Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) peter76bp válasza GD (#2199) üzenetére


peter76bp
senior tag

Beállítások - Atelefonról menüpontban taperold az Android verziószámot azt hiszem 8x gyorsan egymás után, vagy ha az nem jön be akkor a Modellszámot aztán megjelenik majd egy üzenet, hogy most már fejlesztő vagy vagy mi az ördög és egyel visszább a Beállítások főmenüben megtalálod a fejlesztői menüt

Indiant Nem tudom milyen ROM-nal kaptad a telót, de szerintem ha ez benne lenne alapból erre állították volna

[ Szerkesztve ]

(#2202) gipsztigris válasza Indiant (#2200) üzenetére


gipsztigris
addikt

Majd ha lesz időd pròbáld ki a nuance tts- t lègyszives!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2203) Emirabdul válasza hippo0315 (#2196) üzenetére


Emirabdul
tag

Ez nem szemmel vezérlés sztem , csak bekapcsolva tartja a képernyőt ha érzékeli
az első camera hogy valaki mókol a gép előtt.

sztem, de lehet nincs igazam.

(#2204) hippo0315 válasza Indiant (#2200) üzenetére


hippo0315
senior tag

Most meg nem mondom, de ha vársz 20 percet akkor felteszem a 4.2.1-et és megnézem.

Mindjárt lesz kép is

[ Szerkesztve ]

(#2205) madrac válasza Mr.Rain (#2179) üzenetére


madrac
őstag

Tudom, hogy nagyon nagy dilemma ez, hisz nem kevés pénzről van szó, és az ember nagyon nem szeretne pórul járni. Én is nagyon nehezen döntöttem-e mellett, csak amikor olvasgattam a tapasztalatokat, akkor azt láttam, hogy minden hozzászólásban mindenki odáig volt meg vissza mind a telefonnal, mind a minideal bolttal kapcsolatban, ezért mertem belevágni én is. Talán valamikor beírom a tapasztalataimat az Android DUAL SIM (két SIM) okostelefonok topikjába is.
Viszont nekem eddig nem okostelefonom volt, szóval sokkal nagyobb szükségét éreztem már a váltásnak. Néztem minden márkát amit itthon lehet kani, de az 50-90.000 ft-os kategóriában csak sokkal kisebb kijelzőjű telefont lehet kapni (bár annó úgy gondoltam elég lenne egy 4 inch-es is) max. 2 magos procival. Valamelyik Lg-t is néztem azt hiszem, de valami tök blőd hiányossága volt annak is, ezért letettem arról is, pedig ez a kamerás nyelvi fordító programjuk nagyon bejött. A Sony-k tetszettek még nagyon a gyönyörű kijelzőjük és az összeszerelés, dizájn, anyaghasználat miatt, de ár/érték arányban nagyon rosszak. Noha a Sonyericsson Live with walkman telójukkal már 1x nagyon átcsesztek, és nagyon rossz híre van a Cordon nevű cégnek akik a garanciális javítását végzik a márkának. Nem véletlenül..
Tesómnak is Defy-je van, ráadásul stock rommal, de nem szokott panaszkodni. Talán az a legnagyobb hiányossága, hogy lassúcska.

(#2206) Indiant válasza peter76bp (#2201) üzenetére


Indiant
addikt

Ugyanazzal kaptam, mint Gipsz ,és Hippo a másodikat.
Gondolom nincs benne, de én akarom, szóval előbb-utóbb benne lesz.
A fejlesztői menü ebben gyárilag be van kapcsolva, bár alig lehet benne állítani valamit. :(

Gipsz: ..meg fogom nézni

hippo0315: köszi, de sztem alapból nincs benne.

(#2207) hippo0315 válasza Indiant (#2206) üzenetére


hippo0315
senior tag

Sajna nincs benne :((( , Én is szivesen látnám a GM2-ben is :B .
Így képet sem készítettem.
Ha sikerül megoldanod, ugye elérhető lesz? :B

[ Szerkesztve ]

(#2208) Helltak


Helltak
őstag

Most felraktam a 4/8gb-os gm verziót, kíváncsi vagyok mi lesz... mert valami nem klappol a 2.1-től a proci vezérlésben...
Egy nagyobb bajom van még 2.1-től, hogy a tárhelynél kiválaszthatom az sd kártyát, de akkor meg a belső sd-re pakol mindent.. :/

[ Szerkesztve ]

Honor Magic6 Pro Green

(#2209) Indiant válasza hippo0315 (#2207) üzenetére


Indiant
addikt

Ha megmondjátok, melyik romban van bennt, akkor igen.
(talán ebben: ThL_W8.JB.HD.EN.COM.8P64_MT6589V1.0.13_20130312)

[ Szerkesztve ]

(#2210) hippo0315 válasza Indiant (#2209) üzenetére


hippo0315
senior tag

Gyári 4.1.2., ha kéred akkor küldöm

(#2211) hippo0315 válasza Indiant (#2209) üzenetére


hippo0315
senior tag

Igen valószínüleg abban.

De elindult feléd a mentett gyári 4.1.2., kb 30 perc és érkezik.

Az első file az nem az, az tévedésből ment. sorry

[ Szerkesztve ]

(#2212) #12928000


#12928000
törölt tag

Akinek 16gb-s w8 van tud pü-t küldeni? lenne pár kérdésem :)

(#2213) Helltak válasza Helltak (#2208) üzenetére


Helltak
őstag

Na felraktam 1.5-2.6-ig, de 2.0-2.6-osból a 4gb/8gb-os verziót raktam fel és 12e körül stagnál az antutu!
Szóval akinek 16gb-osa van és laggolnak a játékok vagy lassúnak érzi, annak is szerintem mást kellene felraknia ahelyett!
Most a w8+-on gondolkodom, hátha azzal is jó lenne, mert így sajnos nincs első kamera :/ bár nekem nem valami fontos..

Honor Magic6 Pro Green

(#2214) bupemko válasza bupemko (#2128) üzenetére


bupemko
senior tag

Minideal Paypal szerint feladta (kaptam tracking number-t, honlapjukon még 'processing'), Antelife-tól nem jött semmi, honlapon még mindig 'processing'...

(#2215) hippo0315 válasza bupemko (#2214) üzenetére


hippo0315
senior tag

1-2 nap mig látszani fog a csomag

Kínán belül : 4px
Honkong után pedig itt : 17track.net

lehet jól követni.

[ Szerkesztve ]

(#2216) GD


GD
őstag

GPS kalandok:

ideiglenesen egy bluetooth-os gps vevővel megoldottam a helyzetet, már az ablakpárkányról is 7-8 holdat látok, pedig egy 10 emeletes földszinthez közeli emeletén vagyok takarásban.. kellett még hozzá egy 520 ft-os alkalmazás amit 1 órás próbálgatások és keresgélések után találtam

szabad ég alatt, agyon konfigolt és a-gps frissített, bekapcsolt adatforgalmas saját gps-el legtöbb max 3-4 hold volt eddig

a bt vevő cserélhető nokia akkus, royaltek, , feltöltve olyan 17~ órát bír, szivargyújtós töltő van hozzá

persze a gmap ostoba és azt mondja, hogy itt nincs gps bekapcsolva, kapcsold be.. ellenben a 3 betűs pöccen-röffen

szóval aki gyakran használja a telefont kocsiba és nem akar szívni, ruházzon be egy hasonló használt eszközbe, párezerért, mert számomra most kiderült, hogy a legjobb beépített gps sem lesz sosem olyan erős, mint egy SIRIII-as vevő, nem hogy ez a telefon gps vevője..
:U

(#2217) gipsztigris válasza GD (#2216) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem olyan rossz azért a saját vevője sem! Csak egy kicsit lassan fog holdakat. Itt a mai útvonalam egy részletének nyomvonal mentése. Válts Google Hibrid módba és lehet nagyítani gazdagon. Nem rossz!

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2218) madrac válasza GD (#2216) üzenetére


madrac
őstag

Gyorsan áthidaltad akkor a dolgot. Ez így autóban elmegy, de gondolom, ha nem autóval mész, akkor nem fogod cipelni még azt is. Nem az az érdekes szerintem, hogy ki hányadikon lakik, hanem hogy szembe, illetve felfele mekkora a rálátás a holdakra :D
Egyébként mennyi a fixálási ideje egy ilyen cuccnak? Neki is van gondolom, meleg és hideg indítása.

(#2217) gipsztigris: hát kinek mit jelent a nem rossz. Ha net nélkül 19 perc alatt fixál vagy egyáltalán nem fixál mert nincs tökéletes rálátás, az mennyire jó?

[ Szerkesztve ]

(#2219) hippo0315 válasza gipsztigris (#2217) üzenetére


hippo0315
senior tag

Szubjektív véleményem !

Szerintem sem rossz a GPS-e, ha nem olyan teljesítményt várunk mint egy csak navigálásra készített készüléktől, mint pl egy Garmin vagy TomTom, netán kisebb nevű (pl Wayteq, stb.) navi készüléktől.

Mondjuk Én sajnálnám a telefonomat a napon főzni a navigálás miatt, arrol nem is beszélve, hogy a Navi készülékek ebben jobbak, erre lettek kitalálva, a telónak nem ez a fő funkciója.

Arra pont elég a tudása, hogy ha valahol hirtelen kell egy kis segítség akkor kéznél legyen, de több száz km-s útra nem igazán konfortos.

[ Szerkesztve ]

(#2220) gipsztigris válasza madrac (#2218) üzenetére


gipsztigris
addikt

Konkrétan úgy ahogy érted! :) NEM ROSSZ!

Megcsináltam pár állítást a Mobileuncle Tools-al, valamint a FasterGPS alkalmazást feltettem. Ez ugyanazt csinálja, mintha a gps.conf fájlban írnád át a lokalizációt. Alapból természetesen Kínai szerverre van állítva.
Most kimentem az udvarra és full hidegen 48mp alatt talált 8/11 holdat. Igen, kicsit lassan talál magára, de nem ejti el a jelet, és ami a legfontosabb, hogy a pontosságával az égvilágon semmi gond nincsen (lásd alább linkelt nyomvonalat)!....feltéve ha az ember a helyén kezeli az eszközt.
Ha egy Glonass támogatott GPS vevőhöz hasonlítod, akkor igen, qrva lassú, ha egy outdoor eszközhöz hasonlítod......azt össze sem lehet hasonlítani. :) Ha egy autós PNA eszközhöz hasonlítod, az megint fényévekkel jobb, de autós navigációra szerintem annak, -aki nem foglalkozásszerűen használja a navit- annak megfelelő.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2221) GD


GD
őstag

nekem ma délelőtt pl 10 perc alatt nem talált semmit.. a hárombetűs nézett bután.. álló helyzetből kapcsoltam be, még azt sem lehet mondani, hogy közben száguldottam

igen, gyalogosan azért még jó lenne ha a belső gps kicsit javulna, de szerdán kínoztam egy jó fél órát, hát szegény gmap nem tudott rájönni hogy hol vagyok éppen.. kereste a jelet, de nem találta..

én örülnék legjobban ha ugyan azt el tudnám mondani, mint a többiek, hogy 1-2 perc, azzal még lehetne élni
gyári rom, gm2, frissítések, faster gps, tools, miegymás eddig nem hozott áttörést

amúgy xda-n két féle panaszt lehet találni a fórumokban: nem pontos a hely, ez nálam nincs, amikor van jel, akkor pontos.. másik: nincs vagy lassan jön a jel: nah ez van.. de megoldásként ott is a fent már írtak voltak a javaslatok

ps: egyébként a w8 és a w8plus gps modulja ugyan az teljesen, verzióra, mindenre?

[ Szerkesztve ]

(#2222) madrac válasza gipsztigris (#2220) üzenetére


madrac
őstag

Hát akinek az nem rossz, hogy még jelet se talál net nélkül tökéletes rálátás nélkül, annak minek egyáltalán gps? Nincs is szüksége rá. Ez a fajta vélemény engem nagyban emlékeztet arra mint amikor egy teló kamerája még mobilos szinthez képest is fos fotókat készít, de az okosok megmagyarázzák a fórumban, hogy jóvan az úgy, mert egy tükörreflexes fényképezőgép minőségét sosem fogja elérni, mert ez csak egy mobil... nahát... :W Az ilyentől a bicska kinyílik az ember zsebében.

Én is leírtam már párszor, hogy csak annyit csinál a faster gps, ezért nem is történt semmi csoda. Ráadásul az csak az internetes adatlekérést tudja meggyorsítani 1-2 mp-el, semmi több.

Nem kell hasonlítani semmihez, de az már igencsak elvárható egy ilyen cucctól, hogy net nélkül is találjon pár perc alatt jelet hidegen indítva, akkor is ha nincs tökéletes rálátás. Az hogy teljesen megvan halva, vagy 5-10 perc alatt se talál semmi, az már gáz.

[ Szerkesztve ]

(#2223) GD


GD
őstag

nekem az összehasonlítási alap teljesen alma-alma esete, mert előtte egy motorola defy és egy motorola milestone 2-nél nem éltem át ezeket, szóval nem egy amerikai drón vezérléssel mérem össze :B

más teljesen OFF: használ valaki szivargyújtós töltő-elosztót? van valami mocskos trükk, vagy csak én vettem megint selejtet.. ? egyik lyuk sem tölt a 3-ból..

[ Szerkesztve ]

(#2224) SUPREME7 válasza madrac (#2222) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem akarok vitát, de nekem meg attól nyílik ki a zsebemben a bicska, ha egy android rendszert valaki net nélkül használ, és/vagy elvárása van, de nem akar érte többet fizetni. Azért vettél ilyen telefont, mert nem akartál az esetleges prémium minőségért +80Ezret kifizetni, nem? Akkor ne várd már el, hogy minden igényedet 110%-ban kielégítse, ha meg igen, akkor nem ez a te telefonod. (Még a "prémium" telefonoknál se minden fenékig tejfel)

(#2225) gipsztigris válasza madrac (#2222) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én sem akarok vitát, de arra nem gondoltál véletlenül mielőtt nekifogsz vitázni, hogy ESETLEG egy gyári sz@rt kaptál?

Elkezded kétségbe vonni azoknak a szavát akik nem azt a követ fújják mint Te! Na! Nekem meg ettől nyílik ki a bicska! :W

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2226) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Gyári 4.1.2-es ROM merre lelhető fel ? Érdekelne engem is...
Nekem nincs bajom most már a GM2 2.6-ossal amúgy.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2227) madrac


madrac
őstag

(#2224) supreme7: Mégis leállsz kötözködni! Komolyan nem értem ennek mi köze a dologhoz? Net nélkül nem kéne működnie, mint ahogy másoknak, és más telefonoknál teljesen jól működik, csak azért mert ez okostelefon és az net nélkül nem működik vagy mégis hogy gondoltad? Vagy csak az nem gond, ha nekem nem működik? Köszi..! Ha az embernek már jogos elvárása van egy telefontól hogy normálisan működjön ami benne van, akkor már rögtön mit képzel magáról, ha kiderül, ha valami mégse stimmel? Ez 110%-os elvárás? Na ne szórakozz! Ettől a hozzáállástól is kinyílik az ember zsebében a bicska, hogy az csak hallgasson az akinek jogos problémája van, és még ő oktat ki másokat, ráadásul úgy hogy sületlenségeket ír..

(#2225) gipsztigris: de nyilván gondoltam, de nem is erről szólt a dolog, hanem arról, hogy azt írtad az "NEM ROSSZ", ha net nélkül használhatatlan szinte a gps! Tudjuk már miről beszélünk! És akkor még te nézed hülyének az embert... grat!

[ Szerkesztve ]

(#2228) Helltak válasza eladogeppc (#2226) üzenetére


Helltak
őstag

Antutu is normális pontot ad? Nálam valahogy a cpu-t nem tudja rendesen használni a 16gb-oshoz való gm :/

Honor Magic6 Pro Green

(#2229) eladogeppc válasza Helltak (#2228) üzenetére


eladogeppc
veterán

Tedd fel valamelyik CPU freq állítgatót és nézd meg milyen governor-al használja a ROM.
Valamiért túl sok választás nincs, a hotplug a jó. Leglábbis nálam.
:R
Szerk:
Ja persze, 12600 pont körül kapok...Az akkuidő most állt be nálam.
Youtubeon néztem a Hal a Tortán 1 részét, normál ütemben merült.
GPS teljesen rendben van 2-3m-es pontossággal.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2230) Helltak válasza eladogeppc (#2229) üzenetére


Helltak
őstag

Azt csináltam, és azt használta :/
Majd még szórakozom vele..

Honor Magic6 Pro Green

(#2231) gipsztigris válasza madrac (#2227) üzenetére


gipsztigris
addikt

"de nyilván gondoltam, de nem is erről szólt a dolog, hanem arról, hogy azt írtad az "NEM ROSSZ", ha net nélkül használhatatlan szinte a gps! Tudjuk már miről beszélünk! És akkor még te nézed hülyének az embert... grat!"

Utolsó hozzászólásom ebben a témában.......főleg veled társalogva! :W
Épeszű ember okostelót nem használ NET nélkül szerintem. Ha nincs annyi pénze a júzernek, hogy 1000 forintért vegyen egy 100 megás adatcsomagot ami szinte mindenre elég,(napi levelezések, böngészés, különböző widgetek, online TMC, és nem utolsó sorban az A-GPS adatforgalom) akkor az NE akarjon jampizni okostelóval!

Igen, az én telefonomon a GPS vevő NEM ROSSZ! És hidd el, hogy egy pár darab telefon és egyéb készülék megfordult már a kezeim között, így meg tudok különböztetni egy használható és egy használhatatlan telefont GPS szempontból.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2232) eladogeppc válasza Helltak (#2230) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én az egészet úgy kezdtem, hogy flashtool-al az 1.5 alap.
Egyszer csináltam csak ezután Wipe-ot, elindítottam hogy legyen recovery menü aztán
utána a többit szépen sorjában.
Semmi mát nem tettem. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2233) hippo0315 válasza gipsztigris (#2231) üzenetére


hippo0315
senior tag

+1

(#2234) Helltak válasza eladogeppc (#2232) üzenetére


Helltak
őstag

Én cwm-ből csináltam ugyanígy :/
A másik bajom még az volt,hogy hiába állítottam sd kártyára a telepítés helyét, akkor a belső sd-re pakolt...

Honor Magic6 Pro Green

(#2235) madrac válasza gipsztigris (#2231) üzenetére


madrac
őstag

Jobb is lenne, ha nem társalognánk, mert nem vagyok kíváncsi az ilyesfajta okos véleményekre. Nem a te gps-edről beszéltünk, hanem az enyémről, és te erre írtad, hogy az "NEM ROSSZ".
Nem értek egyet azzal se, hogy aki nem rak rá internetet, az ne vegyen okostelefont se, mert fölösleges. Az hogy ki jampizik vele, az a teljesen irreleváns kérdés. A telefon net nélkül is jól kell, hogy működjön, nem csak nettel, pont. Az már egy egészen más kérdés, hogy net nélkül nem tudja minden részét maximálisan kihasználni. Boldog vagyok, hogy a te gps-ed jól működik internettel, mert te nem jampizol vele, csakhogy tök nem erről beszéltünk.

(#2236) eladogeppc válasza Helltak (#2234) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szerintem csináld elölről full..
Én a helyedben a THL W8-as gyári 0510-ei romját raknám vissza flashtoolal.
Bebootoltatnám, majd ahogy írtam Flashtoolos megoldással csináld..
Szerintem jóval egyszerűbb is. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2237) Helltak válasza eladogeppc (#2236) üzenetére


Helltak
őstag

Lehet az lesz majd este :)
Legutóbb nem ment még a flashtool, de azóta már felraktam a drivert, hamarosan kiderül..

Honor Magic6 Pro Green

(#2238) gipsztigris válasza madrac (#2235) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egyetlen dolog miatt lehettem fèlreèrthető. Termèszetesen nem a Te telefonodra gondoltam hanem a sajátomra a "Nem rossz" kifejezèssel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2239) eladogeppc válasza madrac (#2235) üzenetére


eladogeppc
veterán

Bocsánat a belekotnyeleskedésedért, de én most itthon ücsörgök a szobámban, adatkapcsolat nélkül ablakban kb 4-5 műholdat lát stailan. XXII földszinten lakunk, így érthető miért ilyen.
Az MT6589-es GPS képességei ilyenek. Ha neked ilyen szinten nem történik jel, akkor ott a kütyüvel lesz valami baj. Én GP2.6-os ROM-on vagyok jelenleg.
Ennyit fűznék hozzá a "kérdésed"-hez.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2240) SUPREME7 válasza madrac (#2227) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mit gondolsz mitől tudnak olcsók lenni? 5" HD IPS kijelző és a SOC, ez a lényeg . Az másodlagos, hogy milyen minőségű, márkájú chipek-vevők-szenzorok-kamera kerülnek bele. És igen, ezért az árért nem várhatod el, hogy minden a legkisebb hiba nélkül működjön. És igen az is lehet, hogy nálad van a hiba, mert a kiskínai valamit nem 100%-os pontossággal csinált a "gyártósoron". Előfordulhat tervezési hiba, még a legnagyobbakkal is. És igen, ha már okostelefon, akkor legyen rajta állandó internet, mert anélkül kb semmit nem ér. Erről is vitatkozhatunk, de ha neked jó egy androidos telefon net nélkül, akkor tizedét nem használod a képességeinek. Ha már van állandó internet akkor meg van oldva a GPS "probléma" is mert 2-3 másodperc alatt méteres pontossággal megy a navigáció.

(#2241) peter76bp


peter76bp
senior tag

Gyerekek, fejezzük már be ezt lassan. Megpróbálunk segítőkészek lenni minden lehetséges módon tanácsokkal, ötletekkel mivel többet nem tehetünk.

Ha ez nem elég mert mondjuk eseti hardveres hiba van, akkor nem azokat kelleni hibáztatni akik segíteni próbálnak kezdetektől fogva. Le kell szállni a magas lóról és egyénileg megoldást keresni, ha a közösség nem megfelelő.

Tudom javasolni pl a kapcsolatfelvételt az eladóval. Le kell írni a problémákat neki és megoldást keresni, de a topikot tovább zilálni a fölösleges bicskanyitogatással nem kellene.

(#2242) madrac


madrac
őstag

(#2238) gipsztigris: akkor tényleg nem egyről beszéltünk.

(#2239) eladogeppc: az teljesen jó, de engem az a része aggaszt, hogy hidegindítással nem is nagyon akar fixálni. ha már fixált, akkor már jó lehet.

(#2240) supreme7: a minőséget véve egyet értünk, bár kimondottan azért választottam ezt a típust, mert mindenki ódákat zengett róla, tehát bíztam benne, hogy azért minőségibb eszközt kapok, és minden része elfogadhatóan fog működni. Bár ebből a szempontból nem biztos hogy jó választás volt pont ezt az új 16GB-set venni, bár gondoltam, hogy ez csak minimálisan, mondjuk a memóriában fog különbözni a többitől, amikkel nem láttam hogy gond lenne. Az hogy csak nettel hajlandó elfogadhatóan működni, még nem jelenti azt, hogy jó benne a gps.. Én is rakattam rá internetet, de ettől függetlenül, anélkül is szeretném használni, és szerintem igenis jogos elvárás, hogy anélkül se legyen gond. Sajnos nekem nettel sincs 2-3 mp alatt pozícióm, de az már elfogadható szint, hogy 1-2 percen belül általában van, sokszor 20-30mp alatt. Viszont az hogy net nélkül megvan halva, az már egyáltalán nem tetszik, és az se, hogy a minideal sz*rik a fejemre.
Mindenesetre abban biztos vagyok, hogyha ennyi pozitív vélemény nem lenne erről a telóról, akkor nem is vettek volna ennyien. Hiába olcsó.

(#2241) peter76bp: köszönöm a pártatlan támogatást, és hogy még én vagyok leszúrva..

[ Szerkesztve ]

(#2243) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Mindjárt nyomom fel a tesztvideókat.. Sikerült ahogy sikerült..

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2244) SUPREME7 válasza madrac (#2242) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na most már bosszantott ez az offline navigáció-gps jel probléma, és kipróbáltam. Eddig amikor GPS alapú programot használtam, akkor adatkapcsolattal másodpercek alatt talált jelet. Most kipróbáltam, és gyári beállításokkal seholsemmi. DualSim-es topik #0-ban van egy program amit ajánlanak a GPS beállítására.

Ez nem más mint a GPS Status & Toolbox

Feltelepíted, elindítod (Első beállításnál szükség van adatkapcsolatra és szabad ég alatt kell művelni):

Menü/Eszközök/A-GPS kezelés

Itt ráböksz az "alapállapot"-ra és törli az adatokat, majd ráböksz a "Letöltésre" és ki is írja, hogy letöltötte. Kikapcsolhatod az adatkapcsolatot.

Ezután visszaléphetsz a kezdőképernyőre, és várd meg amíg megtalálja a poziciódat. Ez első körben eltarthat pár percig. Ezután elmenti a talált műholdakat, és legközelebb már 1-2 másodperc alatt talált nekem jelet. Letöltöttem a Sygic navigáció próbaverzióját és adatkapcsolat nélkül kb 5-10 másodperc alatt már navigált is.

Eddig nem mondtad milyen programmal akarsz navigálni. Ha a gyári "navigáció"-val akkor azt felejtsd el, mert az adatkapcsolatfüggő.

Házon belül így sem talál jelet, de amint kilépek a házból egyből, pár másodperc alatt működik.

[ Szerkesztve ]

(#2245) GD válasza SUPREME7 (#2244) üzenetére


GD
őstag

használtam én is eme programot, rajtam nem segített, pedig engem nem zavarna az adatforgalom se, de adok neki még egy esélyt..
ps: a fórumtagok jó lenne aláírásban használnák a készülék típust, és nem kellene mindig arra gondolni, hogy jah, neki sima w8-van, nekem meg w8 plus.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2246) GD


GD
őstag

megírtam a problémát a rom fejlesztőnek, a válasz:

this can be fixed only by manufacturer only since it looks to be a problem of kernel or some driver/library. Nothing we can do much about. Could also be a problem with antenna...

Anyway, I'm using GPS everyday with waze and I always get a fix under one minute with agps on. GPS is stable without dropouts all the way I navigate. I never check how many satellites I have. Never needed to since it always worked for me as expected.

(#2247) eladogeppc


eladogeppc
veterán

GPS Wifi és 3G nélkül
GPS Wifivel
Térkép GPS+WIFI
Térkép Wifi és 3G nélkül

VS Galaxy Ace 2

Ezeket én teszteltem, nézzétek. Bocsi a minőségért ! :R

Szerk: Linkek javítva !

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2248) hippo0315 válasza eladogeppc (#2247) üzenetére


hippo0315
senior tag

Sajnos nem működnek a linkek.
Lehet csak nálam?

(#2249) eladogeppc válasza hippo0315 (#2248) üzenetére


eladogeppc
veterán

Javítva !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2250) eladogeppc


eladogeppc
veterán

THL W8 Antutu - Gravity Mod 2.6

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.