Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Samus


Samus
addikt

Láma...én egyszer szívtam meg, de nagyon. Jött a link, hogy Valentin napi képeslapot kaptam, de a böngészőm nem képes megjeleníteni, így töltsem le, mindez MSN-en, akkor még live-on voltam. Megnyitottam a linket, letöltöttem a RAR-t, kicsomagoltam. WinRAR szólt, hogy túl hosszú a fájl kiterjesztése, biztos ki akarom-e csomagolni. Ki. Lett egy képernyőkímélő-nek látszó cucc. Meg is nyitottam. Ekkor települt a trójai. Norton 2003Pro volt fent, azonnal kilőtte. Akármilyen vírussal kapcsolatos dolgot írtam be a böngészőbe, azonnal kifagyott. Kézzel sem tudtam kiírtani. Semmi vírusírtó nem települt lemezről sem. Csökkentett módban futtattam a NOD-ot és a Norton-t, semmi...Ekkor amit lehetett becsomagoltam csökkentettben TAR.GZ-be (nem tudom miért pont ebbe...talán a tudat, hogy ez Linux kompatibilis állomány, és az jó...), kiírtam, és újrarakás...Letiltottam a megosztott mappákat is, ha valakitől link jött, figyelmeztettem. Később kliens-t is cseréltem.

A kivédés: ha valakitől link jön, kérdezz rá, hogy tényleg Ő küldte-e. Ez a legegyszerűbb. Ha angol nyelvű (vagy bármilyen más, de nem magyar) szöveg van mellé, véletlen se nyisd meg. Ha a linkben az MSN-ben használt címed van, véletlen se nyisd meg. Ha általad ismeretlen címmel kezdődik, eszedbe ne jusson megnyitni. Ha pedig ismeretlen vesz fel, kezd új beszélgetést vele anélkül, hogy felvennéd. Minden kliens tudja ezt. Címét kiírja, új azonnal beszélgetés, ide beírod a címét, és hajrá. Ha nem jó arc, letiltod és elutasítod, mert ugye nem vetted fel még.
Ha már megfertőzött, akkor mindegy, ajánlom a rendszer újra telepítését a fontos dolgok kimentése után. És mégvalami. jpg.EXE...egy fájlnak általában, az esetek 99.9%ában EGY kiterjesztése van, nem több. A jpg után eleve gyanús az exe...mindenki a saját kárán tanul, én is, Te is. Többet nem csinálsz ilyet. Remélem...

Ez a baj az egyszer MSNezeővel...akinek ott az öt mega, de csak iwiw és msn..., bocsi, ha nem ilyen vagy, de neke ez jött le a két éves messenger pályafutásom alatt...akitől ilyen szemét jött, annak fogalma sem volt arról, hogy mi micsoda...kell msn, meg iwiw és cuki minden...

Tudod, van egy közmondás: mindenki n00b-ként kezdi, de van aki továbbtanul...magyarul (és ezt jól jegyezd meg, még a szót is): ilyet többet soha.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.