Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adi


Adi
senior tag

Atyavilág, micsoda f*spumpa billentyűzetek! :DDD

ldm start-reconf primary

(#2) orbano válasza Adi (#1) üzenetére


orbano
félisten

hát.. nem egy toshiba, megvan az a fröccsöntött műanyag feeling is, de azért nem olyan rettenetes :))

egyébként jó kis teszt lett, ezek után énis könnyebben ajánlgato a Turion X2-es gépeket.
no meg ha azt vesszük, hogy 90nm-en majdnem pariban van a 65nm-es intellel a turion, akkor mi lesz ha váltanak? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A két versenyző közül jobb vételnek tünik a turion.
Dupla annyi memória, nagyobb vinyó (ez nem olyan nagy különbség) és az Ati integrált grafika bár nem ér fel egy rendes különálló VGA-val, azért mégis jobb, mint az intel cuccosa.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) L3zl13 válasza orbano (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez még csak sima Core Duo, nem Core 2. Szóval teljesítményarányosan az intel is rengeteget fog javulni, amint piacon lesz a Merom.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) erdoke


erdoke
titán

''Mivel a Core Duo debütálása után ismét az AMD térfelén volt a labda, a gyártó mérnökeinek újra a tervezőasztalhoz kellett ülniük.''

Igen sanyarú lett volna a helyzet, ha akkor ülnek le a tervezőasztalhoz...

Szerintetek nem befolyásolja az eredményt, hogy az egyik notiban 512 MB, a másikban 1024 MB rendszermemória volt? Ritka esetben akár az eggyel több HDD olvasófej is számíthat.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Renwick válasza erdoke (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Szerintem ezek közül a tesztek közül egyik sem annyira memóriaigényes (talán egyedül a konvertálás), amivel nagy előnyt hozna az 1 gigás gép javára. De ha így is lenne, sok mindent nem tudunk tenni ellene (nyilván jobb lett volna pontosan ugyanolyan konfigokat összevetni), ezeket a gépeket ugyanis teljesen szét kell kapni a memóriabővítéshez, aminek a forgalmazó nyilván nem örülne, pláne mivel ez a két noti ezek után megy ki kereskedelmi forgalomba...

De mondom, nincs ezzel baj szerintem, a plusz 512 mega itt nem sokat hozott (ha hozott egyáltalán) az AMD-s gépnek. Akkor már inkább az órajelkülönbség számított, ahol számított.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) tothp


tothp
csendes tag

Üdv!

Jó a teszt, viszont hiányolom belőle kicsit az USB bug teszt kicsit alaposabb tesztelését.
Jó lett volna ha tényleg rádugtok egy Pendrive-ot patch-csel és a nélkül. Szerintem tanulságos lett volna a teszt. Egyébként még mindig ti vagytok az elsők az egész neten akik valamiféle tesztet írtatok a bug patchéről. :)

(#8) _cirmos_ válasza Renwick (#6) üzenetére


_cirmos_
őstag

ugyan azt az aksit használtátok az üzemidő mérésénél? tudom tudom, ugyan az a típus, s gondolom zsír új, de két teljesen egyforma dolgot jelenleg nem képes legyártani az emberiség :)

(#9) Gabesz84


Gabesz84
őstag

''a gép merevlemeze egy 60 gigabájtos kapacitású, Toshiba gyártmányú egység, alapfelszereltség továbbá a kétrétegű merevlemezeket is megíró LG DVD-író.''

Itt van egy kis bug a 2. oldalon, gondolom az DVD lemez szeretne lenni :)

(#10) Renwick válasza _cirmos_ (#8) üzenetére


Renwick
őstag

Nem, mivel párhuzamosan ment a teszt, sajna nem volt az akkus mérésekre kétszer annyi időnk.

Zsír új akksiknál vajon mennyit számíthat ez? Szerintem simán hibahatáron belül marad az eltérés (ha van egyáltalán)... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) Renwick válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


Renwick
őstag

Milyen igaz, kösz... :B

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#12) b@ndi


b@ndi
tag

A gyártón, az akkun és a kijelzőn kívül van valamilyen HW, amiben megegyezik a két noti?
:(
Nagyon nehéz megbízható következtetéseket levonni úgy, hogy jelentősen eltérnek a hardver komponensek egymástól. Ha a PH lett volna az első Turion X2 vs Core Duo tesztelő a neten, akkor még el lehetne nézni, de ha már több oldalt lecs*sztek a fórumozók, mert eltérő notikat teszteltek, akkor nem. Az ilyen ''független és megbízható'' tesztek a PC-s újságokba valók, nem a PH-ra, mégha igényesen és szépen is csináltátok a tesztelést. :(((

Bocs a kemény kritikáért.

[Szerkesztve]

(#13) Renwick válasza b@ndi (#12) üzenetére


Renwick
őstag

Semmi probléma a kritika miatt, de azért nincs teljesen igazad, megmondom miért. :)

Két ennyire hasonló kiépítésű AMD-s és inteles notit nem találsz más gyártó kínálatában, és ha jól tudom más oldal nem is hozott még össze pontosan ilyen összehasonlítást, holott szerintem tök kézenfekvő, hogy ezt a két notit érdemes összevetni egymással.

Másfelől ez nem egy processzorteszt, hanem sokkal inkább mobiltechnológiák, mobilplatformok összehasonlítása. Aminek ez esetben itt egyáltalán nincs jelentősége (vagy inkább szerepe), az az általad említett kijelző, tehát kifejezetten jó, hogy ezek egyformák, aminek viszont nagyon is jelentősége van, az az általad szintén említett akkumulátor -- tehát kifejezetten jó, hogy ezek egyformák. :)

Bocs, de ennél objektívebb platformtesztet a jelen eszközökkel szerintünk nem lehet összehozni, és nem is hozott még össze senki (magyar oldalak közül semmiképp, de külföldiek közül sem nagyon).

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#14) ALI_G


ALI_G
veterán

Az ucsó oldalt az a kép nagyon pöpec :D mint a két notesz is.
Az én R51-em csak 3 órát bír, ha videót nézek rajta. :(

(#15) Cibet71


Cibet71
csendes tag

Sziasztok!

Jó a teszt, de a Turion X2 64 bites teljesítményéről szemérmesen hallgattok. Én már tudom miért. Múlt héten megvettem életem első notebookját, egy Asus a6t-t. Szoftverfejlesztéshez kell a nagy teljesítmény, és a 64 bitet is ki tudtam volna használni. Még egy 64 bites XP-t is vettem, hogy teljes legyen a kép. Ekkor ért a meglepetés, ugyanis nincsenek 64 bites driverek windowshoz. Egyáltalán! :Y Még az NVidia sem ad a 7600 Go-hoz! Az Asus egy büdös szóval sem írja a honlapján, hogy mi van a 64 bittel. Kicsit még meg is érteném, ha ez egy vadiúj technológia lenne, de 64 bites XP, már több, mint egy éve van. Ennyire leszarják a vásárlókat a HW gyártók?!?
Aztán jött a meglepetés! Feltelepítettem (az általam egyébként nem kedvelt) linuxot, abból is a 64 bites Ubuntu disztribúciót. És láss csodát, majdnem minden hardvert megtalált, és működtetett! Az NVidia package letöltése után ment a WXGA kijelző is. Nem hittem volna, hogy eljön az az idő, amikor a Linuxnak jobb lesz a hardververtámogatottsága. :(

Csak ennyit akartam hozzáfűzni a Turion 64 X2-höz...

(#16) opr válasza Cibet71 (#15) üzenetére


opr
veterán

Ez sajnos igaz...
Nekem egy s754-es a64 3200-esem van a laptopban, és nulla a támogatottság (winXP home/prof, ennyi...)
sajna nekem az ATI vid.kari miatt kiesik a linux :(
(sok hét szenvedés után feladtuk h normálisan, natívban lássam a kijelzőt úgyhogy úgy döntöttem h linux csak egy szimpla konzol lezs és kész :( )

szóval egyelőre a 64bit tényleg nem jelent előnyt semmilyen szinten...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) b@ndi válasza Renwick (#13) üzenetére


b@ndi
tag

Úgy gondoltam, hogy a teszt arra a kérdésre kíván válaszolni, hogy milyen procival szerelt notit lenne most érdemes venni? Ebből a szempontból viszont két típusú teszt jöhet szóba,
1. közel azonos konfigurációjú, de eltérő proc/platformú gépek tesztje.
2. azonos gyártótól, azonos árból kijövő eltérő platformú gépek tesztje.

A teszt szövegében ti az elsőt hangsúlyoztátok (''szinte teljesen egyforma noteszgépet'', ''két tojás'', ...), ami ellen én kikeltem, hogy szinte semmi sem egyezik (cpu órajel, memória mérete/sebessége, merevlemez mérete (sebesség), integrált videó) a két gép között, azaz nem megbízható platform teszt.

A 2. típusú tesztnek teljesen megfelelne, de akkor ezt kell kihangsúlyozni.

Egy [link] ahol sokkal kevésbé szakmaian és részletesen, mint a PH-n, de hasonlóan eltérő X2 vs. Duo notikat tesztelnek.

P.S. A kijelző felbontása valamint mérete sokat számít áramfogyasztás szempontjából (akkumlátor idő teszt).

(#18) Renwick válasza b@ndi (#17) üzenetére


Renwick
őstag

Pedig ez az összehasonlítás simán belefér az általad említett első kategóriába, mint mondottam ennél ''hasonlóbb'' kiépítésű, de eltérő platformhoz tartozó két notit nem találsz más gyártónál. Teljes egyezőséget hiába is reklamálsz, mert olyan nincs, a ''közel azonos'' kiépítettség márpedig ez esetben stimmel.

A kijelzővel kapcsolatban asszem félreértettél, máshogy fogalmazok: azért jó, hogy egyforma a két gép kijelzője, mert így egy, a teszt a szempontjából jelentéktelen komponens miatt nem torzulnak az akkumulátoros mérések (a Centrino kontra Centrino Duo platformtesztnél pont ezért kapcsoltuk ki az egyik méréssorozatnál a gépek monitorait)...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#19) LordX válasza b@ndi (#17) üzenetére


LordX
veterán

CPU órajelnek minek kéne egyeznie? Vagy a 3200+-os A64-et is a 2GHz-es Celeronnal hasonlítanád össze? :F

A 60 vs 80 gigás vinyó teljesítményében szvsz elhanyagolható a különbség (tuti nincs különbség tányérok számában..)

Az integrált videó meg.. kérem, AMD alá nincs Intel chipset, Intel alá meg Radeon Xpress 1100.. Igaz, lehetett volna Radeon Xpress 200M-es chipsettel szerelt mindkettő...

A memóriát viszont tényleg ki lehetett volna cserélni/pótolni/whatever, de hát nem lehetett megbontani a gépet.

(#20) ^Boss


^Boss
őstag

szerintem hiba volt ezt a 2 notit tesztelni, meg is mondom miert.
1. 512mb-al tobb memo a turinban, meghozza nem eleg hogy tobbb, meg gyorsabb is.
2. a vinyo meret is gyorsithat/lassithat
3. a vga-k elterese


es az ertekelesnel pedig ezeket nem figyelembe veve zajlhatott midnen ugyanis, everesten, illetve 3d-s tesztprogramon kivul egy db progiban nyert csak a turion, az osszes tobbiben a core duo volt igyis jobb.

ehhez kepest az ertekeles nem lett valami jo, szerintem

udv.

(#21) L3zl13 válasza Cibet71 (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez nem újdonság. A 64bites XP sülylesztőbe került.
Senki nem fejleszt rá, és az MS sem nagyon sürgeti a dolgot.
Normális (remélhetőleg) 64 bites támogatás majd a Vistával jön.

De azért vannak az nVidiának 64 bites driverei...

Forceware X64:[link]

Aki hülye, haljon meg!

(#22) MLaca válasza Adi (#1) üzenetére


MLaca
őstag

nekem ebből az inteles van és elég sokat használtam gépelésre és meglepően jó minőségű a billentyűzete, attól eltekintve, hogy a hosszú í nem a helyén van. most vettem egy hp nx9420-ast, s bár ennek fullos billentyűzete van, vissza sírom a kis msi feszes billjeit :(

http://mlzphoto.hu/

(#23) dokar válasza ^Boss (#20) üzenetére


dokar
addikt

nekem megfelelt a teszt, mert a két noti tényleg a lehető legjobb párosítás
ez nem prociteszt, de ha erről kell infó: (ha jól kalkulálom) a Yonah úgy 100-200 MHz előnyt tudhat magáénak a Taylor-al szemben azonos órajelen

extra - SEXRay

(#24) parandroid válasza ^Boss (#20) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. Ok, a memóriaméret eltérése hiba volt. Nem kizárt, hogy megért volna egí telefont a forgalmazónak, hogy 'Kicserélhetjük?'...
2. A HDD mérete semmit nem gyorsít, lassít, legalábbis nem hibahatáron túl, az biztos.
3. A VGA egyedül a 3D teljesítménynél számít, ott erre külön fel is hívták a figyelmet. Mivel azonban integrált videóvezérlőről van szó, így ez alapvetően a rendszer szerves részeként elválaszthatatlan a processzortól.

Egyébként mondjatok már két gépet, amiből az egyik Core Duo-s, a másik Turion X2-es, és minden más létező alkatrészük azonos.

Tetszik-nem tetszik, notebokok esetében minden teszt egyben platformteszt is, a processzor tesztelése önmagában nem lehetséges, és nem releváns.

Egyébként egyetértek abban, hogy pillanatnyilag az X2 a jobb választás, de a Core 2 Duo megjelenésével, elterjedésével a helyzet változni fog. Márpedig a Merom már a spájzban van...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) Dzsekó válasza ^Boss (#20) üzenetére


Dzsekó
addikt

Engem mint vásárló az érdekel hogy ugyanannyit költve a két notira mit kapok a pénzemért, nincs ezzel a tesztmódszerrel semmi baj.

(#26) Cibet71 válasza L3zl13 (#21) üzenetére


Cibet71
csendes tag

A linkelt forceware csomagban nincs támogatás a mobil GPU-khoz.

Lehet, hogy mindenki gőzerővel fejleszti a drivereket a 64 bites Vistához. De akkor az nem lesz kompatibilis a 64 bites XP-vel?

(#27) LordX válasza Cibet71 (#26) üzenetére


LordX
veterán

Nem, a Vista új driver modellt kér.

(#28) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem egy nagy wasistdas. Nem csoda, hogy nem váltotta meg a notebookpiacot ez a rocesszor. Melyik Intel-vásárló váltana erre, ha ugyanannyi pénzért ugyanazt a teljesítményt kapja, de Centrino nélkül?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29) Atlantis válasza Goose-T (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Mert mi előnye van a Centrino-nak? Semmi szvsz. Ugyanazt megkapod AMD-ben is, mint Intelben és ez szerintem nagyon jó. AMD-hez legalább megkapod a 64 bitet, már ha kell és normálisabb integrált VGA-t is. Én csak a jóval kevesebb cache-t fájlalom.

Adi:én a sokat magasztalt IBM billentyűzettől sem vagyok hasraesve. Dell-é nekem jobban bejött.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) parandroid válasza Atlantis (#29) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Core 2 Duo további sebeségnövekedést hoz magával, kisebb fogyasztást ígér (majd meglátjuk, beváltja-e az ígéretet), ugyancsak 64 bites, 2 (vagy 4) magos, jóval nagyobb cache-sel (bár ugye tudjuk, hogy az AMD az eltérő struktúra miatt kevesebb cache-ből is képes kisajtolni azonos teljesítményt), és mindehhez ott a Centrino platformot is naggyá tevő Intel lapkészletek támogatása. Ha az Ati-AMD frigyből sikerül csinálni egy jó platformot, akkor talán... De ez így még mindig 'ha', hiába gyártja pillanatnyilag is az Ati talán a legjobb AMD-hez tartozó lapkészletet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) Atlantis válasza parandroid (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, csak milyen ára lesz? Meg a böszme Intel csak hónapokkal később hozza ki az igazán hozzáillő lapkakészetet, amibe talán rittyent valami értelemesebb VGA-t is, ha igazak a hírek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#32) AMD Power


AMD Power
titán

A teszt megint hozta az első osztályú PH minőséget. De az igazi teszt az lesz, majd ha a Merom lesz az ellenfél.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33) Renwick válasza Atlantis (#31) üzenetére


Renwick
őstag

Az Intel lapkakészletek valóban jók, csak az a gond velük, hogy eddig egyetlen, igazán mobil chipsetcsaládjuk volt (852GM(E)/855GM(E)), azóta hiába nőtt szépen a ficsőrök száma, ha a fogyasztás is exponenciálisan nőtt.

A mostani, modernnek mondott Intel lapkakészletek gyakran önmagukban annyit fogyasztanak, mint egy két-három évvel ezelőtt futott -- ma is kitűnően használható -- szubnotesz tokkal-vonóval, ami minden objektivitási törekvésem ellenére azt mondatja velem, hogy a srácok valamit nagyon nem jól csinálnak, vagyis nem jó irányba haladnak.

A DX10-es grafikát tartalmazó Crestline-ről (Santa Rosa chipsetje) például azt rebesgetik, hogy az északi és déli híd TDP-je együttesen több mint 16 W lesz, azaz uszkve kétszer annyi, mint a Calistogaé. Vicces lesz, ha bejön...

Félreértés ne essék, ATI (AMD) oldalon lehet, hogy ugyanez igaz, csak ott a chipset TDP-k nem ismertek.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#34) faster válasza Renwick (#33) üzenetére


faster
nagyúr

Ezek a chipsetek milyen csíkszélességen készülnek?

(#35) Renwick válasza faster (#34) üzenetére


Renwick
őstag

Ezt én is szeretném pontosan tudni, bár ATI-nál jó eséllyel 110 nanométeren készülnek az újabb mobil chipsetek, Intelnél talán 150 nanométeren. Utóbbinál semmi erre vonatkozó hivatalos adat nincs.

Korábban pletykálták, hogy a Crestline már 130, vagy 90 nanós gyártósorokon fog készülni, a jóég tudja végülis melyik lesz igaz...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#36) faster válasza Renwick (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Intelnél talán 150 nanométeren

Lehetséges, hogy a gyártástechnológia az Intelnél nem változott a 855 - 9*5 ugrásnál?

(#37) Renwick válasza faster (#36) üzenetére


Renwick
őstag

Csak annyit tudok, hogy a 855GM TDP-je olyan 3 watt 1,2 V maximális magfeszültség mellett, az i915GM TDP-je 6 W 1,5 V magfeszültségnél, ugyanekkora feszültségnél az i945GM TDP-je 9,8 W. Nekem nem úgy tűnik, hogy itt gyártástechnológiát váltottak volna, de mondom, erről nincs semmi hivatalos infó...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#38) faster válasza Renwick (#37) üzenetére


faster
nagyúr

ugyanekkora feszültségnél az i945GM TDP-je 9,8 W.

Ez elég komoly fogyasztás, különösen egy ULV proci mellett. Kösz az infókat.

(#39) Renwick válasza faster (#38) üzenetére


Renwick
őstag

Jah, bár még ezeket a számokat is óvatosan kell kezelni, de nagyságrendileg biztosan stimmelnek...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#40) ^Boss válasza parandroid (#24) üzenetére


^Boss
őstag

hat azert lassuk be: szintetikus teszten kivul 1x volt jobb a turion-al szerelt gepezet, mely erosebb lathatoan a procin kivul.
ha az arakat nezzuk, akkor nem biztos h az alapjan kene dontenunk, hogy par ezresert olcsobban kapunk egy 3dmark v. egy everest kiraly cuccot, hanem h a hetkoznapi hasznalatban mit tud.
jelen esetben pedig mint lathatjuk 1 tesztet nyert a turion, ami nem szintetikus :)
tehat nekem igazabol az ertekelessel van a baj, az ar elhanyagolhato kulonbsege mellett, aki nem villogni akar a megabajtokkal es a pontokkal, annak jobb valasztas a core duo-val szerelt noti, szerintem.

ennyit akartam megyek ujratolom a wint! :DDD nvidia driver fentmaradt az ATi vidikarihoz :Y

(#41) erdoke válasza ^Boss (#40) üzenetére


erdoke
titán

Ha ugyanennyi lesz, és tényleg valamivel kevesebbet eszik a Merom, akkor a kérdés egyértelműen eldől a következő AMD megoldás megjelenéséig.

A legjobb aláírás a héten

(#42) elitgamer


elitgamer
tag

lehet hogy en vok a hulye DE:a teszt elejen azt mondjatok/irjatok hogy az AMD nem 90W a tapegysege van,aztan az uzemidos tesztnel meg azt irjatok hogy mindket versenytzo azonos tapegyseggel rendelkezik....

konfig az adatoknal,,,,,ime az en kisci Crysis-es oldalam,csomo letoltes,csomo altalam forditott anyag stb http://crysis.uw.hu/

(#43) Renwick válasza elitgamer (#42) üzenetére


Renwick
őstag

Tápegység != akkumulátor
A kettőt kevertük volna? Hol?

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#44) LordX válasza elitgamer (#42) üzenetére


LordX
veterán

Ez a tápegység a ''töltő'', nem az akkumlátor, ami viszont ugyanaz (4400mAh / 65Wh).

(#45) elitgamer


elitgamer
tag

hoppa bocsi,atolvastam megegyszer,vmit nagyon osszekevertem itten :DDD

konfig az adatoknal,,,,,ime az en kisci Crysis-es oldalam,csomo letoltes,csomo altalam forditott anyag stb http://crysis.uw.hu/

(#46) elitgamer


elitgamer
tag

kicsit huje voltam :( :DDD

konfig az adatoknal,,,,,ime az en kisci Crysis-es oldalam,csomo letoltes,csomo altalam forditott anyag stb http://crysis.uw.hu/

(#47) Goose-T válasza Atlantis (#29) üzenetére


Goose-T
veterán

A notebook-vásárlok 8x százaléka Inteles megoldást választ. Namármost, ha az AMD platformja semmivel nem jobb jelenleg, akkor mégis ki a franc vásárolna az Intelt preferáló emberek közül ezek után AMD-t? Te mivel győznéd meg őket, hogy váltsanak? A jobb VGA-val? Aki integrált VGA-t vesz, azt nem túlzottan érdekli a teljesítménye. A 64 bittel? Maximális röhej, a Vista megjelenéséig semmi értelme nincs, addigra pedig megjelenik a Merom. A Linuxos támogatás jelentősége pedig elhanyagolható (már látom előre, hogy rázzák az öklüket bizonyos emberkék most :DDD ).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48) tothp válasza Goose-T (#47) üzenetére


tothp
csendes tag

Hát engem azért egy kicsit most meggyőzött az X2. Főleg azért, mert végre ugyanazon a fogyasztási szinten van mint a Core Duo. És mi lesz itt akkor ha az AMD 65nm-re vált, akkor simán bemehet még a Merom alá is.
A 64 bit igazán meggyőző lehet, mert aki most vesz gépet az nem fél évre vesz és fél év múlva itt a vista.
A Merom-ról szólva ajánlom mindenki figyelmébe a Xbitlabson levő 64bit-es Merom tesztet:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-64bit.html
Mivel 64bit-en a Meromnak pár nagyon hangoztatott fícsörje nem megy.
Egyébként kicsi elszomorít engem is az egyre többet fogyasztó chipszetek látványa, mivel én végre egy olyat szeretnék látni, ami keveset fogyaszt és mindent tud. Nem kell játék csak programozásra, tehát nem baj, ha egy kicsit lassabb csak támogasson mindent. Ergo azt hittem, hogy a Crestlinera várok, de ahogy látom nem biztos, hogy ez így van.
Egyébként ez most úgy tűnik, hogy tényleg a videókártya fogyaszt a chipben egyre többet, nem véletlenül támogatta a 855gm csak a dx7-et.

(#49) tbs válasza MLaca (#22) üzenetére


tbs
addikt

Miért cseréltél..? Esetleg a benyomásaid az msiről..?

(#50) tothp


tothp
csendes tag

Ja azt még elfelejtettem mondani, hogy elvileg az AMD TDP-je mást jelent mint az Intelé. Az Intelé elvileg átlagos felhasználást mellettit, míg az AMDnél a maximális leadásé. Szóval a megadott számok mást jelentenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.