Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Athos07


Athos07
senior tag

Jó teszt! És a teló is tetszik - bár ezek alapján nem lettem híve az új UIQ-nak, bár nem mondom, hogy nem tetszett.

Viszont: jelenlegi tudásom szerint a (talán) legnagyobb ellenfél, az E61 mintegy 20.000 ft-tal olcsóbb nagyobb kijelzővel, teljes QWERTZ billentyűzettel, minimap böngészővel és főleg wi-fivel. Amire ki akarok lyukadni: szerintem az érintőkijelző nem kompenzál ezek miatt.

Szerintem. A w950i-nek inkább lesz majd létjogosultsága, de szerintem az majd túlságosan sokkal lesz drágább, és talán csak pár szoft-opcióban, és a nagy memóriában fog eltérni :(

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#2) AS válasza Athos07 (#1) üzenetére


AS
félisten

És MOTO nak és a samsungnak is van ilyen teloja. igen nem tudnak enyit az igaz.
ÉS azok windoz mobile 2005-at használnak.

Ja E61 kezdő ára igen jó. Bár mint tudjuk se--nek zuhani fog az ára.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) ByB


ByB
addikt

Ha kapott volna egy kamerát, akkor tuti beszereznék egyet! Engem a formája és nem mellesleg a tudása lenyűgöz... :R

(#4) lajo válasza Athos07 (#1) üzenetére


lajo
senior tag

Teljkesen igazad van, ha a gombok nem is akkor a WLAN mindenképpen a nokia felé billenti a mérleget. Bár ez nkem jobban tetszik.

(#5) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ezt a részt egy kicsit át kellen fogalmazni szvsz:

''Nem hiányzik az igen fejlettnek mondható e-mail kliens sem. Több fiókot is beállíthatunk, külön konfigurálható a hitelesített SMTP szerver lehetősége sem.''

Feel Good Inc.

(#6) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sztem egy igen pofásra sikeredett kis teló lett, mondjuk nekem hiányozna a WLAN de megtudnék barátkozni a hiányával! :)

(#7) Bog válasza Pompi (#5) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

thx

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) fateless


fateless
veterán

Nekem nagyon tetszik a formája, bele is bolondultam - míg meg nem láttam az árát. Ennyit nem lennék hajlandó kifizetni érte.

A gombokhoz csak egy dolog: számomra sokkal könnyebben használható ez. Csak ráteszed az ujjad, és arra billented, amerre akarod. Nem nyomni kell kifejezetten...

Király és drága.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9) rumos14


rumos14
nagyúr

nézegettem ezt is, de aztán Qtek S110 lett belőle az alacsonyab ár, az SD karesz, a több külsős program->jobb ''customizálhatóság'' miatt. tudom, nem teljesen ua. a kategória a 2 gép.

(#10) Athos07 válasza AS (#2) üzenetére


Athos07
senior tag

Az i320-at meg a Q-t azért nem vettem ide, mert szerintem azok inkább multimédiás telók, mint üzletiek.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#11) Goose-T


Goose-T
veterán

Hódít az iPod-plagizáció; úgy látszik, még mindig nem sikerült normális formatervezőt találniuk.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Pompi válasza fateless (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezek szerint már volt alkalmad kipróbálni?! Hol?

Feel Good Inc.

(#13) bwoay válasza Goose-T (#11) üzenetére


bwoay
nagyúr

eddig minden iPod volt, ami tudott mp3-at lejátszani.
Most máz az is az lesz, ami téglalap alakú?
Vagy amin van kijelző?
Vagy ami létezik fehérben?

Mert ha összelapítod feleekkorára, megnyújtod, megfelezed a kijelzőt,
kap egy fém hátlapot, majd leszeded a gombokat és ráraksz egy clickwheelt,
akkor tényleg kiköpött iPod lesz.
de ennyi erővel a Sony PSP is marhára hajaz egy iPod-ra... főleg a fehér!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14) Goose-T válasza bwoay (#13) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért ilyen marha sokat nem gondolkoztam a hozzászólásomon, hogy ilyeneket mérlegeljek. Láttam már iPodot, láttam utánzatokat, megláttam ezt a telefont és egyből az iPod ugrott be. Vót belekötni? :U

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) bwoay válasza Goose-T (#14) üzenetére


bwoay
nagyúr

Belekötni?
Megláttam a HSZ-ed, és egyből ez ugrott be...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16) kohi


kohi
tag

Úgy olvastam, hogy jön az M608-is amiben már van Wlan -is. :)

(#17) ByB válasza Goose-T (#11) üzenetére


ByB
addikt

Ugyan elsődleges szinten eléggé hasonlít a két említett termék: fehér, téglatest... Másodlagos szinten már különválnak, mert ugyan mindkettő minimalista alapra építkezik, de az M600i-nek van egy adag technokrata beütése, ami igen jól áll neki... ;) És akkor még nem is beszéltünk a harmadszintű formai mondanivalóról! ;] Formatervezői szemmel nézve ez egy apró kis remekmű!

(#18) Athos07 válasza kohi (#16) üzenetére


Athos07
senior tag

Erre csak két dolgot mondhatok:
- ne higgy a telefonguru szedett-vedett, és szinte mindig hibás specifikációs listáinak :(((
- ha egy SE, vagy Samsung teló számának végén 8-ast látsz, 99%, hogy az a kínai piacra lett szánva, és csak ott működik. (Ja, és mellesleg abban sincs wlan!)

[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#19) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Tetszik ez a teló nagyon, de még mindig a P990-re várok. Röhejes egyébként, hogy ezt a telefont jóval később mutatták be, és mégis már itt van. P990 meg sehol...

A WIFI nekem is hiányzik belőle, úgyszintén a kamera, bár ennek az utóbbinak a hiányával meg tudnék barátkozni, és a koncepciót is értem, hogy miért nincs benne.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#20) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Na végre egy SE teló teszt ;] Bár én ennél jobban várom majd a w950i tesztjét, szerintem nem sokára azt is olvashatjuk :) Egyébként tényleg jó ez a teló, ami tényleg még elférne benne az a Wlan, kamera hiánya nem okoz gondot. Mondjuk tény, hogy kicsit tényleg drága, v.miért most SE kicsit feljebb vitte árait, remélem nem sokára zuhanásba kezdenek :)

M608 van, de az kinai piacon...és nincs benne 3G...szal ennek a butitott változata.

You are not prepared.

(#21) Bog válasza DaveNo1 (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Azonnal lesz W950i teszt, mihelyst végre egy működő példányt is a kezem közé kaphatok:)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) Dig válasza Bog (#21) üzenetére


Dig
csendes tag

Nincs valami infó, hogy mikorra várható a W950?
ON

Nagyon jó teszt, nagyon vártam, de arra nem térnétek ki jobban, hogy a hangminősége milyen?Van olyan mint a walkman szériának?

(#23) kaller1 válasza Dig (#22) üzenetére


kaller1
veterán

Aprónetes hírdetés:
''Hello eladom fuggetlen w950i telefonomat. Szinte teljesen használatlan állapotban van, garantáltan karcmentes. specifikácioi: 320*240 érintoképernyo 4gb memory 3g 900/1800/1900 /umts a blue tooth meg stb azok persze alapok benne : ) csak ritkán netezek sorry ha késon válaszolok. Ár:140.000Ft''
:DDD :DDD :DDD No comment...

.::> <::.

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Tudom hogy én mindig csak fikázok, de nem bírom ki, mert ordít ez a ''helytelenség'' a tesztben:

Ez gyakorlatilag mindenben eltér a Nokia okostelefonokban alkalmazott menütől, rögtön azzal az aprósággal, hogy támogatja az érintőképernyőt.

Nos, a kedves tesztelő még sohasem hallott a 7710-es Nokiáról? Ajánlom szemrevételezni, és az említett mondatot KIJAVÍTANI MERT NEM IGAZ.

A teszt és a telefon szép és jó, nekem nagyon tetszik, de ez a ''1 gomb = 2 gomb'' dolgot nem hiszem hogy szeretném.

(#25) AS válasza kaller1 (#23) üzenetére


AS
félisten

Manapság mindent belehet szerezni. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#26) kaller1 válasza AS (#25) üzenetére


kaller1
veterán

Ilyen hamar? Az Se honlapján azt írják,októberben jön...:)

.::> <::.

(#27) Viktor0610 válasza kaller1 (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, azért van teljesen használhatatlan állapotban, mert egy kamionról ''leesett'', erősen bétás verziót kapott... :D

Samsung Galaxy A54

(#28) AS


AS
félisten

Amit a gsm boltban veszel készüléket (90%) az is külfödröl van általában vagy o2-tl vagy orangetöl. persze ezt te nem veszed észre.

De ilyen esetben másrol van szó, vagy lopot ahogy viktor mondta , vagy cebites és egyébb bemutató darabb.
Sok lehetöségg nincs, az ilyen telokat kerüljétek nagyon mert nem nagyon rálehet fázni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#29) Dig válasza kaller1 (#23) üzenetére


Dig
csendes tag

off Ennek a srácnak írtam, de igazából minimum gsm boltból venném, ha venném, de méginkább EW.
Egyébként ha az M600 hangminősége is a van olyan jó mint a W900i-nek akkor elgondolkoznék a cserén.
Csak az a fránya fényképező. :(((

(#30) kaller1 válasza Dig (#29) üzenetére


kaller1
veterán

Majd írj a fejleményekről... :D Jaja,a kameráért kár,de a p990i miatt (is) nem kerülhetett bele...

.::> <::.

(#31) Dig válasza kaller1 (#30) üzenetére


Dig
csendes tag

Áh, tutira nem fogok béta meg lopott készüléket venni.
A w900 is ew-ből van, jobb tiszta forrásból. :)
Olvastam még a Nokia okostelefonokkal kapcsolatban, hogy lassabb a Symbian rendszer mint a Java, ez igaz?

(#32) Bog válasza blueMerle (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen, meg a 6708 is érintőképernyős. De a Nokiára alapvetően nem ez a jellemző, a Sony Ericssonra meg igen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) orbano


orbano
félisten

Örülök neki, hogy visszahozták a jog dialt. remélem kisebb készülékekben is újra láthatjuk majd, cmd-j70-ben imádtam :R
Kérdés: ebben a telcsiben hosszan nyomva a görgőt nem lép vissza a menüben (mint ha az alatta lévő gombot nyomnád)?

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) Dufresne válasza orbano (#33) üzenetére


Dufresne
addikt

Ponst valami hasonlót akarta írni. Énis szerettem ez a jog-ot a j70-emben.
Amúgy nekem tetszik a készülék, szimpatikus kis masina:) Wlan tényleg hiány mondjuk :U
Kicsit viszont drágának tartom, mert ennyiért már lehet kapni kicsit nagyobb tudású okostelefont a piacon.

[Szerkesztve]

(#35) blueMerle válasza Bog (#32) üzenetére


blueMerle
veterán

Ez mind szép és jó, csak akkor sem igaz ami a cikkben szerepel, mivel te arról beszélsz hogy mi a jellemző, a cikkben pedig arról esik szó, hogy a Nokia nem támogatja ezt a dolgot. Igenis a Nokiákban lévő OS TÁMOGATJA az érintőképernyőt, tehát továbbra is HELYTELEN a cikkben szereplő mondat.

(#36) Bog válasza blueMerle (#35) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Értelmezd a cikkben szereplő előző mondatot is, amely a Series60 platformra tesz utalást. Az nem támogatja az érintőképernyőt egyetlen Nokia okostelefonban sem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) Athos07 válasza Bog (#36) üzenetére


Athos07
senior tag

Hehe.. ez is csak az FP1-ig lesz igaz... :P

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#38) joe212


joe212
csendes tag

Sziasztok! Én 4 napja vettem 113990-ért és nem bántam meg. Amikor megláttam így nézztem: :Y !Egy w900i-ről váltottam. Egyébként az mp3-akat úgy mint a walkman-os telók tudja rendezni előadó, valamint albumok szerint. A fényképezőt meg csak hobby szinten ökörködni használtam, így nem nagyon hiányzik. Amúgy hihetetlenűl vékony a készülék, a gombok könnyen megszokhatók, és tényleg használható cerka nélkül. A böngészője olyan oldalakat is megnyit amit a Opera minivel nem tudtam a W900i-n megnyitni. Be lehet állítani, hogy milyen időközönként csekkolja az email fiokokat, ill. hogy csak a fejlécet vagy az egész mailt töltse le. Azoknak ajánlom akik sokat SMS -eznek, fontos a jó naptár, a tuti internet, és a cool E-mail kliens.
;) Sziasztok!

joe212

(#39) Dufresne válasza joe212 (#38) üzenetére


Dufresne
addikt

Nah végre egy saját tapasztalat.
Ennyiért viszont drága lenne nekem, plána hogy most vettem PDA-t:)
Viszont ahogy mondtad a jó böngésző és az email kliens az jó pont. Mennyire szép a kijelző képe?
Ha majd kiszolgált a k700-am, akkor elgondolkodom, miféle SE telót nyúzzak tovább.

[Szerkesztve]

(#40) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

Hű, ez nagyon tetszik..

(#41) rumos14 válasza joe212 (#38) üzenetére


rumos14
nagyúr

mennyire léteznek ehhez ''külsős'' programok?

(#42) Dufresne válasza rumos14 (#41) üzenetére


Dufresne
addikt

Gondoldom minden ami symbianos telókra van, az erre is jó...

(#43) Pompi válasza Dufresne (#42) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ennyire nem egyszerü a dolog. A Nokia féle S60-as felületre eleve több program van, de ott is gáz az új verziójú OS, a 3rd edition S60-as OS-hez még náluk is kevés program van.
Ebben az M600-ban debütált az UIQ új verziója, gyanítom ehhez sem lehet még tonna számra programokat találni.

Itt lehet nézelődni (nem túl bő a választék, egyelőre 25 program) [link]

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#44) Dufresne válasza Pompi (#43) üzenetére


Dufresne
addikt

No hát ezt nemtudtam... :R

(#45) bolondember válasza orbano (#33) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

azért a P-szériánál a mai napig nem halt ki a Jog-Dial... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Még az én - most is használom, kivéve amikor nem harmadik phonenak - J6 Sony telómban lévő Jog Dial-t hiányolom minden mobilból, hiszen egyszerűen jó az a vezérlő megoldás.
Pláne a Z, MZ szériás Sonyknál, ahol 5 irányba mozoghatott a Dial.

Ez a teló szép, és nem iPod!

Különbenisawalkmanelőbbvoltmintazipod! :))

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) blueMerle válasza mrlujoak (#46) üzenetére


blueMerle
veterán

Különbenisawalkmanelőbbvoltmintazipod!

Ez megint csak egy okos kijelentés. Igen, elöbb volt, igazad van, csakhogy NEM EZZEL a formavilággal és most ez a téma. :)) ;]

(#48) joe212 válasza Dufresne (#39) üzenetére


joe212
csendes tag

A kijező elég kontrasztos, széles látószöggel rendelkezik, és erős napfénynél is láthatő. A W900i kijelzőjét, amit addíg etalonnak számítottam, magasan veri. Nem csak kontasztosabb és teltebbek a színek, hanem jóval nagyobb is kijelző megkönnyítve az internet használatot. Egyszóval: COOL! :R

joe212

(#49) norti


norti
addikt

Nagyon durva az M600i :Y Lassan 5 napja megvan, de még nem tudtam végignézni az összes funkciót, amit támogat :D Olyannak érzem magam, mint amikor egy óvodás betéved a játékboltba :D Szövegbevitelt gyakorlom, egyre jobban megy és egyre több szót tanul a T9 is ;) Névjegyeim egyelőre PC-n várják, hogy rendbe rakjam őket (570db...), üzenetkezelés, RSS, böngésző nagyon jó (a böngésző még a netvibes.com oldalt is behozza, amit eddig még egy mobil böngésző se tudott, ergo van AJAX támogatás!).

Akkor a bugokról/hiányosságról:
- nagyméretű képeket nem hajlandó desktopra kinyomni, még vágva sem... tlán FW frissítéssel ezt kiküszöbölik
- a vissza gomb néha 2-t is visszalép, bár ez lehet az én ügyetlenségem
- jobbkezes lévén job kézzel elé nehezen fogok rá mutatóujjal a jogra+vissza gombra, mert e-közban a hüvelykujjam mindig vagy a browserre esik vagy az M2 fedelére, amit féltek, hogy össze roppantok (mert ugye a jog benyomásához kicsit nagyobb erő kell, mint gondolná az ember. tinilányoknak nem ajánlom :D)
- tényleg kevés program van hozzá, a try&buy-ból talán csak az advanced call manager és az IM+ használható (talán még worldmate, de azis csak utazó üzletembereknek), talán hamarosan kijön új verzió az agile messengerből, ami nekem jobban bejön az IM+nál... kéne még egy normális e-book olvasó mint a Gowerpoint µBook-ja (csakhát az ugye nem létezik symbianra...), mobipocket readert még nem próbáltam.
- programok lehetnének kicsit olcsóbbak
- Brando képernyővédő fóliát akarunk :D
- full backup nem megy PC-ről a Suite-al...

Egyébként a beépített web böngésző mellé felraktam az Opera Mini-t, mert kisebb, lágyabb, jobb, kevesebb forgalmat csinál :)

Na egyelőre ennyi :) Vegyétek! Kötelező :C

(#50) Dracula válasza joe212 (#48) üzenetére


Dracula
senior tag

Hello!

Egy 16m színes, 320x240-es Nokia kijelzőhöz, vagy egy jobb Samsung kijelzőhöz képest milyennek találod a kijelzőt? Főleg a színmélység miatt kérdezem.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.