Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Az előző kormányok működnek? G27,25?

(#2) halkow


halkow
őstag

Az komoly tobbe kerül az utóbbi mint egy ps4, üljenek bele azt mondom pofátlanság ennyiért árulni a fröccsentett műanyagot

Alcatel onetouch idol2s the king

(#3) SyMbioTe

127.000 HUF???? Ennyiért kapok egy PS4-et :F :F Ennyiért nekem egy kormány már főzze meg a reggeli kávét is :D Amúgy jó kormányok a ferrari 458 kormány nekem nagyon bejön :D a PS-es kicsit elszállt az árával még ha ilyen szuper cuccok is vannak benne. (mellesleg ott a G25/27 amihez pl H-váltó és kuplung is van) ennyiért rakhattak volna ebbe is. Ez persze egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#4) mlinus


mlinus
őstag

ez a 458 spider pc-hez is jó vajon?

(#5) NemesTom


NemesTom
tag

Loooool, egy árban van egy kormány az egész konzollal :'D

(#6) StLui


StLui
veterán

Még egy rakat szar az xbox-hoz :( MS kormány óta nincs hozzá semmi normális, ez vicc, azt hiszem autós témában nekem ez az ami elfogadhatatlanná teszi már az xbox one-t

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#7) TESCO-Zsömle válasza NemesTom (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mutassak olyat, aminek az árából 10 konzolt lehet venni? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) StLui válasza NemesTom (#5) üzenetére


StLui
veterán

Konzolért nem anniyt fizetsz amennyiért haszonnal adniuk kéne, elvileg a játékokon van a profit.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Azért egy 100+k-s kormány nem a hétvégi "lehetletolokegykört" sofőröknek van kitalálva :)

Bár nem tudom honnan van a 127k, kicsit többért T500RS-t is lehet kapni.

Ezekhez is van mindenféle földi jó, extra pénzért, nem kell agódni, viszont azt érdemes tudni, hogy a TM nem egy ligában játszik ám a Logitech-el :)

Mellesleg ez az olcsó kormány azért nem rossz One-hoz ...

@StLui: Ott van a TM TX F458 Italia, azzal mia a gond? Hála az égnek nem tudnék hová tenni egy kormányt xD

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#10) TESCO-Zsömle válasza DummyBoy (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

kicsit többért T500RS-t is lehet kapni.

Na igen. G27-ről és egyéb Fanatec nyalánkságokról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) StLui válasza DummyBoy (#9) üzenetére


StLui
veterán

MS kormány 20-25 volt és TM nem jobb nagyságrendekkel, csak drágább nagyságrendekkel, szerencsére van 2 MS kormányom, el nem adnám egyiket sem amíg van Forza 4-em és működő xbox360-om

szerk: most nézem ez a one-hoz való szintén, ezt nem tudom milyen de legalább FF-es, 360-hoz nem jött semmi jó MS után, csak a Fanatec de azzal meg sok volt a nyűg a tulajok szerint

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Ez a Playstation kormány jól nézz ki. :K :D

A Hideo Kojima Game

(#13) sto1911


sto1911
veterán

Jol megszivatjak a nepet,35-ert meg egy nyamvadt vibra se jar, holott sok-sok eve is egy FFB+vibras Logitechem volt, boltbol, ujonnan 15-ben. Hol elnek ezek?! 35 volt akkoriban az asz kormany...

(#14) Archer válasza sto1911 (#13) üzenetére


Archer
őstag

Pár éve amikor nézegettem a kormányokat, a fullos Ferrari kormány a TM-től 35k körül volt, igaz az nem tudott ekkora elfordulást de azt leszámítva volt minden nyalánkság. Ahhoz képest ez az ár...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15) zolee5016


zolee5016
őstag

ennyiért egy normális 3 pedálos cuccot is adhatnának,ezek helyett a hulladékok helyett..........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#16) tecsu


tecsu
addikt

A drágábbik érzetre már hasonlít az igazi (szervós) autókormányokhoz?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) pakriksz válasza StLui (#8) üzenetére


pakriksz
őstag

így volt az előző generációban... jelenleg viszont a kezdetektől profit van a konzol eladásokon is.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, az a muanyag pedalszet kuplung nelkul fele ennyiert elmenne, de ennyiert?

tecsu:100 korul van fanatec kormany + pedal set ami mar eleg kozel van.

sto1911: azt se feledd, hogy HUF nagyon sokat gyengult USDhez kepest, szoval emiatt is erezhetoen dragult minden.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) arty


arty
veterán

tehát ha jól számolok, akkor 90 ezer forintba kerül egy FFB motor... mármint a féreg, legalja, vackot gyártó TH szerint.

logitech ennyinél kevesebből kihoz egy komplett G27-et ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) sto1911 válasza proci985 (#18) üzenetére


sto1911
veterán

Ez sajnos akkor is mocskos lehuzas. :( Mondjuk aki megveszi igy is az magara vessen...

(#21) DummyBoy válasza arty (#19) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Isten ments, hogy kötözködjek, de van egy olyan érzésem, hogy nem igazán találkoztál idáig a "féreg, legalja, vackot gyártó TM" termékeivel ...

Logitechet cserébe megtalálod az aláírásomban ...

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#22) arty válasza DummyBoy (#21) üzenetére


arty
veterán

van egy TX-em és próbáltam RGT clutchot is :)

(és volt a birtokomban előtte a logitól formula force gp, momo, g25, g27, de próbáltam dfgt-t és ex-et is havernál)

előző generációban volt MS FF wheelem is a boxhoz, ami után vettem egy fanatec csr-t, ami 360/ps3/pc-re jó volt: egy kormány mind felett... minőségben is - HA(!) nem romlik el, mert a korai darabok megbízhatóságával voltak gondok, magam is belenyúltam :(

a TH mocskos trollkodása (sry, de a 100k difivel megvehető FF/nem-FF(=semmitérő szar) mellett a nem cross-platfom retküket had ne nevezzem már másnak) rendesen elcseszte a konzolgenerációt :(

A listád a no komment kategória. Igen, sok sok éve használok AMD termékeket is.
(a creative-al mondjuk érintőlegesen egyet tudok érteni, de ők ma már úgyse tényezők....)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) DummyBoy válasza arty (#22) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ha van TX-ed, és - ahogy látom - kormány témában lényegesen jobban tájékozott vagy mint én, akkor azért illendő lenne látni, hogy a két kormány között nem csak az FFB megléte/nemléte a különbség ... (Ettől függetlenül én is felhúztam a szemöldököm az árazáson, de szerintem ez a PS kompatibilitás miatt lett ilyen vad ...)

A listámról, pedig nem szeretnék hitvitát nyitni, meg fanflémwart, én is elég régóta használok ilyen termékeket, mind a 3 gyártó egyezik abban, hogy a jónak nevezhető HW-eiket olyan mocskos SW supportal áldják meg, ami egy bizony szint felett nem elfogadható. AMD eredetileg ATI lett volna, de mostmár ez így helyes ... Viszont a Logitech pont szimes cuccal tette fel az i-re a pontot ...

A TX-en mellékesen rengeteget gondolkodom, de félek nem lenne kihasználva, és nem is tudnám hová tenni ...

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#24) neilszab


neilszab
őstag

Ha jól látom ez a T300 RS lényegében a T500 RS kormány a komolyabb pedál szett nélkül és az új PS4-en gombkiosztással. Az azért tegyük hozzá, hogy a T500 RS talán a legjobb kormány a még kommersz kategóriában, volt alkalmam összehasonlítani a Fanatec ClubSport Wheel, hát nem vagyok meggyőzve róla, hogy az a jobb.

Szóval ha ez egy T500 RS kormány a szerintem amúgy sem túl jó profi pedálszett nélkül és egy PS4 facelift-tel, akkor lehet hogy nem rossz vétel a profik* számára.

*akik a gyári pedál szett-et alapból is kukáznák G27-en és a T500RS-en is és keresnének egy load cell-es megoldást.

Az más kérdés már szerintem, hogy konzolhoz elve fölösleges ilyet venni, ott nincs olyan cím, amivel ki lehet használni az ilyen drága kormányok tudását.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#25) DummyBoy válasza neilszab (#24) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Sajnos konzolhoz nem kapsz mást ... Van legalja és legteteje ... a kettő között pedig max a kontroller.

Ráadásul konzolon nem cél a hardcore szimuláció, hiszen arra a PC a kiegészítők és a modularitás miatt sokkal inkább alkalmas.

Viszont nem kell feltétlenül HC simesnek lenni, hogy valaki szeresse/élvezze az autós játékokat, és ahhoz jól jöhet egy jó kormány :)

Bár én lennék a legboldogabb, ha lenne "középkategória" ... De sajnos nincs.

Life is shor...

(#26) neilszab válasza DummyBoy (#25) üzenetére


neilszab
őstag

Logitech Driving Force GT, vagy Thrustmaster F430!
Mindkettő középkategóriás, megy PC-én és PS-en és rendkívül jó FFB-és kormányok, itt egy összehasonlítás.

A GT sorozat elég gyér visszajelzéseket ad kormányon, én nem hiszem, hogy ennél több pénz érdemes lenne költeni konzolhoz kormányra. Persze aki feljebb akar lépni annak ott a G25/27, aki meg még feljebb a Thrustmaster T sorozata... de csak úgy mint minden más hobbiban, egyre több pénzt kell fizetni egyre kisebb különbségekért.. :B

(a kiegészítőknek és a modularitásnak semmi köze a szimuláció minőségéhez)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#27) DummyBoy válasza neilszab (#26) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ja, bocs, elfelejtettem hozzátenni, hogy nextgen ... :)

Prevgen más kategória, de nekem ráadásul xbox-om van, az majdhogynem Fanatec only volt. PS tulajok ebből a szempontból jobb helyzetben vannak. Anno mikor a One kijött, láttam egy interjút, amiben volt arról szó, hogy egy teljesen új FFB vezérlést fejlesztettek, és emiatt nem kompatibilis a One a régebbiekkel ...

Szimuláció minősége ... nos igazad van, de egy bizonyos szinten már ezek is tényezők ... De nem is jól fogalmaztam talán ...

Ha elkezdesz szimulátorokkal - szimulációval komolyabban foglalkozni, egy idő után kinövöd az alap lehetőségeket. (Autószimekben nem vagyok annyira otthon, én repültem ...) Ekkor jönnek az extrák ... mint a jobb kormány/joy/hotas, lábpedál, loadcell-es fékpedál, fejmozgás érzékelő, stb ... Ezektől nem biztos, hogy jobb lesz valaki, elég már az hogy egy teljesen más élményt nyújt így a "játék".

Aki megteheti, az vásárol, aki nem az pedig épít. Ez a legszebb az egészben. Ilyen pl. szvsz soha nem lesz konzolon. (Vagy pl: FFB finomhangolása file-ok cserélgetésével, meg ilyen-olyan trükkökkel :) )

Viszont aki már HC módon foglalkozik az ilyesmikkel, az tudja, hogy a HC réteg az bizony nem jelent embertömegeket. (Én sosem voltam igazán HC, egyszerűen csak egy lelkes amatőr, de nem hiszem, hogy emlékeznék olyanra, hogy nem fértünk volna el egy szerveren xD)

Ez a része a játékosoknak már csak egy (sajnos) igen kis réteg.

Nos, a konzolok nem a rétegeknek készülnek, hanem a tömegeknek. Egy ilyen tömegnek nem biztos, hogy megéri HC szimulációt fejleszteni. Ezt a Turn10 is elmondta, mikor a Forza 5 megjelent. Nem a HC szimuláció a cél, hanem hogy megszerettessék a tömegekkel az autósportot.

Jó példa erre a Horizon, mikor kijött ment a fujjogás, hogy ez bizony méltatlan a Forza névre ...
Viszont sokaknak pont ezért tetszett, mert végre nem csak zártpályás versenyek vannak, és azért megiscsak jobb mint egy NFS.

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#28) neilszab válasza DummyBoy (#27) üzenetére


neilszab
őstag

Én ezt csak azért írtam, hogy sokan itt fújjogtak, hogy drágább a kormány mint a konzol...

Erre reagáltam, hogy ez a kormány elsősorban nem casual gamer-eknek és nem konzolhoz van, csak azzal is működik. :B

De abban erősítsetek meg kérlek, hogy ami PS3-mal ment, az PS4-el is működik, ugye? A PS4 kompatibilitás csakannyit tesz, hogy rávartak/átneveztek még két gombot és ennyi... tehát lényegében csak reklámfogás, semmi több.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#29) D.Va válasza DummyBoy (#21) üzenetére


D.Va
senior tag

A fekete listád nem kicsit trollkodás már bocs... :U

(#30) StLui válasza DummyBoy (#27) üzenetére


StLui
veterán

Azért MS ki tudott hozni egy nagyon jó ár-érték arányú kormányt pár éve, mai napig gyárthatná, ehelyett jönnek ezek vackok, vagy aranyárúak.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#31) DummyBoy válasza StLui (#30) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Az MS hardveres téren tudot jó dolgokat csinálni anno ... az FFB-s joyukra mai napig vadásznak a szimesek, akinek van meg semmi pénzért nem szabadulna meg tőle.

@-RARA- : Sajnos nem, tapasztalat ... nagyon fájó tapasztalat ... ha trollkodni akarnék, akkor az lenne az aláírásomban, hogy ezek a cuccok mennyire sz@rok. De nem az van. Az elmúlt soksok évnyi tapasztalatom az, hogy ezektől a gyártóktól nem szabad olyan terméket vásárolni, amelynek a működéséhez bármi nemű firmware, driver vagy software kell.

Life is shor...

(#32) neilszab válasza DummyBoy (#31) üzenetére


neilszab
őstag

Az általánosítás mindig veszélyes, a Logitech kormányok például mind szoftveresen mind hardveresen a legmasszívabb és legproblémamentesebb darabok, a Fanatec és Thrustmaster kormányokkal már több probléma szokott lenni...

Tudomásom szerint ugyanez sajnos már nem mondható el a Logitech joystick-okról...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#33) TESCO-Zsömle válasza neilszab (#32) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bizonyára azért volt olyan sok repedt csapágyházas G25...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34) DummyBoy válasza neilszab (#32) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Logitech G940 tulaj voltam :) És az pedig fényévekkel jobb volt mint az összes többi olcsóbb joyuk :)

Mellette volt nálam Logitech G25-ös egy jó darabig (De annyi ideig nem sajnos, hogy hosszútávú tapasztalatokat tudjak mondani :( )

HW oldalon tényleg szuper cucc volt mindkettő. (Bár a G940-nél van pár apróbb - tervezési szempontból viszont kolosszális - baki, de ezek orvosolhatóak, csak bosszantóak ...)

Ráadásul egy ideig csak és kizárólag Logitech egereim és billentyűzeteim voltak :)

Viszont!

Ahogy néztem, a Logitech honlapján ugyanaz a katasztofálisan hulladék SW tölthető le a G27-hez is mint a G940-hez. (Persze lehet hogy kormány oldalon nincs vele annyi kínlódás, mint amit joy oldalon tapasztaltam ...)

Azt a SW-t talán kicsit több mint 3 ÉVE igérte meg a Logitech, hogy frissíti, és majd jön a NAGY DURRANÁS ... És még mindig várjuk ... (Pontosabban én már nem :) )

Nos, egy 100k-s HW-nél, ami mellékesen nem is gagyi kategória, azért lehet elvárnám, hogy a működéséhez szükséges SW valamilyen szinten naprakész legyen és ne 5 nap múlva ünnepelje a 4-ik ÉVfordulóját.

És akkor azokat a tréfás apróságokat nem is említem, hogy a Logitech egereimnél talán még a mai napig nem lehet a billentyűkombinációknál Windows gombot hozzárendelni ... Holott amiket szerettem volna, azokhoz mindhez kellene ...

Aztán headset és rádiós egér vonalon az USB-s vevők és csatlakozók rendszeres elhalálozása ... (unifying mondjuk jó ötlet volt :) )

Bár a Logiter customer care példásan jó volt nagyon sokáig, azért egy idő után felmegy a pumpa az emberben ... és eljön az az időszak, amikor kimondja, hogy oké, ilyet többet NEM. És így született az aláírásomban lévő lista. Nem azért mert 1-szer gondom volt valamivel ... Az előfordul. Hanem mert sokszor.

Life is shor...

(#35) arty válasza DummyBoy (#23) üzenetére


arty
veterán

Nagyon jól látod, hogy direkt nincs középkategória - nyilván nem az ffb effektekért kérik a 90ezret, hanem csupáncsak azért, mert _megtehetik_ (konkurrencia hiányában).

Legalja, patkány cég a TH (és a két konzolgyáros is masszívan bennevan), hogy ennyire drágán végülis egy használhatatlan terméket ad (TX - fos kormányperec, ócska pedálok, váltó mai napig nincs, a belső meg... ilyen körítéssel ki tudja), + a kompatibilitás miatt a 18 ezres kormányát is beárazza a duplájára :(

Fanatecnél most készülődnek, lehet valami "mindenre jó" kormánnyal jönnek ki - amilyet a TH is megléphetett volna, de nem - vegyél két drága(!) kormányt.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#36) DummyBoy válasza arty (#35) üzenetére


DummyBoy
senior tag

De te is kb. ennyit adtál egy olyan kormányért ami csak annyiban különbözik egy 3 pálcikás teszkó valjú kormánytól, hogy van benne motor ... Így ennek kevés köze van a konzolokhoz ...

Nem értem ... (Gondolom dühös vagy, de PC-re lényegesen nagyobb a választék, mégis ezt választottad. ennek azért csak van valami oka ...)

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#37) StLui válasza DummyBoy (#36) üzenetére


StLui
veterán

Pl azért választottam xbox360-at, hogy egyszerűbb legyen a játék, ne kelljen fejlesztgetni stb. De valóban, lehet visszatérek én is a PC-hez, ha elfogy mindkét kormányom a boxhoz. ONE-ra nem hiszem, hogy átállok 1 éven belül, 360-ért még Bécsbe kirohantam, igaz sikertelenül, tök potya út volt, csak ezért mentem, de most eszembe sem jutna a közeljövőben megvenni. Nekem meg elképzelhetetlen, hogy egy autót ne kormánnyal irányítsak, sajnos főleg xbox vonalon, nagyon egy gyártónál vannak a jogok, így hülyére veheti népet.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38) arty válasza DummyBoy (#36) üzenetére


arty
veterán

Konzolokhoz annyi köze van, hogy megtehették volna, h a korábbi kormányok kompatibilisek maradnak - egyik gyártó sem volt jófej, mindkettő megpróbál lehúzni ehelyett. Tudva, h egy jó kormány egy konzol ára, ez legalja húzás.

Használtan vettem 90-ért, szóval igen - túl sokat fizettem, noha a TH belőlem így egy fillér hasznot nem látott.
Xboxot is használtan fogok venni, ahogyan játékokat is. Ennyit tudok tenni :(

Egyébként nagyon egyszerű: a forza miatt van elsősorban xbox360am, a gt miatt vettem anno ps3at.
A TX az pedig azért kell mert a Forza Horizon nekem a gen játéka volt, így a folytatást teljes pompájában, nextgenen akarom átélni. (és persze az FM5-be is rakok majd pár órát... ill. később az FM6-7-be is ;) )

PS4-en a driveclub már nemérdekel (nyitócímként, régi kormányok támogatásával TALÁN eladott volna egy gépet nekem, de így h oda is új kormány kell... hát nem. A GT meg egyre csúszik lejjebb, semmit nem várok a GT7-től se, a japánok elvesztették a fonalat - egyáltalán nem system és kormány seller :D nekem többé. (uncharted annál inkább, de ahoz utóbbi nem kell :D )

Igen, frusztrált vagyok, mert kényszerhelyzetbe hoztak, sarokba szorítottak :(
PC nem tud alternatíva lenni, mert a garázsszimek nem mozgatnak (noha Assettot várom és reménykedek h lesz rendes szingli karrierje), meg azzal úgyis megy minden kormány, nehéz olyat venni, ami nem :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) DummyBoy válasza arty (#38) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Érthető mondjuk. A legrosszabb, hogy nincs választék ...

Ezért írtam - bár PS téren abszolút nem vagyok tájékozott - hogy "állítólag" nem "kibaszásból" nem kompatiblis a One a régi kormányokkal.

Ez mondjuk MS fórumon is vitatéma volt, anno rákérdeztem, hogy várható-e valamilyen módon az One-ra a 360-as kiegészítők támogatása ... Wireless az eltérő protokollok miatt nem valószínű, viszont az USB-seket rengetegen támogatták ... Bár én csak a Razer Sabertooth-omat szerettem volna megtartani, de elég sokan pont a kormányszettek miatt szeretnék ezt, nem akarnak megválni a komolyabb szettektől, amik ára elég könnyen szökkenhet a konzolok ára fölé ...

Persze alternatív megoldások vannak, pl: a Chronusmax, ami nem is olyan drága, csak kicsit macerás, mert kell mellé egy PC is (laptop elég ...) és még FFB is van, de az azért nem ugyanaz.

Volt valahol a dzsátubin egy videó, amiben elmondják, miért nem komptibilis az One a 360-as kormányokkal, de természetesen akadnak akik szerint ez is csak bullshit ...

Horizont és Forzát (3 ... a 4-et azért nem vettem meg, mert tudtam, hogy jön az One ...) én is szerettem - persze lelkesamatőr szinten, ahová bőven elég a kontroller xD - de mivel szimulátoroztam anno, és volt szerencsém pár PC-s szimet kormánnyal játszani, így én is erősen gondolkodom rajta, hogy ha bizonyos feltételek teljesülnek, akkor szülinapomra meglepem magam egy TX-el :) (Eléggé dicsérik mindenfelé, persze a kormány és pedál "olcsó" feelingjét említik, viszont magát a lelkét, azt agyondícsérik :) )

Picit örülök, hogy ilyen drága, mert ez az egyik ok, amiért még nem vettem ... A másik, hogy valamilyen alternatív megoldást kell találnom, hogyan tudnék pár másodperc alatt előkapni és eltünteni egy kormány + pedálszettet a nappaliban, valamint kompatibilissé tenni ezt a játszós babzsákfotelemmel ... (Kell egy normális wheelstand ...)

Szóval nem olyan egyszerű ez a dolog ...

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#40) neilszab válasza DummyBoy (#39) üzenetére


neilszab
őstag

A Thurstmaster TX nekem nagyon bejött, érezhető az előrelépés a G27 után. Viszont a gyári rim az vmi borzalom hozzá, én amint tudtam átcseréltem a GTE add-on-ra, azzal kifogástalan volt.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#41) arty válasza DummyBoy (#39) üzenetére


arty
veterán

Hogy nem lehetne kompatibilis a régi kormány nextgennel, az egyértelmű bullshit. Miben volna más a one-os ffb, mint a 360as? Mindjárt felröhögök... (vagy felsírok).

Chronuxmax nem jó, mert nincs ffb - vibra van (van?), az meg halottnak a csók.
Plusz ugytudom elég macera :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#42) DummyBoy válasza arty (#41) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Na ide pötyögtem egy féloldalas walloftextet ... aztán elsakkkoztam :)

TL;DR: Mivel nem látom mi abban az igazi üzlet az MS-nek, hogy jól kib@szik a régi játékosaival, én inkább elfogadom azt a magyarázatot, hogy ennek van oka :)

Racing Accessories for Xbox One

@Chronusmax: Nem mélyedtem el a témában, de ahogy tudom pár FFB effekt működik vele, bár kérdés, hogy milyen minőségben.

Chronusmax + G27 - Forza 5

Persze macerás, meg kell hozzá PC, de egyszerűbb és olcsóbb kipróbálni mint venni egy 100+k-s kormányt :)

Life is shor...

(#43) arty válasza DummyBoy (#42) üzenetére


arty
veterán

Régi játékosok vagy ujak, mindegy: a lényeg, h uj eszköz vásárlásából bejön pénz, rengeteg az addikt, sokaknak nem pénz a 400$, stb. Szerintem kicsi a lemorzsolódás, az a réteg aki csak emiatt nem vesz one+kormányt. Jól látja MS is, h a másik oldalon (ps4-gt) sehol semmi.

Az MS amióta belépett akonzolbizniszbe, szopatja a juzereit - nem kell emögött okot keresni, mert annyira egyértelmű: pénz. Ebben a genben a sony se jobb, de ezt megelőzően ők normálsan álltak a témához. Vszeg tetszik nekik, h az MS sokat keres vele ;)

Chronus egy sima kontri emulációt csinál, az pedig csak vibra tud lenni, hiszen ffb nincs a gamepadban.
Játszottam rezgős kormánnyal, szerintem nem jó, ahogyan a sima gumisok sem azok - az FFB-hez képest. És macera is :) Te is jól tudod, h még előpakolni-elpakolni is mekkora macera.... :D (igen, nekem is kéne megoldás erre :( most a két kormány pláne extrém idegesítő...)

(#40) neilszab : és mi jött be a TX-en? hogy 115 ezerért kapsz egy alapot, amihez vehetsz perecet 35-40 ezerért, pedált 30-60 ezerért, pedálátalakítót 20 ezerért ill. talán majd valamiféle váltót is 40-50 ezerért? És akkor még mindig egy eléggé közepes alapod van ... hatalmas üzletnek tűnik, máris szimpi a TH :DDD

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#44) neilszab válasza arty (#43) üzenetére


neilszab
őstag

Én kinőttem már az árakon való finnyogásból... ha vmi tetszik nekem, akkor eldöntöm, hogy megéri-e nekem hogy megvegyem ennyiért, vagy sem. Ha nem, akkor nem a gyártókra, meg a világra haragszom, hanem tudomásul veszem a helyzetemet, ennyi.

Jelenleg a G27-et 90 ropi környékén lehet kapni, ehhez képest amennyivel jobb/komolyabb a Thrustmaster T széria, annyival drágább is. Ezen a szintem már minden kis előrelépésért sokat kell fizetni, de ugyan ez van ha hifi-zel, vagy a kocsidat tuningolod, vagy komolyan sportolsz, vagy bármit csinálsz..

Az egész T széria egységesen ilyen drága a Thrustmaster-nél platformtól függetlenül, bár engem csak a PC érdekel, mert csak ott van szerintem olyan cím, amivel ki is lehet használni a tudását. Nekem sincs ilyen, csak tartósan volt lehetőségem kipróbálni... jelenleg még gondolkodom, hogy megéri-e nekem az előrelépés ennyiért.

Ilyet csak fanatikus vesz, vagy akinek bőven van miből és megteheti.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#45) DummyBoy válasza arty (#43) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Szerintem nem jól látod. :)

Először is a kormányeladásokból nem hinném, hogy olyan nagyot kaszálna az MS vagy a Sony ... főleg nem a TM eladásaiból. De ez olyan dolog, amit az egységsugarú földi halandók sosem fognak megtudni.

Valamint a másik gond, hogy Te nem az "egyszeri játékos" kategória vagy :) Te komolyabb szinten foglalkozol az autószimulátorokkal. NEKED kell majd új kormánykerék, H váltó és kuplungos - loadcelles pedálszett ... És nem akarsz lentebb adni. Ez érthető. De nem te vagy a nagy átlag.

VérDummynak pl. már nem biztos, hogy ezekre szüksége van, hisz lehet a váltófüleket sem fogja sosem használni :) Na jó, biztos kipróbálnám, de ettől egy átlagos játékosnak, akinek csak egy kormányra van szüksége, mert úgy nagyobb "fíling" a Forza, annak nem biztos. Sőőőt, inkább nem valószínű. :)

Nem tudom mekkora lehet azon kormánytulajok aránya, akik ki is használják ezeket, de nem vagyok benne biztos, hogy ők a többség.

Akinek nincs komoly összehasonlítási alapja, annak lehet nem olyan gagyi a korménykerék, és megfelelő a pedálszett. Aki többet akar az pedig fejleszthet. Ez igen logikus lépés, és mindenki jól jár vele ...

Nos az árazás már más tészta, de itt figyelembe kell venni, hogy nem mi és a mi pénztárcánk a célközönség ... sajnos :(

De ha másképp nézzük, akkor 6-7 játék ára ...

Life is shor...

(#46) arty válasza neilszab (#44) üzenetére


arty
veterán

Szerintem ez nem kinövés kérdése: attól h valamivel "együtt élek", még hangoztathatom, h NEM TETSZIK.

90 ropiért kapsz 3 egész jó pedált, H váltót, használható kormánykereket. Mondhatni "egybe van".
VS
115 ropiért használhatatlan pedált, kényelmetlen/gagyi kormányperecet kapsz, H váltót egyáltalán nem.
Picit kisiklott ez a példa, nem? Tényleg annak kéne örülnöm, h ha a végén elköltök majdnem háromszoros árat a kormányra, akkor az azért már jobb? Az nem számít, h drágábban jelentősen SZARABB?

Platformtól NEM függetlenül volt nekik RGT clutch 35 ezerért ... jatudom, a licensz, az megnyomta az árat, nem tudtak kijönni 40-50 ért semmivel. (utóbbi sztem egyébként a TX kategoriás kormány reális ára volna)

dummyboy: fanatec mai nyilatkozata:

"The ClubSport Wheel Base V2 is the next generation of ourwheel base but there is also a strong demand of wheels for “Next-Gen” consoles. People
were asking us to make their wheels compatible to the Xbox One and
Playstation 4 but if we want to make it official and legal then we need
to follow the rules of the console makers and they clearly do not allow
that.
"

"nem akarsz lentebb adni."

ó, adnám én szívesen lentebb, de nincs választék :) a gumiszalagos tényleg nem alternatíva, ezt remélem megérted.
tehát vagy 115k és kiegek vagy ... semmi. (madcatz-nak van még cucca, de ott se pc támogatás, de kiegek...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#47) neilszab válasza arty (#46) üzenetére


neilszab
őstag

A G25-öt még anno 37 ezerért is lehetett kapni újonnan, most 90 ropi a G27.
A DFP 24 ropi volt anno, a DFGT pedig most 45... ezek után van értelme árakról beszélni? :))

Egyébként az a véleményem és nagyon remélem, hogy nem sértelek meg, de ha ennyire benne vagy érdekel a téma (mármint a virtuális autózás), akkor rossz platformot választottál...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#48) DummyBoy válasza arty (#46) üzenetére


DummyBoy
senior tag

G27-el nem jó az összehasonlítás, főleg konzol szempontból, ugyanis:

1: Nem jó sem One-hoz, sem PS4-hez, ergo 90k-ért veszek egy porfogót? Hajamra kenhetem az összes kieget. (Emlékeim szerint megjelenésekor a TX pedig nem volt PC kompatibilis, csak később lett az ... De javítsatok ki ha nem így van ...)
2: Hiába van hozzá több minden, nem ugyanaz a kategória! Ezért olcsóbb valószínűleg. (Jelenleg kb. 10k köztük a különbség, de vicces, tegnap előtt egy webshopban 90k körül is láttam TX-et ... azóta sem találom, hol volt...)

Hogy hasonló példával éljek, ahol tapasztalatom is van:

Logitech G940 vs. TM Warthog.

Ugyanaz az árfekvés, Logitech FFB-s, pedálszettel, Warthog meg "vas", nincs FFB, nincs pedál :)
Nekem G940-em volt, mert az FFB és a plusz pedál jól jött, de ha választani kellene 10 szimesből 9 a Warthogot venné. (csak azért nem adnám fél karomat egy Warthogért, mert nem tudnám akkor használni xD )

Pedig ott nincs FFB, és emberi áron nem is lesz, egy jobb pedálszett ára itt is soktíz rongy, ráadásul nem sok esély van rá, hogy itthon kapj. Viszont nem ugyanaz a kategória. Adott esetben persze az FFB megléte kárpótolt mindenért cserébe (Rise of Flight vagy DCS: Black Shark ...) de ettől még tudom, hogy bizony hiába egy árkategória, technikailag nem egy kategória a 2 joy. Mindenki eldöntheti mit szeretne.

Ha ráguglizol a G27 és a TX összehasonlítására, majd mindenhol megemlítik, hogy a TX mekkora előrelépés a G27-hez képest. Személyes véleményem szerint a G27 egyszerűen rablás. (PC-s HW, SW support nélkül 90+k-ért???)

A 2 wheelbase technikai paramétereit összehasonlítva pedig látszik, hogy a G27, bármennyire is jó kormány, már nem mai gyerek, le van maradva. Persze hogy olcsóbb. Inkább az lenne a kérdés, mért ilyen drága még mindig???

Nos, a Fanatec dologra reagálva pedig sajnos ez van, mindkét konzolgyártó bekaphatja, de abból a szemszögből logikus, hogy egyik sem akar multiplatform eszközöket, hiszen az ilyen dolgokkal lehet felhasználókat szerezni. Persze erre a játékosok sakkoznak rá, de erről szól az ekszkluzivitás. PS-en nincs Forza, nincs Halo, Xboxon meg más nincs ... Sajnos mivel ez HW oldalon is ez megy, erre is ráfaragunk.

A TM megoldotta ezt, fogta az alap (T500RS - gondolom) mechanikát, kicsit átdolgozta (900 vs 1080 fok), majd 2 különböző kormánykerékkel és különböző Firmware-el/elektronikával kezdte el forgalmazni, így van PS4 és One kormányuk is. Persze ennek ára van ... És ezt nekünk kell megfizetni ...

Mondjuk kiváncsi lennék egy profi véleményére, hogy mi a különbség mondjuk egy Forza 4 + Fanatec szett és egy Forza 5 + TX vezetési élmény között ... Azt talán megmutatná, hogy tényleg javult-e az FFB :)

Life is shor...

(#49) neilszab válasza DummyBoy (#48) üzenetére


neilszab
őstag

A PS3-as cuccok nem mennek PS4-gyel? Ebben biztos vagy?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#50) neilszab válasza DummyBoy (#48) üzenetére


neilszab
őstag

Én PC-én próbáltam a Fanatec ClubSport és a TM T szériát is, hát itt már nehéz lenne egyértelmű győztest hirdetni, ez már egyéni ízlés és stílus kérdése, mert nem ugyan azt az "iskolát" követi a két gyártó. Ez már az a szint, hogy erősen szimulátor, sőt autó függő, mikor melyiket nyúznám szívesebben... :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.