Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Icedevil


Icedevil
aktív tag

Alaptelefonnak tényleg nincs jobb választás :) .

(#2) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Végre a Nokia felismerte, hogy az alaptelefonnak nem szabad gagyi külsőt adni. :R Szüleimnek nyugodt szívvel ajánlanám. Csatlakozom az előttem szólóhoz, ezzel ismét tarolhat a Nokia!

(#3) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én azt nem értem, hogy ha van benne wap, akkor miért irják, hogy nem támogatja a gprs-t
Mert már a 3510i is tudta, igaz csak wapra lehetett használni , de már benne volt.Egyébbként meg nem olyan rossz telefon és szerintem normális árba is fogják adni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#4) Petester válasza Jégkokó (#3) üzenetére


Petester
senior tag

Pláne, hogy támogatja a java-t! ''Betárcsázós'' módszerrel elég ciki lenne már bármit is csinálni! :DDD Amúgy a gyártó oldalán még ennyit se írnak a speckóiról...
Én csak azt sajnálom, hogy nem pop-portos... Megmaradt raktárkészlet, vagy mi?
Az meg hogy ''régi'' tipusú a töltője nem baj, mert esetleg lehet a már meglévő kihangosítóhoz használni és nem kell átalakítóval baszkurálni. Pláne ha tényleg esetleg az idősebb korosztájnak szánták, akkor még indokolt is!

(ó\_!_/ó)

(#5) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Bocs mindenkitől, van benne GPRS, természetesen. Polacheck kollegát meg majd megverem:)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) Polacheck válasza Bog (#5) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egyél még egy kicsit ahhoz...

Egyébként érdekes ez a GPRS téma. Kb 10x küldtem rá beállíást, de nem érkezett meg, manuálisan pedig nem lehet belepiszkálni, annyira butabiztos. Utána megnéztem a nokia honlapján, és ott azt írják, hogy nincs GPRS. Ezek alapján vontam le a következtetést.

less qq more pewpew!

(#7) Bog válasza Polacheck (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az MMS-hez viszont elengedhetetlen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) Loha


Loha
veterán

Egy baj lesz ezzel a telóval, sztem hogy nem lesz elég olcsó...

(#9) Fecow


Fecow
aktív tag

Elég jó alaptelefonnak tényleg.
Én azt a tükröződő felületet nem értem minek kellett belerakni, mert ha nagyon tükröződik, (sztem eléggé) akkor az időseknek nem lesz túl jó választás, mert majd nem látnak semmit a kijelzőből.

Nyergeld meg a nagyot

(#10) Viktor0610 válasza Fecow (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A tükör csak akkor tükröződik, mikor a kijelző nem világít. Bár mondjuk tényleg hülyeség volt beletenni.
Más. Tapasztalatom szerint a készülék olyan masszív, h. a hátlapot alig lehet levenni. :D

Samsung Galaxy A54

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehet azt tudni,hogy dinamikus memóriája van -e,vagy az sms-ek részére csak a szokásos 150 férőhely van ? ( Apám mobilja meghalt,ez ideális lenne neki,de nagyon szeret sms-elni.)

(#12) Viktor0610 válasza Fred23 (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majdnem biztos, bár pontos infót nem tudok, h. az SMS-memória a ''szokásos'' 150 db-os.

Samsung Galaxy A54

(#13) Fred23 válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi a választ,és igazad van a szokásos szó zárójelbe tételével,de a szülőmobiloknál ez a bűvös 150-es szám többnyire találó. :)

(#14) morzsika


morzsika
tag

Arról mi hír, hogy mikor lehet szolgáltatóknál kapni?

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#15) Shim


Shim
őstag

iszonyu fontso kerdes kovetkezik: most Bog vagy Polacheck irta a tesztet vegul? :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#16) AS


AS
félisten

Az a baj hogy ilyen kijelzö kcsit az öregeknek nem tudják elolvasni még szemüvegben sem.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17) Bog válasza Shim (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jogos a kérdés!
Polacheck írta, csak én szoktam feltölteni, képekkel összeszerkeszteni, etc, ilyenkor pedig lelkesen beleírok néha, de persze úgy, hogy ne változtassa meg a cikk hangvételét (ha igen, akkor az dőlttel van, külön jeölve, régebben gyakrabban csináltuk, aztán kaptunk érte leugatást, úgyhogy most már kevésbé...).
Szóval sorry, a cikk Polacheck munkája, át is írtam.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Fecow válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


Fecow
aktív tag

Azt meg hogy csinálja? :F
Azt mondod, hogy verőfényes júliusi nap van, 12 óra, bácsi megnézi a telfonját mert hívják, és nem süti ki a szemét a tükröződő napfény, mert mivel be van kapcsolva nem is tükröződik?
Nem hinném, hogy vmi spéci nanotechnológiás, vagy egyéb optikai megoldást tartalmazó anyagot használtak volna egy ilyen alacsony kategóriás mobilnál.

Nyergeld meg a nagyot

(#19) Viktor0610 válasza Fecow (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyanúm szerint a fény erősebb, mint a tükröződés.
(Nem láttam napfényben a képét.)

Samsung Galaxy A54

(#20) Fecow válasza Viktor0610 (#19) üzenetére


Fecow
aktív tag

Sajnos nem vagyok optikai szaktekintély úgyhogy ebbe inkább nem mennék bele.
De nézd meg a harmadik oldalon a képet tisztán látszik a fényképezőgép ezen a felületen, nem hinném hogy a napfényt ne tükrözné vissza.
Sztem suliban a vonalzó, a cd, és a karóra után ezzel fognak a gyerekek a tanítónéni szemébe világítani. :D
De akkor meg is kérném Bog-ot, vagy Polacheck-et, hogy majd néhán napfényes képet is rakjon fel, bár ha jól sejtem a telefon már rég máshol jár.

Nyergeld meg a nagyot

(#21) Shim válasza Bog (#17) üzenetére


Shim
őstag

nekem eppenseggel kifejezetten tetszett, hogy beleirtatok egymas tesztjeibe, es igy ket kulon velemenyt is olvashattunk. (a duoteszt volt a legfrappansabb :) ) fel sem merult bennem, hogy ezert kaphattatok ''leugatast''.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#22) Meta válasza Bog (#17) üzenetére


Meta
tag

Pedig azoknak jobb volt a hangulatuk :) Kár értük.

Kár hogy csak CSTN kijelzőt kapott. De időseknek, elég fiataloknak ideális tényleg.

(#23) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nekem tetszik a telefon, letisztult, semmi felesleges sallang.
Az ára tuti jó lesz, ha nagyfater 5110ese bedöglik, majd ilyet vetetek vele. :)

(#24) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem ugy rémlik, hogy a mulltkor a média marktba volt egy ilyedn nokia a kezembe, nem tünt rossznak, de a kijelzőjén eléggé meglátszottak az újjlenyomatok

[Szerkesztve]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25) (Kolombusz) válasza Jégkokó (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Sajna az ilyen fényes kijelzőboritásoknak ez az átka.:(

(#26) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy dolgot azért megemlítenék, inkább amolyan kössünk bele az élő fába, vagy keressünk bogot a kákán alapon. :D

''A Nokia hagyományosan két telefontípusban erős. Az egyik a minőségi üzleti mobilok szegmense, amelyeknek alapköve a 6210/6310 páros volt.''

Miért nem a 6110/6150? Különösen ha már nagyvonalúan elismertétek, hogy az első valódi tömegtelefon az 5110 volt. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) (Kolombusz) válasza parandroid (#26) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem a 6110-el még nem robbantak be igazán arra a piacra. :F
Nekem volt 6150 és rohadt jó kis telcsi volt. :R

(#28) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ahogy elolvastam a tesztet, az jutott eszembe, hogy kb azon a szinten van, mint a 6030-asom. A 2610-ben nincs FM rádió, a 6030-asom meg nem bír mp3-at lejátszani. De legalább a számozás a helyére került.

(#29) orbano válasza Shim (#21) üzenetére


orbano
félisten

valoban, nekem is tetszettek az ilyen cikkek, kifejezetten kellemesebb volt toluk az adott cikk, nem volt olyan szaraz... kinek kell irni, hogy lehessen meg ilyet olvasni? :)

a telcsi meg jo,sok olyan embert tudok, aki jobban orul egy ilyennek, mint egy csicsamicsa telefonnak. persze en nem tartozom kozejuk, nekem kell a kamera meg a empe3

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) marcee válasza orbano (#29) üzenetére


marcee
addikt

Ha véletlenül itt kellene megszavazni a régebbi cikkek stílusához való visszatérést, akkor húzatok miattam is egy strigulát! :)

[Szerkesztve]

\m/

(#31) cucka


cucka
addikt

miért kellett elronatni a telefont ezzel a tükröződő megoldással? :((( kár érte, minden más szempontból ideális telefon lenne számomra.

(#32) orbano válasza cucka (#31) üzenetére


orbano
félisten

honnan tudod, hogy zavarna? láttad élőben?

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) JoeMiller


JoeMiller
tag

Nagymama telefonja lenne? :(
Kétlem!
A szüleim 70 év felettiek, évek óta nokiáik vannak, legutóbbi 2 új telefonjukat karácsonyra vettem.(2600, 6030) de már tele lett a hócipőm, hogy a mamám és a billentyüzár nem jönnek ki egymással és gyakorlatilag minősíthetetlen a hangminősége a 2600-nak, a 6030 meg prsze, hogy szoftverhibás, hol csörög, hol nem... :((( Frissítették és mondták cakcervicében, hogy minden új nokia ilyen :F néha vegyük le az akkut egész éjszakára :F
Elég volt!
Mindketten kaptak flippes Samsungot, X200-at és X160-at, hogy ne keverjék össze és
''öröm bódóttág'' ! :DD
Kiválóan látszik a kijelző, kifogástalan a minőség és a hangminőség, nem kell bajlódni a billentyűzárral.
A mai 70-esek közül szinte senki nem sms-ezik és még a telefonkönyv használata is problémás...
Ez a nokia a fiatalok első telefonja lehet, de a suliban ciki, hogy nincs benne kamera :DDD

(#34) Polacheck válasza JoeMiller (#33) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hát, magamból indultam ki. Nálam nagyanyó 59, és vígan netezget, emailozik a vidéki ismerősökkel, és simán használja a telefonját. Mikor nyaralni megyünk, akkor hiányolja, hogy neki nem küldök képet.

less qq more pewpew!

(#35) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Frissítették és mondták cakcervicében, hogy minden új nokia ilyen néha vegyük le az akkut egész éjszakára

Lehet hogy csak én nem értem, de az akksilevételnek azon kívül, hogy bekapcsoláskor időzavarban fog szenvedni a teló, mi értelme van??

((Apám Samsung R210-ese megjárta a szakszervízt és visszaküldték, hogy nincs semmi baja. 2X lefuttatták a tesztprogramot, és milyen meglepő, hogy minden tétel után OK-t írtak. Kezembe nyomták a telót a 10 oldalnyi A4-essel. Persze a hívások éppúgy megszakadtak, vagy épp nem, és az akksi levételével lehetett befejezni a hívást. Persze ez jónéhány éve volt, azóta a Sam is fejlődhetett...))

[Szerkesztve]

(#36) cucka válasza orbano (#32) üzenetére


cucka
addikt

nem láttam élőben, viszont a tükörnek van olyan tulajdonsága, hogy tükröződik, én meg nem szeretem, ha képernyőnél saját tükörképem is látszik.

(#37) Jégkokó válasza JoeMiller (#33) üzenetére


Jégkokó
veterán

Akkor te valószinűleg hibás darabokat fogtál ki, mert a 6030 nak és a 2600 sincsen az égvilágon semmi baja.Furcsa mód a családba van 3510i, 1600 és mind a kettő alsókategóriás és tökéletesen jól működik.Ezért se állja meg a helyét az állításod, hogy az összes nokia szar és mindegyik szoftwarehibás.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#38) Pompi válasza cucka (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''tükörnek van olyan tulajdonsága, hogy tükröződik''

És ez hogy jön ide? Senki nem írta, hogy tükörlap van a kijelző helyén...

Feel Good Inc.

(#39) JoeMiller válasza Jégkokó (#37) üzenetére


JoeMiller
tag

Én nem mondtam, hogy minden nokia szar, de tény, hogy nagy az esélyed,hogy kifogj néhányat... Nekem már sikerült sokat, az a kettő (mindkettő új volt) csak beigazolta a megbízhatatlanságukat és a gagyi minőségüket (mind a kettő recseg ropog, szar a hangjuk, szar a kijelzőjük a gombokról meg ne is beszéljünk...).
A szerviz állítja, hogy rosszak a szoftverek, nem Én...
A Samsung fejlődik ,a nokia küzd a szintentartéssal... Ez pont olyan, mint a Mercedes és a Lexus esete...

(#40) JoeMiller válasza Polacheck (#34) üzenetére


JoeMiller
tag

Szerencsés vagy...

(#41) cucka válasza Pompi (#38) üzenetére


cucka
addikt

valóban, viszont képek alapján tükröződik annyira, hogy zavaró legyen.. :U

(#42) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én nem vagyok Nokia fan, de a most vett négy éves 6510-es tökéletesen működik. És nem saját hibájából volt rossz, hanem az előző tulaja megúsztatta.
Ha én ''alap'' telefonra vágyom, akkor a múltra nézek és nem a jelenre. Nem szeretem a multimédiás alaptelefonokat, idegesítene, hogy olyan félig multimédiásak az ilyenek, pl. mert nincs bennük kamera, meg mp3 lejátszási lehetőség; az összekötésük a géppel, hogy saját cuccokat pakoljak rá, néha elégé idegesítő, mert külön kábel kell, ha nincs benne minimum egy infraport, de inkább már kékfog.
Szóval, az ilyen új alaptelefonok tényleg csak arra jók, hogy szegény kölöknek a szülője megvegye, aztán töltögessen rá sok pénzért mindenfélét.
Mert kaphattam volna egy 6030-ast. Nagyon szép, kellemes telefon, de mikor megtudtam, hogy kábelt kell hozzá vennem, akkor inkább a múlt öregjét választottam. Mert ha telefonra van szükségem, és nekem most arra van, akkor telefont akarok, és nem egy ilyen energia fogyasztó, színes ''láthatatlan'' kijelzős, félszeget.

Uh, most aztán jól meg azt mondtam a frankót. :DDD

[Szerkesztve]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43) Jégkokó válasza JoeMiller (#39) üzenetére


Jégkokó
veterán

Csak éppen nekem eddig volt a problémásnak említett 3330,3510i,3100 és semelyiknek se volt semmi baja, az első kettő a mai napig is megy az utolsó pedig víz álltali halált szenvedett.De azt se szabad elfeledni, hogy a nokia az utóbbi időkben egyre jobb és versenyképesebb telefonokat adott ki, ezen nincs mit vizázni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#44) Algieba válasza Jégkokó (#43) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Forever 3330! :D Hogy mennyi ember használja még mind a mai napig! Nekem is volt. És masszív volt, nem recsegett, megbízható volt, sosem panaszkodott. Végül jó pénzért eladtam, mert még mindig van rá kereslet.
Apámnak 3510i-je van. Volt egy 3510-es is, de azt a húgom a Nokia használt teló visszavételi kampányában becserélte egy plüss pandamacira.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#45) Pompi válasza cucka (#41) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''képek alapján''

Hja, csak így megint visszakanyarodtunk az orbáno által feltett kérdéshez:

''honnan tudod, hogy zavarna? láttad élőben?''

És akkor innen végtelenciklus :DDD

Feel Good Inc.

(#47) JoeMiller válasza Jégkokó (#43) üzenetére


JoeMiller
tag

Kár, hogy nem figyelsz... :(
Legyen Neked nokiád mindörökké!

[Szerkesztve]

(#48) marcee válasza Polacheck (#34) üzenetére


marcee
addikt

(Jaaaa, akinek a nagymamája - az nagyanyó kicsit erős megfogalmazás - _haladó_felfogású_ 59 éves az könnyen beszél! Nekem a szüleim idősebbek és egyben kevésbé technománok!)

\m/

(#49) Viktor0610 válasza marcee (#48) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazad van, sok nagyszülőnek bonyolultak már ezek a telefonok is, ettől független sokan vesznek ilyen kalíberű (nem feltétlen Nokia) készüléket a maminak, papinak.

Samsung Galaxy A54

(#50) JoeMiller válasza Viktor0610 (#49) üzenetére


JoeMiller
tag

Többek között ezért választottam a jo minőségű , jól látható kijelzőjű kinyitható és olcsó Samsung telefonokat.
Ha csörög kinyitják és ''halló'', ha vége becsukják...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.