Hirdetés

2024. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Johnny Cage válasza dabadab (#8) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Süvítő vagy kerregő hangot adnak?

(#52) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Samsungnál a JJ sorozat (lesz) a 2 lemezes T166 széria.

[Szerkesztve]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53) dabadab válasza Johnny Cage (#51) üzenetére


dabadab
titán

Suvitenek (P150-ben vannak gumin logatva, szoval az alap rezonancia tul sokat nem zavar).
(Meg szerintem a fejek is hangosabban kattognak, mint a jo oreg 120-as Barracuda V-ben (de ez mondjuk nem tul meglepo :) )

DRM is theft

(#54) fLeSs válasza dabadab (#53) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sajna a többi még hangosabban süvít.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#55) Johnny Cage válasza dabadab (#53) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Mivel nekem fontos a zaj (ezért vettem P180-at), ezért egy kicsit tanácstalan lettem. A 40 gigás Seagate-emet a gumifelfogatásoknak is köszönhetően egyszerűen nem hallom. Fél méter távolságról nem tudom eldönteni, hogy tölt-e. Némileg csalódott lennék, ha a következő vinyóm zajosabb lenne, mert megszoktam a csendet.

(#56) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

...vagy várjak a 7200.11-es Seagate-ekre... :F

(#57) TeeJay


TeeJay
félisten

jók a képanyagok a vinyókról a végén
a két WD 400gigás vinyón már az újfajta picike nyák van ami a vinyó felé van fordítva szóval most már semmit nem lehet látni a chipből a vinyó alján
gondolom ezek már kevésbé fogyasztják az áramot meg kevés hőt termelnek

ilyen nyák van az új Seagate vinyók alján is és ott is a pdf-ben már jóval kisebb fogyasztást írnak
íme a fotó az 1tányéros 250gigás vékony Seagate aljáról --> [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58) TeeJay válasza Johnny Cage (#56) üzenetére


TeeJay
félisten

a 7200.11-es 500gigás az már az új generáció 2 tányérral szóval ha kapható lesz idehaza érdemes lesz megnézni megéri-e :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59) fLeSs válasza TeeJay (#57) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A WD vinyókon már elég régen fordítva van a nyák: [link].

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#60) arn válasza Johnny Cage (#55) üzenetére


arn
félisten

az 500as wdt en nem hallom ki a hazbol. ilyen ujabb samum nem volt meg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) TeeJay válasza fLeSs (#59) üzenetére


TeeJay
félisten

jaja de akkor még teljesen a motorig lógott vagy még picivel tovább most meg már a vinyó felét sem takarja le a nyák
egyre kisebb és kevesebb minden van rajta :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62) redstar


redstar
csendes tag

Hello fLeSs!

Régen a Samsungoknak volt némi elég magas frekvenciás hangjuk, ami halk ugyan, de ha a ház nem nyeli el teljesen, akkor elég idegesítő. Mi a tapasztalat ez most is van még?
Pont egy tesztelt 500-as Seagatem van és az biza hangosabb mint a régi 160-as Samsungom. Az objektív tesztet látom, a te szubjektív véleményed alapján is halkabb a Samsung?

(#63) FollowTheORI válasza redstar (#62) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos. :)

A Seagate az egyik leghangosabb márka. Persze sok helyen nem ez a fontos.

Mellesleg az én két P80 160 gigás Samsungom is halkabb mint pl a P120 széria... szóval az új nem mindig jobb.

De a T166 télleg nagyon jó szerintem.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64) fLeSs válasza redstar (#62) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem vettem ilyet észre, de lehet, hogy másra gondolunk. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#65) klambi


klambi
addikt

háháá ez nagyonjókor jött mert pont most akarom lecserélni a 120 as samumat 1 nagyobbra 400környékire...
köszi! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#66) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

jo teszt csak egy vmit nem értek: nálam a Samsung 500as HDDk melegszenek a legjobban. De tényleg csunyán le nem mértem de amikor ''lecsatolom'' öket nemtudom 20cmnél messzebb rakni öket mert szétég a kezem. Nálam a Samsunghoz képest mind a WD, mind a Seagette HDDk hüvösek.

hülye kérdés nemlehet vmi ellett irva vagy..?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#67) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet ezekről a vinyókról leszedett tetővel készített fotókat nézni valahol?
mert az érdekelne az új vinyókban mi van belül
Hitachi oldalán találtam ilyet de a többi gyártónál nem igazán volt fotó :W

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68) Allien


Allien
veterán

Érdekes számomra ez a teszt. Ami nekem lényeg, és a teszternek mellékes, de mondom, Nekem lényeg, az a játékok betöltési ideje. Ez single playerben tökmindegy, de bizonyos multis gammákban erőssen meghatározó! Az eddigi vinyóimat is ilyen tesztek alapján választottam, és rendszeres, hogy pl 9% külömbség van, akinek smafu. De nekem élet-halál kérdése (de minimum, hogy ÉN tudjak a helibe beszálni elsőnek)! :P :R
Nem, nem vagyok (nagyon) koczka! :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#69) Loha válasza fLeSs (#59) üzenetére


Loha
veterán

Sőt az 540MB-os WD vinyómon is fordítva van, szóval mondhatjuk úgy is, hogy mindig is fordítva volt :)

Személyes trapasztalatom szerint is a WD és a Samu a nyerő hang tekintetében, de WD-ből nagyobb eséllyel lehet kevésbé rezonálót kifogni.

[Szerkesztve]

(#70) Cyrin


Cyrin
addikt

nekem 500-as Samu van, és tényleg csöndesen működk.

(#71) Johnny Cage válasza Loha (#69) üzenetére


Johnny Cage
addikt

De inkább rezonáljon, mint sípoljon. Rezonanciát ki tudod védeni például egy jó házzal, de a sipolást nehezen.

(#72) Loha válasza Johnny Cage (#71) üzenetére


Loha
veterán

Én másképpen látom. A rezonancia nagyon nehezen szüntethető meg, főleg ha több vinyód van és nem postásgumin lógnak, a sípolás meg inkább pont olyan konstans süvítés a WD-k esetében mint amit a ventik légáramlata is kelt, szóval sztem egy átlagos házban teljesen elnyomja a halk ventik zaja is, míg a több vinyó esetén fellépő rezonacia általában ütemes mély búgást produkál, ami rohadt idegesítő tud lenni.

(#73) fLeSs válasza Allien (#68) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Van a cikkben ilyen teszt, amire te gondosz, az IPEAK játékos tesztje éppen ezt méri.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#74) fLeSs válasza Dare2Live (#66) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs elírva semmi. A WD és a Seagate is 500-as?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#75) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ha valaki nem hisz nekünk a Samsunggal kapcsolatban, akkor: [link] és [link].

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#76) Allien válasza fLeSs (#73) üzenetére


Allien
veterán

Igen, erre utaltam, csak a tesztelőnek ez nem egetverő külömbség, amiben persze részben igaza is van. Csak a sok kicsi százalékból elég sok összejöhet. Tudom, erre építettem a rendszeremet, az anyagi lehetősségeimhez képest. Mivel a WD 10000-s wincsijei jobbak lennének, de arra nem volt lém. :B De, ram, proci, wincsi, ez mond egy relative, de tesztekben olvasottak alapján ''válogatott'' darabok lettek. Csak, mondom, ezt a 9%-ot nem szabad lebecsülni! ;) Pl, hogy konkrét legyek, Battlefield 2-ben rendszeressen elsők között léptem a hadszintérre. Ilyenkor eldönthettem, hogy repcsibe, vagy helibe akarok beszálni, és voltak, akik még csak éppen bekerültek, mikor én már felszálltam. A Battlefiled 2142-ben hasonló a helyzet. Az esetek 90%-ban én viszem el a gunshippet. Ez számomra fontos. Másnak meg hóttmindegy. :DDD :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#77) Cyrin válasza fLeSs (#75) üzenetére


Cyrin
addikt

biztos összebeszéltetek amazokkal, hisz ez az eredmény nem jöhetett ki normálisan.... :DD

csúnya összeesküvést sejtek a háttérben.....:DD

hiába, van akinek ez az eredmény fáj, őket is meg kell érteni

[Szerkesztve]

(#78) Zotya84


Zotya84
őstag

A teszt jó, viszont Seagateekről az utószóban írtakkal nem teljesen értek egyet, pont az előszóban leírtak miatt. Márpedig ez a megbízhatóság. Oké hogy kicsit lassú (ezt aláírom, a .10esből van 320-400-500G16Mom is), egy kicsit hangos is terhelés közben (ezt is aláírom, a 320nak volt egy idegesítő sípoló hangja, de ez három-négy hónap után megszűnt. A melegedésről annyit, hogy bár nem dT-t írok, de a vinyó hőmérséklet hűtés nélkül levett oldallap mellett (így nincs huzatban) a nagy melegben sem ment 50-52fok főlé smart szerint, feltett oldallal nyertem 5-6 fokot. ÚH én aszondom seagate.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#79) mikk2000 válasza tope (#13) üzenetére


mikk2000
őstag

Valami elegáns módszerrel csak le kellett húzni a hitachit... bocs :)

(#80) Intelligencs

Az a baj ezekkel a tesztekkel, hogy a legfontosabbat nem tudják mérni: a megbízhatóságot.

Én eléggé szeretek bíbelődni a gépemmel, volt idő, hogy 6 vinyó volt benne. Egy időben csak Samsungokat vásároltam, de miután 4, azaz négy db 160-as Samsungot kell 1-2 éven belül garanciában visszavinnem, már csak az 5 év garanciás WD-RE-ben bízom. (Bár még mindig van 2 Samsungom.)

A rokonoknak, haveroknak összerakott gépekben is hullottak a Samuk, most vagy ennyire peches mindenki, vagy a Samsungnak volt egy pár éve, amíg csak selejtet gyártott. Szóval csak óvatosan ezzel a Samsung rajongással, meglátjuk 2 év múlva, mennyi hullik el ezekből az 500 gigásokból.

Egyébként a Samsung szerintem is halkabb minden más vinyónál, még a WD-nél is.

The Amiga, Born a Champion

(#81) fLeSs válasza mikk2000 (#79) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem akartuk lehúzni a Hitachit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#82) mikk2000 válasza fLeSs (#81) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem volt halálosan komoly megjegyzés, és látom a témámat a megbízhatóságot már valaki említette, úgyhogy nincs is igen itt mit keresnem tovább :)

(#83) Johnny Cage válasza Loha (#72) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Nekem ideiglenesen volt a saját Seagate-em mellett még 2 WD a házban, egy rekeszben. A P180-ról tudni kell, hogy gumifelfogatású minden, a csavarokat zselés alátétbe csavarod bele. Én még nem hallottam olyat, hogy rezonált. Viszont a légkavarás hangját meghallom (amióta ventis videokártyám van, hallom a különbséget, pedig Zalman hűtős).

(#84) Johnny Cage válasza Zotya84 (#78) üzenetére


Johnny Cage
addikt

A Seagate megbízhatóságát - tapasztalatból - alátámasztom. Két Fujitsu és két Maxtor ment tönkre a kezeim között 1 éven belül, rendeltetésszerű használat mellett, szokványos, átlagos üzemidőkkel.

(#85) Csokimester


Csokimester
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy béna a kérdés (sőt tuti az) de nekem nem világos ez a hőmérséklet mérés.:F Az első hozzászólás pontosan erre vonatkozott, de a válasz csak ennyi volt hogy DeltaT van a grafikonokon. Elmagyarázná ezt nekem valaki? :) Amúgy nekem WD4000AAKS és Seagate Barracuda 7200.7 120Gb van, és mindkettő a Hard Disk Sentinel szerint nagyon nagy kánikulában többnapos használat mellett megy fel játék közben 42fokra. Ha hűvösebb van akkor 36 körül vannak. Nekem semmi bajom a hangjával, észre sem lehet venni csak néha a seek hangot, de azt meg sztem jobb ha hallom, mert Windows bácsinál sosem lehet tudni hogy csinál e valamit vagy éppen nem.:D

(#86) 5teve válasza Csokimester (#85) üzenetére


5teve
senior tag

a delta T tudtommal a hőmérsékletkülönbség szokik lenni.
azaz a kikapcsolt állapotban mért hőmérséklet és az üzemi állapotban mért hőmérséklet különbsége.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#87) TeeJay válasza Csokimester (#85) üzenetére


TeeJay
félisten

detto ugyanilyen vinyóm van nekem is egy Chieftec LBX02 házban hűtés nélkül
nyáron a 40fokos melegben sem ment 36fok fölé a házamban a vinyó
ilyen hűvösebb időben meg télen általában 32-34fok hűtés nélkül!!!
szóval teljesen jó az

a deltaT meg különbséget jelent
le van írva biztos a teszt elején hogy pl 24fokban tesztelték
tehát a deltaT után megtudod mennyi volt a vinyó hőmérséklete
hozzáadod a tesztkörnyezet hőfokát és kész
szerintem ezt fizikából is tanulhattad anno ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#88) TeeJay válasza Intelligencs (#80) üzenetére


TeeJay
félisten

ha megbízhatóság tesztet szeretnél akkor egy tesztre úgy 3-5évet kellene várni
addig a tesztelők éjjel nappal egészévben járatnák illetve folyamatosan íratnának olvastatnának a vinyókkal egész évben
gondolom ezt megoldani lehetetlen meg értelmetlen is mert mire kiderül melyik széria megbízható már kapni se lehet azokat illetve lesznek sokkal újabbak javítottak meg fejlesztett darabok.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89) fLeSs válasza 5teve (#86) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A környezeti hőmérséklet és a vinyó hőmérséklete közti különbséget jelenti.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#90) 5teve válasza fLeSs (#89) üzenetére


5teve
senior tag

igazad van... az nem biztos hogy ugyanannyi mint a kikapcsolt állapotbeli.

de ugye nem tévedek, ha pontosítok: A környezeti hőmérséklet és a vinyó bekapcsolt állapotú hőmérséklete közti különbséget jelenti.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#91) Borisz76


Borisz76
veterán

Pont most rendeltem 2 db 500Gb-os Samsungot.......Holnapra jön meg :D

Most este pedig olvastam a tesztet......ezek szerint jól választottam :)

Bár most is van a gépben 2 db 250Gb-os Samsung de eddig semmilyen gondom nem volt velük !

Remélem az új HDD-k is ilyen megbízhatóak lesznek......na majd az idő eldönti.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#92) fLeSs válasza 5teve (#90) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D nyilván.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#93) Csokimester válasza TeeJay (#87) üzenetére


Csokimester
csendes tag

Ja hogy a delta a változást jelenti:D így már nyilvánvaló... mondjuk eszembe sem jutott volna hogy ezt betűvel írják ki, így még soha nem láttam. Na mindegy, mostmár megvilágosodtam!:D köszönöm a választ!:)

(#94) Male


Male
nagyúr

A cikk elején: ''a többi gyártó által már jóval korábban alkalmazott TMR (Tunnel Magneto-Resistance) fejekkel lássa el a Spinpoint T133-as családot''

A T133-ban ők az MTJ-t akarták bevezetni, és tették is meg ezt a legnagyobb modell esetében. ( Magnetic Tunnel Junction: [link] ). Szóval nem egészen azt, amit a többiek, hanem annak egy mondhatni tovább fejlesztett változatát.

(#95) Myers


Myers
senior tag

Én is seagate párti vagyok. Én már használtan is vettem sea-t, és soha egy sem ment tönkre.

A legrégebbi egy 60-as, az azóta bentvan a gépben. Akkor vettem, mikor még a 60-as volt a menő vinyó. 2000-ben? De pl ugyanez volt már másfél évig 24/7-ben letöltős gépben, szóval mindent kibír.

Tehát a megbízhatóság, akkor Sea.

http://www.muszaj.hu/

(#96) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

most vettem Samsung 501LJ 500GB 7200 16MB Sata2
meglepődtem mikor a a HDtune 2.53-ba 82mb/s írt ki :)
a régi 400LD az 72MB/s tudott

neke már ez kb a 8. samsungom

mikor mindeki csak 1 év garit adott a merevlemezekre akkor kezdte a samsung a 3év garit egyedűlállóként adni azóta csak ezt veszem

Eddigi samsung merevlemezeim (régebben Quantum párti voltam):
Samsung 512MB
80 ata100
160 ata100
250 ata133
250 sata2
160 ata100
300 sata2 (ezzel volt 1 olyan baj hogy a sokathasznált mobilrackem kinyírta az egyik marvel chipet:()
400 ata100
20 ata66
500 sata2

(#97) MaSzKa válasza MaSzKa (#96) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ja és az 500GB-ost 16mb vettem 25700ft bruttoért 2 hete 3év garival ajkán egyik kiskerbe
most is csak 1000ft-al drágább

nem tudom miért irnak itt 30ezreket :F

(#98) MaSzKa válasza MaSzKa (#97) üzenetére


MaSzKa
senior tag

jobb lenne ha2 tányéros lenne

akkor alig melegedne


töltsétek le a samsung hdutil 2.03-at samsung.hu

azt tudjátok állítani hogy halk vagy gyors legyen a hdd-tek vagy mind2 :C

(#99) MaSzKa válasza tope (#10) üzenetére


MaSzKa
senior tag

a Samsung már régen nem szar (az már régen olvashattad :Y )

az akkor volt amikor még 512mb-os hdd ket csinált amik a Fujitsu hdd-kre hasonlítottak
ez mér 10-15éve volt

(#100) MaSzKa válasza fLeSs (#59) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Nekem már az ősrégi 270MB-oson is fordítva volt a nyák azóta csak olyat láttam :))

régen a WDC a könnyü jumperolhatóságáról volt híres

[Szerkesztve]

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.