Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabesz84


Gabesz84
őstag

hát, en mar hetek ota latok 500 GB-os samsungokat tobb boltban is 25k kornyeken, szal ne vegyuk szentirasnak a tablazatot :) Persze osszefoglalonak jol jon.
Es most jon az hogy mar banom hogy 3 honapja 33k-t adtam egy ilyenert....

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Mennyibe kerül ezekbe a nyomtatókba egy uj toner? elegem lett a canon MP150-ből..drágább bele egy komplett patron csere mint egy uj nyomda :U

a SATA HDD-n mi az a 3. csatlakozo? olyat még nem láttam

(#3) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tesztet kérünk a Pentiumokról! :)

A viewsonic 22-es moncsi nekem tetszik, jó az ára.

A scythe winchestertartó is jópofa. Lehet, hogy beszerzek egyet.
Hangos a winyóm.

2.5-ös winchester-teszt nem várható?

[Szerkesztve]

(#4) gorlin


gorlin
őstag

Rossz a ViewSonic linkje:VX2035wm-re mutat

(#5) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Kb egy honapja gondolkozok egy 2x160Gb WD RE SATA vinyon, de még varok h menjen lejjebb a vinyok ara (most 28e lenne a 2db). Szerintetek megéri itthoni hasznalatra rendszervinyonak? Most 1 250es IDE van, e-mellé gondolnám.

(#6) AceTom


AceTom
aktív tag

Ezek az új T7K500-as Hitachi winyók..? :F Fura, hogy csak 8MB cache-es winyókat találtatok.

(#7) janos1988


janos1988
addikt

Es mi az a homerseklet fok ami meg turheto? Most per pill a seagate 7200.10 320gb sata2 39 fok, a wd raptor 74adfd sata1 41 fok, szobaban ~26 fok van. A wd felul alatta ujjnyira a seagate, 1db 8cm-es venti huti oket (szembol) + alulrol a segatere 1db 4 cm-es huto (mfc1-el szabalyozva minimumon, mind2). Amikor 30 fok van es masodmagaval sut a nap, ezek az ertekekek wd eseteben ~46 fok, a masiknal pedi ~42 fok.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8) tlac válasza StaMiNa (#5) üzenetére


tlac
nagyúr

óvatosan a wd-kkel!
én is vettem kettő 320-as re-t, iszonyat seek hangjuk van (alu tetősek, állítólag a régebbi feketék halkak)

(#9) Cloud_s válasza tlac (#8) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

És nem csak a WD-kkel. Ontják őket a futószalagok, nem ( vagy nem kellő odafigyeléssel) centírozzák a tányérokat, ezért hang szempontjából mindegyik az ''ahogy esik úgy puffan'' kategória. Általában minden szériából az első darabok a halkabbak.


[Szerkesztve]

(#10) KrAt


KrAt
veterán

A WD-knek egész jó áruk van :)

(#11) Incognito


Incognito
senior tag

Én nem tudom, hogy mitől melegednek és hangosak mások hdd-i. Nekem tulajdonképpen hangtalanok és a hőmérsékletük is fix 30-33 °C fok között van (még akkor sem haladja meg a 35 fokot, ha orba-szájba másolgatok egyikről a másikra). Gondolom közrejátszik, hogy samsungok + gumírozott rendszeren függnek a házban (tulajdonképpen lebegnek és a házzal nincs fizikai kontakt) és van előttük egy 12 cm-es vántillátor 5v-on hajtva.

[Szerkesztve]

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

''fölöttük lebegő író/olvasó fejek sebessége megközelíti a 100 km/h-t'': én ide beszúrnám a relatív szót, mert ha nem seekel a diszk, akkor az olvasófej áll, ettől a relatív sebessége vagy a lemezhez viszonyított sebessége lehet 100km/h.

Kérdés: azt a viewsonicot lehet falra szerelni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) StaMiNa válasza tlac (#8) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

És szted megéri a árat a gyorsulas mértéke ha raidba teszem oket?

(#14) bambano válasza Incognito (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mert itt a fórumokon mindenki a wd-t pártolja, a samsungot meg nem szeretik. Meg a tesztekben is azt írják, hogy igaz, hogy lemértük műszerrel és a samsung a halkabb, de jöttek a prohardveres rendszergazdák és szerintük a wd halkabb.

Nekem sokáig csak samsungom volt, azután a tesztek hatására vettem összesen 6 wd-t, azután a saját tapasztalataim hatására megint samsungot veszek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Zoli329 válasza bambano (#14) üzenetére


Zoli329
addikt

Ha a Samsung gyártana magasabb fordulatú hdd-ket, akkor csak Samsung lenne a gépemben. Így a Raptort leszámítva Samsungjaim vannak/voltak 2-3 éve. Meg vagyok velük elégedve. Halk és megbízható hdd-k.
De sztem a WD sem lehet rossz.

(#16) Zoli329 válasza StaMiNa (#13) üzenetére


Zoli329
addikt

Nem. Felejtsd el. Inkább vegyél Raptort rendszervinyónak meg játékoknak. Én használtam raid0-t még 4x-eset is, nem voltam hasraesve. És mennyire veszélyes, mert ha 1 elszáll... Raid1-et jobban szerettem, de az meg sok helykiesés.

(#17) rudi válasza bambano (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos, inkább a lemezek kerületi sebességére érvényes a 100 km/h. A Viewsonicnak leszedhető a talpa és van VESA rögzítője, de nem tudom hogy 100-as vagy 70-es. Itt [link] inkább 100-asnak néz ki.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) bambano válasza Zoli329 (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nekem a 4 diszkes raid0-ra 170MB/sec körüli írás-olvasás jött ki, mezei wd 400 gigás diszkekkel. Azért ez nem annyira rossz érték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Zoli329 válasza bambano (#18) üzenetére


Zoli329
addikt

Oké oké, nekem is megvolt a 150 (igaz vmi patásak voltak) de valójában nem éreztem a sebességet. :( Tesztprogramok nem hatnak meg. Nem fájlmásolásra volt azaz lett vna. Win nem jött be gyorsabban, programok se jelentősen (kb mint a mostani WD-m meg 1 kicsi).
Persze gondolom azért a Raid Edition (kivéve ha csak reklámfogás) 16mb-sekkel jobb lenne a szitu..

[Szerkesztve]

(#20) tlac válasza StaMiNa (#13) üzenetére


tlac
nagyúr

nem
ha nagy fájlokkal dolgozol, akkor talán igen
de a rendszer nem fog tőle annyit gyorsulni
Raid0 { 2 x WD3200YS }
(16 mega cache)

[Szerkesztve]

(#21) Incognito válasza bambano (#14) üzenetére


Incognito
senior tag

Hát nemtudom, a WD-kről nincs tapasztalatom. Számtech boltban dolgoztam (anno nem is volt nállunk WD) és akkor szerettem meg a Samsungot (nem kezdem el vajazni, hogy miért). Egy másik fajta HDD-t rendszeresen hoztak vissza (direkt nem mondok nevet, mert megölnek, de szerintem mindenki tudja miről beszélek). Azóta nem volt velük gondom. Koppkoppkopp. :R

(#22) StaMiNa válasza tlac (#20) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat, elgondolkozok akkor majd egy raptoron, egy 36oson pont elfernek a fontosabb dolgok.

(#23) tlac válasza StaMiNa (#22) üzenetére


tlac
nagyúr

azok sokkal jobban pörögnek, biztos nem lesznek halkak

Incognito:
én nem tudom melyikről beszélsz :B
adhatnál egy kis statisztikát ;)

[Szerkesztve]

(#24) Incognito válasza tlac (#23) üzenetére


Incognito
senior tag

Nem mondhatok semmit, csak annyit, hogy ''M''-el kezdődik és ''@xtor''-al végződik. :D Akkoriban rengeteget hoztak vissza (érdekes, hogy slim-ből jóval kevesebbet), és mivel én voltam a szervizes nekem kellett felpostáznom őket pestre. A mostani típusokról nincs tapasztalatom...

(#25) StaMiNa válasza Incognito (#24) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Hát igen, ismerem oket, igazabol még mindig van a szerveremben egy olyan, csak szerintem sok embernek azert ment tonkre, mert nem hutotte oket, mivel melegedes miatt purcantak ki. Nalam van rajta egy venti, es igy tuti.

[Szerkesztve]

(#26) Incognito válasza StaMiNa (#25) üzenetére


Incognito
senior tag

Szerintem nem a melegedéssel voltak gondok, volt olyan, hogy a tesztpadon (a hdd max 38 °C-os lehetett) előtem füstölt el. Eccerűen az egy ilyen szériasorozat volt...Azé 38 °C-t ki kéne bírnia egy HDD-nek...

[Szerkesztve]

(#27) SLYM válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


SLYM
veterán

jaja. én 1 hónapja még 29-ér vettem. előtte 80-as volt és semmi sem fért rá, ennek meg még csak a fele telt meg. (igaz DVD filmeket nem nézek, így ami a legtöbbet foglalná azoból nekem nincs egy se.) halk, gyors és nem melegszik. az új procik is nagyon jók. 1 hónapja még 32500 volt az 4300, mostmeg annyiért 4mb cach-es 6320-at lehet venni

(#28) bambano válasza Zoli329 (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A raid edition diszk nem arról szól, hogy gyorsabb az átvitel, hanem arról, hogy a diszkekben alkalmazott kalibrálásokat gyorsabban megcsinálja a diszk. Ez azért kell, mert egyes nem re diszkeket a kalibrálás elhúzódása miatt kihajigálták a vezérlők a kötetből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Zoli329 válasza tlac (#23) üzenetére


Zoli329
addikt

Valamit valamiért :)

(#30) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Vajon a Raptor átlagos otthoni felhasználónak való-e?..

(#31) Komplikato


Komplikato
veterán

''A formás kis tároló 1, 2, 4, illetve 8 GB-os kapacitással érhető el 2800, 4800, 18 900, illetve 37 300 forintos áron.''

Itt ebben az árfelsorolásban van valami állati nagy difi szerintem, egy 16GB-s PenDrive is közelebb van a 20K-hoz, mint 30K-hoz, ráadásul reálisan a 2GB 4800Ft-jához max 9600FT lehetne a 4GB, mert általában nem kerül a 2x akkora 2x annyiba ...

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) TeeJay


TeeJay
félisten

320gigás Seagate 16MB Cache :R és még árban is jó :C

amúgy én is tudom megerősíteni hogy a WD nem annyira halk ám mint ahogy azt annyian mondják. én tavaj ősszel építettem egy havernak full gépet és 250-es Samsung vinyót akartam bele venni de a boltban mondták hogy vegyek inkább 250-es WD-t mert az jobb gyorsabb halkabb minden (előtte már 3darab 250-es Samsung megfordult nálam és mindegyik jó volt legalábbis nem hallottam a hangjukat soha)
na megvettem a WD-t gondoltam kipróbálom higy úgyse az enyém lesz :DDD
hát azé hangosabb volt mint az én Seagate vinyóm de a Samsungoktól is
aztán 2hete szólt a srác hogy meghalt neki a vinyó cseréljem már ki gariba

na én egyenlőre kihagyom a WD-t :U jó nekem a Seagate is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) Zoli329 válasza Johnny Cage (#30) üzenetére


Zoli329
addikt

Az árát tekintve nem igazán... Talán ha majd a konkurensek is kijönnek hasonló megoldással és leviszik kicsit az árát..

(#34) StaMiNa válasza TeeJay (#32) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Én is Seagate párti vagyok, valahogy Samsung nem kedvenc, mivel baratom gépe rejtélyes hibat csinal néha (beszaggat az egesz vindoz/hang), és mar majdnem mindent kiszurtunk, hogy mi lehet rossz, csak a vinyoja maradt...

Viszont az tényleg jo kérdés, hogy átlag feletti felhasznalonak megéri-e a Raptor? :U

(#35) rudi válasza Komplikato (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazad van, kimaradt a 16 GB-os és amiatt csúsznak az árak, máris írom a jókat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) TeeJay válasza StaMiNa (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

Seagate idén ki fog adni a Raptornak konkurenciát meg ahogy olvastam itt a hírben jön idén a 300gigás Raptor is
ha lesz konkurencia akkor majd az árak is elindulnak lefelé és úgy már lesz értelme egy 10000RPM-es redszervinyónak meg akinek több tár kell mellé vesz 1-2 darab 500-1000gigás vinyót tárolónak és kész :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37) Zoli329 válasza StaMiNa (#34) üzenetére


Zoli329
addikt

Ha van rá pénze valakinek, akkor szerintem megéri a Raptor. Énis nemrég újítottam be egyet rendszernek meg játékoknak és érezhető a különbség. (igaz nem annyira halk, de nem zavaró)

(#38) Mijo válasza rudi (#35) üzenetére


Mijo
tag

''1, 2, 4, 8 illetve 15 GB-os kapacitással''

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#39) StaMiNa válasza ftc (#2) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Ott lehet jumperelni sztem, pl 3Gb/1.5Gb

(#40) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk én a raptorokra már úgy nézek, hogy lassan egy árkategóriában velük kijönnek az SSD-k, amik rendszer+játék célokra még jobbak lesznek (jobb véletlenelérés). Ráadásul erre a célra elég egy 32GB-os SSD is - ilyet nemsokára lehet kapni, ha jól tévedek kb a 150GB-os raptorral egyárban.

+az új ''pentium'' procikhoz: hmm, azért ebben az árszegmensben 19-21kHUF sztem sok. főleg, hogy ennél kb 4-6kFt-tal olcsóbb a 3800+x2, ami szintén nagyon jól húzható, és sokkal inkább az E4300-zzal egy kategória. Ráadásul intel alá a tuninglap is drágább mulatság, szóval az alsóbb árszegmens sztem még mindig az AMD-é.

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Seren1ty


Seren1ty
tag

amúgy a raptorok nem 'csak' SATA-150 -esek ? :)

(#42) rudi válasza Seren1ty (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

valóban, javítva

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) aeroxr


aeroxr
tag

Elég magas árak vannak megadva, ennél jóval olcsóbban hozzá lehet jutni.
Én most egy 500as samut néztem sata2 26k.

The truth is out there.

(#44) lb


lb
csendes tag

Lehet mar sokszor kerdeztek (bocs), de ezek milyen arak?
Nagyker, vagy mar afas cakumpakk?

(#45) rudi válasza lb (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Ejj, megint elfelejtettem berakni a cikk elejére a szokásos árakkal kapcsolatos szöveget! Most már ott van. Nagyker árakhoz adunk kisker hasznot és áfát, úgy jönnek ki a számok. Persze, nem célunk a lehető legalacsonyabb számokat kihozni, és lehetetlenség az összes kiskert figyelni, szóval nagy valószínűséggel találsz alacsonabb (de magasabb) árakat is, ha szétnézel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Már régóta használok Raptort fő vinyónak, szerintem sokkal gyorsabb lett a rendszer tőle. Eléggé hallani a hangját, ha seek-el, de nem vészes. A Windows töltésekor egy picit hangos, de utána szinte alig hallani. Amúgy is, már megszoktam hallani a HDD hangját ha dolgozik. A másik 320-as vinyónak alig van hangja, sokszor úgy kell fülelnem, hogy most tényleg dolgozik-e a vinyó, vagy csak a led világít.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#47) StaMiNa válasza TeeJay (#36) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Wow, helyes, legyen csak ami leviszi az árát, akkor varok vele, mint a c2d-vel is. :)

(#48) millman


millman
csendes tag

Az A-Data PD16 kapható már kiskerben? Sehol se láttam még. :F

(#49) Mik^


Mik^
tag

Üdv,
A cikk szerint:
Seagate 250 GB 16 MB SATA-300 14 800 Ft
Ha valaki 7200.10 (ST3250620AS) tud ilyen árban hozni 3 év garral, keressen meg.
Kössz,

Mik

(#50) TeeJay válasza Mik^ (#49) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább dobj még rá kicsit és vedd a 320gigás Seagate vinyót
abban már 160gigás tányérok vannak
amitől gyorsabb lesz mint a 250gigás (abba 125gigás tányér van asszem csak)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.