Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) munky


munky
őstag

hát elig hittem a szememnek ezek alig melegszenek! legalábbis az én vinyómhoz képest nem észes. örülök ha 40fok alatt van a hőmérséklete...

(#2) fLeSs válasza munky (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

DeltaT van a grafikonokon.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) ^Boss válasza fLeSs (#2) üzenetére


^Boss
őstag

500gigas AAKS-ek elviekben vernek a samsungot? melyiket erne meg szerinted venni?

(#4) fLeSs válasza ^Boss (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szerintem? A Samu veri az AAKS/ABYS-t is, legalábbis a külföldi tesztek szerint. De a logika is ezt diktálja (a 400-as AAKS csak a fejek számában tér el az 500-astól). Ráadásul halkabb is a Samu. Jelenleg a T166 családban vannak a leghalkabb nagy vinyók.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) robekri


robekri
addikt

Én nagyon meg vagyok elégedve a 2x500as samuval! Halk, gyors, hűvös! (óccsón szereztem) TC-ben másolás 65-68k (nagy fileok, NO RAID)

Mi kell még!?

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) ^Boss válasza fLeSs (#4) üzenetére


^Boss
őstag

koszi, en is igy lattam, bar kulfoldi 500-as AAKS tesztet alig talalni, es gondoltam esetleg nagyobb tanyerokkal szerelve gyorsabb lehet. maradok a samsungnal..

(#7) daveed


daveed
tag

Nekem WD5000AAKS van, es 1atalan nem halk, ilyen hulye suvito hangot ad, mondjuk a seeket alig hallani.
Mondjuk ez nagyon szubjektiv eszrevetel, de akkor is.

[Szerkesztve]

(#8) dabadab válasza daveed (#7) üzenetére


dabadab
titán

Persze, mihez kepest, nalam ket 500-as T166 van, es szerintem azok is baromi hangosak idle-ban.

DRM is theft

(#9) Levin01


Levin01
őstag

Jelenleg egy 200GB-os SATA2 Samsungot nyúzok már harmadik éve. Épp egy AAKS WD-re való váltáson gondolkoztam de ez a teszt meggyőzött, hogy 500-as Samsung lesz.

(#10) tope


tope
addikt

Ezekután azt nem értem miért mondogatják, hogy Samsung-ot ne vegyél, vagy a korábbiak annyival rosszabbak voltak?
MOD: Jelenleg 160-as és egy 120-as Samu vinyó van a gépemben, úgyhogy a teszt alapján úgy néz ki nem fogok márkát cserélni a későbbiekben.

[Szerkesztve]

(#11) Lipton


Lipton
őstag

Hitachiból miért nem a T7K500-as széria lett tesztelve? :F
Az E7K500 sokkal régebbi széria, 5 lemez van benne, a T7K500-as 500 gigásban meg csak 3.

szerk.

Most olvastam, hogy nem tudtátok beszerezni. Így nem sok ételme volt a többivel együtt tesztelni. :(

[Szerkesztve]

(#12) plömplöm


plömplöm
őstag

HD321KJ: [link]
''up to 167GB formatted capacity per disk''

értem én hogy a marketinges ''up to'', de ha ezt nézzük: [link] és megpróbáljuk magyarra fordítani azt hogy ''2 plateaux'', akkor... :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13) tope válasza Lipton (#11) üzenetére


tope
addikt

''Az igazi az lett volna, ha a T7K500-at teszteljük le, de azt nem sikerült beszereznünk''.


[Szerkesztve]

(#14) Kriza


Kriza
őstag

Én meglepődtem a Seagate gyenge szereplésében. :(
Mindig is erre a márkára esküdtem, ez ez után sem fog változni, de azért egy WD Raptort elfogadnék rendszertöltőnek. :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) TeeJay


TeeJay
félisten

''a Samsung vagy szereti hűvösebbnek feltüntetni merevlemezét, vagy az integrált hőmérő teljesen más helyen méri a hőmérsékletet. ''
szerintem az első gondolat a helyes :D

amúgy kár a Seagate vinyókért mert 7200.11 szériás 500gigásat kellett volna letesztelni(250GB/tányér) mivel az az új generáció illetve Samsungból az F1 320-500gigásaka(320GB/tányér)

ha megjelenik ez a két cucc van rá esély hogy letesztelitek?
konkrétan erre a 4 vinyóra gondolok

Samsung HD322HJ és HD502IJ
Seagate ST3250410AS és ST3500320AS

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) Drizzt válasza fLeSs (#4) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem 500-as T166S-em van, örülök neki, hogy jól szerepel, bár félig-meddig látatlanul vettem(nem láttam előtte tesztet), de ráadásul 500-asok közül kb. 1 hónapja sokkal olcsóbb volt, mint a versenytársak. Árak miért nincsenek? Azért elég fontos szempont lehet, vagy átsiklottam volna rajta?

I am having fun staying poor.

(#17) dabadab válasza tope (#10) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, miert mondjak. A korai modellek zajszintje nemileg lutri volt, de igazan nagy baj nem volt veluk soha.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#18) TeeJay válasza Kriza (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

vagy egy Raptorverő SSD-t
nézd csak meg ezt --> [link]

picit alázta a 150gigás Raptort a 32gigás SSD :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) fLeSs válasza plömplöm (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azt írnak amit akarnak, úgysem tod bebizonyítani az ellenkezőjét. :DDD
Amúgy soxor a Samsung különböző nemzetiségű honlapjain egymásnak teljesen ellentmondó speckókat lehet olvasni (nem csak vinyóknál, hanem LCD-nél, TV-nél, konyhai gépeknél, stb.-nél is).
De a betűjelzések adottak, ezek alapján lehet tájékozódni, a K 5 fejet jelent, szóval nem lehet 2 tányéros.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) arn


arn
félisten

A zajszinteket szintén a meghajtók üres oldalán mértük, azoktól 3 mm-re helyeztük el a zajszintmérő eszközt. A merevlemezeket egy kis tárgyra tettük rá, hogy a motorzaj teljes mértékben hallható legyen, de a rezonancia ne szóljon bele a végeredményekbe.

de hat a hang legnagyobb resze epp a rezgesbol ered egy vinyonal...

regen is dicsertek a samuk halksagat, csak eppen veszettul raztak az egesz hazat. azota veszek wdt. az tudom, hogy az 500as wdmen egyaltalan nem erezni semmit. se seek, se sivitas, se rezges. lagy antec fele felfugesztessel, mintha nem is lenne vinyo a gepben. a korabbi 320as rezgett, de messze nem ugy mint az azt megelozo mas altal csendesnek itelt samsung.

az ujabb samuk mar nem rezegnek? ha leteszed az asztalra es megfogod a vinyot... van rezges vagy nincs? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) fLeSs válasza TeeJay (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az F1 széria még csak bejelentve lett, nem hiszem, hogy kapnál boltban. És 7200.11-et sem láttunk még itthon, ha láttunk volna, akkor azt teszteljük le.

A tesztre van esély, bár némileg problémás, hogy Seagate vinyókat egyik nagyker sem ad tesztelni, ezeket is meg kellett vennünk, most meg adhatjuk el őket (érdekel vkit?).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Muréna


Muréna
őstag

ez most pont jól jött, köszi :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#23) plömplöm válasza fLeSs (#19) üzenetére


plömplöm
őstag

ha megnézed, láthatod, hogy van egy ilyen a gépemben, szóval ha eléggé felbosszantassz akkor széjjelkapom este és lefénypékelem :)

amúgy ha körbenézel erre-arra, akkor lát6sz szép nagy tanácstalanságot, hogy mennyire biztos ez a betűjelesdi samuéknál, én nem lennék biztos a helyedben hogy ez biztosabb mint a konkrét ''plató'' megjelölés. tényleg, van valami hivatalos infód erről a fejszám-jelölésről?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#24) fLeSs válasza arn (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A rezonanciának nincs hangja, a házadnak van hangja amikor a vinyó berezonálja. Rezonanciamérőnk meg sajna nincs, az ilyen ''kézzel megfogom és megállapítom'' mérések meg nem éppen objektívek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) arn válasza fLeSs (#24) üzenetére


arn
félisten

ezzel ujat mondtal :DDD

nem az volt a kerdes, hogy mennyire, hanem hogy rezeg e. mert biza valamelyiknek szinte teljesen ''sima'' a jarasa. ergo a hazat sem bugatja (egyedul a gumihevederes megoldassal tudod teljesen kikuszobolni par antec hazban).

a szerverunkben levo 3db 500as samu biztos nem ilyen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) TeeJay válasza arn (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

vegyél 1 max 2 tányéros vinyókat akkor és az talán nem fog nagyon rezonálni
az 1tányéros meg pláne nem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) TeeJay válasza fLeSs (#21) üzenetére


TeeJay
félisten

kiskerek se adnak tesztre?
pedig jól fogyna egy-egy sikeres széria a vinyókból szerintem, és ezt csak teszteléssel lehet megtudni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) fLeSs válasza TeeJay (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezt a kiskerektől kell megkérdezni. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) fLeSs válasza plömplöm (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A T133 bevezetése előtt kaptam egy doksit, abban volt erről szó, de már nincs meg. :W :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) arn


arn
félisten

amugy epp ti vezetettek be nagyon is okosan, hogy hazban tesztelitek pl a procihutoket es nem tesztpadon (van aki igy hasznalja?).

zajszint szempontjabol akar a haz rezeg, akar mas - a gyakorlati zajszintje a vinyos rendszernek ez, es nem egy rezonanciamentes meres. amugy jo, hogy ezt igy megadjatok, de erdemes lenne egy ''ful szamara'' kellemes megoldast itt is bevezetni (remlik vmi ilyesmi is korabbrol). a gyakorlatban mennyire hallhato ki egy kelloen halk rendszerben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) fLeSs válasza arn (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És mégis mire gondolsz? Hogy a vinyókat próbáljuk ki 3274 féle házban?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Thrawn


Thrawn
félisten

Köszi a tesztet!
Megvan a két SP2004C-m utódja :)

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) arn válasza fLeSs (#31) üzenetére


arn
félisten

a hutest sem x fele hazban tesztelitek... ugyanugy egy referenciahazat (vmi ''atlagosat'') hasznalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) diegho válasza tope (#10) üzenetére


diegho
nagyúr

szervíztapasztalat miatt mondják hogy samsungot ne, meg ezelőttiek nagyon tetük voltak, én továbbra is maradok WD-nél 320-as SE16 alig hallani. régi samsung meg berezonáltatta az egész házat, sőt a gép asztalon éreztem a rezgésekből hogy megy az a szar :D 1 napig volt csak nálam a vinyó. új samukat már hoztam én is párat 320-asból 4-5 darabot eddig senki nem panaszkodott, de a régi kinézetű samsungot kerülni kell.

(#35) fLeSs válasza arn (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez igaz, de a házak belseje (ami a légáramlás szempontjából lényeges) általában azonos koncepción alapul (van az ATX szabvány, ami nagyjából megköti a házgyártó kezét), viszont az anyaguk, csavarozásuk, összetételük teljesen különböző. Pl. nekem a korábbi házamat a 2 vinyóm agyonrezonálta (ritmusosan jött elő egy hang), eladtam, a következő házban már egy kicsit jobb volt a helyzet, de vettem nagyobb vinyókat, amik ezt az új házat rezonálták szét, emiatt pedig eladtam az egészet a pi*ba. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Kriza válasza TeeJay (#18) üzenetére


Kriza
őstag

Ok, és hányszorosa a 32GB-s SSD ára a 150-es Raptornak? ;]

Az i-RAM is alázta a Raptort. :U :)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#37) plömplöm válasza fLeSs (#29) üzenetére


plömplöm
őstag

na asszem megvan a tuti:
''K'' = 2 lemez
''L'' = 3 lemez

a fellelhető összes T133-as és T166-os samut átnéztem és így stimmel, magyarul nem a fejek száma, hanem a lemezek számáról van szó. mit szólsz?

321KJ T166 2lemez / 4fej
401LJ T133 3 / 6
403LJ T133 3 / 6
501LJ T166 3 / 6

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#38) fLeSs válasza plömplöm (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azt, hogy biztos nem ez a tuti, mivel nem ez volt a Samsung doksiban.
Amúgy itt is azt írják, amit én: [link].

Not long ago Samsung also changed the designation system for its HDD models. Now digits designate only capacity in gigabytes, two letters before the digits denote a class (H — hard disk drive, M or D — mobile or desktop). A letter after the digits stands for a number and type of heads (L=6, J=4, I=3, H=2). The last letter denotes a series and an interface.

1ébként a 403LJ T166-os model, szóval hogy jött ki neked az, hogy az T133-as? A 401LJ a T133-as.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) arn válasza fLeSs (#35) üzenetére


arn
félisten

vegyel olyat, amiben olyan rogzites van, mint az antec p150ben :) az tutira nem fog zorogni.

illetve az matxes nsk3400at is sikerult ugy megcsinalnom, hogy total rezgesmentes - ha megfogod a hazat, semmit sem erzel abbol, hogy megy a gep. de errol mindig elfeledkeznek - a hangok egy resze ered kozvetlenul csak a mozgo alkatreszekbol, a masik nagy resze rezgesbol szarmazik.

osszesegeben csak egy szubjektiv fules tesztre gondoltam.

[Szerkesztve]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) fLeSs válasza arn (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Már vettem másik házat meg más vinyókat, ezek most kussban vannak. :D
A füles teszt szubjektív lenne, ami nem elfogadható, meg mint írtam teljesen házfüggő is a dolog. Azt megtom nézni, hogy közvetlenül asztalra letéve (nem szivacsra) a vinyót mit hallok, csak kérdés, hogy ennek van-e értelme. Meg így rangsorolni sem tudok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) arn


arn
félisten

rangsorolni nehez (szerintem nem is feltetlenul szukseges - csak adalek), de annyit meg lehet allapitani, hogy sima a jarasa - az alapjan pedig kovetkeztetni arra, hogy mennyire razza a hazat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) plömplöm válasza fLeSs (#38) üzenetére


plömplöm
őstag

jó, akkor ezeket a bötűket hagyjuk :)

a 403LJ-t elírtam, az T166 és 3 / 5 -nek akartam, csak kapkodtam :W

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#43) fLeSs válasza arn (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha rezonál, akkor egy csúszós felületen mozognia kéne, nem? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) arn válasza fLeSs (#43) üzenetére


arn
félisten

az a dolesszogtol fugg. 90nal biztosan :DDD

az ujjbegy nagyon erzekeny ilyen dolgokra ;)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) spirit007


spirit007
senior tag

fLeSs !

Most nem azért de amikor a 300GB-s tesztet csináltad akkor még :
''A Seagate Barracuda 7200.10 egy kellemes meglepetés számunkra, ....''
most meg :
''A Seagate Barracuda 7200.10 már-már megszokott módon nem igazán győzött meg minket''

Akkor hogy is van ez ? :)
Mert én anno hülye fejjel vettem ám egy ilyet .. és teljesen meg vagyok vele elégedve :DDD

(#46) fLeSs válasza arn (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem, sima vízszintes felületről beszélek. Csak azért kérdem, mert volt 1-2 vinyó, ami hevítés közben (másolgatás és everest random access teszt) kicsit odébbvándorolt. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) arn válasza fLeSs (#46) üzenetére


arn
félisten

az zaj szempontjabol tobb mint erdekes - de elofordulhat a centrifugalis ero es a tehetetlenseg miatt. ha a kezedbefogod es billegteted, akkor is erzed ezt a forgasbol adodo tehetetlenseget.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) fLeSs válasza spirit007 (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 300-as abban a tesztben jól szerepelt, de most 400-ast és 500-ast teszteltünk, és mások voltak az ellenfelek. Röviden az egy másik teszt volt.
Amúgy korábban a 7200.9, a 7200.8 és a 7200.7 sem kápráztatott el minket, ezért írtam, hogy már-már megszokott módon (vissza lehet nézni).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) azbest válasza fLeSs (#46) üzenetére


azbest
félisten

Na ez is lehetne egy versenyszám :D a megtett út hossza (vigyázva hogy az oda visza is mérve legyen), a kisebb jobb :D

bár igaz... ha valamelyik el kelzd forogni, de a közepe ugyanoda esik akor nem tudom mi számít :D


[Szerkesztve]

(#50) Johnny Cage válasza fLeSs (#35) üzenetére


Johnny Cage
addikt

A P180-ban hogy nem hallom a kétezerötszáz éves Seagate-emet, az fix. :U Egyébként eddig ez a 40 gigás Seagate volt a legmegbízhatóbb winchesterem: halk (nem is hallom), nem melegszik nagyon és megbízható (7 éve van meg és még nem volt gondom vele). Ezért félek váltani, de a Samsung teszteredményei nagyon impozánsnak tűnnek... hogyér' lenne az üzlet, ha megváltok tőle? (Garancia?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.