Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

www.gyakorikerdesek.hu-ról:

[link1]

[link2]

[link3]

Ez is egy alternatíva. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#2) keIdor


keIdor
titán

Nem tudom van-e valami hasonló ízű ital, de egyébként én is azt mondom, hogy csökkentsen, mert kurvára tudja roncsolni a szívet. Egy időben én is ittam, fel is dobott aztán azt vettem észre, hogy egy már nem elég. Egyre többet és többet ittam én is, a végén már csak az ízéért, mert használni nem használt. A végén már fájt tőle a fejem, álmos is lettem tőle és néha a szívem is szúrt tőle. Sok ismerős tapasztalt hasonló tüneteket. Olvastam is, hogy a taurin elég veszélyes is lehet a szívre. Nem tudom egyébként az mennyire volt igaz, de én leálltam vele már egy ideje és nem is hiányzik. És jobb a közérzetem is.
Szerintem ez a méreg legalább annyira káros, mint a cigi, csak még nem ismerjük.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) No-kia válasza keIdor (#2) üzenetére


No-kia
őstag

amőgy nem az neergiaital mellett kampányolok, (én is most szokok le róla, pon t az van ami veled is megtörtént), de mintha valahol olvastam volna h a tauron erősíti a szívizmot, meg még van egy csomó jó tulajdonsága( és mégegyszer, nem az energiaitalról beszélek, csak a taurinról) , sőt nemis beszélek, inmkább kérdezem hogy ennek menyni az igazságtartalma? :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez is egy olyan baromság, mint a kábítószer. Igyad, fogyassz! Ez a gyártó érdeke. Függővé tesz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) No-kia válasza CséZé (#5) üzenetére


No-kia
őstag

arról lehet tudni hogy energiaitalban levő taurin ére vmit? :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7) k. válasza Vakegérke (#4) üzenetére


k.
őstag

A világ így működik. Valahogy sosem zavart az ilyesmi. Szeretem a kólát, iszom is, és magasról teszek arra, hogy a marketing mit mond. Ugyanúgy -hogy műszaki példával éljek- A Sonynak is az az érdeke, hogy az akár elözöleg 1 milláért megvett tv-d jövőre elavultnak tűnjön és megvedd az újat. A világ igy müködik, ezzel szerintem nincs baj, nem kell minden vonatra felszállni, ha pedig valaki valamit szeret akkor az nem a marketingtól függ.

(#8) Csemike


Csemike
csendes tag

Basszus, hogy a Bombának ilyen jó íze van... :B De azért nem napi 4, de még csak heti 4 sem csúszik le belőle. Egy kollégám ilyen féllitereseket nyomat minden nap. :( Már nem is figyelmeztetem, teljesen felesleges.

(#9) keIdor


keIdor
titán

Magyarul ti is a fogyasztói társadalom tagjai vagytok, akárcsak én.:D

k.: Nem értek egyet. Ez az egész kapitalizmus már undorító, pont az ilyenek miatt. Annyira a pénz körül forog már minden... egyébként nem vagyok kommunista, mielőtt valaki félreértene, az a rendszer még romlottabb a szememben, de ez a vad kapitalizmus se valami jó.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) No-kia válasza keIdor (#9) üzenetére


No-kia
őstag

hát nem tudom, amit nem akarok azt nem veszem meg, a MOnstert szeretem(csak azt iszom) ezt meg is veszem, , jó lehet a reklámok miatt belém tukmálják, nah de a deszkára is minden hónapba ráá költöm az ta 20 ezerforintot, pedig még egy reklámot sem láttam volna, meg mivel promozzák? törd sz@arrá magad minden nap? xD

sztem is így jó minden ahogy van(nah jó nem egészen, lehetne jobb)

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#11) Jamby18


Jamby18
senior tag

Tegnap eléggé érdekes dolgot tapasztaltam most éjszakás voltam tehát reggel 7kor jöttünk haza a busszal, ilyenkor általában elráz az út félig nyílik a szemem elnehezedik, megfájdul ezért még az öltötőbe bevágtam 3 húzásra egy ilyen italt bevallom tescos volt, tehát nem vártam tőle sokat.
Kb. fél óra múlva már utaztunk és és ugyanúgy elaludtam,elbóbiskoltam kimaradtak a hazajutás pillanatai (hol is járunk,jártunk)
Szóval kb. rám ennyire hat, gondolom ha bomba meg hasonló már kaliberű márkás, minőségi cucc lett volna biztos picivel megdob.
De viszont az meg felb@ssza az agyam mikor reggel megyünk és minden nap vedelik az 1L-es 99ft-os energia italnak hitt leveket.

(#12) k. válasza keIdor (#9) üzenetére


k.
őstag

Azzal egyetértek, hogy minden a pénz körül forog. De nem kell erre odafigyelni. Nem kell az embernek amitt fosul érezni magát, hogy a tvje/telefonja/cipője/anyósa előző szériás és van újabb. Ha pedig valaki odafigyel az magára vessen. Én is oda szoktam azért, aztán van ami nem izgat, van amire rácuppanok, de tényleg magam döntöttem igy.

(#13) Csemike válasza Jamby18 (#11) üzenetére


Csemike
csendes tag

A teszkós löttyben is ugyanaz a koffein és taurin figyel. :) Nézd meg a csomagoláson, mindig fel kell tüntetni, hogy 100 ml-ben hány mg koffein és taurin van. Általában 30-40 mg koffein, ami kb. egy csésze kávé koffeintartalmának felel meg. Ezek meg ugye 250, 500 ml-es dobozok.

(#14) keIdor válasza k. (#12) üzenetére


keIdor
titán

Én úgy értettem, hogy a régiből se hoznak ki mindent, de már itt az új. Jó példa erre az informatika világa. Rohannak előre mint a hülyék, közben optimalizálás nuku. A lényeg a MAXIMÁLIS profit. Mindent fizetőssé akarnak tenni. Nem sokon múlik/múlott, hogy a Call of Duty multit is fizetőssé akarták/akarják tenni. Meg fogják idővel lépni szerintem, majd apránként puhítják a népet. Csak azt nem tudom mire, mikor az IWNET bugos, csalókból pedig kínai nagyságú hadsereget lehetne kiképezni. Ez a jövőben sem lesz másképp...
A kijelzők / telefon kicsit más kategória, ha vesz az ember egy 24-es S-IPS monitort azzal el van 2-3 évig simán, mert annyit nem fejlődik az új, hogy megérje váltani, max kicsivel kevesebbet fogyaszt, vagy több új csatlakozó van rajta és ennyi. TFT-ről jó előrelépés majd az OLED lesz egyszer. Egyébként most a 3D hype megy, de az egészségügyi okok miatt szerintem el is fog bukni hamar. A telefon megint. A mai napig jó egy Samsung i8910HD, vagy LG KM900 Arena, pedig már több, mint 1 éves mindkettő és ki is hoztak belőlük mindent.
Én inkább pl. a videokártyákra gondoltam, csak hogy mondjak egy példát, de tudnék még.
Na, azokat pl. nem használják ki rendesen és mire eljutunk oda, hogy ó, jó a driver, meg halk, egyedi hűtésű modellek jönnek ki gyárilag, akkor már itt is az új. :U

A cipőkhöz, deszkákhoz nem tudok hozzászólni, egyik sem érdekel és nem is költök sokat ruhákra. Szóval pl. 25.000ft-os cipők nem nekem készülnek. Az öltözködés inkább a hölgyeket érdekli jobban. A deszka meg egy más kategória teljesen, nem értek hozzá, de ott nem tudnak előállni évente sok újdonsággal amire költeni kéne.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Napi 4 az mar eleg durva adag, erdemes lenne leszokni. :F En napi 2ig jutottam el, de mar nem hasznalt semmit, ugyhogy teljesen abbahagytam.

(#16) k. válasza keIdor (#14) üzenetére


k.
őstag

Igazad van, én is csomó helyen ezt látom. Kijön mondjuk X tv utódja ami alig jobb-egyszer egymás mellett néztünk 2 braviat, az egyiken 5 hangzatos név a másikon 2-ugyanaz a széria csak az egyik az utód- és ugyanolyan volt a kép, csak az 50 ezres árkülönbség nem.:D
A telefonoknál mindig van olyan modell ami hamar elfelejtődik és ami tovább tart. Jó példa erre az i8910-nekem is az van:)- tényleg nem a legfrisebb modell de szerintem 1 évig még simán mondható modern telefonnak viszont van olyan-lehet komolyabb típus is- amire fél év után rá sem néznek szimplán azért mert nem vették ergo minek fejleszteni.
Ruháknál az Adidas-ott szoktunk vásárolni- csinálja mindig azt, hogy 1 év és full más a kollekció-nem a téli- nyári váltásra értem:D-. Az ember bemegy az adidas "leértékelt " boltjába-boráros téren van- és ott kedvezménnyel vehet fasza cuccokat. Nekem a cipőm 17k volt, 25ről leengedve. Namost egyetlen bűne, hogy a talpába belül bele van szőve, hogy 09. Egyébként meg nem mondaná az ember hogy nem fresh modell-nincs is fenn a honlapon már.-
Szóval igazából mindenhol az megy, hogy a pénzt leszedjék az emberről. Van aki persze erre nem ugrik, de akik igen azokra tényleg csak azt tudom mondani hogy magukra vessenek.

(#17) keIdor válasza k. (#16) üzenetére


keIdor
titán

Jaja jó is az a telefon. Havernak van, sokat nyomkodtam. Az AMOLED kijelző miatt is elég jó marad még egy darabig, mert még csak 2 készüléknek van jobb... és azok is Samsungok, HTC-nek pl. egy jó darabig még nem is lesz jobb. A többiek meg nem ellenfelek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) Lenry válasza keIdor (#2) üzenetére


Lenry
félisten

Egy időben én is ittam, fel is dobott

mindenki azt mondta, hogy de jó, mert nem leszel tőle fáradt, meg mittomén. és látom is, párom szombat reggel kelt, délelőtt dolgozott, délután kerti parti, aztán diszkó, hajnal 4-kor bedobott egy Red Bullt, és vasárnap délután mondta, hogy mostmár álmos (és 10 percen belül aludt is). szóval a jelek szerint ér valamit.

ezzel szemben szerintem én koffeinimmunis vagyok, mert akármennyi energiaitalt/kávét/teát iszok, az égvilágon semmi hatását nem érzem. ugyanúgy fáradt vagyok, ugyanúgy el tudok aludni. akár pár percen belül is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) danih


danih
addikt

Hmmm én azt olvastam, hogy az energiaitalok fő hatóanyaga, a taurin nem ér semmit, csak marketingduma az egész, hatása nem bizonyitott (ugyanaz mint a nemrég kipattant Danone-botrány esetében: a bifidusz-szarjaik nem érnek semmit).
Egyszer-kétszer ittam, de hatást nem véltem felfedezni (akárcsak Lenry), akkor már inkább a cukros viz (limonádé).
A kávét is az ize miatt szeretem, finom meleg ital (jobban szeretem mint a teát), ennyi.

(#20) No-kia válasza danih (#19) üzenetére


No-kia
őstag

nálam még azért van egy kis hatása, az elején , de utána én is elálmosodok, de az ízét nagyon szeretem :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#21) Lenry válasza danih (#19) üzenetére


Lenry
félisten

A kávét is az ize miatt szeretem

én is. épp ezért nem teszek bele sem cukrot, sem tejet, sem kanalat :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) danih


danih
addikt

Eszembe jutott valami.
Vannak ezek a kis italporok a boltokban, sokszinű kis tasakocskákban. A SPAR-ban szoktam látni.
Biztos vagyok benne, hogy van Tutti-Frutti izű is. Érdemes lehet utánanézni

[ Szerkesztve ]

(#23) Jhonny06 válasza danih (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bolero néven fut.

(#24) .bableWes válasza CséZé (#5) üzenetére


.bableWes
őstag

haverom az energia ital miatt kapott szivrohamot :( isteni "mákja" volt, hogy az anyját várta a bolt elött és mellé parkolt egy ilyen vip ambulance kocsi.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#25) No-kia válasza .bableWes (#24) üzenetére


No-kia
őstag

menynit ivott? voltak szívproblémái?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#26) Csemike válasza Lenry (#21) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én még nem jutottam el ilyen ínyenc szintre, mert a kávét sok tejjel és édesítőbogyóval iszom reggelente, akár két bögrényit is. :)

(#27) Lenry válasza Csemike (#26) üzenetére


Lenry
félisten

én viszonylag gyorsan eljutottam, úgy kb az első 3 bögre volt mindenfélével bekeverve, aztán rájöttem, hogy akkor van kávéíze, ha csak az van benne a vízen kívül. :) szerintem aputól örököltem, mert ő is így issza.

de azóta már mindenki tudja a családban, hogy én kanál nélkül iszom a kávét.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) bullseye


bullseye
addikt

elnézést az offért, de én meg maracuja ízű valamit keresnék.
Pontosabban a rendszerváltás előtt még mangónak hívták egy felszab téri hamburgeresnél, azóta keresem, és a mostani Fanta maracuja hasonlít hozzá a leginkább - csak az el fog tűnni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29) dy_nmq válasza Lenry (#27) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

miota ujabban nincs az irodában tej azota amcsi modra felontom langyos vizzel a forro kavet sőt rosszabb napjaimon még cukrot se teszek bele - de a kanál nem maradhat ki soha semmilyen modon :))

de hogy ne csak off legyen: nekem egy rövidebb energiaitalos szakasz után felüdülés volt rostos gyümölcslevet inni. lehet hogy az is megérne ám egy próbát.

[ Szerkesztve ]

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#30) mexicanraven válasza .bableWes (#24) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ez engem is érdekelne!

when the sun shines, we'll shine together

(#31) .bableWes válasza No-kia (#25) üzenetére


.bableWes
őstag

napi 5-6 bomba. szivprobléma a családjára visszamenöleg 2 generácioja nem volt. - legalább is ezt mondta -
amiota nem issza bö 1 éve, semmi baja. igaz, hogy havonta EKG, de meguszta. azota a cigit is lerakta.

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#32) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Fanta vadmálna.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#33) mexicanraven válasza .bableWes (#31) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ez azért kemény! Mondjuk nem is tudom, hova kell tkp. ennyi frissesség/pörgés/energia, hogy napi 5 dobozzal beverjen az ember! Néha jó buli alkalmával vagy ha tényleg kell vmi plussz, de tudni kell mértékletesnek lenni! :K

when the sun shines, we'll shine together

(#34) Jhonny06 válasza .bableWes (#31) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért az anyagilag is szép lehet, napi 5-6 bomba+cigi. :U

(#35) nem_tom


nem_tom
őstag

Egy doboz energiaitallal, ~ 10 (+ , - ; ez attól függ, mennyi a koffein tartalma) csészényi kávét iszik meg az ember. Pedig, csak napi 1 csésze az egészséges, a biológiailag felnőtt embereknél. (vagyis azoknál, akik szervezete megállt már a fejlődésben)

Ilyen alapon én egyáltalán nem fogyasztom. Főleg a cigi és a pia mellett. (azért alkoholista nem vagyok)

Ja, meg ismerek egy embert, aki hasonló energiaital fogyasztás mellett (egy kicsivel azért több), mára már tönkre ment a mája. Hozzátenném, hogy csak 19 éves.

Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#36) k. válasza Jhonny06 (#34) üzenetére


k.
őstag

Egyik osztálytársam is iszik-asszem csak napi 3at- engergia italt. Este fennvan sokáig-hajnal 2- aztán meg reggel 6kor kel és hulla fáradt, ergo iszik még. Nemtudom meddig fogja birni, de nem túl egészséges.Mondjuk nem pénzbeli akadálya van a leszokásnak, simán tudják fizetni.

(#37) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Milyen aranyos vagy, hogy ennyi mindent megteszel a kedvesed egészségért...:B :K

Le a kalappal! :R

(#38) Vladi


Vladi
nagyúr

"Azt mondja ő csak az ízéért issza"
Hátnapresze... :U

Én már mesterségesen korlátoztam magam napi 1-re. [ :O ]

Tényleg jobb, ha visszaveszi. Csupa szintetkó az egész, plusz felborítja a szervezet aktivitás szintjét. A 4 meg már rengeteg, csodálom, hogy egyáltalán aludni tud még. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Huzavona megy még? :)

Ezek az energia bombák a szervezet rejtett tartalékait szabadítják fel. Az agy gátolja ezeket, egy kis furfanggal, vegyi segítséggel mégis kikerülhető a gát.

Bizonyára mindenki ismer olyan történetet, ahol valaki végső kétségbeesésében ember feletti dolgot művelt. Például egy nagyanyó, aki égő házából kicipelte vagyonkáját őrző ládikáját, holott azt két férfi számára is kihívás volt megemelni.

Szabad kikapcsolni a védekező rendszert? Mi a fene lehet olyan nagyon fontos?
Hétköznapi életünkben pusztán a most, és azonnal dominál. Miért?

Meddig akarsz élni?
Ez itt nem buta kérdés.

Már maga a kávé sem piskóta, löketként hat a szervezetre. Bumm, aztán hamar lecseng a hatása.

Hol a legnagyobb a szükség, legközelebb a segítség.
Igyatok teát.
Sokkal jobban frissít, mint bármely üdítő. Sokkal jobban szolgálja az állóképességet, mint bármely energia buznyák. Nem bunkóként hat, hanem kiegyensúlyozottan, és hosszú ideig.
Hogy pusztán az íze miatt? A tea tetszés szerint ízesíthető.
Mellékhatás nuku.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Jamby18 válasza Vakegérke (#39) üzenetére


Jamby18
senior tag

Teljesen igazad van, csak....
A mai tizenévesek attól menők sőt "raj"-ok ha a kezükbe ilyen van és ezzel lófrálnak természetesn a minél márkásabb annál jobb dolog érvényesül.
Ha már elfogyasztott 0,5L flakonba tea lenne töltve már nem.
Sajna ma ez a divat, az én meglátásom szerint jah és tisztelet a kivételnek!

(#41) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Hát én eddig nem sok energiaitalt ittam... Emlékszek, 1x beledobtam, h 3-a vettünk egy burn-t. Finom, mint a kék monster, de nem kell. A szívem nem tökéletes (veleszületett), ez is egy ok... Egyébként tényleg szép, hogy ennyit teszel a kedvesedért :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.