Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Milyen az átszabott ikon?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Firefox 4-ben alapvetően 2 hardveres grafikus gyorsítás van:

- Direct2D / DirectWrite

- accelerated layers

D2D : Ez egyelőre inkább csak a canvast, svg-t gyorsítja. A bétában a D2D van csak bekapcsolva, ez valóban csak Vista SP2-en és 7-en érhető el. A DirectWrite-ot manuálisan lehet bekapcsolni:

Címsorba about:config majd Enter. Rákereseni a gfx.font_rendering.directwrite.enabled kulcsra. Duplakattal true -ra állítani.

Layers: ez az egész oldalon dolgozik, gyorsabbá válik a görgetés, a képek megjelenítése, videók dekódolása, stb. Működik XP-n, Vistán, 7-en, OSX-en és Linuxon is.

Bekapcsolása: Címsorba about:config majd Enter. Rákereseni a layers.accelerate-all kulcsra. Duplakattal true -ra állítani.

További infó a különbségekről. D2D. Layers.

[ Szerkesztve ]

(#3) WonderCSabo válasza Winner_hun (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:F

(#4) Penge_4 válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


Penge_4
veterán

Hát tökmindegy hogy kapcsolgatom, ez még mindig ugyanolyan, vagy lassabb, mint Operában. Az IE9-től messze elmarad. Csak hogy ne Microsoftos teszttel jöjjek megint.

(#5) nuendo


nuendo
tag

jó lesz ez a hardveres gyorsítás, mert amikor először akarom indítani akkor mindíg lassan indul el...

(#6) Erasmus válasza nuendo (#5) üzenetére


Erasmus
őstag

:DD

(#7) WonderCSabo válasza Penge_4 (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt nem a layers gyorsítja, hanem a D2D. Nálam teljesen gyors. Mivel Neked Dx9-ed van, a D2D sajna nem megy. Az IE9-en Neked ez jól megy? :F

Majd ha mergelik az új JS motort, akkor ez is gyorsabb lesz, hardveres gyorsítás nélkül is.

Szerk.: IE9-ben nálam lassabb, mint Fx.

nuendo és Erasmus: haha, ezen is dolgoznak ezerrel, nyugi. A hardveres gyorsítás ugye nem a program indulásra vonatkozik...

[ Szerkesztve ]

(#8) nuendo válasza WonderCSabo (#7) üzenetére


nuendo
tag

türelemmel várok ;)

(#9) zsigus válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


zsigus
őstag

Nekem a beta 5-ben nem jelenik meg a Layers a config-ban.
A DirectWrite-ot megtaláltam be is kapcsoltam, de layers nincs.
Ez miért lehet? thx

[ Szerkesztve ]

(#10) nbg


nbg
senior tag

Arrol tudtok esetleg, hogy linux alatt mindez mikor valosul meg?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#11) WonderCSabo válasza nbg (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Go to #2.

zsigus: Biztos ötös bétát használsz? Rakd újra, nézd meg új profillal ott van-e. Ott kell lennie. (létre lehet hozni amúgy, de ha nincs ott, akkor vmi gáz van)

(#12) floatr válasza nbg (#10) üzenetére


floatr
veterán

Ha dev channeles chromiumot használsz :)
Állítólag már főzik az opengl-es megoldást is. Majd talán 2-3 év múlva lesz belőle stabil is...

(#7) WonderCSabo ezt a kiszólás a merge-elésről eléggé olyan volt, mintha egy nap alatt meglennének vele, csak neki kéne kezdenie valakinek... Ne legyen igazam, de az eddigi tevékenységük során az ilyen jellegű műveletek sok-sok hónapig tartottak.

[ Szerkesztve ]

(#13) max-pain válasza Penge_4 (#4) üzenetére


max-pain
senior tag

Nem ugy van, hogy _hardveres_ D2D csak WDDM 1.1 driver eseten lehet? Az meg elvileg nincs GF7600-hoz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#14) zsigus válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


zsigus
őstag

Igen biztos:

about:config:

(#15) Dakos válasza Penge_4 (#4) üzenetére


Dakos
tag

Ezt nem értem elvileg a hardveres gyorsítás videó kártya és nem böngésző függő akkor miért vannak még mindig különbségek a két böngésző között?

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#16) WonderCSabo válasza max-pain (#13) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. amint írtam, van már Fxhez is, most is linuxon hardveres gyorsítás.

2. Nagyon is tisztában vagyok vele, h. a mergelés nem egy pikk pakk folyamat. Már mergelték a régebbi JS motorba, 10-e környékén rakják be a trunk buildbe.

max-pain: De igen, Dx10 hardver kell hozzá.

(#17) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ez a hardveres gyorsítás tényleg homályosítja a betűket, vagy én vagyok beteg? Szédülök a weben! Ekkora paraszt lennék?

(#18) Narxis válasza Penge_4 (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Teljesen felesleges még méregetni, még minimum 2 de már 3-4 bétáról is pletykálnak, majd a végleges verziót lehet tesztelni.

Thanos was right.

(#19) WonderCSabo válasza zsigus (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezesetben add hozzá őket:

jobb gomb -> új -> logikai -> neve layers.accelerate-all értéke true.

Az about:support oldal legalján meg le tudod ellenőrizni, be van-e kapcsolva.

Dakos: LOL, egy szoftverben akkor van hardveres gyorsítás, ha belerakják.

Athlon64+: Lehet, d. paraszt vagy ;) de ez most nem a te hibád. Ez a D2D egy ismert bugja, már javítják.

Narxis: A hardveres gyorsítás nem lesz sokkal gyorsabb már, igaz a canvas bikeot a JS még tovább gyorsítja majd.

(#20) zsigus: Mondom én. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) zsigus válasza zsigus (#14) üzenetére


zsigus
őstag

Közben egy újratelepítés megoldotta. Köszi :R

(#21) Dakos válasza WonderCSabo (#19) üzenetére


Dakos
tag

Ja és elvileg már benne van az Fx4 beta 5ben vagy nem? :F

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#22) WonderCSabo válasza Dakos (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Erről szól a hír...

(#23) Dakos válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


Dakos
tag

Akkor bizonyára én érthettem valamit félre mert te írtad h hogyan lehet bekapcsolni a hardveres gyorsítást erre penge írta h hiába kapcsolgassa ugyan olyan vagy még lassabb mint Operában és h az IE9től messze elmarad erre én kérdeztem h hogyan lehetnek még mindig különbségek az IE9 és Firefox4.0 között ha mind a kettőben hardveres gyorsítás van ami Vid.kari függő erre te írod h egy szoftverben akkor van hardveres gyorsítás ha belerakják? :F

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#24) Penge_4 válasza WonderCSabo (#7) üzenetére


Penge_4
veterán

"Mivel Neked Dx9-ed van, a D2D sajna nem megy. Az IE9-en Neked ez jól megy?"

A kártya DX9-es, de a dxdiag is DX11-et ír (igaz, gondolom szoftveres megsegítéssel). És igen, ezért is csodálkozom, hogy pont a Microsofttól vártam a legkevésbé, hogy az én elavult kártyámmal az lesz a leggyorsabb. Főleg Platform Preview fázisban.

Amúgy nem kéne neki valamit írnia, hogy "Not supported" vagy ilyesmi?

(#23) Dakos: Ugyanúgy mint eddig. A JS és a renderelő motort gyorsítja és leveszi róluk a CPU terhelést, tehát minél gyorsabb szoftveresen egy motor (normál körülmények között) annál gyorsabb lesz hardveres gyorsítással is.

Egy nitró meghajtású zsiguli lehet, hogy gyorsabb lesz, mint egy benzines BMW, de ha a BMW is nitró meghajtást kap, akkor az értelemszerűen gyorsabb lesz ismét.

[ Szerkesztve ]

(#25) WonderCSabo válasza Dakos (#23) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Neked télleg gondod van az értelmezéssel. (és a fogalmazással is, én viszont alig tudtam kibogozni...)

A #2-ben nagyon világosan leírtam, h. az Fx-ben 2 fajta hardveres gyorsítás is van. Az egyik alapértelmezetten be van kapcsolva a bétában, a másik nincs.

Sokféle hardveres gyorsítás van, és sokféleképpen lehet iplementálni. És a hardveres gyorsítás mindig vidkari függő is.

Penge_4: Érdekes. Mindenesetre ne a saját esetedből vonj le általános következtetéseket. Egy dx10 vagy + kártyán már az Fx4 u.a. gyors mint az IE9 vagy gyorsabb. De ezt már megbeszéltük többször a FishIETank tesztre vonatkozóan is... Sőt ha jól emlékszem az Neked is kb. ugyanolyan gyors volt mindkét böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#26) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

nem lehetne ezt athelyzni ide? (mar elore latom ezt a szokasos browser flamet)

some men just wanna watch the world burn...

(#27) Dakos válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


Dakos
tag

Az h nekem értelmezési és fogalmazási gondjaim vannak az legyen az én gondom te viszont már megint nem a kérdésemre válaszoltál de mind1 mert amit Pengének írtál lentebb abban már megkaptam a választ a kérdésemre.

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#28) WonderCSabo válasza Dakos (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

h hogyan lehetnek még mindig különbségek az IE9 és Firefox4.0 között ha mind a kettőben hardveres gyorsítás van ami Vid.kari függő erre te írod h egy szoftverben akkor van hardveres gyorsítás ha belerakják?

1. hardveres gyorsítás között van különbség, de IE9 és Fx4 esetében D2D mindkettő.

2. Az implementáció már különbözik.

3. Vmiért ezek szerint a VGA függés is, de ezt nem értem.

(#29) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Milyen GPU kell a kihasználásához?

(#30) nbg válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


nbg
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#31) WonderCSabo válasza FoxiestFox (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A D2D-hez Dx10-es. A layershez Dx9-es.

(#32) Dakos válasza WonderCSabo (#28) üzenetére


Dakos
tag

Köszönöm :R

Én is tudom h én vagyok a hülye és nem te de pont azért kérdezem meg a dolgokat h kioktass és ne maradjak hülyén még ha közben hülyeségeket is kérdezek és nehezen értem meg a dolgokat :W

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#33) FoxiestFox válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz.

(#34) WonderCSabo válasza Dakos (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs mit. Nekem csak egy problémám van. Alig értem meg amit TE írsz. Sokkal nehezebb és kisebb a válaszadási kedv, ha a kérdést is nekem kell kibogoznom... :F

dying_star: Nm.

(#35) Dakos válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


Dakos
tag

Ígérem h megkérem a magyartanáromat adjon fogalmazási leckéket :)

What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

(#36) QuarK válasza Peter Kiss (#17) üzenetére


QuarK
senior tag

Nem, máshogy rendereli a betűket. A gyorsítás miatt. Bővebben erről itt

(#37) Winner_hun válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

Apróbb változás, hogy Windows Vista és Windows 7 alatt átfazonírozták a Firefox gombot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) amadeus11


amadeus11
senior tag

Letöltöttem , kipróbáltam . Nálam nem gyorsabb , mint a 3.6-os változat . A véglegest majd megcsekkolom azért .

There is a star

(#39) h-yle


h-yle
addikt

Nekem a layer bekapcsolásától totál meghal a megjelenítés, minden fekete lesz a böngészőben. Volt már másnak is ilyen? (W7x64, 4850 10.7)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#40) siriq


siriq
őstag

Nem rosz. Egyetlen bajom van csak, ha bekapcsolom a layer gyorsitast es utanna ki szeretnek lepni ez fogad.

Azert latszodik a hozzaszolas stb a quit boxban mert eredetileg oda dobja ki. Csak a jobban lathatosag kedveert mozgattam feljebb. Persze ha ki kapcsolom akkor megjavul.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#41) siriq válasza siriq (#40) üzenetére


siriq
őstag

Ez xp alatt van. Win 7 alatt majd kesobb nezem meg.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#42) ntomka válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó lenne egy kép róla (elég csak arról), linuxon nem látszik. :D

ツ Headphones on - World off

(#43) zsigus


zsigus
őstag

#35 Ígérem h megkérem a magyartanáromat adjon fogalmazási leckéket :)

#36 Nem, máshogy rendereli a betűket. A gyorsítás miatt. Bővebben erről itt

Ne haragudjatok de ez egymás után nagyon jól hangzik :D
És hogy megy a renderelés? :DDD

siriq:
Nekem is volt gondom vele, ha elkezdtem görgetni fekete volt az egész oldal, csak akkor látszott valami ha kijelöltem, inkább kikapcsoltam egyenlőre.
Remélhetőleg a végleges változat majd jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44) siriq válasza zsigus (#43) üzenetére


siriq
őstag

Nekem minden mas muxik rendesen. Egyeduli bajom a fenti leirt dolog. Vegul manualisan kikapcsolhatom mielott ki szeretnek lepni.Igaz ez macera a kobon.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#45) WonderCSabo válasza Winner_hun (#37) üzenetére


WonderCSabo
félisten

és ntomka: Ez.

h-yle és siriq és zsigus: Ezek szerint még nem javították a layers ezen bugjait a bétában. A trunk buildben már javítva vannak.

[ Szerkesztve ]

(#46) ntomka válasza WonderCSabo (#45) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hm, nem nagy extra. Még mindig nem húzták össze a title bart és a tab bart? :U

ツ Headphones on - World off

(#47) Zolix64 válasza h-yle (#39) üzenetére


Zolix64
tag

Nálam is ugyan ez a helyzet. (W7x64, 5850 10.7)

UplayID: Z0lix

(#48) h-yle válasza WonderCSabo (#45) üzenetére


h-yle
addikt

Értem. Akkor már azt is tudom miért csinálta a vasárnapi (vagy pénteki) trunk ugyanezt egy másik gépen. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#49) WonderCSabo válasza ntomka (#46) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért mit kéne tudnia a gombnak?

Lehet, h. az átszabott gombon egyébként a menüre gondolnak.

A tabok már a címsorba rakhatók, egyelőre csak userstyleal.

[ Szerkesztve ]

(#50) Winner_hun válasza WonderCSabo (#45) üzenetére


Winner_hun
félisten

?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.