kölcsey Ferenc - Huszt

Bús düledékeiden, Husztnak romvára megállék;
Csend vala, felleg alól szállt fel az éjjeli hold.
Szél kele most, mint sír szele kél; s a csarnok elontott
Oszlopi közt lebegő rémalak inte felém.
És mond: Honfi, mit ér epedő kebel e romok ormán?
Régi kor árnya felé visszamerengni mit ér?
Messze jövendővel komolyan vess öszve jelenkort;
Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derűl!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) alibaba78


alibaba78
őstag

"Egy ismerősöm Ukrán tanulmányúton voltam tegnap."

El is felejtettel magyarul beszelni. :D

(#13) #56230144 válasza alibaba78 (#12) üzenetére


#56230144
törölt tag

Trolololo :DD

(#14) Иван válasza total90 (#10) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk nem nagy on lehet a cirillel menőzni, csak ha látod, hogy a másik idióta

Úgy megtanulja az ember 2 óra alatt :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) #56230144 válasza Иван (#14) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ha ruszkikhoz ki akarsz menni,akkor viszont nagyon hasznos. :)

(#16) Иван válasza #56230144 (#15) üzenetére


Иван
őstag

Nem a betűket nehéz megtanulni, hanem a nyelvet. Két külön dolog. Sokan azért félnek az orosztól, meg tartják nehéznek, mert van ez a "nekem amúgy se menne a cirill betű" hozzáállás. Nettó hülyeség. Az orosz tanulásban az első tanórán megtanulod, a harmadikra meg is szokod és észre sem veszed.

Az angol szavak kiejtését megtanulni és kitalálni (ha nem hallottad előtte) nagyobb kihívás. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) #56230144 válasza Иван (#16) üzenetére


#56230144
törölt tag

A betűk könnyünek tünnek.A kiejtés már nehezebb ez tény :D

(#18) Иван válasza #56230144 (#17) üzenetére


Иван
őstag

Az orosz kiejtés nagyobb részt olyan, mint a mienk: azt ejtesz, amit írsz.

SZERK
Nem úgy az angol... Ahol azt ejtesz, ami teljesen illogikus. :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) Thunderzolee válasza Иван (#18) üzenetére

Az orosz nyelvvel nálunk inkább ideológiai probléma van/volt.
Van egykét olyan bad, mint te, de azok akiknek kötelező volt végigszenvedni 4 évet vele, egy életre megutálták.

Sokkal hasznosabb lett volna, ha akkoriban angolt/esetleg németet tanítottak volna helyette.

Ettől függetlenül jópofa dolognak tartom, mikor elém kerül egy cirill betűs szöveg, én meg el tudom olvasni. :D Körülöttem levő (nálam fiatalabb korosztály) meg csak kikerekedett szemmel hallgatja. :DDD

alibaba78:
uhhhmmm... csak ctrl+c/ctrl+v volt elvileg, de nem figyeltem oda eléggé. :B
egyébként itt az eredeti.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) zoo8800


zoo8800
veterán

FB: this content is currently unavailable :U

rip and tear, until it is done

(#21) Thunderzolee válasza zoo8800 (#20) üzenetére

Hát.. ezzel nem tudok mit kezdeni, a postoló nyilván csak a saját ismerőseinek engedélyezi a hozzáférést.

Egyébként ugyanez a szöveg van alatta, csak egyes szám első személyben, és ott is találgatták az ifjoncok, h mi is lehet ez, én meg vigyorogva beírtam:
"Bús düledékeiden, Husztnak romvára megállék.."
Kaptam is pár lájkot. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22) Иван válasza Thunderzolee (#19) üzenetére


Иван
őstag

Nyilván. De ettől függetlenül bután csinálták a leépítését. A villám átképzéses tanárok nagy részének nincs bent a szíve az angolban/németben, és sok szerintem nem is beszéli olyan szinten, hogy taníthasson vele (tapasztalatok alapján).

Egyik napról a másikra kiirtani az oroszt persze politikai döntés volt, de így 22 év távlatából butaság. Én örülnék, ha a mai iskolákban lenne lehetőség tanulni. (Oké, nekem volt ilyen szakkör szinten, de én szerencsés voltam). És ráadásul ma már értelme is lenne, van rá kereslet meg minden.

A megutálni dolog meg nem változott. Én 8 évet tanultam a németet kötelezően, sohse szerettem, sohse ment - utálom. A szívemet nem tudom belerakni, mert ez alatt a nyolc év alatt olyan ellenszenv alakult ki a német iránt, amit legalább szintén nyolc év lenne eltüntetni.

Én már nem utálom az oroszt, én már nem kényszerből tanulom, sokkal nagyobb örömöm van benne, mint a németben. (Bár nem akkora, mint az angolban).

Mondjuk a magyar közoktatás nyelvtanítása... Az egy külön téma.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#23) total90 válasza Иван (#14) üzenetére


total90
veterán

Nem menőztem... de tényleg nem nehéz. Én annó a suliban jobban szerettem írni is mint latinnal, sokkal gördülékenyebb az egész.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) MongolZ válasza Иван (#22) üzenetére


MongolZ
addikt

Egyetértek, én ~10 évet tanultam németet (nemzetiségi óvodába is jártam...), nem azt mondom, hogy utálom, csak egyszerűen nem megy, nekem nehéz, ennek ellenére tervezem, hogy eljutok legalább egy középfokúig, tudnám használni. Ezek után 1 évig tanultam angolt és meglett a középfokúm. Az orosz már más tészta, nekem annak a nehézsége a németével vetekszik, sőt. A cirillbetűkkel egyetértek, semmivel nem bonyolultabbak, szimplán csak gyarkorolni kell.

Orosznál nem azt ejtesz, amit írsz, gondolj csak a hangsúlyra a szavak esetén. Viszont az angollal összehasonlíthatatlan, sokszor bonyolultabb a nyelvtana.

Egyébként van újra lehetőség oroszt tanulni, nálunk kezdik egyre többen választani azt második nyelvnek. Eddig is volt lehetőség szlovákul tanulni, szintén nemzetiségi okokból.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lenry válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Lenry
félisten

akkor jól tippeltem.

azon ritka versek egyike, ami mindig is tetszett, még ma is végig tudom mondani fejből.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Иван válasza MongolZ (#24) üzenetére


Иван
őstag

Az orosz szerintem jóval egyszerűbb, mint a német.

Az angol viszont nehéz nyelv. Nyilván, ha csak középfokúig jutottál el, nem tudod, de felsőfoknál kezdődik az angol azon része, amit már gyakran az anyanyelvűek sem tudnak követni.

Vegyél le a polcról egy PEG-et, és majd meglátod. Én azért nem szoktam, mert amit tudok, azt is elkezdem rosszul használni és belekeveredek.

Erre szokta édesapám mondani, hogy a legtöbb jól angolul beszélő is inkább csak magabiztos, mint nyelvtanilag helyes :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#27) MongolZ válasza Иван (#26) üzenetére


MongolZ
addikt

A felsőfokúnak nagyon kevés hasznát látom, kizárólag akkor látom értelmét, ha magával a nyelvvel akarsz foglalkozni. Édesanyámnak 2 ponton múlott a felsőfokúja, nem adták meg (érdekes módon aznap senkinek nem sikerült), miközben minden évben Németországban van rokonoknál/ismerősöknél és csak az tűnik föl a németeknek, hogy hochsprachét beszél (éljen a "szász" származás), nem a hétköznapi németet, egyébként meg nem mondják, hogy nem oda született...
Nem csak az angolra jellemző az, hogy a felsőfokúja nehéz...
Műszaki szakmai és üzleti angolt is tanultam, évek óta nap mint nap levelezek/telefonálok/tárgyalok/kötök üzletet angolul (igaz, jellemzően nem anyanyelvűekkel), semmilyen hiányát nem érzem a további vizsgáknak :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Иван válasza MongolZ (#27) üzenetére


Иван
őstag

Én se szarom le a nyelvvizsgákat, kizárólag a felvételi pontért raktam le őket, na meg majd a diplomához.

Csak azt mondom, hogy az angol egy nehéz nyelv. Az, meg hogy megérteted magad a másikkal, nem jelenti azt, hogy helyesen is beszéled. Én egyszer néztem bele magyar felsőfokú nyelvvizsgába, és nem vagyok biztos benne, hogy meglenne a hármas :B

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) sztanozs


sztanozs
veterán

Én 8 évet tanultam (2-őt tanultam és 6-ot szenvedtem) oroszul. Ennek most az a következménye, hogy 4 év angol tanulás után jobban tudtam angolul, mint a 8 után oroszul és most egy kis magán japán tanulás után már a japán is jobban megy, mint az orosz (amit már csak olvasni tudok - meg a főnév/ige ragozás van még meg, de a konkrét szavak tudása nélkül)... :(

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.