Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Tabi László
(Budapest, 1910. október 7. –- Budapest, 1989. április 28.)
Magyar író, publicista, humorista.

Az érettségi után 1932-től a Nemzeti Sport rejtvényrovatát vezette 1939-ig. Miután elbocsátották, a Magyar Rejtvény Újságnál dolgozott. Különböző álneveken szórakoztató regényeket adott közre. 1944-ben munkaszolgálatra rendelték. 1945-től a Ludas Matyi szerkesztője, 1957-től 1976-ig, nyugdíjba vonulásáig a főszerkesztője volt. Kisjeleneteket, kabaréjeleneteket írt, rádió- és tévéműsorokat szerkesztett. Színdarabjait a Madách Színház, a Vígszínház, a József Attila Színház, a veszprémi Petőfi Színház mutatta be. Önéletrajza részletekben jelent meg a Népszabadságban (1977 – 1978). A Magyar Nemzet cikkírója volt (Pardon, egy percre!). Közéleti időszerűségekhez kötött szatirikus-humoros írásainak történelmi dokumentumértéke van.

Díjai:
József Attila-díj (1954, 1962)
Karinthy-gyűrű (1982)

Főbb művei:
Humorban pácolva (humoreszkek, Budapest, 1955)
Mesterségem címere (humoreszkek, elbeszélések, színmű, Bp., 1958)
Szigorúan bizalmas (humoreszkek, színművek, Bp., 1962)
Színem-java (humoreszkek, színművek, Bp., 1970)
Címzett ismeretlen (humoreszkek, kisregények, Bp., 1979)
Mondom a magamét (humoros írások, Bp., 1980)
Életem és egyéb ügyeim (válogatott írások, Bp., 1982)
Vígjátékok – Színház és vidéke (válogatott írások, Bp., 1988)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) gabor85 válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Mindent el lehet intézni?...

És ezt hogy?

5:50es munkakezdésre értem be, pontosabban 5:48at bélyegeztem civilben, meg még át is öltöztem, az kb még 5 perc.

Reggeli mise után (ilyen tájékoztatóféle) odajön főnök és azt mondja.:
-kolléga úr, legyenszíves legközelebb időben érkezni.
-de főnök, a busz megállt a város közepén.
-nem baj, de maga akkor is elkésett...

ember, gondoltam magamban... ez most vagy tiszta off, vágy szándékosan idegesít, netán tesztel... :))
mindegy, röhögtem magamban egyet (ugyebár a főnöknek mindíg igaza van) és továbbmentem.

(#3) Thunderzolee válasza gabor85 (#2) üzenetére

Javaslom Neked is, h nézd meg a Munka Törvénykönyve azon passzusait, ami a munkaidő kezdetére ill. végére vonatkozik.

Lásd: 117. § (1)
a) munkaidő: a munkavégzésre előírt idő kezdetétől annak befejezéséig tartó időtartam, amibe be kell számítani a munkavégzéshez kapcsolódó előkészítő és befejező tevékenység időtartamát. Eltérő rendelkezés vagy megállapodás hiányában a munkaidőbe a munkaközi szünet időtartama (122. §) - a készenléti jellegű munkakör kivételével - nem számít be;

Magyarán a szerszámok előkészítése, elpakolása nem munkaidő előtt ill. után kell, h megtörténjen, (mint ahogy azt sok helyen elvárják), hanem a munkaidő kezdetekor. Az esetleges munkaidő előtti eligazításokat, reggeli tornát, stb. is tessék beleépíteni a munkaidőbe, ha annyira fontosnak tartják.
Majd ha 200e nettót keresek, akkor leszek szíves munkaidő előtt bohóckodni.

Majd ezt nyomtasd ki, sokszorosítsd, hívd fel a birkák (mármint a többi dolgozó) figyelmét rá, majd a feletteseidét is.

Én is megtettem, azóta nem kell járnom munkaidő előtti meetingekre. A többi birka az jár továbbra is, de az ő dolguk, ha ennyi eszük van, csak járjanak.

Olyan meg nincsen, h "ha nem tetszik, le lehet számolni...". Ezt a lemezt elő se vegyék. Esetleg egy diktafon (felvevős telefon) nem árt a munkaruha felsőzsebében. ;)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) gabor85 válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


gabor85
őstag

Diktafon az gyakori:)
Dehát az igazság olyan mint a segglyuk; senki sem kíváncsi a másikéra
(Bezzeg manapság :)) )

(#5) Thunderzolee válasza gabor85 (#4) üzenetére

(Bezzeg manapság) ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.