Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

elsőnek : live account jelszó csere...

másodjára : az ilyen balgák (boccs) miatt van az a funkció, hogy a beállításoknál le tudod tiltani, hogy a beszélgető ablakban levő linkek megnyithassanak bármit is. nah ezt szépen leírtam, de értsd meg.

[ Szerkesztve ]

(#2) Lenry


Lenry
félisten

ha ismerős küldözget hülye linkeket, akkor írj neki, hogy változtasson jelszót
ha ismeretlen, akkor meg tiltsd le egyszerűen

és ne okézz le reflexből minden felkérést. csak olyat, akit tudod, hogy ismersz és te adtad meg neki a címed

egyébként ez a kérdés tök jó helyen lett volna a Messenger topikban is ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) thomas791 válasza Drenadar (#1) üzenetére


thomas791
tag

elöször a jelszót kicserélem,utánna beállítások, linkek letiltása ok!
köszi! nem vagyok nagy msn-es ,így ráb@szt@m.... ritkán használom...
Kérdés: ha megtudom azt az automata accountot, ami felvett msn-re ,azt hogyan tudom likvidálni, azonfelül hogy letiltom és törlöm....??????????

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#4) .bableWes válasza thomas791 (#3) üzenetére


.bableWes
őstag

én még anno 3éve ugrottam ebbe a hibába, nyomtam egy teljes, minden file-t átvizsgálo virusirtást, és le is törölte a kaspersky. igaz, hogy tartott ~3oráig a keresés de kitöröltem

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#5) thomas791 válasza .bableWes (#4) üzenetére


thomas791
tag

Szóval a vírusírtó elméletileg megtalálja?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#6) Daweee válasza thomas791 (#5) üzenetére


Daweee
őstag

Elméletileg az a dolga :D

Amúgy én is kaptam már magyarul is ilyet, de szerencsére elég gyanakvó voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#7) caizzz


caizzz
aktív tag

"MAGYARÚL" - úgyba#meg :W

Bocs, de ezt a szót rosszul leírni..

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#8) eastsider


eastsider
nagyúr

ha linkelnek valamit, már alapból kérdezem meg, hogy WTF...
bár még egy ilyen szart sem kaptam be...
magyarúl

[ Szerkesztve ]

(#9) Samus


Samus
addikt

Láma...én egyszer szívtam meg, de nagyon. Jött a link, hogy Valentin napi képeslapot kaptam, de a böngészőm nem képes megjeleníteni, így töltsem le, mindez MSN-en, akkor még live-on voltam. Megnyitottam a linket, letöltöttem a RAR-t, kicsomagoltam. WinRAR szólt, hogy túl hosszú a fájl kiterjesztése, biztos ki akarom-e csomagolni. Ki. Lett egy képernyőkímélő-nek látszó cucc. Meg is nyitottam. Ekkor települt a trójai. Norton 2003Pro volt fent, azonnal kilőtte. Akármilyen vírussal kapcsolatos dolgot írtam be a böngészőbe, azonnal kifagyott. Kézzel sem tudtam kiírtani. Semmi vírusírtó nem települt lemezről sem. Csökkentett módban futtattam a NOD-ot és a Norton-t, semmi...Ekkor amit lehetett becsomagoltam csökkentettben TAR.GZ-be (nem tudom miért pont ebbe...talán a tudat, hogy ez Linux kompatibilis állomány, és az jó...), kiírtam, és újrarakás...Letiltottam a megosztott mappákat is, ha valakitől link jött, figyelmeztettem. Később kliens-t is cseréltem.

A kivédés: ha valakitől link jön, kérdezz rá, hogy tényleg Ő küldte-e. Ez a legegyszerűbb. Ha angol nyelvű (vagy bármilyen más, de nem magyar) szöveg van mellé, véletlen se nyisd meg. Ha a linkben az MSN-ben használt címed van, véletlen se nyisd meg. Ha általad ismeretlen címmel kezdődik, eszedbe ne jusson megnyitni. Ha pedig ismeretlen vesz fel, kezd új beszélgetést vele anélkül, hogy felvennéd. Minden kliens tudja ezt. Címét kiírja, új azonnal beszélgetés, ide beírod a címét, és hajrá. Ha nem jó arc, letiltod és elutasítod, mert ugye nem vetted fel még.
Ha már megfertőzött, akkor mindegy, ajánlom a rendszer újra telepítését a fontos dolgok kimentése után. És mégvalami. jpg.EXE...egy fájlnak általában, az esetek 99.9%ában EGY kiterjesztése van, nem több. A jpg után eleve gyanús az exe...mindenki a saját kárán tanul, én is, Te is. Többet nem csinálsz ilyet. Remélem...

Ez a baj az egyszer MSNezeővel...akinek ott az öt mega, de csak iwiw és msn..., bocsi, ha nem ilyen vagy, de neke ez jött le a két éves messenger pályafutásom alatt...akitől ilyen szemét jött, annak fogalma sem volt arról, hogy mi micsoda...kell msn, meg iwiw és cuki minden...

Tudod, van egy közmondás: mindenki n00b-ként kezdi, de van aki továbbtanul...magyarul (és ezt jól jegyezd meg, még a szót is): ilyet többet soha.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) remixboy


remixboy
tag

épp az előbb az egyik ismerősöm is küldött egy linket angolul hogy nézzem meg
a linket... hiába mondom az öcsémnek is hogy ne nyissa meg aszta kbszott
linket :W persze mondhatom neki,meg mindenkinek / ez van :K

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#11) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem tűnik fel senkinek, hogy nem egy képről hanem futtatható állományról van szó? :) Mármint attól kérdezem aki képes volt letölteni és futtatni...

Jelszócsere előtt a következőkkel érdemes teljes vizsgálatot csinálni:

-Kaspersky Removal Tool
-a-squared free
-Malwarebytes free

Régebben ezek csak angolul tudtak, de újabban már magyarul is küldözgetik ezeket a sz.rokat...

Thanos was right.

(#12) Samus


Samus
addikt

Javítsd már ki ezt a "magyarúl" dolgot, légyszí. Ki is van emelve...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) Thunderzolee

Tessék, itt le van írva minden tennivaló a vírusról:

http://msn.solymosi.eu/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) thomas791 válasza Samus (#12) üzenetére


thomas791
tag

MÁR KI VAN JAVÍTVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:W :W :W :W :W :W :W :W :W
A netezésbe kezdő vagyok ,de most véletlenűl használtam az msn-t......
Amúgy minden másra használom a netet, torrentezés, cod 4, stb
vatera, de most már inkább PH.
túl késön vettem észre az .exe kiterjesztést...

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#15) thomas791 válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


thomas791
tag

Köszönöm Thunderzolee-nak a hozzászolását! abba van a megoldás! :R :R :R :R
csak azt nem értem a norton internet security miért nem észlelte, pedig teljesen lefutattam!
Mégis a windows/cleanup.exe volt a fertözött....

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#16) caizzz válasza thomas791 (#14) üzenetére


caizzz
aktív tag

Van a f@$#t...

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#17) thomas791 válasza caizzz (#16) üzenetére


thomas791
tag

merthogy?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#18) Samus válasza thomas791 (#14) üzenetére


Samus
addikt

Basszus nézz már oda: nem a kisbetű volt a baj, hanem a hosszú ú. IE6-ot használsz? Mert ezen kívül minden böngészőben benne van a helyesírás ellenőrzés... MOD: Na igen, mire megírtam, már javítva lett...
Igen, első a torrent, második a játék, minden más csak ezek után...értem én, de magyarórákon nem ártana picit figyelni. És beszerezni egy böngészőt.
Miért van az, hogy az összes újon (tényleg csak pár kivételtől eltekintve) nem tud írni. Vagy tud, de a magyar helyesírásról még elvétve sincs fogalma...
Valaki írta egyszer, hogy milyen az igazi újonc. Igen, jer1cho volt az. Itt . Nézd meg a linkelt írást, és vesd össze azzal a hozzászólással, amire ez a válasz született.
Ez muszáj, hogy törvényszerű legyen?

Ezt most ne vedd b@szogatásnak, csak tényleg jó tanácsként írtam...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) thomas791 válasza Samus (#18) üzenetére


thomas791
tag

Igen, a linket elolvastam és valóban rengeteg jellemző van benne. :Y
Amelyek közűl gyakori hibáimat látom viszont!
Nem veszem ba....-nak, értem a kritikát!
google chrome a böngésző!
ÜDV!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#20) Thunderzolee válasza thomas791 (#15) üzenetére

Megnyugodhatsz, más vírusirtók is "átengedik/átengedték" ezt a vírust.. :S

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) thomas791


thomas791
tag

Melyek azok a vírusirtok amik ezekt nem engedik át?
A kaspersky-ről már halottam. :K
Narxis a #11 hsz.-ba ír hármat!

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#22) Crime78


Crime78
csendes tag

Mindenkinek üzenem, aki mostanában tapasztal ilyet, hogy 2010.08.16.-ától új verziója van ennek a vírusnak. "lmsn.exe" néven, természetesen rejtett fájlként telepedik a gépre, és registryből futtatja magát. Sem az fsecure, sem a nod32 nem találja meg, de még az általam kipróbált malware irtók sem, és az MSN-es "vírusirtók" sem. Manuálisan viszont lehet törölni, ha a futó processt kilövitek (feladatkezelőben sem látszik, más process-kezelő kell hozzá), és utána registry-ből törölni kell az indítókulcsot. Ezen az oldalon olvashattok róla. A PREVX nevű programot lefuttatva megkapjátok a fájl pontos helyét, és a törlendő registry kulcsot. A program nem csinálja meg, regisztrálni kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z270P - i7-7700K; 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz; MSI Radeon RX570 OC 4GB GDDR5

(#23) Mr.Csizmás válasza thomas791 (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de most véletlenűl használtam az msn-t......

:DDD :DDD :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.