Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Meta válasza JoeMiller (#50) üzenetére


Meta
tag

Csak becsukásnál gáz ha még él a vonal, és kicsit késve bontja a készülék, mert akkor bizony gerjed :) Legalább is én sokszor megtapasztaltam már... De egyébként szerintem is célszerűbb egy kinyithatós aktív-flipes telót vételezni nagyiknak mert nem kell bajlódni a nyomogatással. Ez a nokia inkább olyan első telefonnak vagy ''kőműves telefonnak'' megy el

(#52) Sebhelyes válasza Meta (#51) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

kőművestelefon... ez jó :DD

(#53) villamos


villamos
őstag

A nókiák pedig strapabíróak, főleg a régebbiek. A családban van egy 3310 -es telefonunk. Ez volt az első mobilunk, ugyhogy mostanra már körbejárt, jelenleg faterom használja. Lakatos, és hurcolja magával mindenhova, bár vigyáz rá amennyire lehet, de azért néha csak-csak koppan a földön. Nem panaszkodik, hogy nem jó. A minap szétszedtem, és egy csomó homokot, és koszt szedtem ki belőle. Egyébként fater full technikai analfabéta, még a TV-t sem tudja behangolni...
A telefon már szolgált engem, és jó ideig anyukámat is, ő pl. egyszer véletlenül beleejtette bablevesbe... :)) mégis működik a mai napig. Jelenleg egy 3410-est nyüstöl, és az is látott egyet, s mást... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#54) tildy válasza Meta (#51) üzenetére


tildy
nagyúr

Sosem értettem mi a jó a kinyithatós telókban:F talán mert sosem volt kinyithatós telóm.
Kicsit vitatkoznéka 3510I-s történettel is, szerintem a 3310es széria után amit szintén nagy számban eladtak olcsó tömegtelefon az a 3100 volt. (J eladtak sokat a 3510I-ből is, de szvsz több kelt el 3100ból).

Nekem tetszik ez a telefon. Méretre mekkora? 3100 pl. elég kis kézbeillő.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55) Viktor0610 válasza tildy (#54) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyjából u.akkora a kettő: [link].
(Nekem a kinyithatós készülékekben a kijelző védelme tetszik -nem karcolódik.)

Samsung Galaxy A54

(#56) Algieba válasza tildy (#54) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Beállok melléd, mert én is viszolygok a csiki-csuki, tili-toli, bicska, penge, egyéb flancos mobiloktól.
Egy telefont legyen kényelmes fogni, használni.

A 3100-as helyett, inkább a 3120-as tetszik jobban. A kinézete alapján komolyabb felszereltségűnek hittem. :)


Ha meg már kijelző védelméről van szó, én tokban hordom a telefonjaimat.

Volt a kezemben a húgom vadi új Nokia 6131-ese és nem tetszett! Az egész olyan vásári benyomást tett rám, közel sem olyan elegáns, mint akár a 3120-as! És meg sem közelíti a 6510-es letisztult, szemnyugtató formavilágát. Egy idétlen, gerincbetört, nyavalyás kagyló. :P

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#57) tildy válasza Algieba (#56) üzenetére


tildy
nagyúr

Jujj pengét egyszer fogtam életemben, de raktam is le. Nem értem, hogy lehet olyan ergonómotlan telefont csinálni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58) Pompi válasza tildy (#57) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mondjuk azért mert neked nem jött be még nem ''ergonómotlan'' (egyébként ilyen szó van? csak mert inkább ergonómiátlan vagy ormótlan szvsz).

Feel Good Inc.

(#59) Algieba válasza Pompi (#58) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem is volt a kezemben Penge, és tudod, mi jutott eszembe róla, egy ronda, lapos bogár, egy poloska. Ráadásul buta egy készülék. És a csini kijelzőjébe meg előbb utóbb ráül a billentyűzet lenyomata.
Az ilyen divatfonok szeméttelepre valók.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#60) tildy válasza Pompi (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem arról van szó , hogy nem jött be. Egyszerűen kényelmetlen volt.
A szó pedig tökéletesen tükrözi azt amilyen: unergonomikus és egyben ormótlan is.

Hasonló véleménnyel voltam anno a t10esről is. Hát kb gyerekek tudták normálisan kezelnia billentyűzetét, de normális ember szvsz tuti nem.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#61) Pompi válasza Algieba (#59) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Félre ne értsetek nem védeni akarom a V3-at, de nem vagyunk egyformák, azért mert nektek nem tetszik még nem jelenti azt, hogy szar, csak nem a ti izléseteknek, evárásotoknak lett kitalálva, szerencsére van ezer másik telefon a piacon.
A másik, hogy butának nem nevezném a V3-at (vegyük figyelembe, hogy mennyi idős a modell) az egy dolog, hogy a kezelőfelülete és a menürendszere egy hulladék szerintem is.
Hja és van (volt) pár kagyló telefon amire igaz amit mondasz, vagyis, hogy egy idő után a billentyűzet nyoma meglátszik a kijelzőn, de manapság már nem ez a jellemző, egy-egy kivételtől eltekintve odafigyelnek erre a gyártók. A V3 esetében meg csak azért sem lehet erről beszéni, mert ott a billentyűzet savval van kimaratva és totál sík az egész, tehát nincs ami nyomot hagyjon a kijelzőn.

tildy:
ismétcsak próbálod a saját nemtetszésedet általánosítani. A T10 / T18 páros elég elterjedt és közkedvelt volt a maga idejében... gondolom nem azért mert használhatatlan volt. Én is sokáig használtam T18-at (a mai napig megvan) pedig úgy gondolom normális ember vagyok.

De ez az egész itt kezd nagyon, de nagyon OFF lenni...

Feel Good Inc.

(#62) Algieba válasza Pompi (#61) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Na, igen, még szerencse, hogy van kínálat.
Mert különben még rá kellene vetemednem egy ilyenre... oh, az elég siralmas nap lenne.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#63) tildy válasza Pompi (#61) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos a v3 kinezetre pedig tetszene. szep telonak tartom, csak ''hasznalhatatlan''nak.
Es mint mondtam, nem a nemtetszesrol van szo a masik esetben sem, hanem arrol, hogy nem ''ferfinagyujj'' meretre volt szabva. Noha en no vagyok, a nagyujjam igen csak tomzsi (a kormom pl ketszer olyan szeles ezen az ujjamon, mint amilyen hosszu), igy nekem katasztrofa volt hasznalni az emlitett telefont.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Egykoron rajongtam a V3-ért, de hamar elmúlt amikor a kezembe vettem. Annak ellenére, hogy a mai napig kivételesen szép telefonnak tartom (a sav marta billzet is nagyon ott van), kézbevéve nagyon tepsinek éreztem. Más kezében jól mutat, de én egy ilyennel nem sétálgatnék a kezemben.

(#65) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Electroworldben kártyafüggetlenül 23990.- szvsz nem rossz kezőár ezért a telóért.

Feel Good Inc.

(#66) AMD Power


AMD Power
titán

Szombaton végre hozzánk is megjöttek. Valóban nem rossz kis telcsi. Ilyen árban elég jó vétel. Bár a kijelzője és annak minősége még mindig nem az igazi. Egy ilyen kaliberű Samsungba lényegesen szebb a kijelző.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67) venember83


venember83
nagyúr

''azon felhasználók között, akik kevésbé fogékonyak a mobilok fejlődésére'' - eleg csunya megfogalmazas, talan szerencsesebb lenne: ''azon felhasználók között, akiknek a telefon csak telefonálni és üzengetni kell'' szvsz.

(#68) venember83 válasza tildy (#60) üzenetére


venember83
nagyúr

:((( :((( :((( nem ergonomikus ;)

(#69) Velocity


Velocity
aktív tag

kicsit beleszólnék én is a témába...

épp most készülök venni egy ilyen telót anyámnak, szegény a 3310esével nyomul évek óta, és a mai világ már kinőtte a teló által nyújtott lehetőségeket, értem ezalatt a szűkös telefonkönyvet, ami ugye csak kártyára mehet, illetve a szintén szűkös sms férőhelyet (10 db @ sim), mivel nemcsak a telefon öregecske már, de a sim is... az előlapja már elég karcos, bár összeségében azért jó állapotban van, de nem éri meg költeni rá új előlap, új akksi stb vonalon...

úgyhogy úgy gondoltam veszek neki egy 2610est. Kamera nincs benne, ami nagyon jó, anyámnak nem is kell, és hamar meg lehet szokni az újabb nokiák kezelését is. Amúgy anyám 51 éves, kitúr a net előtt, és itthonról utalgat, naponta gép előtt dolgozik, nem túl infomán, de fogékony az új dolgokra. Majdnem lenyúlta a 6230i-met :D

egyébként, a nokiák tényleg strapabíróak, nekem volt olyan telefonom, egy 6610es, ami nagyon sokat kapott, túlélt egy 2éves kapcsolat utáni szakítást (repülni tanult), és kb 4 év hányattatásait. Néha meg-megállt, de szervizben sosem volt, mindig megjavult. Volt olyan időszak mikor nem volt hajlandó bekapcsolni, és mikor már temetni akartam, akkor feléledt, és hónapokig semmi baja nem volt. Nagyon szerettem, aztán fulladásos halált szenvedett szegény. 3310esemen egyszer átment a trabi, mikor aprócseprő koromban nyári bringázás alkalmával kipottyant a rövidnaci zsebéből... túlélte a lelkem :D

nekem már egyébként nagyon sok nokiám volt eddig (3310, 5110, 2* 8310, 6610, 6230i, meg amik nem ugranak be) és ezek közül csak az egyik 8310es volt nagyon beteg, a többinek soha semmi komolyabb baja nem volt.

flippes telefonok nem nekem valóak. Nekem valamiért se azok, se a slide-os telók nem gbejövősek (azért egy 8800-át elfogadnék természetesen :DDD), én a 6610 és a 6230i féle design-t kedvelem. Egyébként láttam már flippes motorolát aminek a kijelzője és a gombsor is össze-vissza volt karcolva :D

hát kb ennyi, remélem jó vétel lesz ez a 2610es is

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#70) bebar


bebar
aktív tag

Ebben a telóban aktív, vagy passzív mátrix kijelző van?

(#71) bod101


bod101
aktív tag

Össze lehet hozni a PC-vel kábel útján?

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#72) bod101 válasza bod101 (#71) üzenetére


bod101
aktív tag

Tegnap megvettem és tudok mindent. Nem lehet :O

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#73) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

nálatok nem jelentkezett az, h egy hét után recsegett, ropogott a telefon?! mert nálam azt csinálja... ehhh...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#74) Viktor0610 válasza bolondember (#73) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A cserélhető burkolat sajnálatos, némelykori velejárója.

Samsung Galaxy A54

(#75) bolondember válasza Viktor0610 (#74) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

neeeeeem... ez nem cserélhető - vagy ha igen, akkor csavarhúzóval, fogóval...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#76) Viktor0610 válasza bolondember (#75) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vagy a 2310-nek vagy a 2610-nek cserélhető a burkolata. Holnap dolgozom, majd megnézem pontosan, h. van.
Addig azt nézd meg (ilyen emlékem van), ha leszeded a hátlapot, látsz-e alattuk ''fogakat'' (elvileg az előlapéval egyező színű kell/kéne legyen), amit előre nyomva az előlap leszedhető.

Samsung Galaxy A54

(#77) hugo_hu


hugo_hu
csendes tag

Üdv!

Ti tapasztaltatok olyat, hogy a négyirányú gombot használva, a billentyűzet többi része (is) emelkedik?
pl. a balranyíltól a gomb jobb alsó ''sarka'' vagyis a 2-es, 3-as és ''hívás vége'' gombok közeli sarka emelkedik, a négyirányú jobb sarkával együtt, stb.

Ez így normális, vagy mondjam az eladónak, hogy kenje a hajára?!

[Szerkesztve]

bYe

(#78) Viktor0610 válasza hugo_hu (#77) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondoilom, azért van/lehet így, mert egyben van az összes gomb.
(Ez nem bug, hanem feature!!! ;] )

Samsung Galaxy A54

(#79) marcee


marcee
addikt

Anyának kellene új telefon. Neki éppen egy ilyesmi nem túl nagy tudású teló kellene, viszont ami nagyon fontos az a kijelző olvashatósága, a betüméret! Lehet ezen a telefonon betüméretet állítani?
A T-mobile domino csomagjaiból válogatnánk olyan 20-25 ft környékén. Ezen kritériumoknak a 6021 is megfelel (mármint az is kapható náluk ekörül), de nem tudom, hogy a fenti szempontból melyik a jobb? Csak duma, sms, kezelhetőség, olvashatóság, készenlét számít!

\m/

(#80) morzsika válasza marcee (#79) üzenetére


morzsika
tag

Talán megnézhetnétek a 6070-est is, annak jó a kijelzője..(rádiós..bár igaz nem fontos anyukádnak) a teló nagyon jól össze van rakva, tök jól kezelhető stb, plussz a láthatóság szempontjából a kijelzője jóval nagyobb a 6021-esétől..

2610-esről nem tudok nyiltakozni, olvasd el talán a tesztjét:DDD

[Szerkesztve]

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#81) Viktor0610 válasza marcee (#79) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben beállítjátok a Basic-témát, teljesen jól olvasható lesz a készülék, illetve a betűméretet is lehet növelni a menüben és a telefonkönyvben. A számokat eleve naggyal írja.

Samsung Galaxy A54

(#82) marcee válasza Viktor0610 (#81) üzenetére


marcee
addikt

Köszi!
Megpróbálom megnézni valahol. Anyámnak nem a számokkal van baja (telefonkönyvből használja) hanem inkább az sms-ekkel, hívóazonosítással, ilyesmi. Szóval amit normál használat közben el kell tudni olvasni.

[Szerkesztve]

\m/

(#83) raver


raver
aktív tag

A napokban vettem ilyen telefont magamnak. L7 után elösször kicsit furcsán néztem rá, de mindenképp valami alap nokiát akartam. Nem bántam megh ezt a puritán készüléket választottam. Másra amúgy sem használom a mobílt, mint telefonálásra, és sms írásra.

Hangminősége, tipikus nokiás. Hangerő rendben van. A kilyelző sztem nem lesz rendesen látható napfényben :( , de nem a ''tükröződő felület miatt........

Szvsz, aki olcsón akar TELEFONT venni, annak ez egy igen jó alternatíva lehet.

(#84) Viktor0610 válasza raver (#83) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''kilyelző'' :Y

(Bocs...)

Samsung Galaxy A54

(#85) raver válasza Viktor0610 (#84) üzenetére


raver
aktív tag

Nem szépítem. Észre sem vettem. :B :B

(#86) oak


oak
tag

Ajándékba vettem egy ilyen telót és szeretném lista módban használni a főmenüt. De így nagyon béna, hogy a web az első menüpont. Lehet ezt módosítani?
Ahogy nézem, ez megint vodacsoda, mert a gyáriban normális a sorrend: [link]

(#87) Viktor0610 válasza oak (#86) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal a menüpontok sorrendjén nem lehet módosítani.

Samsung Galaxy A54

(#88) oak válasza Viktor0610 (#87) üzenetére


oak
tag

Köszi, ez elég szomorú.

(#89) raver válasza oak (#86) üzenetére


raver
aktív tag

Sorrendet tényleg nem lehet módosítani. Nekem (pgsm) az üzenetek az első menüpont.

Azt viszont tudjátok, hogy miért kerűlt bele kétszer az energia takarékos üzemmód opciója?????

(#90) Viktor0610 válasza raver (#89) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos azért, h. abszolút energiatakarékos legyen a telefon... ;]
(Egyébként az új kezlőfelületű Nokiák egyik érdekessége a dupla Energiatakarékos üzemmód menüpont -a használatiban is így szerepel! :DD )

Samsung Galaxy A54

(#91) raver válasza Viktor0610 (#90) üzenetére


raver
aktív tag

A használatit még ki sem nyitottam. De azért ez elég érdekes.

Hiába. Így verik bele az emberek fejébe, hogy tessék energiatakarékosan élni. :))
Biztos ami biztos, én mindegyiket bekapcsoltam. LOLL

(#92) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Vettem a héten egy ilyet, 12k-ért. Minimáltelefon, de szerintem jó. Kb. ugynannyit tud, mint a földhözcsapott 6610-em tudott. Férfikézbe való, mert nagyobbacska, és a súlyát is érezni. Szerintem pofás darab, jó konzervatív, kerüli a feltünést (bár nekem enyhe metroszexuális bordót adtak). A hangminősége jó (és annak ereje is elég), a gombjai kézre esnek (imádatom tárgya ez a matt fémes hatás), bár az alján nekem egy kicsit sűrűnek tűnnek. Szokatlan volt, (6610 után) hogy a menü nem a balszélső, hanem a középső gomb (jókat bénáztam a lezárásával). Továbbra is értékelem a Nokiától a joystick hiányát, csak így tovább! Előlapja leszedhető, de nem fogok ezreket költeni rá (ha eredetit akarnék venni). A kijelző szerintem kicsi (és még halovány is), kicsit groteszk a körülötte lévő nagy keret. (ha a tükrös cucc alatt végig képernyő lenne, a földhöz verném magam örömömben - akkor viszont drága lett volna). A hangfelvételnek értelmét nem látom, képtelen voltam valami jó kis zenét felvenni vele csangőhangnak (a füttyöt viszont szépen vette fel...) A 3000 karakteres jegyzettömb szerintem hasznos cucc. Picit elszomorító, hogy adatkábel nincs hozzá, csak headset-csati, innentől fogva az MMS - kamera híján - eléggé egyoldalú (csak fogadás). Fura volt, hogy a számot üzenetíráskor előre meg kellet adni, és csak utána pötyögi be az ember a miujságot. Az akksija úgy látszik az örökkévalóságig kibírja egy feltöltéssel. (Kedd este töltöttem fel, 24 órás szolgálatra van fogva - most ist jól bírja még, pedig vasárnap van). A játékokról: no comment (szerintem nem kéne bele). Summa: arra való amire az legesleg-ősét tervezték: TELEFONÁLNI. Remélem nem fog behányni.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#93) Viktor0610 válasza muxi-muxi (#92) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért lenne egyoldalú az MMS?
Rengeteg képet küldtem a szintén kameranélküli 3100-ámmal Kedvesemnek.

Samsung Galaxy A54

(#94) raver válasza muxi-muxi (#92) üzenetére


raver
aktív tag

Sőt értesüléseim szerint adatkábel is van hozzá.....

Amúgy nálam az aksi rekord 8 nap. Igaz ez alatt csak 4 órát beszéltem.

[Szerkesztve]

(#95) geree@bl válasza raver (#94) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Hali!
Java alkalmazást, játékot hogyan tudok letölteni?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#96) raver válasza geree@bl (#95) üzenetére


raver
aktív tag

Gondolom wapról lehet. De igazából még soha nem csunáltam ilyent, ezzel a telóval.

(#97) Viktor0610 válasza raver (#96) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez eddig oké, de sz.tem fórumtárs címekre lett volna kíváncsi... ;]

Samsung Galaxy A54

(#98) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Valaki próbálta már DKU-5 kábellel? Nincs rajta a kompatibilitási listán,de valahol olvastam hogy jó hozzá! :R

http://shrimpland.hu

(#99) geree@bl válasza Viktor0610 (#97) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Nem címekre, mert feltöltöttem szerverre egy játékot, amit elméletileg támogat jar formátummal. Azonban mikor le akarom tölteni, azt írja ki, hogy: ''Requested page not found''. Egy másikat meg txt-nek mentett le, de megnyitni már azt sem tudja. :(

A másik kérdésem, hogy az e-mail klienst, hogyan lehet freemailre beállítani, ha lehet?

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#100) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Kábelt honnan lehet hozzá szerezni, és mit tudok vele feltölteni? Vagy hogyan csatlakozik a géphez? (pl mint egy cserélhető lemez?)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.