Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez alapján, mintha csak emberek léteznének a Witcher világában és a misztikus, mágikus rész is minimális. A Game of Throne -os politika meg háborúzás van kiemelve. Remélem ez csak egy rosszul elkészített trailer miatt van így.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Nagy.Úr válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Nagy.Úr
tag

Ugyanez a gondolat jutott eszembe nekem is amikor végignéztem, azért én bízom benne, hogy benne lesz az az oldala is a Witcher Univerzumának

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Miért nem lehet a lovat csótánynak hívni, már megint keszegnek írták a feliratban! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) jano1102 válasza Televan74 (#3) üzenetére


jano1102
csendes tag

Erről az jut az eszembe, mikor jó pár éve kifutott elém az útra egy kölyök vizsla. Jött a gazdi: "mócárt, mócárt gyere vissza..." Majdnem elestem a röhögéstől.

(#5) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Ezek szerint lesz hozzá magyar felirat?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#6) oriic válasza l.skywalker (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"magyar feliratozás mellett, hazai szinkront is kapott."

Live-Die-Respawn

(#7) l.skywalker válasza oriic (#6) üzenetére


l.skywalker
félisten

Este van jóvan?! :O

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8) oriic válasza l.skywalker (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nope. 50 fekvőtámasz. ;]

Live-Die-Respawn

(#9) myckey válasza oriic (#8) üzenetére


myckey
veterán

Elnéző vagy....
jönnek az ünnepek :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#10) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Ne várjatok sok cgi-t, szörnyeket. Ez kisebb ktsgvetésű sorozat. A könyvekben is inkább az intrika dominál.

(#11) VágniValó


VágniValó
addikt

Az első trailer után nagyon negatívan álltam a sorozathoz, túl amerikainak tűnt. Mostmár lehiggadtam és várom, 3 rész esélyt kap, mint bármi, ami érdekel.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#12) RetroFighter


RetroFighter
tag

Oké, aki hozzám hasonlóan olvassa a könyveket lassan megszokja, de mi a francért nem lehet elengedni a Vaják szót. :U :O

(#13) l.skywalker válasza RetroFighter (#12) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mert az olyan kenhető :C

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14) RetroFighter válasza l.skywalker (#13) üzenetére


RetroFighter
tag

Ez így kellett reggelre, köszi :D

Egyre többen szeretik egyébként a sorozatokat/filmeket eredeti szinkronnal nézni, de komolyan mondom én nem vagyok a magyar szinkron ellen. Rengeteget hihetetlen tehetséges színészünk van, például a South Park szerintem messze jobb az anyanyelvünkön.

De bizonyos szavakat mi a bánatért kell lefordítani? :F Alig várom, hogy megjelenjen majd a sorozatban Geralt, a vajákos legjobb barátja Kökörcsin is. :DD

(#15) kovzol0077


kovzol0077
újonc

Egész jó dolgokat gyártanak a Netflixre. Ezt kifjezetten várom. Csak remélem nem lesz csalódás a hype miatt... Sajnos esetek 60%ban csalódva érzem magam, legyen szó játékról vagy sorozat/filmről amit nagyon hypeolnak.

(#16) sp8787


sp8787
addikt

Hat ez meg a jateknal is gyengebbnek nez ki!
Az pedig nem kis teljesitmeny!

Bring on the downvotes! ;]

(#17) aginor


aginor
addikt

Csak nekem van bajom az előzetesekben látható színészi munkával, és/vagy Cavill fizimiskájával, mint vaják? :F :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#18) VágniValó válasza RetroFighter (#14) üzenetére


VágniValó
addikt

Szerintem a magyar szinkron egy évtizede halott, és nem csak az elhunyt nagyjaink miatt, hanem a túl sok finomítás (szándékosan kihagyott káromkodások) és félrefordítás miatt. Ez még könyveknél is befigyel sajnos.

A southpark, Family Guy és egyebek azért jók, mert a Balogh Mix studióban készülnek, ami ebben a szegényes felhozatalban véleményem szerint a legjobb minőséget biztosítja, bár az Archerbe az ő bicskájuk is csúnyán beletört, mindegy, azt a sorozatot eleve lehetetlen normálisan leszinkronizálni.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#19) rdt89


rdt89
addikt

Henry Cavill miatt érdekel nagyon a sorozat.

(#20) Tigerclaw válasza RetroFighter (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon jó színészeink, szinkronszínészeink vannak, de sajna gyakran noname emberkékkel szinkronizálnak, sőt régen volt egy időszak amikor xz szinkronos cég mintha csak egy ember hangját használta és azt torzította el többféleképpen, a különböző szereplőkhöz. Máskor csont nélkül cserélnek szinkronhangot egy sorozatban, mert gondolom másik olcsóbban dolgozik.

Aztán van hogy egyszerűen rossz a fordítás és fura hogy még én is észreveszem pedig nagyon messze állok a angolból az anyanyelvi szinttől. Legutóbb pl. ami beugrik, a Jóbarátok vége felé van, hogy Chandler új állást keres és felveszik egy reklámcéghez, mint "junior copywriter"-t. Ez a szinkronban valami fénymásoló gép kezelőnek fordították.

Sokszor egyszerűen nem tudják, vagy nem tudják jól áthozni a sitcom-ok humoros beszólásait, szójátékait. A The Big Bang Theory-ban pl. szinte a fele viccet kicserélik valami másra, jellemzően sokkal bénább, kevésbbé humoros dologra. Arról nem beszélve, hogy sok főszereplőnek ott nagyon nincs eltalálva a hangja, vagy talán nem is szinkronszínészt választották ki rosszul, hanem sokkal kevesebb kellene a fejhangon, sipitozva beszélésből. Persze aki nem látta és értette eredeti hanggal annak max az esik le, hogy egy közepes sitcom, idegesítő szereplőkkel, lapos humorral. Olyan nézni, mint folyamatosan az alza.hu-s reklámfigurát kellene hallgatni, amitől lassan baltát vágok a tévébe, monitorba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) VágniValó válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


VágniValó
addikt

"Olyan nézni, mint folyamatosan az alza.hu-s reklámfigurát kellene hallgatni, amitől lassan baltát vágok a tévébe, monitorba."

:R :R :R

Ugyanez, + tisztelem Csőre urat, de már nagyon unalmas, hogy mindenki őt keresi meg mindennel, és ő csak az "igen" választ ismeri.

Dr Romano: Megpróbáltam egy, azaz egy pozitív példát felhozni, nyilván nem tökéletes. Én amugy semmit nem nézek hosszú évek óta szinkronnal, se otthon, se moziban.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#22) Dr. Romano válasza VágniValó (#18) üzenetére


Dr. Romano
veterán

South Park mint jó minőség?
Oké a színészi munka rendben van de hogy a Fortnite-ot Frontin-nek fordítják (nem is egyszer) és aztán azt állítják hogy nem tudják mi fán terem holott pont egy olyan sorozattal dolgoznak ami napi aktualitásokat dolgoz fel. Az elég tré...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) Tigerclaw válasza Montanaxy (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy ez a gond. Én nem olvastam a könyveket, a játékokból meg teljesen más jön le. Persze ott is ott van a háttérben fővonalként a háború meg az intrika, politika, de azért jórészt szörnyvadászat és bőven vannak nem emberi fajok is, arról nem beszélve hogy magát a Witcher-t is el lehet vinni komolyan a mágia felé.

Így viszont nem lesz más mint egy nagyon gyenge Game of Throne-s utánzat, a trailer alapján egy nevesebb színésszel, akinek elég hülyén áll a fehér paróka. Legalább öregíthették volna, vagy tehettek volna pár cool sebhelyet az arcára, hogy veterán harcosnak nézzen ki. Annyi szexet meg úgysem nyomnak bele, mint a GoT-ba, és eddig a főstory sem olyan misztikus. A GoT-ot meg a rengeteg kíváló karakteres mellékszereplő adta el, a szintén karakteres főszereplők mellett. Sőt ott kvázi minden mellékszereplőből főszereplőt csináltak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Tigerclaw válasza VágniValó (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az ő hangjával se lenne gond, ha a saját "emberi" hangján beszélne. Nem tudom hogy az extra nyávogást, sipitozást direkt kérik, vagy ő dobja be, de nekem nagyon nem jön be. Leonard hangját egész eltalálja, amikor normál hangon beszél.

Ott a fő probléma talán az, hogy a nehezen lefordítható szóbeli humort, nyávogós hangokkal akarták volna tuningolni. Ha már nem vicces amit mond, legyen vicces ahogy mondja. Na ettől viszont idegesítő lesz az egész.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Engem még mindig nem győzött meg. Az első rész megnézem, aztán meglátom, hogy milyen lesz.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#26) l.skywalker válasza GodGamer5 (#25) üzenetére


l.skywalker
félisten

Simán jó lesz ez egynek.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27) Fényhozó


Fényhozó
tag

1 évad lesz csak? Mármint egyszerre. :)

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#28) oriic válasza Fényhozó (#27) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen. Kidobják az összes részt, aztán 1-2 év múlva jön a már berendelt 2. évad.

Live-Die-Respawn

(#29) l.skywalker válasza oriic (#28) üzenetére


l.skywalker
félisten

Egyben kijön az összes rész? Sose volt Netflixem

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30) oriic válasza l.skywalker (#29) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Yup, megjelenés napján, az összes rész egyszerre elérhető lesz. Netflix saját gyártású sorozatainál mindig így van.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#31) rdt89


rdt89
addikt

Valaki legyen szíves elárulni nekem, hogy a Netflix miből profitál? Tudom nem ide tartozik, de se hétről-hétre nem tartják a sorozattal az érdeklődést, mert egybe kitolják, olyan költségvetésű filmeket dobálnak ki, mint a nyári blockbuster-ek és ahogy megjelenik Netflix-en, már a nem kereskedelmi haszon céljából üzemelő oldalakon is szinte egyszerre fent van és ne mhiszem, hogy annyira jól profitál világszinten, hogy ezek beleférjenek.

(#32) l.skywalker válasza rdt89 (#31) üzenetére


l.skywalker
félisten

Abból, hogy mindenki őket nézi :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#33) l.skywalker válasza oriic (#30) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ezt eddig miért nem tudtam? Mert nem mondtad! Shame.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#34) rdt89 válasza l.skywalker (#32) üzenetére


rdt89
addikt

1 hónapig ameddig ingyenes az előfizetés, plusz akik elfelejtik lemondani utána. :DD

(#35) Fényhozó válasza oriic (#28) üzenetére


Fényhozó
tag

Köszönöm. :)

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#36) Tigerclaw válasza rdt89 (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mióta emeltek az áraikon, elég komoly bevételtől estek el, de nem tudom hogy állnak anyagilag. A következő pár év kaotikus lesz minden hasonló cégnek, mert mindenki vonja vissza a jogait másoktól és indít saját szolgáltatást. A Netflix szerintem veszíteni fog még előfizetőt, de lehet hogy a többiek is, mert senki se szeretne több szolgáltatásra előfizetni, de egyik sem olyan jó hogy az elég legyen.

Talán a legolcsóbb megoldás az, hogy befizetsz 1-2 hónapra valahova, gyorsan megnézed az ottani menő sorozatokat, filmeket, exclusive dolgokat, aztán váltasz másikra.

Kiváncsi leszek, hogy erre meglépik-e a cégek azt, hogy fél éves, éves előfizetés is elérhető lesz, olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.